KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

plan i program uvodjenja cvrste hrane

+67
Tavita
BiKsi :)
Bobac
Lija
micam
Vanja80
Mimi12
nina :)
Tangerine
mimi85
lolipop
masato
bobica83
alisa
Deni
Ema78
d77
Vuchica
Stenli
zvoncica36
zoxa
veki1
fight&faith
jagodica
heart84
lilly13
mijaki
dr mali pariz
dacans
dragmilk
Botox
Orline
Marie
Mali Princ
agata
Marija86
noja
Mrvica
makababy
cici
plavaptica
cufta
Tanja83
penelope
Mirjana
Zoka83
lena
key
Tinche
buby
nesalela
catherine290505
Sneza
brinbili
Milijana
Lily
Pakki
Anuska
MARA
Jelence
Cherry
Gala
Kata
duga76
Hitron-Luka
maus
era
71 posters

Strana 4 od 29 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Sledeći

Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od lena 11/10/2011, 19:52

Sneza :: Raž mislim da sadrži gluten, pa ako joj nisi davala gluten onda nemoj, a ovas mislim da možeš, natopiš i izmiksaš i to je to. Ako je samo ovas.

Na kutiji Hippovih ceralija ovas sa jabukom pise da sadrzi gluten.
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od MARA 11/10/2011, 20:21

Leno moja deca nisu i nece da jednu te slane kasice.Slatke i ja kupujem kad ne mogu da spremam i to obicno hipp ili nestle ili pak svekar donosi iste iz D kao i Sunval nemacke i one su jak lepe.Sad Juvitanu i Frutek nudila i jednom i drugom nikad nece,i meni su iskreno bljak,sve vocne su mi jako kisele tako da ih ne mogu jesti.
Sto se 7 corna tice svekar donosi iz nemacke i na nnjima pise od 10 meseci.To nece da jede al zato smaze mesavinu ovsene,jecmene pahuljice i laneno seme potopljeno navece u jogurt i meni je to omiljeni dorucak.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Milijana 12/10/2011, 12:56

Ja sam kupovala samo one Hipp, ali zato sto su samo one imale kombinaciju povrca koje je Lenka jela do tada, a i iskreno to se desilo samo dva puta. Slatke nikad nisam probala jer sam joj uvek kuvala, nekako je celog leta bilo voca, pa mi je bilo glupo da kupujem.... ne znam za dalje, ali mislim da su sve one ok. Cek, Cek, mislim da sam kupovala i one PREMIA iz Maxija, sa tikvom i bile su OK.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Sneza 25/10/2011, 14:08

Da li mogu da im skuvam puding? Ili je rano?
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od MARA 25/10/2011, 15:40

Mislim da smes Snezo.Od 10 meseci je dozvoljeno,samo izbegni secer ili pak stavi mrvicu smedjeg.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Milijana 25/10/2011, 23:08

A sa kojim mlekom?

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od buby 26/10/2011, 00:23

Sneza ::Da li mogu da im skuvam puding? Ili je rano?
ovak kupvni...to???dunj to jede u vrticu..i ja jednom napravila dr.oetker vanilu malo redju i u onako topli stavila kasiku ml.plazme...ihhhhhhhh pa ko da ne voli... lol! i ja samo vruc mogu jesti..ne volim nista pihtijasto
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Milijana 17/11/2011, 18:01

Imam jedno pitanje, ne znam da li je za ovde, a ne bi da otvaram novu temu jer je samo pitanje.
Kad i kako ste pocele da uvodite kravlje mleko u ishranu?

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Zoka83 17/11/2011, 21:04

Mili, licno nemam iskustva, ali mojoj jetrvi je pedijatar rekao da uvede nakon navrsene godine. Posto nije bila u finansijskoj situaciji da kupuje Aptamil, pocela je sa kravljim odmah nakon zavrsetka dojenja, sto je bilo sa bebinih 10 meseci.

Moja sestra je od rodjenja jela razblazeno kravlje jer njena majka nije imala mleka....
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od lena 18/5/2012, 20:16

Pocela sezona jagoda... sve se crveni! Kad ste prvi put dale svojim mladuncima sveze jagodice? Znam da su jak alergen pa mi je frka da mu ponudim...
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od buby 18/5/2012, 22:18

dala.... lol! nije odusevljena..ali milk sejk od jagode prozdire vec par meseci
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Milijana 18/5/2012, 23:43

Ma daj Leno, pa moze posle godinu dana... rece majka koja jos nije dala svom detetu u 17 meseci lol! U stvari, ja joj nudim svaki dan, al ona ni da pomirise, izgleda da joj se ne svidja boja Shocked

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od lena 19/5/2012, 12:27

Nama svi redom donose jagode za Andriju a samo ja ih jedem (nemaju pojma da mali nije probao nijednu!)...... Very Happy

Ooooo, pa i Dunja i Lenka su starije a jos niste pocele posteno da ih hranite jagodama... e, necu onda ni ja! Razz lol! nesto sam ubedjena da mu se nece svideti, kao i ostalo voce, eventualno vocni jogurt... kupovni ili home made... plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 279933

A riba? Koja vrsta i kada prvi put?
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od buby 19/5/2012, 17:43

ribu duda uveliko njama-njam...i skusu...i filete soma,oslica i lososa
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Milijana 19/5/2012, 22:56

Lenka nije odusevljena ribom, a probala je oslica i soma, nekoliko dana posto je napunila godinu... bio post lol!

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od lena 20/5/2012, 09:54

Hvala vam queen , djevojke! Sta bih ja bez vas.....

Jagode iz baste (a i sa pijace) bolje da pojedem ja... ribu cu mu servirati vrlo brzo pa bas da vidim izraz lica kad oseti ukus..... Wink
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 28/10/2012, 10:32

Mrvica ::
Sad citam temu o uvodjenju cvrste hrane, još sam na pocetku a vec me glava boli. affraid

makababy ::pa vi jos niste uveli cvrstu hranu...pa sta cekate...ja sam mojima vec skoro sve dala od cvrste hrane,ali su se najvise gadili na zitarice...tako da sve drugo dolazi u obzir,krompir,sargarepa,supica,pirinadz,dzigu,mesance,jabuke,kruske,banane,zumance,spanac...

cici ::
Mi smo isto poceli uvodjenje cvrste hrane u vasem uzarstu i nista mu ne fali.

Milijana ::
Maka, kako si uvela sve od hrane? Pa tvoja deca nemaju godinu dana?
Ja sam krenula sa 4.5 meseca i bas sam postepeno uvodila namirnica i tako otkrila da Lenka ima ekcem od citrusa...

makababy ::.milijana,naravno da nemaju godinu dana-)))ali helena nije htela da pije humanu,na silu sam joj davala,kako sam uvela kravicu nemamo problema,a sto se tice cvrste hrane,sve se pasira bude kao kasica i polako jedno po jedno,dete ce imati alergiju i u godinu dana,tako da se ja nisam plasila ni sada da im uvedem...mislim ne razumem sta znaci milupina kasa od pirindza(lepo skuvas pirinadz i ispasiras)to pre deset godina niko nije ni konzumirao niti su dr predlagali

Mrvica ::
Jesam ja njemu uvela cvrstu hranu od cetvrtog meseca ali samo po malkice jer ja imam mleka da ne znam sta cu s njim, pa nisam zurila sa dodatkom. Polako sam mu uvodila, za sada sisa jos 4 puta dnevno, a jedan obrok sam mu zamenila. Ali planiram sad jos jedan da zamenim, zato sam citala savete o kolicini hrane koju da mu dam. Znam sta treba uvesti od namirnica, samo me brine kolicina. Do sada o tome nisam razmisljala jer je sisao, pa sam prekine kad mu je dosta.
Mako, ti nisi dojila, pa je normalno da si ranije pocela sa cvrstom hranom. Tako bih i ja verovatno. Ali s ovoliko mleka, steta da ga rano kljukam s bilo cim. Izmedju dojenja sam mu davala po malo soka, kasice, a jedan obrok Milupinu rizu ili povrce ili plazmu.
Sad cu da prosirim polako na 2 obroka cvrste hrane i 3 dojenja. Ja to sve moram postepeno jer mi grudi slabo kontaju da ne treba vise toliko da proizvode. Rolling Eyes

medolino87 ::
Super sto imas toliko mleka za tvog sincica ipak je majcino mleko najlepse i najbolje, mozda samo jedan do dva obroka da uvodis cvrstu hranu a dok ima mleka nek sisa,bar ja tako mislim...

Tanja83 ::Mrvo,meni su moji dugo jeli samo jedan obrok a drugi sam uvela voce koje sam davala izmedju dva obroka tj formule.Kada vec imas mleka furaj.

Sto se tice kolicine,ja im sada dajem sve dok ne okrenu glavu,tj ponudim im jos dva tri puta i ako nece to je to.Kada sam pocela da im uvodim cvrstu hranu(to je bilo sa 4 meseca),prvo sam im dala tu pirincanu kasu pa odmah posle mleko jer nisam znala koliko treba da im dam a da ne budu gladni i postepeno sam izbacivala mleko tj provalila koliko im je dovoljno.

Evo moj raspored obroka sa 9 meseci.

Oko 7 ujutru formulu
oko 11 slani obrok(meso sa povrcem ili poparu ili tako nesto)
oko 3 formulu,
oko 6 vocke ili neki sok
oko 8 slatki obrok(cokolino,medolino,mleko i plazmu,griz i bananu itd)
oko 12-1 formulu

Kod mene je sve OKO jer moja deca jos uvek ne znaju kada spavaju,ustaju itd,smorovi mali pa je zato sve OKO lol!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 28/10/2012, 10:37

Nama je sutra četvrti mesecdančić i jako me interesuje ova tema. Dobila sam i super bebi kuvar, sa svakojakim savetima, a i neku enciklopediju napravljenu od časopisa o bebama. Ipak, više volim da čujem od vas, onako iz iskustva, šta, kako, koliko.
Lično, ne žurim sa čvrstom hranom. Trudiću se da što duže budemo samo na mleku. Ali, ako Cvrle danas pokaže znake gladi, neću razmišljati puno, već želim da budem spremna.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od penelope 28/10/2012, 11:45

Mi smo polako poceli sa uvodjenjem cvrste hrane sa punih 4 meseca po savetu pedijatra i sad mi je zao, jer smo jako lepo sikili i mislim da pre punih 5 ili cak 6 nije bilo potrebe. Al' sta 's, tako nam rekose, a mene uhvatila neka nestrpljivost. fd
Znaci, kod nas u Domu zdravlja svim majkama savetuju da pocnu sa puna 4 meseca i to najpre jabuka, a pre 2,5 godine, kada je Janjin brat od strica bio u tom uzrastu isti pedijatri u istom savetovalistu nisu dozvoljavali ama bas nista, ni vodu, sve do punih 6.
Ovde savetuju: sa 4 meseca - jabuku, krusku, breskvu, kajsiju i kombinacije, sa punih 5 povrce-krompir, sargarepu, tikvicu, bundevu, karfiol, brokoli, a sa 6 meseci i meso i dzigu, sa 7 se uvodi zumance, sa 8 gluten i mlecni proizvodi.
Doduse, ja ih nisam sto posto poslusala, povrce sam dala pre voca, a ostalo sam manje-vise tako.

penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Tanja83 28/10/2012, 12:12

Kod nas savetuju da se bebama koje sisaju uvodi cvrsta hrane sa punih 6 meseci. Vodu,caj ako hoce-hoce ako ne nemojte forsirati jer u majcinom mleku ima sve ono sto bebi treba tj majcino mleko zadovoljava sve bebine potrebe.

Mi smo prvo uveli sok od jabuke pa kuvanu jabuku ali sam vrlo brzo presla na pecenu,mnogo su mi je bolje jeli jer je dosta ukusnija. Pa bananu i sve tako redom.

Od povrca prvo krompir ali sa mlekom,ja sam stavljala malo adaptiranog a jos je bolje majcino pa posle sargarepu i krompir itd

Sokove mi ni dan danas ne piju,nece,a sve ostalo jedu.

Kada su poceli bili su mnogo smesni,nece da zinu,ne znaju mukice ni da uzmu sa kasike vec je guraju jezikom Very Happy a sada sami otvaraju usta lol!
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Milijana 28/10/2012, 12:56

Iz iskustva zena oko mene cije su bebe sisale mislim da ce sa 6 meseci dete koje samo sisa imati losu krvnu sliku. Majcino mleko jeste dovoljno do nekih 5 punih meseci, ali vec u sestom i ne bas. Onda, ako tek sa 6 krenete da dajete bebi hranu, ona do 8 nece jos znati bas lepo da jede, a tada vec treba da joj to budu jedini obroci. I jos nesto, iz sopstvenog iskustva, sa 5 meseci i vise, bebi je malo samo mleko, znaci krece cesce da sisa i nocu i danju, a stalno je gladna i to onda stvara haos....
Meni je Lenka pila adaptirano mleko i njoj sam sa 4.5 meseca pocela da uvodim pirincanu i kukuruznu kasu, pa krompir, sargarepu, jabuku, bananu, krusku i tako redom. Sa nepunih 6 sam joj dala piletinu, pa onda i teletinu. Gluten sa 8 tj, nekih nedelju dana pre 8 punih. Mleko, kravlje tek sa 11. Prvo sam joj davala samo jedan obrok, onaj umesto rucka i odmah posle mleko, a onda sam te periode povecavala, pa na kraju vise nije ni bilo mleka. Sa 7 meseci sam joj uvela jos jedan obrok, ujutru, voce. Kad je krenula da jede hleb, sa 8 , uvela sam joj i veceru.
Milena sisa i deluje kao da ce to da radi ceo zivot Shocked , ali to nije tema. Elem, njoj sam pocela istim redosledom da dajem sa nepunih 5 meseci (neki dan pre), ali sam joj ranije uvela jos dva obroka jer je stalno trazila da sisa.
Meni je dr rekla, da cim dete krece na krace intervale da trazi da jede, znaci da mu mleko vise nije dovoljno. Secam se da je Lenka sa 4 meseca pila mleko na 2 sata... to me ubijalo.
E ovako sad jede Milena, a i Lenka je u istom periodu:
Kad se probudi, oko 10:30 - voce sa plazmom ili zitaricama. (tek od pre neki dan jede plazmu tj. gluten uopste)
Pre spavanja, oko 12:00 - mleko (sisa)
Oko 15:30 - povrce i meso
Oko 17:30 - mleko
Oko 20:30 - 21:00 - kacamak, griz ili bilo koja druga kasa...
Onda sisanje pred spavanje i celu noc...

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mirjana 28/10/2012, 13:25

O cure, svaka vam čast!
Sve što ste rekle ima smisla čak i meni bez iskustva.
U ovoj knjizi koju posedujem piše baš ovo što je Mili navela, da bebi koja od jednom češće traži sisu, treba uvoditi čvrstu hranu. Tj. da beba koja do 4. meseca udvostruči porođajnu težinu, ne treba da čeka 6 meseci da bi se uvodila čv.hrana, jer će biti gladna.
Mi smo na rođenju imali 3300, a sada (sutra punih 4mes) skoro 8kg Shocked
Dakle, čekam da primetim da je gladan i krećemo.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od MARA 28/10/2012, 14:58

Ovako Viktora sam pocela prihranjivati sa 5 meseci i 20 dana,Vuka sa 7 puna.Viktoru sam davala i cajeve i vodu posle svakog podoja,Vuku nista ali apsolutno nista osim sise do 7 meseci.Kad je napunio 7 poceli sa ruckanjem i super jede svE
Krvna slika je obojici sjajna
Vuku je sa 15 mes bio malo snizem hb,sad je ok,preko 120 je,dok je Viktoru 155.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od cufta 28/10/2012, 18:30

Ja sam kao veliki postovalac engleske medicine (sada ce Shizi da me udari u glavu) poslusala savet njihovih pedijatara. "od cetvrtog meseca cvrsta hrana" - bez obzira na vrstu. Vec sam pisala o tome. Prva stvar a da nije bilo mleko su bile sitne mrvice lenje pite ( i testo i fil), i ispasiran sos od spageta bolonjeze. Eto..... dalje smo nastavili istim tempom doduse izmiksano jer nije imala zube.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od plavaptica 28/10/2012, 22:34

Mi smo juce napunili cetiri meseca, a pirincano kukuruznu kasicu smo prvi put probali pre nekih nedelju dana. Inace sisali smo samo dva meseca,a potom je mama ocigledno napravila neku gresku u koracima tako da je mleka bilo sve manje, a Humana ga je sve cesce zamenjivala i sada smo samo na istoj. Moje dete inace nije, bar po knjigama, kandidat za uvodjenje cvrste hrana jer cak i formulu pije manje nego sto bi za njen uzrast trebalo. Ja sam bas zato i pokusala sa kasicom kad ono iznenađenje Pojela je sve sto sam spremila, jedino su je nervirale pauze dok napunim kasicicu. Sutradan sam joj dala i sokic, razblazen od sargarepe i jabuke, ponovo odusevljenje. Tako da sada svako jutro oko 10h sokic, a kasica oko 18h, a cak je povecala i kolicinu formule. Mislim da cu sacekati jos nekih nedelju dana pa polako povrce za rucak.
Licno mislim da veliku ulogu u propisivanju svih tih pravila o ishrani beba ima i marketing proizvodjaca bebi hrane. Ne kazem da ne treba slusati savete zdravstvenih strucnjaka, daleko od toga, i sama sam jedan od njih, ali treba i pratiti ritam samog deteta.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 4 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 29 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu