KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

+94
mamadabudem
Toscana
BabyBear
mimi85
aurora
Padobranka
panda :)
alisa
BiKsi :)
ljubavveranada
Principessa
Corny
valika77
dusica78
PalcicaBg
MaloMorgen
saska1
libra35
tatjanica
Zmajuška
lavanda
Mika
Crvic
annci
Vuchica
lelas
tinnag
Gral
Erata
laKole
PetraM.
Daeneris
sareni leptir
ZarPtica
Sunce
bendb
winni
danijela74
čikita
Šljivka
lala23
korpica
Princess_krofnica
Ema78
Cecana
Sofka
Homi
ciklama
makica1984
Divina
Malina
daninoc
mumka
zvoncica36
Simona
Gugica
Annie
maji
bak
misjoksi
cicsa80
ananana
heart84
KoMetaK
Mirjana
anuska80
dina
7-patuljaka
Cupava
nina26
Niny
Republica
mika811
Ivana.
Deni
dragana76ns
djole42
Shizika
mika81
mila
tuli
racili
dr mali pariz
nena beba
Teodora
Jelence
Orline
black magic woman
Struzzo
Jeckie
bokica
Lily
Masha UK
nabla
98 posters

Strana 13 od 23 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18 ... 23  Sledeći

Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Malina 22/3/2012, 09:33

Makice, miom moze da smeta trudnoci ako je na nezgodnom mestu, a vto mislim da nece da rade sa njim, kako god.
Meni su ga operisali, kada sam imala vanmatericnu trudnocu, ali znam i zene koje su se njega resile putem cajeva. Osusi se i nestane. Samo treba vremena, pa ako ga imas, sto da ne. Imas dobar caj u apoteci Josif Pancic.
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od heart84 22/3/2012, 10:18

Evo i mene na ovim stranama da se prikljucim, zanima me kakva su vam iskustva sa dr. Smajlom Serhaticem posto sam kod njega krenula na akupunkturu i zavrsila sa prvih 10 tretmana i za par dana treba da krenem opet na drugu seansu. Videla sam da su ga spominjale Struzzo i Ori pa bi mi svaka informacija dobro dosla. Inace pre toga sam isla kod Ljilje Stefanovic nesto duze od 1,5 dana, ali nazalost meni ona nije bas pomogla, sem par meseci sto sam dobijala menstruaciju na vreme, ali samo kad bi isla 3 - 4 puta nedeljno kod nje. Pili smo cajeve i ja i moj dragi, ali nista. Kao osoba Ljilja je fenomelna, uvek raspolozena, nasmejana, stvarno ne znam odakle joj toliko pozitivne energije Very Happy Jos sam saznla da su Smajlo i Ljilja kumovi, i da bas nisu u nekim odnosima od kada je Ljilja pocela da se bavi akupunkturom, ali to je njihova stvar, konkurencija.
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Malina 22/3/2012, 10:25

heart84 :: Jos sam saznla da su Smajlo i Ljilja kumovi, i da bas nisu u nekim odnosima od kada je Ljilja pocela da se bavi akupunkturom, ali to je njihova stvar, konkurencija.
Samo da kazem da me ti uvek odusevljavas sa informacijama lol!
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od makica1984 22/3/2012, 11:25

Malina,pa znam da nece da rade i da moze da smeta u trudnoci,medjutim naki lekari bas i preporucuju trudnocu u cilju smanjenja mioma,ali ja nikako da ostanem trudna Rolling Eyes
Ma picu bilo sta i probacu sve moguce samo ako mogu da ga uklonim ili smanjim.Idem ovih dana da kupim caj Very Happy .
Ne rece mi gde se ta dr Ljiljna nalazi i koliko ja cena tretmana?Posalji mi pp ako imas informacije molim te cvet .
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od zvoncica36 22/3/2012, 21:57

Dr.Ljiljin broj je0637083310 . Cena jednog tretmana je 2500din,a pregled 4000din.Nadam se da je to ok.što sam napisala.Smatram da ovaj forum postoji da ženama olakša potragu za raznim doktorima.Prijateljica mi je reklamirala dr.Jovana Sekulića koji trenutno ima akciju preko Kupona za mršavljenje.Cena jednog tretmana preko kupona je 790din.Čovek je anesteziolog i bavi se od 1979god akupunkturom.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od makica1984 22/3/2012, 23:07

Zvončice,hvala ti puno!
Ja takodje smatram da je ovaj forum i smišljen da bi mi, koje imamo slične probleme, mogle da pomažemo savetima i da delimo iskustva jedna s drugom-nema tu ničeg lošeg Wink .Javljam svoje utiske ako budem resila da idem.
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Malina 23/3/2012, 08:58

Makice,
mislila sam ako miom ne smeta trudnoci, ne mora da se dira, jer hoce u trudnoci da nestane, ali ako ne dozvoljava trudnocu, onda moras da ga otklonis. Ne znam koji je u pitanju kod tebe, to su ti nadam se, rekli, da bi znala sta da radis. Vto nece da rade ni sa jednim.
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Malina 23/3/2012, 09:25

E, ovako, da vam ispricam sad, a apropo i tog akupunkturologa sa Kupona (jer ispade da ih ima puno i svako nekog preporucuje):
ovih dana intenzivno razmisljam da krenem na akupunkturu i raspitujem se gde bih, kod koga, iskustva i sl.
Ovde je najzastupljenija ta Ljilja Stefanovic (to inace nije ta dr Stefanovic, koju su mi preporucili u Jevremovoj, ipak ih ima dve :) ), uspeha vidim i ima i nema, uostalom kao i svi, kod nekog upali, kod nekog ne.
Svi mi koji smo u ovom problemu, znamo da je najlakse srediti ovulacije i hormone alternativnim preparatima, pa predpostavljam da kod takvih slucajeva ima i najvise uspeha.
Ali, sta sa nama kojima treba nesto vise, nesto drugo?
Preporucenu dr Stefanovic sam zvala, nije jeftina, ali nije toliko skupa kao Ljilja, rekla mi je da misli da moze pomoci za moj problem (implantacija) ali i da ne garantuje uspeh 100% sto mi je u principu ok odgovor, jer ne volim one koji ti garantuju, do sada mi nikad niko nije to ispunio.
A probala sam sa cajevima, homeopatijom i jos nekim stvarima.
I nazovem juce jos jednu dr, mladu, akupunkturu zavrsila u inostranstvu, zbog godina predpostavljam da nema bas toliko iskustva, ali ona mi kaze sledece: u principu se ne bavi sterilitetom, jer misli da tu akupunktura ne moze da pomogne ili da bi taj proces trajao uzasno dugo, jer je u tim slucajevima obicno jako poremeceno stanje organizma.
Kaze da ona konsultacije ne naplacuje i da dodjem ako zelim, objasnice mi sve. To ce trajati oko sat i po.
Ja se tu zbunim, jer do sada su mi uvek svi govorili, da, moze, nema problema i sl. Ona je prva koja mi je ovo rekla.
Ja zakazem konsultaciju za sledecu nedelju, jer me bas zanima sta ce da mi kaze.
A posle pocnem da razmisljam, da li je ona mozda u pravu? Mlada je, mozda je jos neiskvarena i nisu joj cilj samo pare. Da li nas svi ovi ostali farbaju, jer znaju koju muku mucimo, pa im se moze?
Znam da nekome i uspe, ali koliko vidim to su stvarno uvek neki hormonalni problemi i s. pa onda i nije mnogo cudno ako uspe.
Bas sam nekako verovala da ce mi mozda akupunktura pomoci, ali sad sam zbunjena totalno. Muka mi je vise od onih koji nam samo uzimaju pare. Kad se setim samo onog Tesica, dok jos nisam nista znala, 300e nam je uzeo, za prepakovane cajeve iz Josifa Pancica, koji sve ukupno ne kostaju 50e, naravno, kad sam se posle raspitala.
Kako vama zvuci ova prica, ove doktorke, da li mislite da mi mozda previse verujemo, nadamo se, pa mogu i da nas ubede da nesto moze, sto mozda i ne moze? Da su to samo bacene pare? Znam da akupunktura moze da pomogne da se mi bolje osecamo i sl. ali da li je to mozda samo gubljenje vremena i para, da li mozda dati te pare na jos neki pokusaj, ne gubiti vreme? Da li mislite da je jedino ona mozda bila iskrena?
Ne znam vise, sludjena sam skroz...uglavnom javicu sta mi je rekla...
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Simona 23/3/2012, 10:30

Malina,
ja nisam nesto strucna ali razmisljam da otprilike nema direktne veze izmedju akupunkture i trudnoce ali ima indirektne. Znaci mislim da ne mogu da garantuju - e to ces uraditi pa onda ces uspeti. Ali akupunktura ce delovati npr na jacanje imuniteta, oslobadjanje od stresa, poboljsanje celog stanja organizma i kojesta jos... pa ako je nesto od toga bilo kocnica i smetnja onda primena akupunkture moze da pomogne. No sve je to individualno...

Ja nisam htela da idem na akupunkturu dok sam isla na vto, nesto mi bilo opterecujujuce, cinilo mi se kao samo dodatno opterecenje pored svih mojih muka, mada mozda sam i pogresila. Sad sam planirala da idem cisto zbog imuniteta i eliminisanja stresa ali posto moram da nesto drugo zdravstveno resim onda ce akupunktura ipak da saceka...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Malina 23/3/2012, 12:00

Pa, iskreno i ja sam to tako dozivljavala. Nisam ja ocekivala cudo, eto bebe cas posla, ne. Mislila sam ako malo sredis organizam, mozda pomogne. Vidim kod Ljilje je glavna dijagnoza ta vlaga u materici, pa ja nesto pomislila mozda je to problem. Ali ova doktorka me bas zacudila svojim komentarom. Da li je mlada, neiskusna ili iskrena, to se pitam.
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od ciklama 23/3/2012, 16:51

Ništa novo neću reći, ali ja sam za sve godine jedino zaključila DA PRAVILA NEMA. E to mi je jedini zaključak. Tuli je ostala trudna i uz pomoć akupunkture, ali i uz sklop drugih stvari.

Čekamo šta će ti još reći.

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Malina 23/3/2012, 21:09

Ne znam sta me spopalo danas, valjda me ova doktorka iznervirala sa tim komentarom da akupunktura ne deluje mnogo kod steriliteta (a posle sam nasla njen clanak iz novina, gde pise da akupunktura pomaze kod steriliteta!!!) ali dobro, sacekacu sledecu nedelju da vidim sta ce da kaze.
Uglavnom nazovem 1 doktorku, naprica mi svasta, da imaju program plodnosti, da dolaze i muz i zena obavezno, da svaka druga zena ostane trudna, da uz akupunkturu idu i neke travke, homeopatija i moqui kugle itd. To traje 3 meseca, ne smes da budes pod nekom terapijom (hormonskom i sl). Dolazi se u posetku cesce, 3-4 puta, posle kako tvom telu odgovara i to sve kosta 214 000 din. ali bas im je sad akcija i dace mi za 140 000!
Ja kazem aha, ali vi mislite na ostajanje u drugom stanju prirodnim putem? Ona kaze da. A ja kazem ali mene je zanimalo da li to deluje na implantaciju kod vto. Ona kaze pa moze, onda dolazite 2 meseca, samo vi. Cenu nije rekla.
Doktor br. 2, sa Bezanije, sa nekim naglaskom, nisam sigurna odakle, ali u svom imenu ima i kinesko (ha, ha): ja objasnim sta me zanima, moze, moze, ja sam to radio, to deluje, ima na internetu, pisu zene. 10 tretmana se radi, svaki dan, svaki drugi, svaki treci, kako hoces. Ja pitam da li se ponavlja serija, a on ne, ja radim 10 tretmana, to je to. Zovi me na mobilni da zakazes, dodjes, odradimo, cao, cao i sve tako. Tretman 2000.
Doktor br.3 tata mi nije tu (tinejdzer) ja pitam kada mogu da se javim, daje mi mobilni u pauzama uvlacenja dima cigare Rolling Eyes Preskacem.
Doktor br.4 ne javlja se dok je sa pacijentom.
Doktor br.5. ona sto je psihijatar ili psiholog, javlja se njen muz, koji verovatno ima 100 god, jer pola ne cuje a pola ne razume.
Uglavnom mi kaze kako je njegova zena psihijatar (po 100 put) kako su mnogima pomogli, kako po glasu on cuje da sam mlada (aha!) a dolaze sve oko 37-38 i svi imaju uspeha. Pregled je 5000 din, a tretman 3000 jer oni zele da podignu natalitet! Krece se od 3 dana menstruacije, a onda to moj ginekolog prati, pa u saradnji sa njima itd. Pokusavam da mu objasnim da meni ne treba povecanje br. jc i te stvari, vec neka priprema ranije, ali on me arogantno prekida i kaze ja vam kazem kako to ide, a pre toga je priprema. Nismo se bas razumeli, ali ajde.
Doktor br. 6 Cau, Kinez: kazu mi nije tu prevodilac. Ali, dolazila je neka zena 17 godina nisu imali decu i uspelo joj je posle u Pragu. Radi se 10-12 tretmana, kako on proceni, svaki dan. On voli da dodju i muz i zena, ali muski nece. Cena 20e tretman.
Posle toga se bas smorim, pocnem da razmisljam o Majri i mumiu,(ne moze da skodi) pretrazim internet na ruskom i napisem Rusima mail, jer nigde ne vidim da pomaze za sterilitet. I odgovore mi Rusi odmah, bas su me odusevili.
Kazu, (prevodim) za sterilitet je procedura kao sto radi i Majra (koliko vidim), znaci u zavisnosti od vase tezine, mesa se mumio sa sokom od sargarepe, borovnice ili sea buckthorn (ovo sam prevela na engleski, ne mogu na srpski, ne znam sta je, pa ako neko zna, neka napise) 1:20.
Pije se 2 puta dnevno, kura 25-28 dana. Onda pauza, pa se ponovi.
Kazu da se rezultat nekad postigne i kad se mesa mumio sa zumancetom, ali nisu bas objasnili.
Zatim vaginalno, 4g mumie sa 100ml prokuvane i ohladjene vode. Natopiti tampon i drzati 1-1.5h. 10 dana.
Ali, videla sam da kod nas ima da se kupe i vaginalete sa mumiom, tako da mozda i to moze.
Kazu ako ovo ne deluje, treba da se uradi klistir Very Happy , pa da se ponovi.
U narodnoj medicini, doze mumia su:
0,1 g zrno veličine prosa
0,2 g zrno veličine pšenice
1g. veličine graška
5g. veličine trešnje
Sema doze po masi:
Do 70 kg. - 0,2 g
Do 80 kg. - 0,3 g
Do 90 kg. - 0,4 g
Više od 90 kg. - 0,5 g
I pozelese mi uspeh Very Happy

Eto, to sam zelela da podelim sa vama da ima stvarno raznih ljudi i doktora,pa je bas tesko izabrati pravog. Ne samo za vto, nego i za ovakve stvari. Za sada mi je najvise legla po razgovoru preko telefona, bas ta dr, za koju sam dobila preporuku iz Jevremove i mislim da cu se za nju i odluciti na kraju. Samo da vidim sta ce da kaze i ova sto kaze da ne leci sterilitet (to me bas zanima zasto, jer eto, niko od svih ovih to nije rekao).
Citajuci vas ovde, ja sam mislila da je mozda dobro otici kod pravog Kineza, ali ipak, ovi ovde i u Londonu, verovatno nisu isti. Sto kaze mm ko ti garantuje da ovaj nije neki automehanicar sa nekim kursom? Jel razumes sta mu pise na diplomi? Da je neki dobar, ne bi dosao u Srbiju, sto verovatno i jeste tako. To sto je Kinez, ne znaci i da je stvarno dr.
Ustvari, ono sto me je najvise zbunilo je to sto on radi tretmane svaki dan, i to koliko sam razumela 10-12 i to je to. Nema ponavljanja, pauze i ostalog o cemu ste pisale.
Neke od ovih dr su mi bas to rekle serija od 10, pa pauza mesec dana, pa druga serija od 10 tretmana.
E, sad, ako neko od vas iskusnijih moze da mi objasni, zasto je bolje 2-3 puta nedeljno ici nego svaki dan? Da to nisu neke razlicite skole, tehnike, ili sta vec, akupunkture? Ili mislite da to pokazuje ko zna da radi, a ko hoce samo pare?
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Divina 24/3/2012, 10:47

Malina duso, bices ti nas ekspert za lekare koji se bave akupunkturom!!! U svakom slucaju, cini mi se da si zauzela neki negativan stav prema svima koje si ovde nabrojala. Mozda su neki od njih zaista sarlatani, ali je sigurno da ima ljudi koji znaju sta rade. Mada, koliko ja znam , osnova kineske medicine je pregled, sto znaci da lekar mora da te pregleda da bi ti rekao da li moze ili ne moze da ti pomogne, malo je glupo preko telefona reci moze sve. A opet, uzroci steriliteta su razliciti, mozda se neko specijalizovao za pripremu za vto, neko za idiopatski, neko za hormonalne disbalanse... ne znam, lupam. U svakom slucaju mi deluje iskrenije sto ti je ta dr rekla da ne radi sterilitet,ali da dodjes da porazgovarate,nego taj sto kaze da podizu natalitet. Nemoj se opterecivati, videces,pa nam javi kakvi su ti utisci.
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 41
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od 7-patuljaka 26/3/2012, 08:12

Malina, draga, hvala ti što si svoje iskustvo podelila sa nama. Mnoge od nas su u istim dilemama...Javi šta si odlučila. Želim ti da što odeš na trudničke strane!

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Orline 26/3/2012, 11:21

Malina, baš sistematičan pristup, postaćeš nam ekspert za tu oblast Very Happy
Hvala što si podelila sa nama
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od tuli 26/3/2012, 19:41

ciklama ::Ništa novo neću reći, ali ja sam za sve godine jedino zaključila DA PRAVILA NEMA. E to mi je jedini zaključak. Tuli je ostala trudna i uz pomoć akupunkture, ali i uz sklop drugih stvari
Tačno tako....uvek se mnogo toga mora složiti da bi nastao jedan život Very Happy
Malina, svaka čast na uloženoj energiji na anketiranje Very Happy
Ipak, prednost dajem onima koji imaju diplome, priučeni na kursevima meni ne ulivaju poverenje. Kad je alternativa u pitanju, mnogo je teže odabrati dr, za zapadnjake se lakše raspitati.
U svakom slučaju, svako nađe ono šta i tarži Very Happy
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Malina 29/3/2012, 10:07

Hvala drage!
Htela sam malo da se raspitam i zbog sebe i zbog svih nas. Nisam toliko bila upucena u to, vise je bilo u stilu ovoj je uspelo kod tog i tog, pa hajde tamo, mora da je dobar. Sad sam vec malo upucenija :)
E, pa da vam ispricam iskustvo sa konsultacija:
kada sam objasnila sta je moj problem i sta me zanima, ta dr mi je rekla da je to vec malo drugacije i da se ona uplasila da ja mislim da je akupunktura carobni stapic za bebu.
U principu ne radi sterilitet, bas iz razloga sto zene tako misle i ocekuju, a njen otac je ginekolog i ona povremeno radi sa njim i kaze da se nagledala takvih stvari, da zaista nema srca da nekome uzima pare za to.
Kod mehanickih ostecenja tipa zapuseni jajovodi, miomi, pregrada u materici i sl. akupunktura naravno, ne pomaze.
Najbolje moze da pomogne kod hormona, ali dobro, toliko sam i sama znala da alternativne metode najbolje pomazu za taj problem.
U principu, akupunkturne tacke su precizno utvrdjene i to je to, nema tu neke mudrosti, ko ih nauci, verovatno zna i da vas bode, razlika je samo u strucnosti, tj. da li ce da vam pogodi nerv, krvni sud ili nece. I da li ce da vam napravi modrice ili ne. Tako da i po tome treba birati akupunkturologa, samo ne znam kako na nevidjeno.
Kaze da mnoge njene kolege daju kineske cajeve i jos neke tablete uz akupunkturu (kaze da bi je ubili sto mi ovo govori), ali da ona licno, nikad to ne bi pila, jer nije proslo atest kod nas, ne zna se tacno sta je to, da li je prepakovano, da li mu je istekao rok trajanja i sl. Da je 100% sigurna da je sve ispravno, onda da, ali ovako ne. A ako neko vec zeli da pije cajeve, da ih kupi u Josifu Pancicu, jer su tamo provereno dobri.
Ja sam inace malo potrazila po internetu o tim kineskim cajevima i vidim da to ustvari i jesu cajevi iste namene kao i ovi nasi, samo od kineskih biljaka, sto je i logicno :)
Za sterilitet ima 2 metode, jedna se radi ranije, ono 10 tretmana, pauza mesec dana, pa jos 10 ili za vto od pocetka menstruacije, pa valjda koliko treba.
U prvom slucaju se radi "otvaranje" materice, jajnika i jajovoda i da vas ne gusim, to je uskladjivanje nekih energija i svasta nesto. Takodje, rekla mi je posto je kod mene dolazilo do trudnoce, da moguce da nije materica problem, vec srce, bubrezi ili jetra koji se vezuju uz to i mogu da onemogucavaju (tako nekako) sto se utvrdi pregledom.
I da akupunktura moze mnogo da pomogne da vas psihicki digne, da se osecate dobro i zadovoljno, da vam malo sredi sve to u organizmu, pa kad se sve to odradi, nekome pomogne da zatrudni, nekome ne. Sve naravno zavisi, sta je kod nekoga bio problem.
Ako osecate iglice i ako nesto osecate prilikom tretmana, to je dobro, znaci da reagujete, ako ni posle par tretmana nista ne osecate, znaci da vi ne reagujete na akupunkturu i ne dajte da vam uzimaju pare dzabe, jer nece imati nikakvog efekta.
Ona takodje vec 2 meseca radi na bebi i ako ne uspe prirodno, razmisljala je o Ivanovicima i Jevremovoj. Akupunkturu nije spomenula, ha, ha. Takodje je i smrsala, ali ne od akupunkture (za to mi je rekla da je cista laz i uzimanje para, ako ne probusis kasiku) vec je isla kod nutricioniste. Tako da eto, lekari izgleda vise veruju zapadnim metodama :)
Ja sam odlucila da ipak probam akupunkturu, cisto radi neke moje ravnoteze, pa mozda i pomogne za vto, a kada odlucim i kod koga dr cu da idem, javljam!

I pisite malo kako napredujete, vi koje sad idete na akupunkturu, a znam da vas ima! Very Happy
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Divina 30/3/2012, 11:59

malo sam zatečena tvojim utiscima sa konsultacija, ali u stvari i ne znam sta sam ocekivala. sve mi ovo zvuci logicno, mada mi je cudno da neko ko od toga zivi sasvim otvoreno kaze da za neke stvari nije dovoljno samo bockati se. i to sa cajevima ima smisla, kao i za mrsavljenje. barem je bila iskrena, nije ti prodavala maglu.al opet, ja sam barem imala sasvim drugu sliku o ljudima koji se bave alternativnom, mada nikad nisam isla ni kod jednog od njih. uvek mi je u glavi slika prljave ordinacije koja cudno mirise sa cudnim stvarima unutra, kinez koji ti objasnjava a ti ga nista ne razumes...
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 41
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Homi 1/4/2012, 17:14

Pozdrav ekipi sunny
Kod Majre sam bila pre nekih 8 godina i tada me je nagrdila nacisto. Pritom se ponasala kao da sam joj dosla u wc da joj trazim par hiljada evra na zajam.
Tada mi je rekla kako mi je ciklus neuredan (sto nije tacno jer je redovan, +- dan,dva), kako imam hormonalni poremecaj i ne mogu da imam dece, da je moja majka imala isto hormonalni poremecaj, da su mi toliko bolne menstruacije da padam u nesvest (sto isto nije tacno, i onda sam se sa njom natezala oko mojeg perioda da bih joj na kraju rekla izvinite ali moju menstruaciju imam ja a ne Vi tako da me ne mozete ubediti u nesto sto nije istina).
Ona je doslovno dobila napad. Posle mi je sasula kako cu dobiti neku rakcinu.
Isla sam cak i neko vreme na bockanje kod onog njenog ali sam prestala kad me je jednom namamio da mu dodjem u stan da mi tamo radi a sve pod izgovorom ne moze vikendom da se preskace. Onda mi je bilo muka. Inace covek nema pojma ni o cemu,nije mi jasno ni medicinu kako je zavrsio,ako je uopste zavrsio.
Sad me muka naterala ponovo da joj se obratim. Naime,imam neku ranicu sa mozaikom na grlicu materice koja jos i krvari i boli. Dr iz doma zdravlja imam utisak da ga budzi da je gore nego sto jeste a dr sa GAK/a sve to umanjuje.
Kucna prijateljica se u Majru kune,lekari su je setali po sistemu nije tebi nista,tripujes a Majra joj je sa vrata rekla da ima rak dojke i da mora iscimati operaciju i hemoterapiju pa da se posle toga javi. I tako je i bilo.
Od tada se ona kune u Majru i kad god nesto treba ide kod nje.
Ko ce ga znati.
Ceo dan se pripremam na njen pristup i mogucu svadju sa njom jer ne dopustam da mi se pripisuju stvari koje nisu tacne.
Pritom nisam vise ni u dvadesetim pa ako mi kaze da ne mogu da imam dece moram poceti raditi na resenju problema jer mi ne pada na pamet da rizikujem i sa mogucim hormonalnim problemima ulazim u trudnocu,sve i da mogu odmah.
Zelim vam lep dan i dobru energiju, kao i snagu u vasoj hrabroj borbi

Homi

Broj poruka : 4
Datum upisa : 01.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Orline 1/4/2012, 19:37

Homi, dobrodošla Very Happy

Nadam se da ćeš imati drugačije iskustvo, mada me čudi da uopšte ideš ponovo ako misliš da ti nije pogodila prošli put ništa.

Vidim da su oprečna mišljenja za nju, ali više kao terapeuta, retko se ko žalio na nju zbog "dijagnostike".

A za ranicu imamo drugih tema, ali moram da pitam da li je radjena biopsija ako predugo pravi problem?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Homi 1/4/2012, 21:45

Hvala na dobrodislici,bolje vas nasla!
Znam da za ranicu ima drugih tema ali kada sam guglala Majru jedino mi je ova tema izasla pa sam odlucila da se javim. I JA da kazem nesto queen
Radjena je biopsija ali je izgleda capnut samo taj kondilom jer je to jedino sto pise na izvestaju. Cak nema ni opisa koje je tkivo,koliki je isecak uzet nista. Samo pise kondylomata accuminata.

Homi

Broj poruka : 4
Datum upisa : 01.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Orline 1/4/2012, 22:43

Ne, ne, tvoj post je na mestu, nego ja sam sebe ogradila jer sam te pitala za nju.
Ništa, sretno, i javi kako si prošla kod Majre Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Homi 2/4/2012, 15:34

Dodjoh od Majre. Zena mi je rekla sto i prosli put n eke stvari,da nosim genetski materijal dede i bake,odmah me je pitala da li su imali karcinom. Onda mi je rekla da imam hormonalni poremecaj i da uradim hormone, da mi je papa 3 i da obavezno i sto pre radim konizaciju. I da se obratim ginekologu da me leci i hormone da mi vidi. I izbacila me napolje.
Bez mumije,kontrole,nista!!!! Samo mozete platiti ovde i dovidjenjaaaaaaaa.
Nema dece,nema hormona i cao.
boks affraid affraid

Homi

Broj poruka : 4
Datum upisa : 01.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od BiKsi :) 2/4/2012, 19:48

Ta Majra neka opasna, cuka mu! Very Happy
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od BiKsi :) 2/4/2012, 19:57

Homi, prati ovaj link, gde je naša forumašica postavila prirodni recept za lečenje ranice na grlicu.

https://kutak.forumotion.com/t506-med-propolis-polen-kao-pomoa-kod#288679
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 13 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 23 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18 ... 23  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu