KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

+25
anak
JAmajka
djole42
dr mali pariz
Simona
Cupava
BiKsi :)
Deni
fenix
Marija86
Lily
anibla
natalija
Kata
Jelence
Masha UK
maša
Gala
Struzzo
lisy
maus
bokica
tanja68
Orline
nabla
29 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od nabla 13/7/2009, 20:23

Natalina sa Rode je skupila i postirala par komentara....
Evo kako to izgleda u Hrvatskoj!
Napravila se velika polarizacija stanovnista...onih koji su PROTIV izglasavanja predlozenog Zakona o MPO i onih koju su ZA predlozeni Zakon:
Oni koji se protive Zakonu protive se zbog toga jer je Zakonom zabranjeno:
- IVF kod parova koji nisu vencani
- zamrzavanje embriona
- oplodnja vise od 3 jc
- da dete ne zna ko je bio donator jc ili spermica (dakle, dete ima pravo da kad navrsi 18. godinu potrazi osobu koja je dala "materijal")

Oni koji su ZA ovaj zakon imaju pogresnu sliku sta je to vantelesna oplodnja....tu je zbrku uneo odavno odomacen termin, koji se i kod nas koristi..."umjetna oplodnja" iliti "vestacka oplodnja"...pa iz maglovite slike slobodno asociraju.... "dete frankenstajn".... "to je kloniranje".....
Takodje, glavna polemika se vodi oko toga da parovima koji se protive braku treba uskratiti mogucnost da postanu roditelji putem IVF!


evo nekih komentara sa stranice:
http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=42948&tx_ttnews[backPid]=38&cHash=a6e8b98d9a

Aposlutno sam ZA svaku zabranu umjetne oplodne, jer ljudi nisu goveda da se tako oplođavaju.
Uostalom, ima previše napuštene djece po domovima, koji bi trebalo posvojiti, umjesto ovakvih iživljavanja na sebi samima




i na tekst:
http://jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2009,7,10,,169086.jl

Da bi dijete imalo normalan odgoj treba imati dva roditelja..Podržavam zakon hdza,a dijete stavljati u zamrzivač je bolesno...
...........

da ajmo omoguciti bilo kome da ima dijecu kaj onda ak ima dvojcu tata!!!to je prirodno
...........
Djeca su velika obveza i velika odgovornost, djeca nisu igračke. Za normalan rast i razvoj potrebna su mu oba roditelja.....Svi vi koji ste toliko "glasni" skrenite pogled u domove za nezbrinutu djecu, učinite toj djeci, koja nisu svojom voljom tamo, život ljepšim ........
............
Da si ti nekakva liječnica onda bi znala da zametku od 5 tjedana(period kada većina žena tek sazna da je trudna) već kuca srce i to se zove odjek gestacijskog mjehura.Isto tako bi znala koliko je štetan Klomifen,lijek koji se daje ženama da bi se doveo organizam u podivljalo stanje da janik počne izbacivati jajne stanice k'o lud.Poslije se te jajne stanice sve oplode,a samo 4 se smije vratiti u organizam.Ostali zameci se zamrzavaju i kako roditelji uglavnom kada dobiju dvojčeke budu zadovoljni ti zameci se bacaju. GENOCID!!!Još da pripomenem kako znam osobu kojoj su izvadili 42 jajne stanice,oplodili 23,vratili četiri od kojih su se primila 2 zametka,a što je sa onih 19???? Postoji umjetna oplodnja u prirodnom ciklusu koju ja podržavam jer se oplodi samo jedna prirodno dozrela jajna stanica.Podržavam i inseminaciju(ubrizgavanje sperme),a ostalo ne podržavam.Radije bih usvojila djecu nego ubiila zametke.I da smo jasni ja jesam medicinar i prošla sam IVF postupak u prirodnom ciklusu i odbila sam stimulaciju upravo zbog gore navedenih razloga.IVF mi nije uspio,no drugi put inseminacija jest Bogu hvala.Mislim da ima rješenje i za to.Zašto se ne bi nakon punkcije jajnih stanica odabralo njih četiri najzrelijih i oplodilo,a ostale zamrznulo?Meni je O.K uništiti neiskorištena jajašca ili spermu,no ne i zametak.
.................
Mislim da je ovo jedan ''kontravezan'' zakon koji je mogao pomoći instituciji obitelji jer s ovakvim potezima gubi se smisao roditelja jer sami ovakvim zakonom se na neki način kupuju djeca kao da se kupuju namirnice u trgovini.


i još nekih:
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/28240/Volimo-li-supruga-i-ja-manje-djecu-jer-nismo-u-braku.html
...........
hebe mi se u principu za zakon...ali...ne želim da si lezbe daju napraviti dijete na moj račun...neka se lijepo daju pomrdati i tu je priči kraj...jer...i onako su cijelu hajku na ovaj zakon digle one...
...............
ne postoje nevjenčani parovi postoje fanfulje koje bi htjele imati dijete kao kučnog ljubimca
.............
a što misliš,kod 2 topla brata dijete,kako je krenilo tamo ćemo stići
...........
postoji razlika između samohranog roditelja koji se rastao i između neke žene koja odjednom poželi imat dijete i ode na umjetnu oplodnju i ima dijete. svaka takva žena nije psihički zdrava.
.................
slažem se,možda ne da nije psihički zdrava, ali misli samo na sebe,na zadovoljenje svojih želja i potreba, ne misli na to dijete, jer dijete će kad tad htjeti da je otac uz njega


Poslednji izmenio nabla dana 13/7/2009, 20:32, izmenjeno ukupno 1 puta
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od nabla 13/7/2009, 20:24

Natalina je sve te komentare svrstala u nekoliko kategorija:


Natalina



Pridružen/a: 12. 02. 2008. (19:58:55)
Postovi: 107
Lokacija: zg




Postano: ned srp 12, 2009 8:42 pm Naslov:





Navest ću neke od percepcija kojima bi se trebalo boriti, a do kojih sam došla čitajući komentare na internetu.

Ljudi koji idu na MPO su: ljudi u izvanbračnoj zajednici – a izvanbračna zajednica su (kako se navodi u komentarima): pederi, gey, lezbe, lezbače, homići, pedofili, kurve, prostitutke, fanfulje i psihički bolesne osobe koje žele djecu izvan braka

Kakve su osobe koji idu na MPO: to su žene i to uglavnom žene kojima uopće nije stalo do djece nego samo do sebe samih, žive neurednim i nemoralnim životom, bezosjećajne, egoistične, imaju karijeru i kasno su se sjetile da žele dijete, žene koje žele glumit samohrane roditelje da pokupe socijalnu pomoć, zatim ljudi nesposobni se vezati brakom, neodgovorni, ne susprežu se ni pred čim čak ni pred ubijanjem nedužnih za ostvarenje svog cilja

Za ljude koji idu na MPO djeca su: igračke, namirnice koje se kupuju u trgovini , kućni ljubimci.

Sam naziv MPO nije prihvaćen i dalje je to umjetna oplodnja, a to je: nešto što je umjetno, neprirodno, kloniranje, eksperimentiranje genima, izrada djeca po narudžbi, uzgajanje djece u laboratorijima, inkubatorima i epruvetama - doslovna slika djeteta u inkubatoru ili epruveti kao u sf filmovima, MPO nije potreban jer se neplodnost može i treba liječiti na druge načine, različitim lijekovima ili operacijama

Zamrzavanje embrija: živa djeca su zamrznuta u frižideru, eutanazija, genocid, djeca koja su odbačena, duše koje su zarobljene u frižideru, djeca koja se ubijaju

MPO djeca su: bolesna, invalidna, ne zna se tko im je otac, umjetna

Vjersko razmišljanje: da trebate imati djecu Bog bi vam dao, Bog određuje tko treba imati djecu, a tko ne, to je Božja kazna jer si nešto skrivio u životu, to je križ koji nam je Bog dao da budemo bolji ljudi , Sodoma i Gomora kuda ide ovaj svijet

Rješenje: treba se opustiti i doći će, toliko je nezbrinute i napuštene djece u domovima, usvojite djecu!

nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od Orline 13/7/2009, 20:35

Stvarno sam Crying or Very sad i Mad . Da li je moguce???
I da li je moguce da u mojoj okolini su ljudi koji drugacije, tj normalno razmisljaju, tako da sam ja pomislila da ovo ne moze biti nasa realnost...
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od nabla 13/7/2009, 20:53

Da i ja sam se zapitala i zamislila!

Ja sam brbljava kad je u pitanju moj problem i ljudi nemaju frku da me pitaju sta, kako i sl. niti ja nemam frku da idem u sitna crevca. Very Happy
I zato stekoh utisak da je oko mene sve normalno. Ali zapitala sam se sta bi se desilo kod nas u Srbiji kad bi se javno pocelo polemisati, na kakve li bi komentare naisli....
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od Orline 13/7/2009, 20:58

Pa verovatno kao i za ostale stvari...Ti se kreces u krugu ljudi koji ti menatlno "pasu" , sa laganim neslaganjima ili odstupanjima, ali manje-vise su to slicna shvatanja, slican nacin razmisljanja. Kao sto se nisam cudom mogla nacuditi procentu glasova koji pojedine stranke osvajaju po nekim regionima, vjerovatno bismo i po ovom pitanju bile vrlo iznenadjene. Jedino sto nama ide na ruku je nasa vjera, ovde mislim na religiju, koja je malo liberalnija od katolicke, pa samim tim je i narod tamo malo "militantniji" kad je MPO u pitanju. Ili se bar meni tako cini
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od nabla 13/7/2009, 21:14

orline :: Jedino sto nama ide na ruku je nasa vjera, ovde mislim na religiju, koja je malo liberalnija od katolicke, pa samim tim je i narod tamo malo "militantniji" kad je MPO u pitanju. Ili se bar meni tako cini

Ne mora da bude, mozda je stvar samo u tome da uticaj Crkve kod nas nije tako jak. Ja stvarno izuzetno malo ljudi poznajem za koje bih mogla da kazem da su istinski vernici...

U mom okruzenju bar, vera je privatna stvar, i imam utisak da i oni koji su verujuci vise su verujuci u nekom filozofskom smislu i vrlo malo se njihova vera reflektuje na svakodnevni zivot. Mislim na onaj aspekt ponasanja koji bi odskakao od puke ljudskosti i dobrog vaspitanja
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od tanja68 13/7/2009, 21:41

Mislim da je i kod nas misljenje tu negde kao i u HR. Nazalost ali je tako. Ja ne mogu to da opravdam neznanjem jer ti isti ljudi kada je neko njihov u nasoj situaciji ne prezu ni od cega pa ni od IVF-a. Onda naravno cute.
Ja sam nailazila na svakakve komentare ali najzesci mi je onaj da me bog kaznio ... samo da mi je znati zbog cega.
Nasa crkva... totalna suprotnost od katolicke. Ja sam razgovarala bas o ovim stvarima sa nekoliko svestenika i svi do jednog mi u tom nekom licnom kontaktu daju punu podrsku za sve ovo sto radim. Kazu da je moj cilj cist i pred bogom i pred ljudima i da nema nista vece i svetije na ovom zemaljskom zivotu od zelje za sopstvenim detetom. Koliko su oni u razgovoru samnom bili svestenici a koliko obicni ljudi i roditelji ( sa nekim crvicem u glavi da se ovo moze desiti i njihovom detetu ) e to ne znam.

Nije lud nas narod kad kaze ko se na bolest nasmeje neka ga stigne a ovi veliki vernici neka se zamisle nad tim.
tanja68
tanja68

Broj poruka : 338
Location : Sabac
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od nabla 13/7/2009, 22:45

tanja68 ::ali najzesci mi je onaj da me bog kaznio ...
Mad Mad
primitivizam!

Srecom, pa sam vaspitana da "sve sto je ljudsko nije mi strano"!
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od bokica 13/7/2009, 23:12

Dakle, odsad cu da cutim definitivno.
O ovim stvarima pricam sa ljudima za koje mislim da me razumeju. Ali ko zna sta kazu kad se okrenem i odem.
Zarobljene duse u frizideru. v
A ova prica sa Bogom koji me je kaznio me posebne izvede iz takta.
Nisam neki ljubitelj popova, u crkvu ponekad odem, ali ne cesto.
Od laznih vernika u poslednje vreme mi je stvarno muka.
Ne zanima me stav crkve po pitanju VTO, imam i ja stavove o mnogo cemu.
Skoro sam bila frapirana pricom moje koleginice cijoj sestricini nije uspela prva VTO.
Komentar je bio: Kako su neki ljudi nesrecni. Moja sestra nije u zivotu mrava zgazila.

Ja ne mislim za sebe da sam nesrecna, kaznjena, vec prosto gledam na to kao na jednu prepreku koju u zivotu moram da savladam.
Naravno da mi je tesko ponekad, ali ne zelim da me neko sazaljeva.
Nabla skidaj temu, bas su me iznerviarle ove dijabole. Mad
Ne treba im davati prostor

 
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od tanja68 13/7/2009, 23:32

Mene ustvari boli uvo sta ko kaze cak i iz moje bliske okoline affraid ali me dotice kada ti ljudi pocnu da odlucuju o mom zivotu kao sto je sada slucaj u HR. E to nedam jer videla bih ja njih da su u pitanju njihove sestre a ne tamo neke imaginarne zene.
Najgore od svega mi je to sto su to sve reci nekih mladih ljudi koji bi samim tim trebali da budu napredni u svemu.
tanja68
tanja68

Broj poruka : 338
Location : Sabac
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od bokica 13/7/2009, 23:37

Tek cemo da vidimo sta ce kod nas da bude.
Ovde je sve mimo zakona.
Ja kapiram da neko ne razume taj problem, ali ovi "moralisti" su stvarno preterali.
Zapravo moram da kazem da mislim da kod nas bas to i nije tako.
Da smo mnogo otvorenije drustvo. Mozda gresim, ali videcemo.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od nabla 14/7/2009, 03:18

tanja68 ::Mene ustvari boli uvo sta ko kaze cak i iz moje bliske okoline affraid ali me dotice kada ti ljudi pocnu da odlucuju o mom zivotu kao sto je sada slucaj u HR.

U srid sride!
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od maus 14/7/2009, 09:51

Citam i ne mogu da verujem dokle doseze ljudska glupost i neobrazovanost.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od lisy 14/7/2009, 11:50

Znam da dosta puta moram progutati taj ljudski otrov i moramo shvatiti da nas smatraju kao nekom drugom vrstom,a svemu tome doprinose i stavovi onih sto smatraju svojom zadacom da otezaju jos vise.......da te institucije imaju imalo onog sto je temelj vjere mnogo toga bi bilo drugacije.Nikada se nije javno raspravljalo kako se dodje do organa, koliko se djece ubilo, koliko ljudi zbog trgovine organima.........samo da kazem da bih donirala organe.......ali tu ne raspravljaju o manipulaciji,lakse je po ovim jadnicima sto ih je Bog kaznio .Ljudsko licemjerstvo zaista nema granica,pa kad se samo sjetim nekih stvari, koliko god vam se cinilo groznim sto tako mislim ali bude mi drago da sam kroz sve ovo postala bolja i tolerantnija osoba, pa ako je to cijena toga ok. samo da nisam jedno od onih ljigavih i povrsnih osoba ..............

lisy

Broj poruka : 29
Datum upisa : 05.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od Struzzo 14/7/2009, 12:05

Zatucanost...verska ili ne...Ne mogu takvi ljudi da imaju svest da slican problem moze zadesiti i nekog njihovog i da IVF nije neciji hir ili luksuz, vec nekome jedini nacin da dodje do potomstva...za to treba sirina, koju oni ocigledno nemaju. Kako kaze Pavle Vujisic, teca bez dece u filmu "Secas li se Doli Bel":"Religijom i ideologijom bavi se samo siromasni ljudi"...siromasni duhom!Meni je bio najbolji komentar neke MM ujne, koja je btw obrazovana i osoba od 45 god, ali verski fanatik...naime, ona je mojoj svekrvi prokomentarisala na to sto nam ne ide lako da dodjemo do bebe "kako i nije cudno kad smo se vencali u subotu" affraid ...Da nije smesno, bilo bi zalosno...
Mislim da bi kod nas bila vrlo slicna prica kao u HR. Nas narod koji je toliko ratovao, nigde nije putovao, vecno proganjan egzistencijalnim problemima, ne verujem da bi umeo da se izbori sa temom "vestacke" oplodnje na pravi nacin...ako nisam u pravu, zasto toliko kojekakvih vracara, "bioenergicara", cudotvaraca raznih vrsta (npr. svako selo u Srbiji ima zenu koja "namesta" matericu) i to na TV, doduse od skoro su malo ufitiljili, bar na ovim nacionalnim TV stanicama(zbog zakona), sto ne znaci da ih nema na drugim...Nismo mi drustvo koje gleda dovoljno daleko i siroko razmisljajuci o boljoj buducnosti. Nazalost.
Ja da sam trenutno hrvatski gradjanin poludela bih.Blago receno. I naravno, borila se protiv nepravde...onoliko koliko je to moguce.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od Gala 14/7/2009, 13:11

nabla :: Ali zapitala sam se sta bi se desilo kod nas u Srbiji kad bi se javno pocelo polemisati, na kakve li bi komentare naisli....
Pa ne verujem da u Srbiji na IVF gledaju kao nesto pogresno, kloniranje, frankestajna... bar ja nikada takve ljude nisam srela. a i da jesam, bas me briga njihov pogled njihov problem, meni je bitno da se meni ispunila zelja i da sam rodila dete!
A sto se tice Zakona, kada bi se tako nesto uvelo kod nas a ja recimo nisam u braku a imam jaku zelju da budem majka... sta uraditi? Mozes pokusati da promenis zakon i boris se protiv toga, OK, ali ako ne uspes sta dalje? Ne pada mi na pamet da gubim vreme i budem ogorcena, ja bih se u tom slucaju "udala" a ako ne zelim brak ili ne mogu naci odgovarajuceg partnera, mozes se uvek udati cisto zbog dozvole za IVF(nesto kao brak zbog papira) a posle se razvedi i nastavi zivot sa bebicom. Mozda je surovo ovo sto pricam, ali tako je, poenta je da uvek mozes naci nacin da zajebes zakon i ispunis svoju zelju!
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od maša 14/7/2009, 13:15

Ja mislim da se radi o neprosvecenosti, nedovoljno informacija o problemu steriliteta, nedovoljno javnih emisija u kojima bi se objasnilo sta je zapravo VTO! ja poticem iz relativno male sredine i u njoj jos uvek vlada misljenje da je zena ta koja ima problem. Muskarci se ne spominju kao potencijalni problem, aman, kako musarac moze biti sterilan, dovoljan je i samo 1 spermatozoid i bebac je tu!!!!!! Zene su uglavnom smizle, ko zna s kim sve spavale, koliko abortusa imale pa sad nesto hoce a stigla ih je Bozja kazna!!!! Ovo je jedna grupa ljudi koje sam sretala (moja sveki je u toj skupini, hahahahaha, inace ne zna za nas problem ali sam ovo cula kada je komentarisala neke parove), druga grupa je malo liberalnija i komentarise problem steriliteta kao i problem bubrega, srca, zuci....daju komentar kako je medicina napredovala i ne postoji problem koji u 21.veku nije resiv, znaci imaju svest o tome sta je zapravo VTO! Pretpostavljam da su se sretali sa parovima koji imaju problem(danas ih je bas puno, na zalost) te otuda i sirina shvatanja. Inace, kao nacija jesmo skloni zakljuccima i osudama a da nemamo pojma o cemu se zapravo radi. Opet kazem, nismo dovoljno obavesteni o tome sta je sta, na zalost, krivi su politicari, mediji, sami lekari, mozda i mi sami pomalo.... Iskreno se nadam da ce Srbija imati skroz drugaciji stav od Hrvatske po ovom pitanju....sto kaze Struzo, poludela bih bas da cujem slicne komentare....i borila bih se protiv nepravde.....onoliko koliko je to moguce!!!!!!
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od Gala 14/7/2009, 13:15

tanja68 ::
Ja sam nailazila na svakakve komentare ali najzesci mi je onaj da me bog kaznio ... samo da mi je znati zbog cega.
Ma budale, ali sta te briga ti samo guraj i gledaj da tebi bude dobro i da ostvaris zelju!
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od Masha UK 14/7/2009, 14:19

Uopste nisam iznenadjena komentarima. Verujem da bi tako ljudi i kod nas odreagovali. To samo potvrdjuje nas primitivizam.
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od Jelence 14/7/2009, 14:21

Sta da vam drugo pricam,jer sve bi bilo suvisno,osim da vam kazem da su kad sam se porodila ljudi dolazili (iz moje bliske familije)da vide Andreu i komentarisali,-pa lepa je, prava beba....sto ista je- affraid pa reko, a sta ste vi ocekivali vanzemaljca,ne razumem,naravno uskogrudost,nizak nivo obrazovanosti,sirmasna drzava i drustvo,a i brate ne radimo na sebi uopste.
Cesto puta zazalim sto sam ostala ovde,mislim da bih civilizovanije drustvo(makar izazvano rigoroznim merama ili ti kaznjavanjem) za ne disciplinu i nered,bilo blagorodnije za mene u svakom smislu.

Ne sekirajte se,ko nema zanimljiv i ispunjen svoj zivot bavi se tudjim zivotima,a verujte mi nije im lako,ne smeju da pogledaju u svoje probleme i sebe same, jer nemaju kud da pobegnu od sebe.
ljubac
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od Kata 14/7/2009, 16:35

ti sto ''nemaju problem'' ih imaju najvise.
mislim da su ljudi generalno neobavesteni i neupuceni (osim ako nesto nije objavljeno na drugom dnevniku, ne priznaju kao istinu) ali iskreno, zabole me!
ja imam svoj vid borbe i niko me ne moze pokolebati. gledali su me popreko kada kazem da sam dobrovoljni davalac krvi, pa im ja objasnim da je moja prababa u Kraljevini bila dobrovoljni davalac, da je moja majka dala krv preko 30 puta, da su mi sestre davaoci, i da se velicina coveka ne meri brojem ljudi koje moze da ogovara istovremeno, vec brojem ljudi kojima moze da pomogne bez da mu to neko trazi. samo da prijavim da je i mm poceo da daje krv od kada zivi samnom.
gledaju me kao da sam pala sa marsa kad kazem da hocu donorsku karticu... neka gledaju, do momenta dok, ne daj boze nekom njihovom ne zatreba bubreg ili sl.
o IVF-u pricam kao da je odlazak u prodavnicu po 'kilo leba i mleko. vec su se 2 drugarice odlucile da zatraze pomoc od lekara zahvaljujuci tome f
mogu samo da me mrze posto im u samo par recenica objasnim da su glupavi i zatucani! i to je valjda jedini put kada uzivam da nekog postidim!
ako nista drugo bar ih nateram da se udube u problem...

a sto se tice ovih debilnih komentara.... zakucace mecka i na njihova vrata... pa ce misliti da je postar...
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od natalija 14/7/2009, 17:30

Ne nailazim na zle komentare u mom okruženju jer ja javno pričam o svom problemu u cilju da pomognem ljudima oko sebe da shvate sve ljude sa našim problemom. Ali izvan kruga mojih prijatelja na ružne komentare naletim vrlo često od žena koje imaju svoju decu. Ili ih ignorišem ili kažem: "Oprosti im bože ne znaju šta pričaju". Jer same te žene ne shvataju da baš njihovi sinovi ili ćerke mogu da nalete na taj problem.

Odgajana sam u duhu pravoslavne vere, ne preterano, ali tradicija se poštuje. Kada nas je stvorio, Bog je dao zadatak da i mi produžimo našu vrstu. Zato nam je valjda i dao polne organe Wink .

Činjenica je da treba malo više pričati o svemu tome na TV-u da bi se narod prilagodio svemu.

Primer je moja opština koja misli da je mnogo bolje i jeftinije da se finansiraju žene da rode treće dete i poklone im po 6.000 dinara, nego žene koje nemaju dece. Bila sam u prilici pa sam pitala da li su svesni da postoje i drugi načini da se poboljša natalitet, i da je to jako mala suma za pomoć trećem detetu. Naravno ostala sam bez odgovora. No
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od Struzzo 14/7/2009, 18:13

Kod gosn' Palme, je l' da, Natalija... lol!
Joj, meni kad god se pomene ili vidim tog gospodina, setim se one Romkinje sa Youtube, koju su intervjuisali povodom otvaranja ili postojanja Zoo vrta u Jagodini:
" da nema naseg predsednika (ili Dragana), mi u Jagodinu ne bi znali kako izgleda majmun"...tako nekako...  b  b
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od maša 14/7/2009, 18:24

hahahahahaha, Struzo, pa ovo je genijalna fora, nisam za to znala,hahahahaha

Inace, Natalija ne govori o Jagodini......drugi grad je u pitanju
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od natalija 15/7/2009, 16:41

Da, drugi grad je, ali je isto neki Dragan... No
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem Empty Re: Ko smo mi- u ocima onih koji nemaju problem

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu