KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

plan i program uvodjenja cvrste hrane

+67
Tavita
BiKsi :)
Bobac
Lija
micam
Vanja80
Mimi12
nina :)
Tangerine
mimi85
lolipop
masato
bobica83
alisa
Deni
Ema78
d77
Vuchica
Stenli
zvoncica36
zoxa
veki1
fight&faith
jagodica
heart84
lilly13
mijaki
dr mali pariz
dacans
dragmilk
Botox
Orline
Marie
Mali Princ
agata
Marija86
noja
Mrvica
makababy
cici
plavaptica
cufta
Tanja83
penelope
Mirjana
Zoka83
lena
key
Tinche
buby
nesalela
catherine290505
Sneza
brinbili
Milijana
Lily
Pakki
Anuska
MARA
Jelence
Cherry
Gala
Kata
duga76
Hitron-Luka
maus
era
71 posters

Strana 3 od 29 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći

Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od nesalela 27/7/2011, 22:00

Milijana ::Pa ja joj danas izdinstala malo luka, karfiola i tikvice, pa dodala kuvanu teletinu i ona je prvi put pojela baš sve što sam spremila.
Pa tako je i Staša....tek tada je počela da jede baš baš....do tada sve nešto mrljavo....ma vole deca da osete dobar ukus....gurmani su to mali..... Very Happy samo uživajte.....
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od buby 28/7/2011, 10:22

nesalela ::
Milijana ::Pa ja joj danas izdinstala malo luka, karfiola i tikvice, pa dodala kuvanu teletinu i ona je prvi put pojela baš sve što sam spremila.
Pa tako je i Staša....tek tada je počela da jede baš baš....do tada sve nešto mrljavo....ma vole deca da osete dobar ukus....gurmani su to mali..... Very Happy samo uživajte.....
bas to....kad pogledas i one slane juvitanine kasice imaju luk...to puno poboljsa ukus a ti bukvalno stavis mrvicu...i ja sam tako u 7om pocela luk kroz one frikom zamrznute stvari...pa imaju praziluk..sve u svemu tu smo da predlazemo pa svako ce raditi kako hoce i zeli plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 582639
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Tinche 28/7/2011, 22:44

Slusas svoje instinkte...probas...gledas bebine reakcije...i ako je sve ok nastavis tako.
Mili, drago mi je da ti Lenka lepo rucka. Ja bati od mora (punih 11 meseci) dajem sve sto spremim i nama, samo ne zacinim toliko. Malo samo izgnjecim viljuskom, dodam kasikicu pavlakice, par kapi maslonovog i ruckanjeeee!!!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Sneza 1/8/2011, 08:09

vreme je za jogurt pa me interesuje u kojoj kombinaciji ste ga davale, sa voćem ili ...?
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od buby 1/8/2011, 10:34

Sneza ::vreme je za jogurt pa me interesuje u kojoj kombinaciji ste ga davale, sa voćem ili ...?
ja sam davala uz voce ali i uz palentu ako je slucajno malo cusca pa dodam...ali i cist jogurt na casikicu je pila...a davala sam joj i one balans vocne jogurte od kajsije...to obozava..ja u taj vocni stavim kasiku 7 corna cisto da zgusne a i tako joj dodam zitarice...eto...probajte Very Happy
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Sneza 5/8/2011, 15:53

da li ste deci davali cveklu i u kom obliku?
dokle se uopšte voće kuva, kada mogu da jedu sirovo voće?
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od brinbili 5/8/2011, 23:14

Sneza ::dokle se uopšte voće kuva, kada mogu da jedu sirovo voće?



Nisam bas sigurna da sam razumjela...Ja od voca kuvam-pecem jedino jabuku i krusku,a ostalo (kajsije,breskve,banane,nektarine) samo izblendiram:roll: ...Nadam se da ne grijesim????
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od buby 5/8/2011, 23:26

brinbili ::
Sneza ::dokle se uopšte voće kuva, kada mogu da jedu sirovo voće?



Nisam bas sigurna da sam razumjela...Ja od voca kuvam-pecem jedino jabuku i krusku,a ostalo (kajsije,breskve,banane,nektarine) samo izblendiram:roll: ...Nadam se da ne grijesim????
ne gresis...ja isto tako..
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Sneza 6/8/2011, 14:15

ja sam i breskve kuvala Embarassed

a šta je sa cveklom?
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od buby 6/8/2011, 14:19

cveklu sad dala jednom...i nije joj se svidala...a i nesto mi je mirisala na zemlju...mada probaj ovako,mislim da je zoxa o tome piala da tako pravi sok jednu manju cveklu...jednu sargarepu i jabuku ubaci u sokovnik..ili mozda rece pomorandzu...sad se ne secam...
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od buby 6/8/2011, 14:20

Sneza ::ja sam i breskve kuvala Embarassed

a šta je sa cveklom?
pa i ja sam pre 2 meseca...sta ima veze...kuvala ih bukvalno 3 min...dodam jednu bananau i kasiku plazme...i mljac...mljac
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od nesalela 6/8/2011, 21:38

I ja sam se bojala da Staša neće hteti cveklu ali isto kao Zoxa staviš jednu jabuku, jednu-dve šargarepe (zavisi od veličine) i manju cveklu kao mandarine i sve to kroz sokovnik provučeš dodaš malo meda i popiće verovatno....Isto tako sam se bojala jer cvekla ume da ima onaj miris zemlje ali jabuka i šargarepa to srede....
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Sneza 10/8/2011, 21:36

Mislila sam da probam sa sokićima ali moje devojčice ništa sem mleka ne žele da piju baš ništa, ponekad koji gutljaj vode i to na silu.
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Milijana 15/8/2011, 15:39

A kako ste počele da dajete gluten?

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od catherine290505 15/8/2011, 16:09

JA sam joj dala kroz psenicni griz, prvi put kad sam davala stavila sam kasiciu spremljenog griza u zitarice, sutradan dve kasicice, prekosutra tri i vec mislim da sam cetvrtog dana dala pola obroka zatim ceo. SAmo nemoj pocinjati sa 7Corn jer kad bi odreagovala ne bi znala na sta je reagovala od svega toga. Pocni sa jednom zitaricom. Imas i kasice od ovsa, mozes da kupis proso pa ga spremis i dodajes svaki dan po malo...etc...
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Sneza 16/8/2011, 10:02

Kada ste deci davali poparu(od kog meseca i koji obrok je to bio) , molim i recept Very Happy
Da li se, nakon što se uvede jogurt može davati i pavlaka i sir ili mora posebno da se uvodi?
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od MARA 16/8/2011, 11:42

moje prvo dete nikad nije htelo poparu kao dorucak ili veceru,za drugo videcemo
ja sam brzo nakon uvodjenja jogurta dala pavlaku i mladi sir,naravno posebno,jedno pa drugo nakon 3-4 dana
kazu jedna nova namirnica dnevo a najvise 3 nedeljno
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Sneza 16/8/2011, 15:11

Ne razumem se baš u tehnologiju pa zato pitam, po meni je sir, pavlaka i jogurt sličnog sastava lol! mljac
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Tinche 16/8/2011, 17:46

Ne secam se od kog je to meseca bilo...sesti mislim...ali ne klasicna popara, vec zagrejem mleko, nadrobim sredinu hleba, mesam dok se ne napravi kasica, dodam kasikicu pavlake, kockicu putera i njam!!

Prvo sam uvela pavlaku, pa sir pa jogurt.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od catherine290505 16/8/2011, 20:50

Ja prvo uvela jogurt pa pavlaku pa sir..poparu nesto ne spremam jer je to isto manje vise kao i dosta toga sto jede za dorucak, griz etc..
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od key 17/8/2011, 23:33

ja sam poparu pocela da dajem u 8.mesecu.obozavaju je.prvo sam uvela jogurt,pavlaku,pa sir..poparu spremam ovako-naspem vode,oko 1cm dubine u manju serpicu i stavim pola onog najmanjeg putera,to je oko 25g.kad provri,stavim samo sredinu od pola hleba-spremam za njih dvoje.dodam malo mleka i malo sira ili pavlake.nekad dodam i mladi kajmak.uvak im dam jogurt uz poparu.
key
key

Broj poruka : 1448
Godina : 45
Location : beograd
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od key 17/8/2011, 23:35

zaboravila sam da napisem da je ukusnija kad nije svez hleb.ja obicno kupim danas hleb,pa ostavim za sutra.
key
key

Broj poruka : 1448
Godina : 45
Location : beograd
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od brinbili 29/8/2011, 11:25

Imam nedoumicu:kupila sam ove pahuljice za sebe;Da li bih mogla da ih dajem i Suncici uz vocni jogurt ili neku kasicu ili cisti jogurt????



plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 P8290215
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Sneza 29/8/2011, 13:57

Pa iščitaj šta piše u sastavu. Raž mislim da sadrži gluten , pa ako joj nisi davala gluten onda nemoj a ovas mislim da možeš, natopiš i izmiksaš i to je to. Ako je samo ovas. Eto al ga zakukuljih. lol!
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od lena 11/10/2011, 19:32

Molila bih vas da mi napisete koju recenicu o vasim iskustvima sa kupovnim kasicama, posebno slanim. Imam ih uvek u rezervi kad mi ponestane inspiracije za "domacu" hranu (kasice od povrca, sa mesom)... ali i kad treba negde da idemo a ne nosimo sporet sa sobom Very Happy ...

Dakle, koje su po vasem misljenju najbolje - Hipp, Nestle (Alete), Juvitana... one na "S" zaboravih naziv...? Frutek?
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 3 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 29 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu