KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

plan i program uvodjenja cvrste hrane

+67
Tavita
BiKsi :)
Bobac
Lija
micam
Vanja80
Mimi12
nina :)
Tangerine
mimi85
lolipop
masato
bobica83
alisa
Deni
Ema78
d77
Vuchica
Stenli
zvoncica36
zoxa
veki1
fight&faith
jagodica
heart84
lilly13
mijaki
dr mali pariz
dacans
dragmilk
Botox
Orline
Marie
Mali Princ
agata
Marija86
noja
Mrvica
makababy
cici
plavaptica
cufta
Tanja83
penelope
Mirjana
Zoka83
lena
key
Tinche
buby
nesalela
catherine290505
Sneza
brinbili
Milijana
Lily
Pakki
Anuska
MARA
Jelence
Cherry
Gala
Kata
duga76
Hitron-Luka
maus
era
71 posters

Strana 27 od 29 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Sledeći

Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Lija 21/11/2017, 11:55

Hvala hvala! Krenulo nas u zivotu :) tri puna meseca danas!

Joj Mimi, evo prepricavam muzu sta si napisala i zajedno se smejemo i klimamo glavama Very Happy ja stvarno ne znam, nama kuca bude sat vremena nakon ustajanja kao tornado da je prosao. Sad je najnovija nemoguca faza da se samo kaci za rernu ili za onaj ventil od radijatora, i mi tako samo idemo i vicemo ne ne ne! Ali to samo kad je s nama, evo kaze mi moja mama da juce kad je bila s njom dok smo mi radili da ni jednom nije ni prisla ni rerni ni radijatoru, a cim sam ja usla u kucu pocela je opet. Cuvaju je i jedne i druge babe i dede, dadilja (sad imamo novu) i svi samo govore kako je onda dobra, ne mogu da se nacude, a mi cim dodjemo kuci krece haos. To me tako muci, nije mi jasno... Ponavljanjem do besvesti smo je naucili da ne dira cvece i neke lomljive rucke od komode, tako da, moguce je! Ali bas kazem muzu, imam potrebu da se preselimo u neki prazan stan i nek onda radi sta hoce jer se osecam lose da toliko govorim NE. A spremanje kuce, bolje da ni ne pocinjem o toj temi :)
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od marina_82 21/11/2017, 12:29

Lijooo to je najlepsa moguca vest!! smajli angel smajli angel Zeno pa bas me obradova.  Cestitam vam! Grlim i ljubim puno osmeh srce
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 41
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od micam 21/11/2017, 15:25

Lijoooooooooo bravo za vest predivno.
A sto se tice deteta sto pravi nestasluke samo pred vama ona se verovatno zazeli vas i hoce paznju na sebi maximalnu zato to radi.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Lija 22/11/2017, 15:08

Hvala vam puno! Mi se trudimo da joj se maksimalno posvetimo kada smo kod kuce ali ocigledno da joj svejedno nedostajemo... sta da radimo.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mimi12 24/11/2017, 08:41

micam ::Lijoooooooooo bravo za vest predivno.
A sto se tice deteta sto pravi nestasluke samo pred vama ona se verovatno zazeli vas i hoce paznju na sebi maximalnu zato to radi.
Ja sam 24/7 sa njom i meni je isto najgora. Mozda je do mene lol! .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Lija 24/11/2017, 12:42

Ja to tumacim kao da je sa mnom najopustenija, da se oseca najsigurnije i onda radi sta joj padne na pamet... i da mene najvise voli, naravno Very Happy
Iskreno, ja potajno volim sto je tako zivahna. Zna da bude bas tesko, ali raduje me kad vidim toliko zivota, energije i radosti u njoj.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mimi12 24/11/2017, 16:31

Kad se naspavam i odmorim, u potpunosti se Lijo slazem s tobom lol! . Salim se malo, ali da, i meni je drago. Napolju se ponasa kao najvaspitanije dete, mozemo sa njom gdegod. Svima se smeje i javlja, mase, zove,...Taj haos je predvidjen samo za kucu i uglavnom za mene affraid . Mozda tako pokazuje ljubav? Hahhahaha
I da pitam nesto, posto uskoro punimo godinu dana: da li ste nastavili da spremate odvojeno ili kuvate za sve zajedno? Pitam zbog soli i zacina. Pedijatar mi je rekla da ona ne sme samo zacin C (i te vrste), ali da sve spremam kao nama. Meni se i dalje nesto ne soli njoj hrana jer uzme ona i ovako nesto od nas, jede sir, hleb,....svuda ima soli.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Bobac 24/11/2017, 18:11

Cao veselo drustvo, samo da vas pozdravim, opet malo kasnim pa citam u nazad i treba mi vremena da sve konce pohvatam.

Samo da zagrlim nasu novu trudnicu. Bravo Lijo!

Mimi, moj je isto nemoguc i najgori sa mnom, poceo je da se baca i place kad nesto nece, ako mu nesto ne zabranim, recimo da se penje na trpezarijski stol, on place kao lud. Otvara sve ormare kojima nismo zakovali vrata...Trci po kuci sve vreme...

Sto se tice hrane, mi mu dajemo sve sto i mi jedemo, doduse mi puno ne solimo i ne koristimo vegetu i slicne zacine, tako da je valjda ok. Ostale zacine jede normalno - cak je probao i ljuto, kiselo, kari...
Mozda smanjiti sol, to je sigurno dobro za decu, ali nije lose ni za  nas. 

Citam dalje, pa se druzimo.

Grlim drage moje mame.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Lija 24/11/2017, 20:56

Bobac draga, hvala!

Mi isto spremamo svima zajedno, ali mi generalno jedemo neslanu hranu, tako volimo. Kad spremam nesto njoj posebno posolim ali bukvalno trunku soli.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mimi12 25/11/2017, 23:44

Ma ja sam i do sad nekoliko puta spremila svima zajedno bez soli, pa mi da dosolimo posle. Ali mom.muzu se ne svidja hrana kad se soli na kraju. Onda on on ne jede No . Sta reci? Imam dvoje dece lol! .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od marina_82 5/12/2017, 23:29

Drage zene..evo nas.
Bili smo danas u savetovalistu. Beban ima 10,5 kg i kaze mi dr da mu ne pojacavam obroke. I dalje imamo 6 obroka i to je, kaze ona, super.
Kada ste pocele bebicama davati pasulj? Ona danas rece da mozemo...
Kravlje mleko, med, belance..tamo posle prvog rodj. Dobro, to smo i znali.
Sve u svemu nista posebno novo osim onog olaksanja posle svakog pregleda i konstatacije da je sa bebom sve u redu i da super napreduje angel
Puno vas pozdravljamo cveće
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 41
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od BiKsi :) 6/12/2017, 09:43

Marina, belance obavezno dati pre primanja mmr vakcine, dakle pre godine. Kod nas se mmr daje sa godinu dana. Ukoliko dete ima alergiju na belance, onda se mmr ne daje.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od marina_82 6/12/2017, 13:55

E da, Biksi hvala sto me podseti na to. Rekose nam da se javimo za vakcinu kada beba bude imala izmedju 13-15 meseci..mada tolerise se ono odlaganje do druge godine.
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 41
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Lija 6/12/2017, 20:43

Masala, moja mrvica jos nema 10.5kg a 5 ipo meseci je starija Very Happy samo neka on raste, veliki decak! Pasulj sam joj ponudila prvi put mozda s 13-14 meseci, onaj iz konzerve, a onako pravi kuvan je tek pre mozda dve nedelje probala (znaci 15 meseci). Ali mi u kuci ne jedemo pasulj pa nismo bas merodavni, ja se nisam ni setila da joj to ponudim ranije. I mogu da kazem da je mucio stomacic posle toga, a pojela je mozda 3-4 kasicice.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od marina_82 6/12/2017, 23:05

Kod nas je pasulj jednom nedeljno ili u dve nedelje... ja ga obozavam Very Happy Very Happy  Ali ipak bih i ja jos malo sacekala pre nego ga dam bebi.
Lijo ljubac za tebe i tvoje dve mrvice ljubav  
Kako si? Kako sve postizes?  Pisi nam malo kada stignes...
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 41
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Bobac 7/12/2017, 22:18

Bravo za bebana i 10.5 kg. Nas je tek sad na toj kilazi a stariji je 6 meseci od vaseg. 

I kod nas se mmr daje sa godinu dana. Nas je vec dobio i sve je proslo bez nekih vecih problema, bar sto smo mi mogli da primetimo.

Vise se i ne secam kada smo krenuli sa pasuljem. Nisu nam nista naglasili da je to neka namirnica koja je problematicna na bilo koji nacin. Mozda se teze vari, ali mislim da je to sve. Uvek kad kuvam dodam dosta kima, mozda i ravnu cajnu kasikicu na serpu od 5-6 litara.

Mi ga kuvamo bas retko, ali smo ga imali pre jedno nedelju dana - bebanu sam dala malo corbice i u to nadrobljenu koju mrvu hleba, a zrnca je sam uzimao prsticima i jeo. Malo je bilo prduckanja posle i to je sve.  Embarassed

Sto se tice meda - mislim da treba najmanje da ima 12 meseci, ali ne morate da zurite. Mi jos nismo ni krenuli sa medom. Nama su rekli da kod meda nije problem alergijska reakcija, nego sto je to sirov proizvod koji moze da sadrzi spore bakterije botulizam. Tako da ima vremena za to. 

Da Lijo, kako se snalazis, nadam se da prolazis bez mucnine i povracanja, kako sve postizes, koja si sad nedelja?

Ljubim vas sve drage moje devojcice!

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Lija 8/12/2017, 08:50

Hehe a ja sam pre nekih 20 godina pitala mamu “a jel moram ja da jedem pasulj?” i ona je rekla da ne moram i od tad ga nisam jela. Mozda bi mi se i svideo u nekom drugom obliku, nije mi ruzan sam ukus pasulja, nego ja ne volim ta jela sto se jedu kasikom generalno. Sacekaj jos mesec-dva pa mu mozes dati pomalo da proba, da mu se navikne stomacic postepeno. Kravlje mleko i med jos nismo davali. Adaptirano nece, tako da mleko vise ne pije (prestali smo s dojenjem pre neki dan, nisam sigurna kome je teze... Sad )

Ja sam dobro, hvala na pitanju 😊 16 punih nedelja! Cekam da osetim pokrete bebe, kaze doktor da ce biti jedna nemirna devojcica ❤ polako se smanjuju i mucnine, mada sinoc sam opet povracala.
A sto se organizacije tice, uh, ne znam sta bih rekla osim da je tesko. Idem na posao, kad dodjem kuci jedino sta radim je da gledam dete i igram se s njom jer nas se jako zazeli i ne moze se nista uraditi tada. Kad je stavimo na spavanje onda sam vec toliko umorna, mislim da sam sinoc zaspala dok mi je muz nesto pricao. Posle mi se smejao... Very Happy izvinjavam se za off, znam da je ovo trebalo na trudnicke strane ali nikako da tamo nesto napisem.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Bobac 8/12/2017, 19:49

Dobro si ti Lijo izdrzala sa mucninama i povracanjem da dojis. I meni se cini da ce trenutak kad prestane sikiti biti tuzan za mene posto ja verovatno necu vise dojiti drugu bebu.

Bravo za devojcicu, a sto se tice spavanja to je super, samo se naspavaj koliko god telo trazi, a prilike dozvoljavaju.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od marina_82 12/12/2017, 23:18

Lijo znaci smizlica ce dobiti seku..super smajli angel
Samo ti pazi na sebe narocito sada kada krece sezona prehlada i virusa.
Nema nam Mimi12...
Cure ako vas ne mrzi stavite tikere da znamo koliko su vam decica stara...ja se uvek vracam negde u nazad i racunam...nikako sve da popamtim   Laughing

Mi nismo nista posebno menjali u poslednje vreme sto se tice jela....
Recite mi..kako spremate spanac? Ja uzmem onaj zamrznuti u briketima..i kada se odmrzne jedan taj pomesam sa npr. krompirom, sargarepom, malo belog mesa i dodam kasiku pavlake ili jogurta. Ne znam ni sama kako bih ga spremala..a ne bih jos uvek onako kako nama pravim, na zaprsku.
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 41
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Lija 13/12/2017, 13:36

Ja ponekad napravim zelenu palacinku - 1 jaje (prvo sam stavljala samo zumance dok nije jela belance), recimo dva otopljena briketa spanata, malo jogurta i par kasicica brasna, sve izmesam i pecem u tiganju na maslinovom ulju. Brasno stavljam razno, integralno, speltino, kukuruzno, ovseno, kako mi dodje. Treba da bude gusto, prave se kao one americke debele palacinke. Ili napravim kiš pa tako jede, ali on je mali za to verovatno, tu bas moraju belanca u nadev.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Bobac 14/12/2017, 20:25

Cao drage moje devojke! 

Nas beban isto voli i fino jede spinat, a sta on ne voli, to bi trebalo da bude pitanje  lol!
Nisam mu pravila tako kao palacinku, ali hocu, zvuci zanimljivo. Ja mu nekada ga skuvam pa pomesam sa kuvanim krompiricima ili pirincom, sargarepom, bilo cim kuvanim.
Nekada ga jede svezeg, jedan dva listica, kada je mlad i nije zamrznut. Ja ga tako jedem kao salatu, pa i on dobije malo.

Mi nismo bas rano krenuli sa spinatom, mozda medju poslednjim namirnicama. Mislim da sam pisala vec o tome ovde na forumu, ali sad ne mogu da nadjem. Uglavnom spinat sadrzi oksalate (vezuje za sebe gvozdje i kalcijum tako da ih organizam tesko u takvom jedinjenju iskoristiti) i nitrate (isto utice na gvozdje u organizmu), ali mislim kada ga beba jede tu i tamo pomalo, nije nista opasno.

Stavljam i tiker samo da nadjem kako  lol!

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Tavita 25/12/2017, 17:38

Evo i nas na ovim stranama Laughing
Moj Bambi sada ima 6 mjeseci i devet dana (valjda ću se uskoro snaći da ubacim uskoro tiker), a krenuli smo sa nemliječnom hranom kad je napunio 5 mjeseci. Prvo je to bila kašica od riže, potom šargarepa, krompir, jabuka, tikvica, bundeva, proso, kruška, kukuruzni griz, brokoli, karfiol, piletina... Nisam znala kako da mu podesim količinu i da li smijem da ga pustim da jede baš onoliko koliko bi on želio, pa sam obroke ograničavala otprilike na 150 g. Uveli smo prvo nešto kao ručak, a već za koji dan i večeru. Međutim, beban je slabo napredovao u toku tog prvog mjeseca dohrane - dobio svega 300 g. Pedijatar nam je savjetovao i uvođenje prijepodnevne voćne užine (uz jabuku i krušku da uvedemo bananu) i da nipošto ne ograničavam količinu hrane, te da uvedem i žumance. Već nedjelju dana slijedimo ta uputstva, i ne ide nam baš najbolje. Zbog prijepodnevnog spavanja teško možemo ukombinovati voćnu užinu a da ne pomjerimo ručak (želim da ga naviknem da mu taj glavni obrok ne bude poslije 13.30), a osim toga, u stolici smo nakon banane, koju i inače nije s oduševljenjem prihvatio, primijetili tamnozelene tačkice. Tako smo, za neko vrijeme, isključili bananu. Zatim, moja velika dilema od početka je (a vidjela sam da je bilo još ženica koje su imale istu dilemu) da li je u redu davati cerealije za večeru. Meni bi bilo logično davati ih uz ručak, a kasnije da one budu osnova doručka. Ali onda imam problem - šta da bebi dam za večeru. Za sada ovo malo povrća kombinujem na različite načine... Da, i ja slijedim u velikoj mjeri Kuvarski dnevnik bebe Marte, i jedina stvar koja mi se ne uklapa je ta večera se cerealijama.
Pedijatar mi je savjetovala da zbog bambijevog hemoglobina 115, koji je prema njenim riječima na donjoj granici, uvedem blitvu i spanać. I ja mislim, kao i Bobac, da je to treba kasnije uvesti, pogotovu spanać.
Inače, ja sam mislila da će biti mnogo lakše kad se uvede čvrsta hrana, u smislu da neću biti toliko vezana za kuću zbog dojenja. Eto, sad ne izlazim iz kuhinje lol!
Lijo, svaka čast, baš lijepo guraš. Divim se mamama koje uspijevaju toliko stvari postići!
Bobac, ne zna se kome teže pada odvikavanje od dojenja - mami ili bebi lol! Ja ću vjerovatno morati ranije da se vratim na posao, ali nipošto ne želim da Bambija i sebe lišim tog zadovoljstva makar dok ne napuni godinu dana.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mimi12 25/12/2017, 20:19

Tavita, ja sam sledila prilicno dugo Dnevnik bebe Marte (mislim do 9.-og meseca) i prilicno me je isto bacalo u ocaj sto nemamo vreme isplanirano za obroke, jer zapravo nemamo uvek isto vreme za spavanje. Dete se bori protiv spavanja ceo dan i zavisi kad padne s nogu. Onda se taj rucak stalno seta. Sad se vise ne nerviram, jer je prosto tako. Zubi joj izlaze sve jedan za drugim i pauze nema. Ja se prilagodjavam svakog dana i to sto kazes, iz kuhinje ne izlazim. Izbacim jutarnju vocku ako zaspi ranije ili popodnevnu uzinu (isto vocka) ako se nesto poremeti. Zato se opusti i ti, bar dok je tako mali. Problem je kad ih treba dovesti u red da idu u jaslice, jer nece tamo niko prema njima da pravi rasporede.
Ja sam bila isto jedna od tih kojoj nije jasno bilo zasto uvece cerealije. Iscitala sam bar 5-6 knjiga o tome i svi uglavnom to savetuju. Onda sam ja u svojoj glavi podelila: ok, onda je tako, ali ujutru dajem one sa glutenom, uvece bez (pirincana kasa s jogurtom/ranije s AD mlekom, proso s jogurtom ili pavlakom, palenta sa pavlakom, ili kasica pirinac-kukuruz.... Ovo je uglavnom tako, a nekad se desi da vidi nas nesto da jedemo, pa se vecera zavrsi sa hlebom i sirom lol! . Kako je starija, sve vise hoce da jede sto i mi, dok se ja ipak jos uvek borim i uredno joj spremam obrike. Jogurt uglavnom jede kozji. Voli ga i steta da to ne iskoristim.
Za rucak NIKADA ne jede mlecne proizvode. Rucak je namenjen za podizanje gvozdja i to sam odvojila. Ono ubacivanje pavlake u sve i svasta ne dolazi u obzir. Mora da zna sta jede i nema smisla da gvozdje izadje sa tom pavlakom. Sto se rucka tice, zaista sam zadovoljna. Jede skoro sve i sad vec razlikuje sta je sta. Pricamo sto je brokoli, sto sargarepa, sto krompir, meso, riba,....Nekad jede manje, nekad vise, ne jurim je "ajde jos jednu kasiku". Kad nece, nece. Meni je zapravo bitno da taj obrok bude kvalitetan i da njega pojede. A ovo ostalo...kako se uklopimo.
Samo pratite svoju decu. Zakljucila sam da pravila nema

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Tavita 25/12/2017, 21:40

Ma i ja ću vjerovatno biti primorana da dajem te cerealije uveče. S jedne strane je najpraktičnije (lako se pripreme lol!), a s druge strane, i ja mislim da mora postojati neki nutritivni razlog zašto su predviđene za večeru. Pada mi na pamet - možda da bi zasitile bebu da se tokom noći ne budi lol!
Ne planiram da dijete dajem u jaslice (moj psao je takav da ne radim svaki dan, tj. radim više kod kuće), al želim da ga od početka prilagodim našoj svakodnevici i našim gastronomskim navikama. Vjerovatno će to ići lakše kad počne da jede isto (ili skoro isto) što i mi. Već sada ga držimo u krilu (još uvijek ne sjedi samostalno, a kad počne - tu je hranilica) kad ručamo, i sa velikim interesovanjem gleda u naše tanjire lol!
Mi i inače ne kombinujemo mliječne proizvode sa mesom i zelenišom, kako zbog gvožđa, tako i zbog toga što ne volimo da "pokrivamo" ukuse.
Jeste, pravilo je da pravila nema. Tome se polako učim uz Bambija Very Happy
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Lija 25/12/2017, 22:04

Mimi sad sam skontala da ste vi proslavili i rodjendan? Cestitam!
Joj kad citam sta vasa deca jedu onda skontam koliko je moje dete probirljivo. Ima sta voli, ali mnogo vise je onog sto ne voli. Cini mi se da jede dosta jednolicno... Evo sad za vikend smo bili kod babe i dede i ona dva dana nije jela skoro nista. Na kraju smo muz i ja iz ocaja otisli u dm i kupili joj par onih vocnih kasica sa zitaricama i to je htela. Usput se igrala s plastelinom i samo ga je odjednom gurnula u usta i nisam uspela sve da izvadim, malo je i progutala... Eto, plastelin smo uveli sa 16 meseci Very Happy

Tavita, moje misljenje je da je toliko cvrstih obroka mnogo da se uvede tako malom detetu odjednom. Ja sam uvodila otprilike po jedan obrok na dva meseca. Ali to je neko moje misljenje, ne znaci da je ispravno. Ako dete voli da jede ti mu daj, a videces ako se prejede pa posle bljucne rucak, onda mu je bilo mnogo. Za veceru ne znam, mi smo to uveli tek sa nekih 10 meseci... kako je moguce da sam toliko toga vec zaboravila?! Nemam pojma sta je tada jela.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 27 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 27 od 29 Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu