KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

plan i program uvodjenja cvrste hrane

+67
Tavita
BiKsi :)
Bobac
Lija
micam
Vanja80
Mimi12
nina :)
Tangerine
mimi85
lolipop
masato
bobica83
alisa
Deni
Ema78
d77
Vuchica
Stenli
zvoncica36
zoxa
veki1
fight&faith
jagodica
heart84
lilly13
mijaki
dr mali pariz
dacans
dragmilk
Botox
Orline
Marie
Mali Princ
agata
Marija86
noja
Mrvica
makababy
cici
plavaptica
cufta
Tanja83
penelope
Mirjana
Zoka83
lena
key
Tinche
buby
nesalela
catherine290505
Sneza
brinbili
Milijana
Lily
Pakki
Anuska
MARA
Jelence
Cherry
Gala
Kata
duga76
Hitron-Luka
maus
era
71 posters

Strana 28 od 29 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Sledeći

Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Vanja80 26/12/2017, 08:19

Tavita u pravu si za veceru, cerealije se preporucuju zbog sitosti, da se bebe ne bi budile nocu da jedu.
Kao sto kaze Mimi, ne vredi slepo slediti pravila, svako dete je drugacije.
Mi smo se ustostili sa obrocima, mada me buni kad pedijatar kaze da sad treba da imamo 5 obroka dnevno i da se u to racuna i mleko ujutru i uvece, sa tim mlekom mi imamo 7 obroka, bas mi i nije logicno da joj ujutru dam mleko i sta posle, do vocne uzine nista da ne jede Shocked

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Tavita 26/12/2017, 09:10

Moje dijete se budi noću čak i kad mu dam dovoljnu količinu cerealija za večeru. A zanimljivo je da je počeo da se budi otkad sam mu uvela čvrstu hranu (puna dva mjeseca je znao da prespava cijelu noć - od 9 uveče do 5-6 ujutru). Od tada je još luđi za sikom, tako da to pripisujem nekom psihološkom aspektu - strah od odvajanja od mame, tj. sike lol!

Vanja, tvoja djevojčica je već velika. Kako sam ja istraživala, u tom uzrastu bi trebalo da ima obavezno pravi doručak, a davanje mlijeka odvojeno od obroka je fakultativno.

Lijo, mi imamo u suštini dva nemliječna obroka - ručak i večeru, ponekad, kad uklopimo i prijepodnevnu voćnu užinu.

Da, beban ne ljubi baš vodu (za razliku od mame), pa se i tu dovijamo sa razblaživanjem soka od jabuke ili šargarepe ili mu dajem kompot od jabuka....
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Vanja80 26/12/2017, 09:39

Tavita, i meni je logicno da ima dorucak, kad se probudi popije mleko, i posle nekih pola sata dorucak.
Katarina isto nije ljubitelj vode, mi smo kuvali jabuku, krusku i kad imamo dunju i tu vodu joj davali, bude fino slatkasto.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Lija 26/12/2017, 10:47

Vanja i meni je logicno da popije mleko pola sata, sat pre dorucka i isto tako posle vecere. Bar je tako moja cerka dok je sisala... sad vise ne pije mleko, ali svakako da nema sanse da je tvojoj cerki dosta samo mleko za dorucak.
Moje dete mozda ne jede bas sjajno, ali zato vodu pije bas lepo. Imamo neku flasicu sa silikonskom slamkom i to joj se jako svidja, mada je i pre toga lepo pila vodu. Sad ujutru kad ustane trazi po krevetu flasicu s vodom i ako je ne nadje vice “nema! nema!” Very Happy bude bas smesno...
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mimi12 26/12/2017, 17:40

Da, Lijo, predjosmo u drugu godinu zivota Very Happy . Mozda nam i nije vise mesto na ovoj temi, sve smo skoro uveli. Ja nesto otezem sa citrusima, pasuljom,....tako nekim stvarima.
Inace, imamo i dalje 2 flasice mleka dnevno, jednu cim se probudi, jednu pola sata-sat pred spavanje. Ona nece da zaspi kolikogod da joj se spava dok ne dobije svoju flasicu. To nam je pocetak i kraj dana.
Dorucak imamo posle npr sat vremena od toga, pa vocku, pa rucak, pa vocku, pa veceru i opet flasicu. Samo sto uglavnom jedna vocka ispadne zbog spavanja.
Voda je i nama kamen spoticanja. Nudimo je stalno, ali ne znam da li ona popije ni 100 ml dnevno nekada. Ali opet racunam, ne moze dehidrirati pored toliko mleka. Davala sam i ja ranije tu vodicu od kuvane jabuke ili kruske, ali sad ima zube, bojim se karijesa. Sve to ima secera.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Lija 27/12/2017, 17:26

Mimi, ja mislim da je sasvim u redu da se druzimo ovde bar dok ne uvedemo deci jagode Very Happy ili mozda da sacekamo i gljive, kaze mi tata da u literaturi pise da deca to treba da jedu tek negde sa 7 godina Very Happy
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Tavita 6/1/2018, 16:59

Mamice, da li je vrijednost hemoglobina 106 za brigu (ref.vr. 115-160)? Da podsjetim, moj dječak ima 6 mjeseci i dvadeset dana, do navršenih pet mjeseci samo sam ga dojila, a od tada smo uveli svašta nešto od hrane. Od nedavno mu dajem i meso. Dr kaže da to još uvijek nije za terapiju... hm...
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od BiKsi :) 6/1/2018, 17:22

Tavita, to je hemoglobin koji je na donjoj granici. A normalno je da kod dojene dece bude nizi. Ja mu ne bih terapiju, nego bih cesce meso, pa blitvu, koprivu, sta nadjes, pa koju kap limuna mu nekako daj, da se veze to gvozdje. Mozes u kasicu kad mu spremas.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Tavita 6/1/2018, 17:41

Biksi, meso mu dajem svaki drugi dan (naizmjenično sa žumancetom). Još nisam uvela lisnato zeleno povrće, ali počeću ovih dana sa blitvom. Za limun sam mislila da ne može prije godinu dana, kao i svi citrusi. Ali koja kap sigurno neće škoditi. Šteta što ne smijem još da mu uvedem mahunarke, sočivo bi sigurno pdiglo hemoglobin. Nisam nešto posebno zabrinuta, jer je beban veoma živahan, jedva ga mogu savladati kad ga presvlačim lol!
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mimi12 7/1/2018, 08:47

Tavita, a koje mu povrce dajes? Vitamina C ima dovoljno u povrcu za vezivanje gvozdja. Karfiol se, recimo, rano uvodi. Nama su savetovali samo jedno jaje nedeljno, max 2 ako je losa krvna slika. Mislim da je mnogo da mu dajes svakog drugog dana. Jedan dan mozes da mu das grasak. Tog dana ne ide ni meso ni jaje. Grasak obavezno posle kuvanja provuci kroz cediljku, kako bi se odvojila opna. Grasak, sargarepa i dobro raskuvan pirinac, sa malom kasikom maslinovog ulja je veoma zdrav obrok u pauzi od mesa i jaja. I sve dobije.
Ne znam koliko se ceka za terapiju, nismo imali to iskustvo. Gledaj da napravis malu vremensku razliku izmedju rucka i dojenja.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Tavita 7/1/2018, 17:47

Mimi, hvala na savjetima. Do sada smo uveli šargarepu, krompir, tikvicu, bundevu, brokoli i karfiol. Narednih dana ću uvesti blitvu. Vrlo rado bih mu dala grašak, ali pedijatar mi je rekla ne prije punih 7 mjeseci. Ili da ja probam i ranije (za desetak dana puni 7 mjeseci)? Imamo mi pauzu između nemliječng obroka i podoja, i to uvijek.

Naš raspored je ovakav
rani jutarnji podoj
drugi jutarnji podoj (oko 10)
spavanje, ako imamo sreće lol!
voćna užina (oko 11.30)
ručak (oko 14)
podoj (oko 16)
spavanje
večera (između 18 i 19)
podoj pred spavanje.

Sad me interesuje da li sa sedam mjeseci mogu da mu popodnevni podoj zamijenim drugom voćnom užinom? Počeću da radim krajem februara, a bih do tada postepeno da dođem na dva podoja dnevno (rani jutarnji i pred spavanje).
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od marina_82 7/1/2018, 23:15

Tavita i ja sam imala slucaj da beba koja je lepo spavala citavu noc sa uvodjenjem pocinje da se budi nocu. Nocne podoje je sam ukinuo (prespavao Laughing ) kada je imao mesec i po. Iskljucivo je dojen do 5,5 meseci i tada smo poceli cvrstu hranu. Negde u to vreme su mu se desni upalile i krenuli su zubici..prvi mu je izbio kada je napunio 6 meseci (bas na taj dan). Tako da sam ja to budjenje u velikoj meri pripisala i zubicima. Pored onoga da se bebin sistem za varenje jos uvek razvija i privikava na novu hranu pa prosto mora biti neke rekacije. Tako da ja njemu nisam davala nocu da jede. Dok je hteo dudu..dam mu dudu i on se promeskolji i nastavi spavati. Dudu vec duze vreme nece... Ako bas zavergla sa plakanjem kada se probudi onda ga podignem i odmah se umiri i iste sekunde ponovo zaspe. Ako ga ostavim onda se razbudi i igra se pa nam nema spavanja. Srecom pa je to bas redak slucaj. Ja se raspisah...

Sto se tice hemoglobina..i nasem bebanu je bio blizu donje granice..dr nam je rekla da je to u redu i da ne treba terapija jer smo tek krenuli sa mesom i zumancetom. Zumance mu dajem jednom nedeljno, jednom dzigericu pilecu, jednom grasak (onako kako mimi12 objasni, kroz cediljku), ostalim danima meso (junetinu, belo pilece, batak i karabatak) Rece nam da proverimo hemoglobin kada beba bude imala 9, 10 meseci, a mi to jos nismo uradili tako da bi ovih dana trebali. Bas me zanima kakvo je sada stanje sa hemoglobinom...
Sa vodom smo muku mucili i tek sada, sa 11 meseci, je konacno poceo da pije malo vise vode.
Da prijavimo prvo ne jestivo sto je pojeo lol!  Pojeo je etiketicu sa jedne plisane igracke...vidim nema etiketice, samo vise koncici, i njemu koncici oko usta. Nije bila velika i nece mu nista biti nego cu sada morati pripaziti i poseci te etikete. A on ih obozava. Na svim igrackama i cebadima se prvo za te etikete hvata. Medjutim sada je kao mala piranica i sve gricka. Mozda je pojeo joj nesto da nisam primetila Shocked
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 41
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Tavita 27/1/2018, 23:16

Mi smo uveli i mliječne proizvode 😊 To je za sada jogurt. Molim mame da me posavjetyju koji mladi sir da kupim.
Da, uveli smo i grašak, beban ga je baš fino prihvatio. Za koji dan ćemo kontrolisati ponovo krvnu sliku, videćemo da li imamo rezultata.
Imam još jedno pitanje - da li u nekoj apoteci u Beogradu ima uslužna vaga za mjerenje beba! Još nismo izvadili zdravstvenu knjižicu niti znamo gdje i kod kojeg pedijatra da pođemo. Tako je to kad se s bebom seljakamo neprestano 😂
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mimi12 28/1/2018, 01:12

Super ste vi Tavita! Ne bih se ja mnogo brinula za ks ako beba lepo jede i aktivna je. Treba dosta vremena da se rezultati iz hrane vide u nalazima. A za malokrvne bebe sam citala da su bezvoljne, puno spavaju, imaju ljubicaste krugove ispod ociju (moja ih je imala cak u jednom periodu, iako nije bila malokrvna, ali zbog izlazaka zuba). Tada valjda treba terapija.
Sto se sira tice, treba da su ispunjena 2 uslova: da je od pasterizovanog mleka i da nema soli (ili sto manje). Na nasem trzistu ja ne znam za neki veliki izbor. Mozda neka mama zna za jos neki, a mi smo koristili Imlekov Mladi sir i ABC junior za mazanje. Ovaj ABC ne znam kakvog je kvaliteta, ali ga moje dete obozava, pa se za kvalitet vise nismo pitali lol! . Sad je vec ona "velika", tj. hoce da jede sto i mi, pa cesto na kraju zavrsi sa parcem Edamera npr. affraid . Ali jogurt nam je i dalje glavni, kad su mlecni proizvodi u pitanju. Sa njime joj pravim i zitarice (prvo vrelom vodom ih natopim). Voli kozji, pa sam bas zadovoljna.
Za usluznu vagu ne znam...nije mi padalo na pamet da mozda imaju apoteke, pa se nisam ni raspitivala. Znam samo za usluzno merenje pritiska lol! . Mi smo pribegavali drugom "triku". Ja bih stala na kucnu digitalnu vagu, pogledam tezinu, pa mi muz doda bebu i onda samo sracunamo razliku. Ovo nije tacno 100%, ali pomaze ako treba da se cesce prati tezina.
Dobar apetit vam i na dalje zelim ljubav .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Tavita 4/2/2018, 23:14

Po preporukama tete Mimì, Luka je iz tri puta sa palentom smazao pakovanje abc sira junior 🤣On inače sve lijepo prihvata, ali ovo je jeo s naročitim odusevljenjem. Vrlo je živahan i jak, tako da se više e opterecujem ni hemoglobinom niti pitanjima zašto ne puzi, zašto još uvijek samostalno ne sjedi, zašto nema zubića... Valjda je svaka beba svijet za sebe. Ljubimo vas Lukica i ja! 💟
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mimi12 5/2/2018, 15:38

Bravo za Luku, ljubi ga teta Mimi! ljubav . Samo sto sam ja za ABC sir procitala ovde, daje ga Lija njenoj devojcici. Pa sam i ja "prepisala". Ne bih se setila da ga kupim. Moje dete voli i pavlaku, ali gledam da sa njom ne preterujemo. Mi sir mazemo na hleb, jer oboozaaavaamo hleb affraid . Naravno, kontrolisemo kolicine.
Samo on neka rucka i svim drugim se ne opterecuj. Posebno tim za razvoj. Najbolje sto sam uradila jeste sto sam poslusala fizijatre da ne teram dete nista "kad mu je vreme". Trajna ostecenja kicme, na primer, trpe ta deca koju roditelji stavljaju da sede, a ona nisu spremna. Prvo mi je bilo cudno kad kazu za bebu "sama ce ona kad bude spremna"....kako ce sama????
I zaista jeste tako bilo. Sama je sela, sama propuzala, sama ustala, sama prohodala....I onda nemas sto da se bojis da li je pravo vreme za nesto. Pravo vreme je kad su oni spremni. Mi smo tu da im u tome pomognemo, naravno, ali bez ikakvog forsiranja.
Zato se ne opterecuj time, Luka najbolje zna kad je vreme za sto lol! .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Bobac 5/2/2018, 16:44

Cao devojke i bebice, bas mi drago sto se navratite na ove teme da malo razmenimo iskustva. 

Tavita i kod nas je palenta popularna i griz naravno. Dodam svasta i sira i putera, mleka, bude meko i fino...I mama se posluzi malo Embarassed .
Mi mu dajemo i ostale vrste sira, samo bas da nisu ubistvo slani, mada su svi manje vise slani. Pojede par kockica, onako bez icega.

Sto se tice sedenja, hodanja i svega drugoga, slazem se sa Mimi - sami ce oni kad budu spremni. Ne treba ih postavljati na noge, sedati, samo im pruziti dovoljno prostora da se okrecu, igraju, dohvataju igracke, puzu, podizu nogice i rucice, tako da oni ojacaju vrat, kicmu, noge...a ostalo ce doci kad mu bude vreme.

Uzivajte sa svojom decicom!  osmeh srce

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Lija 7/2/2018, 12:47

Pozdrav zene! Nama je sad najnoviji hit president krem kajmak, kad god je pitam sta zeli da jede ona uvek izabere to. I tortilje... pa namazemo komadic i srolamo, ubacim i malo tvrdog sira unutra. Sad je vec velika i jede svasta, probala je cak i cokoladu. Jede i svezu sargarepu iseckanu na trakice, rotkvice, nekad uspem da je nagovorim i sendvic da pojede... zadovoljna sam 😊

Zanima me jeste uveli jagode bebama koje su napunile godinu dana kad vise nije bilo jagoda? Dr nam je rekla da sacekamo sveze ali to ce biti tek u maju i sad me vec smara da toliko cekam. Napravila bih joj smoothie sa smrznutim bobicastim vocem jer narandze, kiwi i ovo sad sezonsko voce slabo jede.

P.S. Za hodanje, sedenje i slicno... mi smo isto tu bili bas oprezni, nikad je nisam stavila da stoji dok nije sama pocela da ustaje u kreveticu i da se hvata za nas i podize. A to je bilo vec s 8 meseci, tako da ocigledno da ako su namerili da ustanu, ustace. Rano je i prohodala, tri nedelje pre rodjendana a ni to nismo forsirali, ustajala je sama i hodala uz kauc, stolice... Ja sam joj pravila “poligon” od jastuka, da puze uz njih, preskace ih, da joj bude zgodno da se uhvati. Sad mi deluje da je poprilicno spretna.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mimi12 8/2/2018, 15:01

Gde si Lijo? Kako druga beba? lol!
I ja sam gledala jagode....ali cu sacekati "nase domace" s pijace. Ove su toliko plasticne, da ne verujem ni da bi nesto korisno unela u sebe. Zamrznuto moze sve, za njega kazu da je dobrog kvaliteta, jer se zamrzava odmah po branju.
Ja sam razmisljala da joj uvedem borovnicu....ali ne znam da li da pocnem prvo sa sokom jer ne verujem da ce hteti sveze.
I imam i ja jedno pitanje: kad pocinjete da dajete deci zajedno sa mahunarkama meso? Ja se jos drzim pravila da kad dajem mahunarke ne dajem meso, a mislim da je vec za njen uzrast to slabo za rucak. Na primer grasak sa piletinom....
A i mi smo probali cokoladu i svasta nesto sto verovatno ne bi trebalo. Ali kad odraste toliko da vec sve razume, tesko je drzati je skroz po strani, posebno za neke proslave i praznike. Ali trudimo se da sto vise budemo u skladu sa planom i programom. A mali izleti se desavaju....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Bobac 8/2/2018, 17:42

Cao drago drustvo  d

mi 'vako...sto se tice jagoda jeo je sveze,sad nekako vise jede zamrznute. Isto tako i borovnice. Mimi nas je bio odusevljen borovnicama, probaj obavezno. Ne znam sta im je tako zanimljivo, da li oblik, boja, sto ih mogu jesti prsticima, ali nikada se nije bunio kada mu ih damo, niti mrstio da su kisele, dok se na ostale bobice znao mrstiti. Kad je bio manji, ja bih ih prepolovila, sad jede cele. 

Sto se tice mesa i mahunarki, ja nisam ni znala da ih treba odvajati  :aa69:tako da sam mu davala zajedno, nadam se da nisam mnogo pogresila. On bas nije nesto lud za mesom, ali nekada prodje koji zalogaj.

Inace sad je u nekoj ludoj fazi da bi samo da pije mleka, vice mle mle, pokazuje i ako mu ne dam, rasplace se. Evo ratujemo vec par dana, jer kad se nalije mleka ne moze nista drugo da jede. Videcemo ko ce istrajati duze.

Grlim

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Lija 8/2/2018, 22:28

Evo me, ne stizem bas da se javljam... Druga beba skakuce, doslo njeno vreme za zurku. 25 nedelja, ne znam kako smo vec dotle stigli... Jesam rekla da ce biti jos jedna devojcica? 😊 bas je slatka, videli smo je na ekspertnom pre neki dan ❤

Mi smo svo bobicasto voce osim jagoda uveli bas rano. Jela je maline i borovnice sveze, u pocetku sam joj kao i Bobac sekla na pola ali tad je bila mala (tipa 9 meseci), a sad ih jede cele. Mimi, tvoja cerka mislim da sigurno moze vec da pojede celu borovnicu, ali ako se plasis ti joj preseci na pola. Sok nismo probali.
Za mahunarke ne znam, jer nece bas da ih jede a realno, ne jedem ih ni ja pa se ne setim ni da ponudim. Moracu probati opet.  Nisam ni znala za ta pravila...

Bobac, bas mi je bilo smesno ovo za mleko! Moja cerka sad non stop trazi da jede “jaja” a to je zapravo mocarela. Ona misli da je sva okrugla hrana jaje, pa zato tako zove baby mocarelu. Danas je pojela celo pakovanje! 3/4 za dorucak i onda je opet trazila isto i za uzinu. A za dorucak je posle te mocarele jela kajmak kasikom... hleb ni da pogleda, sta reci.

E imam za vas jedan recept, nama je to omiljeno...
- 1 jaje
- 1 pakovanje grckog jogurta
- Oko pola kasicice soli i zacini po zelji
To sve pomesati i unutra ubaciti belo meso iseckano na trakice. Odstoji bar sat vremena, a moze i preko noci i onda samo uvaljati meso u prezle i pohovati. Bude jako mekano i socno!
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od valika77 4/4/2018, 23:06

Pročitala temu uzduž i popreko u trudnoći i sad kad smo i mi stigli do hranjenna još jednom pročitah novije postove.
Blanka je super ideje dala za neke namirnice koje se ne bi setila da uvedem, i ja sam na kraju kupila knjigu kuvar bebe Marte.Mi sad uvodimo mlečne proizvode,pa ću isprobati Blankin recept za sir Very Happy
Imam jednu nedoumicu u vezi amaranta pa ko stigne neka mi odgovori.Naime dala sam maloj da jede,svidelo joj se,ali posle u stolici sam videla cela zrna amaranta kao da nije svarila,potrčalo kroz nju.
Da li to tako treba da bude ili ja možda nisam dobro skuvala amarant?
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od valika77 4/4/2018, 23:53

Zaboravih da pitam još za boraniju.Kako ste je pripremali,moja mala je napunila pre par dana 7meseci.Da li da joj skuvam pa celu da izblendiram sa kožom i semenkama ili da je propasiram kroz cediljku ko grašak?
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Blanka 6/4/2018, 00:44

Valika draga, prvo da ti kazem da ti je ovo detence preslatko. Ljubi ga tetka Blanka.
Drago mi je da ti se svidjaju ideje a sir je fenomenalan. I ja ga nisam.odavno pravila moracu dobro me podsjeti.
Amarant moras duze da kuvas bas, ja ga kuvam na tihoj vatri bas dugo, da bude pod prstima skroz gnjecav ili da pusti opnu. Sve zavisi od vrste. Neko ga kuva i u expres loncu pa isprobaj vidi sama.
Ja sam boraniju uvijek spremala cijelu pa onda miksala. Nisam nikada odvajala sjemenke.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od valika77 6/4/2018, 19:07

Hvala Blanka,preneću joj poljubac Very Happy
I hvala što si izdvojila vreme da mi odgovoriš...verujem da ti sad nije lako sa njih troje...ali oni su naša sreća usne
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 28 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 28 od 29 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu