KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Betanija - Novi Sad - Iskustva

+59
lenjivica
Lena_83
PalcicaBg
Sanjci87
BiKsi :)
JocY
Eho
KristinaK.
Blanka
tiramisu
lela1984
KoMetaK
ivanicasale
Djeni
Ema78
cicifu
SoJa
labradorka
Za5ljana
skorpija_ns
AriesGirl
alrada
noja
leptirko82
hany
VioletaR
insomnia
bak
tamaris25
*Maki*
Gramatika
bibi.libi
sareni leptir
ivi
Orline
Jejaaa
rada78
ika1
maza1972
Divina
ninica2
inda
dra00
cicsa80
Mirjana
Kamilica
medolino
Nacima
jaca*caca
Mlata
gagax81
maki-79
Zoka83
dunja&suki
dr mali pariz
Ceca73
nabla
Dacaa
Kata
63 posters

Strana 2 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od medolino 17/11/2011, 20:27

I da zaboravila sam ti reci da rezultat spermograma bude gotov tog dana oko 13h. Suprugu treba uput od opste prakse ili urologa za spermogram..uglavnom kad nazoves objasnice ti sestra sta sve treba. Samo napred Very Happy igra
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Nacima 17/11/2011, 21:04

osmeh srce da samo znas koliko si mi pomogla! Hvala ti! Nego, ja pokusavam da izbegnem uzasne cene za hormone, nasi privatnici bas naplacuju...mozda najbolje da ih pitam...

Nacima

Broj poruka : 5
Datum upisa : 17.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od medolino 17/11/2011, 21:30

Nema na cemu,cilj i jeste da jedna drugoj pomazemo i kazemo ono sto znamo radost Sto se tice tih hormona znam da su skupi ali ja sam morala da ih vadim privatno jer u mom domu zdravlja se ne rade takve analize... Ti probaj da pitas,mozda rade i na Betaniji ali nisam bas sigurna...
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Kamilica 18/11/2011, 22:37

Na Betaniji ne rade hormone. rade na poliklinici i uzmi uput od svog gin za hormone, spermogram na Betaniji, a sve ostalo u Higijesnskom u NS - ako govoriš o nalazima za komisiji. U gore navedenom - ništa neplaćaš.
A što se tiče Betanije, tamo sam radila laparoskopiju i histeroskopiju i VTO, tako da pitaj ako nešto treba. A jednom ću kad budem raspoložena to sve naširoko ispričati. Sad ne mogu dugo da sedim a ne mogu ni lap top dugo držati u krilu cveće
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od medolino 19/11/2011, 12:40

kamilici,pomogla si i meni osmeh srce , ja nisam znala da se moze na poliklinici vaditi hormoni, jer ja kada sam pitala svog ginekologa da mi da upute da sve radim u drzavnim ustanovama, rekla je da nista ne moze da mi da na uput,jedino moze za higijenski da mi da da vadim virusologiju...Pozdrav sreca
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Kamilica 19/11/2011, 18:02

medolino, sad ću da ti napišerm na temi Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od medolino 19/11/2011, 19:10

ljubav ljubav ljubav zagrljaj zagrljaj zagrljaj
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Nacima 21/11/2011, 21:34

Kamilice, pa diiivnaaa si!!!!! Very Happy

Nacima

Broj poruka : 5
Datum upisa : 17.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Nacima 21/11/2011, 23:29

Kamilice, ja sam ti kao pala sa marsa, nista ne znam! Embarassed
Kod nas u gradu je strasna situacija, mislim na ginekologe u drzavnoj ali i na one privatne. Ja nisam u situaciji da mogu da idem po privatnim ginekolozima a ova u drzavnoj nema pojma sta mi je, dobila sam samo uput za odeljenje za sterilitet a nisam ni pregledana kako treba...Suprug i ja mesecima pokusavamo da dobijemo beba ali nesto bas ne ide.
Normalno da zelim da proverim da li je sve u redu sa nama...ali jednostavno ne znam odakle da pocnem, ni sta sve treba od hormona i te druge stvari...pooojmaaaa nemam tuga A sto je naveca ironija ne zna ni moj ginekolog...i tako ja sada treba da se javim na betaniju a imam samo knjizicu i uput...ne znam ni gde ni sta tuga

Nacima

Broj poruka : 5
Datum upisa : 17.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Kamilica 22/11/2011, 11:37

Nacima, draga,
Prvo što treba da uradite je spermogram mm, treba mu uput od lekara opšte prakse ili urologa i knjižica. To možeš na Betaniji. (dođeš na info pult i tražiš odeljenje za sterilitet). Spermogram se predaje od pola 9-9. Mislim da moraš zakazati telefonom.
dalje, ti treba da uradiš hormone iz krvi: TSH, T3, T4, FSH, LH, PRL, Estradiol, progesteron i testosteron. 2-4 dana ciklusa.
Ako ti sve ovo bude u redu, dalje se radi HSG nalaz materice i jajovoda (može na Betaniji, sa uputom). Ako nije u redu, dobićeš lekove da ih regulišeš. Ali to sve ti radi tvoj ginekolog, a ne ovi u Betaniji. Tvoj gin treba da otkrije šta nije u redu, pa te onda šalje na Betaniju...
Duga je to priča i nije za ovu temu.
Postoji odeređen redoslet analiza u dijagnostikovanju steriliteta.
Na Betaniji, jedino sada možeš da insisitiraš od dr da ti urade jednodnevnu dijagnostiku - da se vidi stanje materije, jajovoda...
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Nacima 22/11/2011, 15:46

to je i najveca tuga u svemu ovme, sto moj ginekolog nista ne zna i to otvoreno kaze...pa nije znala ni koje hormone treba da izvadim. dva puta sam otisla privatno, ali ja to jednostavno vise ne mogu priustiti...samo mi je usput receno da imam upalu materice, da mi jajovodi malo sporije rade i da nemam ovulaciju u periodu kada bih to trebala da imam...drugi put sam otisla da mi prati ovulaciju i jos svasta nesto mi je naplaceno, pa kao da ja ne bih volela da sve fino platim i zavrsim sto pre...naoruzala sam se strpljenjem i pozitivnom energijom ali samo se bojim da me tamo nece primiti jer ni ja ne znam bas nista...uzas...zato ih jos ni ne zovem, a imam uput

Nacima

Broj poruka : 5
Datum upisa : 17.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od medolino 22/11/2011, 18:19

Nacima,dobrodosla cveće
Sve sto ti je kamilica rekla tako uradi za pocetak. Poslala sam ti privatnu poruku pa se nadam da sam ti makar malo pomogla.. Najbitnija ti je pozitivna energija poljubac c
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Kamilica 22/11/2011, 18:23

Nacima ::to je i najveca tuga u svemu ovme, sto moj ginekolog nista ne zna i to otvoreno kaze...pa nije znala ni koje hormone treba da izvadim. dva puta sam otisla privatno, ali ja to jednostavno vise ne mogu priustiti...samo mi je usput receno da imam upalu materice, da mi jajovodi malo sporije rade i da nemam ovulaciju u periodu kada bih to trebala da imam...drugi put sam otisla da mi prati ovulaciju i jos svasta nesto mi je naplaceno, pa kao da ja ne bih volela da sve fino platim i zavrsim sto pre...naoruzala sam se strpljenjem i pozitivnom energijom ali samo se bojim da me tamo nece primiti jer ni ja ne znam bas nista...uzas...zato ih jos ni ne zovem, a imam uput
Ne mogu da shvatim, kako je dr došao do zaključka da ti jajovodi "malo sporije rade" Shocked , to nikad nisam čula, dalje vezavo za ovulaciju, kako je to zaključio Shocked .
Menjaj dr u državnoj podhitno.
Za sve što te zanima, piši na Korak po korak na putu do bete+, da ovde ne zatrpavamo, ok?
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od dr mali pariz 11/1/2012, 14:23

Ja sam tek danas čula...blago je reći da sam očajna, ogorčena, kivna, ma ne znam ni ja...
To dete ničim neće biti vraćeno. Ti roditelji su izgubili deo sebe ili sebe, a drkovi...živeće i spavaće i dalje normalno.
Strašno.
http://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=betanija%20kriva%20za%20smrt%20beba&source=web&cd=1&ved=0CB4QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.pressonline.rs%2Fsr%2Fvesti%2Fvesti_dana%2Fstory%2F196236%2FPet%2Bputa%2Bvra%25C4%2587ali%2Btrudnicu%2C%2B%25C5%25A1esti%2Bput%2Butvrdili%2Bsmrt%2Bbebe.html&ei=d4wNT-yuI6XQ4QTD79irBg&usg=AFQjCNETlU6DoC84c7kzbhOHHA3DJST5cw&sig2=PPNcOWxGbxwlKLPIE0CCbA&cad=rja
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Mirjana 11/1/2012, 15:04

Joj, ja sam gledala na TV-u i isplakala litre suza. Strašno! I ko zna koliko još takvih slučajeva ima, ali se ljudi povuku, ne pričaju, ne žale se. Strah ih je od toga da će opet morati kod istih doktora, pa ih ne tuže.
Znam da je posle svega, ovo dodatni stres za oba para. Ali oni će pomoći mnogima jer će i ti doktori postati pažljiviji ako znaju da ima ljudi koji će ih tužiti za nepažnju koja je plaćena životom!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od cicsa80 11/1/2012, 18:32

"Cuveni" dr vejnovic(ups, malo slovo prezime Wink )..... Od nekih roditelja je otvoreno trazio "nesto" i ako dobije onda je sve ok a ako ne dobije ni ne gleda zenu yes Sta ce muceni, za malo, roditelji... sta imaju od toga da Budakov pregleda dokumentaciju? Daj Boze da se ne zataska! Ako se dignu, mozda ce sledeci put vise obratiti paznju na njih i sve druge, samo je zalosno sto mora nesto da se desi da bi bilo ok ono sto je normalno. I sad mi se kicma jezi!
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Kamilica 30/1/2012, 11:48

Evo jedne info, koju sam tek sad saznala, možda nekom zatreba, tiče se Betanije i cura koje tamo rade VTO. Kad god sam htela da dobijem dr na telefon nisam uspela, zvala sam na opšte poznat br 489 9330 i javljaju se sestre, koje su nekad neljubazne, a danas gle čuda, ja tražila moju dr i ona mi dade tel na koji da je zovem - 489 9307 - na tom broju su iskjučivo lekari, i uvek će vas se javiti bar dežurni lekar. Zvala sam na prvi broj xx puta tražeći lekara, ali nikad do sad nisam dobila ovaj drugi telefon, pa eto ako nekom zatreba, evo...
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od medolino 30/1/2012, 11:55

Kamilice,bas mi je dobro dosla informacija oko broja telefona...od jutros zovem betaniju na taj prvi broj da bi mi se posle 15 pokusaja javila sestra... koja me je ladno s dnevnog reda o..... Bas sam besna.. Da li na taj broj mogu da dobijem dr Kopitovic?
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Kamilica 30/1/2012, 12:05

Probaj, ako je u ordinaciji, javiće se. Ja sam malopre dobila moju dr.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od medolino 30/1/2012, 13:40

Vazi,probacu sutra,sada mi je vec kasno da zovem,dr sigurno nije tamo...
poljubac
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Kamilica 31/1/2012, 09:44

Ima li neko svežu info da li se zakazuje za spermogram?
Kad sam ga nosila pre par meseci nije trebalo. A sad čini mi se da da. Pa ako neko zna zasigurno, neka mi molim vas kaže.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od medolino 31/1/2012, 09:53

Kamilice,ja sam u novebru zakazivala,tj nazoves odeljenje i kazes za cega ti treba i onda sestra kaze kada da doneses uzorak ili da dodje muz,obicno bude 8.30h ili 9h.... Nadam se da sam ti makar malo pomogla...
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od dra00 31/1/2012, 11:21

Mi smo bili sad u januaru i nije se zakazivalo
dra00
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 46
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od inda 3/2/2012, 13:27

evo da i ja kazem moje jednodnevno iskustvo na betaniji ns!bila sam pacijent dr kopitovic nemam neke velike zamerke prethodno sam sakupljala brdo nalaza dan pre toga zvala je sestra da kaze da popodne samo supica posle toga dve kasike ricinusovo ulje!primljena sam oko osam usla sam u salu tek oko jedanest izasla iz bolnice oko pola tri dosta se dugo ceka zasta god da se ode to jedino i sto tako vazna ustanova nema adekvatnu prostoriju gde mogu muzevi da vade za spermogram mismo nosili od kuce a putovali smo oko cetiri sata cveće

inda

Broj poruka : 19
Datum upisa : 25.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od dra00 29/2/2012, 12:14

citam iskustva, pa me zanima da li je neko radio vto kod njih a da nije isao na histeroskopiju, laparaskopiju..(cini mi se da to svima rade). Ja ne znam sta je tu sta , pretpostavljam jedno dijagnostika a drugo intervencija, svejedno, ne zelim kada odem da mi to rade ako se do sada pokazalo da je kod mene sve u redu Rolling Eyes
dra00
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 46
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 2 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu