KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Progesteron

+50
mamadabudem
SoJa
SladZana
leptirko82
cicifu
Sofija Veks
lelas
tiramisu
milica.kosanovic.77
winni
laKole
makimaki
Niny
anak
Erata
OKacica
Ema78
M.
mijaki
daxi011
Mali Princ
sanjka79
tetreb
LaFolie
maza1972
Mika
Nataša
Cecana
NatasaM
kristina33
malaplava
BiKsi :)
MAAKKI
cipiripi
Botox
Bitter Sweet
cici
anna
JocY
dr mali pariz
vašar
Marija86
Zoka83
maca
Republica
Orline
manela
Anuska
nabla
nena beba
54 posters

Strana 5 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od daxi011 8/5/2012, 13:43

Danas 3. dan ciklusa progesteron identican ... neverovatno ... cak su i u labu bili ljubazni pa su uradili analizu dva puta i to napisali na rezultatu kao napomenu ...

danas rezultat :

2.07 a referentne vrednosti su 0.15 do 1.10 ng/ml

inace danas osecam da imam temperaturu koja kapiram iz citanja ovde da je bas od tog progesterona ...

doduse nesto se ne secam kako je kod mene bilo uvek ali secam se da ponekad pred ciklus imam takvu temperaturu (37,5) ... koja je ocigledno od tog progesterona koji nikad nisam u te dane proveravala ...

Kako Biksi rece prava sam statisticarka anđeo
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od daxi011 8/5/2012, 17:48

Ovde sam pocela sama sa sobom da se dopisujem zagrljaj
... ki ki ki ...

Nesto mi sad pade napamet ... tokom uz koji sam imala dr je pomenula da bas ima dosta folikula ...

sad imam pitanje : da li su ovi folikuli ako su se svi pretvorili u zuto telo napravili da progesteron bude ovako visok ?
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od mijaki 8/5/2012, 18:17

daxi, ja nista ne znam o progesteronu, ali dodjoh ovde da te cmoknem cmoka

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od maza1972 8/5/2012, 20:14

I meni je progesteron bio nešto viši od referentnih vrednosti za folikularnu fazu i mislim da mi je neko dao objašnjenje da može od ciste da bude povišen.Nisam ti nešto pomogla,ali to je sve što znam na tu temu.
Isto tako ,važnije je da 21. dana dođe do njegovog skoka,nego vrednost na drugi dan.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od BiKsi :) 8/5/2012, 21:33

Ima logike da ti je progesteron povišen jer ga luči žuto telo! Da nemaš možda ciste na jajnicima ili ima ona neka cista žutog tela ili kako god, da sad ne lupam?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od daxi011 8/5/2012, 22:13

Devojke hvala srca

Biksi pojma nemam, znam da su mi na komisiji za prethodnu vto rekli da imam neki miom na mestu gde ne smeta za vantelesnu i da sad kad sam ponovo pitala drugu dr da je rekla da je mali i da se ne brinem ...

e sad zuto telo to sam i pred prosli vto imala problem da jedan ciklus bude i nece da ode pa sledeci ga ponovo nema pa se pojavi novo ... i tako u krug ...

jedino sto mi sad pada napamet je da je mozda bilo vise folikula koja su se pretvorila u zuto telo i 2. dan ciklusa nisu mogli tako brzo da se ociste ... mozda lupam ....

Biksi dal to moze da bude slucaj?
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od M. 23/5/2012, 18:11

Pročitala sam temu i vidim da nas ima dosta sa nižim progesteronom. Ja sam ga 2 puta vadila i oba puta je bio oko 30-35 nmol (referentna vrednost ide do 90).

Svi se slažu da je loš progesteron posledica problema u folikularnoj fazi, uglavnom nekvalitetnih folikula, odnosno "slabe" ovulacije. Kod mene je verovatno problem blago povišen FSH (oko 9).

Zbog ovako niskog progesteron imam skraćenu lutealnu fazu na 11-12 dana, a ako uzimam samo jedan utrogestan od 100 dnevno (vaginalno), produži mi se II faza na 14 dana.

E, sad, jedino što ovde nisam pročitala je kako popraviti tu prvu fazu? Da li se o tome govorilo u nekoj temi (ne mogu da nađem) i da li neklo zna odgovor, neki savet?
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od M. 23/5/2012, 18:15

daxi011 ::Devojke

jedino sto mi sad pada napamet je da je mozda bilo vise folikula koja su se pretvorila u zuto telo i 2. dan ciklusa nisu mogli tako brzo da se ociste ... mozda lupam ....

Biksi dal to moze da bude slucaj?

Daxi, mislim da je proces obrnut - kada oslabi funkcija žutog tela, onda nastupa menstruacija. Nalazila sam na nekim drugim forumima da se pominje taj problem sa povišenim progesteronom 3 DC, to ima neko objašnjenje i uzroke. Potražiću malo, pa ako nađem, javljam.


EDIT:

Evo našla sam nešto: navodno je taj blago povišeni progesteron u vezi sa radom nadbubrežne žlezde i često ide zajedno sa blago povišenim testosteronom.

To se sve proverava kontrolom 17-0H progesterona i androestenediona koje proizvode nadbubrezne zlezde.

E, sad, možda to nema baš nikakve veze s tvojim problemom. Samo sam se setila da sam čitala o tome...

M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od daxi011 25/5/2012, 13:20

M. poljubac

meni je progesteron povisen ... a nekako mi ima logike ako mi to zuto telo nije otislo 2. dan ciklusa da je porgesteron tada jos visok jer to zuto telo ako sam dobro razumela proizvodi progesteron ... a zuto telo i jeste valjda neka vrsta ciste ... tj. zuto telo moze da se pretvori u cistu i zbog toga se prati jer ako ne ode samo onda mora da se ukoni pogotovo ako raste vise od tolerantog .... ja nemam taj problem za sada i ako mi zuto telo ostane od jednog ciklusa sa drugim ode ... zato sad pijem kontracepciju pa ce se videti ... jedio sto sad mozda smanjim progesteron a povecam prolaktin i TSH od Microginon-a ... vrzino kolo ... no i to se da resiti ... glukofaz (daju kod policisticnih a to se vidi da li treba kad s euradi OGTT test)... bromokriptin (za prolaktin) ... eutirox (za stitnu ako je TSH povisen) ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od M. 25/5/2012, 19:45

Daxi,
Mislim da ta cista žutog tela ne nastavlja da luči progesteron. Ona se valjda samo formira na mestu gde je bilo žuto telo. Pogledaj OVDE neke osnovne informacije.

Mislim da ne možeš da dobiješ menstruaciju dok žuto telo ne počne da propada i dok ne prestane da luči progesteron. Kad se količina progesterona dovoljno padne, materica počinje da se ljušti.

Ovo ja sad razmišljam naglas, ne tvrdim da sam u pravu. Malopre sam ukucala na google "elevated progesterone at day 3" i svašta ima, baš je proučavan taj problem.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od maza1972 25/5/2012, 20:00

Mislim da žuto telo i nerupturirajući folikul nisu isto,to su dve različite stvari.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od M. 25/5/2012, 20:01

Ne znam dal daxi misli na cistu žutog tela ili na perzistentni folikul.

Ali ona ovde priča o žutom telu koje nije otišlo sa menstruacijom.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od daxi011 26/5/2012, 09:02

Mislim na zuto telo ...a bas to sto je M. rekla meni se i desilo ... zuto telo jos nije pocelo da propada intezivno nego sporo i zid materice se nije ljustio dovoljno pa zbog tog zutog tela mi je progesteron i bio visi nego sto se ocekivalo na 2. dan ciklusa ...izgledalo je kao da je krvarenje tek pocelo ... kod mene je inace tako ... negde tek 3.-4. dan imam jace krvarenje i izgleda da tada veci deo endo izbacim i posle jos 3-4 dana mrljavi dok sve ne ode ... tako meni ciklus zapravo traje oko 7 dana (duzinu ciklusa racunam od prvog do poslednjeg traga na ulosku)
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od tetreb 28/5/2012, 08:18

Radila sam progesteron 21dan ciklusa i iznosi 54.40 nmol/L ref.vred za lut.fazu (13.9-90), šta mislite jel bilo neke ovulacije u ovom ciklusu koji nije stimulisan?
Kako saznati da je ovulacija bila kvalitetna tj da sadrzi dobru jajnu ćeliju?
Da li se to može videti iz nekog drugog hormona-ne znam estradiol recimo u ovulatornoj fazi?
pozz Very Happy
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od M. 28/5/2012, 11:05

Tetrebe, lekari uglavnom kažu da je sve preko 25-30 potvrda da je bila ovulacija, ali oko 50 pa naviše je kvalitetna ovulacija. Mislim da ne treba da brineš, tvoj rezultat je super!

Neki lekari prate fsh, lh i estrogen, al nema potrebe ako je progesteron ok. Kvalitet jajne ćelije precizno mogu da utvrde samo punkcijom, ali to se kod nas ne radi.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od tetreb 28/5/2012, 11:20

Hvala M.
Very Happy
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od Ema78 14/6/2012, 21:31

Evo me i ovde... 21. dana ciklusa progesteron mi je 8, 26 ng/ ml , referentne vrednosti su 1,5 -22,6 ng/ml.

Da li je ovo dobro ili lose? Imala sam utisak da nemam ovulaciju, ali sam je navodno uhvatila onim lh trakicama za vikend. Kako je moguce da lh trakica pokaze ovulaciju, telo ne reaguje, a progesteron se nesto ulenjio...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od M. 14/6/2012, 22:59

Ema, tih 8,26 nm/ml je isto što i 26 nmol/l, a to je vrlo slaba ovulacija. Desila se, ali je u takvim slučajevima upitan njen kvalitet i koliko je materica pripremljena da primi embrion.

Mislim da je tek od 12 ili 13 ng/ml neka bolja ovulacija (to je blizu 40 nmol/l).

Mislim da ta visina progesterona ume da varira od meseca do meseca, tako da ovo jedno merenje ne znači mnogo. Ali, ako ti je stalno niži progesteron, dr bi možda mogao da ti da blagu terapiju utrogestanom od 2. dana posle ovulacije, pa do kraja ciklusa.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od Ema78 15/6/2012, 07:59

Hvala M. ... Nadam se da je ovulacije zaista bilo, jer pre nego sto sam pocela da pijem metformin, ciklusi su bili na anovulatorni. Kakava takva, ovo bi bila druga za redom...sto ipak nesto znaci ( nisam pila metformin mesec dana zbog ogtt). Sa druge strane, kad pogledam svoje hormone, kod mene bre sve u nekom manjku, sem nesrecnog insulina...
Videcu kako ce dalje ici, trebalo bi da odem do NF da zakazem pregled i iui, ali zbog sluzbenih putovanja mm ne znam kada cu uopste moci da udjem u tu pricu. Cekam nalaz ASA testa, i sa tim smo zavrsili sve analize ( sem nekih detaljnijih imunoloskih, za koje ne znam da li ce nam trebati). Sledece nedelje idem i kod endokrinologa, pa cu javiti sta mi je tacno rekla !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od OKacica 5/7/2012, 20:16

Evo da se "pohvalim", radila sam danas progesteron na 21 dc, i bio je 16,9 (13,90 - 90) Sad ...

Ne znam da li sam poranila sa testiranjem jer mi je ovulacija, sudeci po Lh plocicama, bila pre 4 dana, a i radila sam testiranje popodne, a procitah da je progestern zbog variranja najbolje raditi ujutru (mada kolika god variranja bila rezultat je los zbunjen )... Nisam pametna...

Najpre ce biti problem u IR koju imam i da su moji hormoni, iako pijem Siofor vec 3 meseca, u haosu... Uskoro idem na kontrolu kod enokrinologa pa cu i ovo svrstati u listu falinki v ...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od M. 5/7/2012, 20:19

Okacice, ako te ne mrzi ponovi betu za 3-4 dana, sigurno će još da skoči, makar da potvrdiš da si stvarno imala ovulaciju. Daj svom telu vremena da se sredi, možda ti treba jača doza, a možda prosto ovo nije bio tvoj mesec. Događa se često Wink
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od OKacica 5/7/2012, 20:26

Hvala ti draga M. usne ...

Pretpostavljam da si mislila da ponovim progesteron a ne betu (docice i to jednom na red, valjda). I ja sam razmisljala da ponovim progesteron za koji dan...
Na Sioforu sam (2x1000mg), mislim da je bas velika doza u pitanju... Mada kao sto ti kazes, svaki mesec je prica za sebe...

Hvala ti jos jednom na ovako brzom optimisticnom odgovoru ljubav ...

OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od daxi011 9/7/2012, 08:28

E sad jedno mozda glupo pitanje :

Zasto meni dr nije htela da pocne postupak jer je PROGESTERON bio VISOK ?

koliko vidim problema ima kad je nizak ...

zasto sa visokim ne pocinju stimulaciju kad nam posle daju utrogestan ?
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od OKacica 9/7/2012, 09:00

Za slucaj da nekom moze da pomogne, moj dr je rekao da mi je ovako nizak pg iz razloga sto je telu potrebno neko vreme da se hormoni stabilizuju, min 6 meseci... Isto je rekla i M. ( usne ). E sad, sto sam ja nestrpljiva to je vec druga problematika Rolling Eyes ...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od daxi011 9/7/2012, 09:29

daxi011 ::E sad jedno mozda glupo pitanje :

Zasto meni dr nije htela da pocne postupak jer je PROGESTERON bio VISOK ?

koliko vidim problema ima kad je nizak ...

zasto sa visokim ne pocinju stimulaciju kad nam posle daju utrogestan ?

A kakva je situacija u mom slucaju ... kapiram da je problem kad je nizak ...

A zasto je isto problem kad je visok ?
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Progesteron - Page 6 Empty Re: Progesteron

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu