KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

+46
Ivanaa
bulevarka
melany
M.
AndreaBg
bak
dragana.jovicin
*Maki*
dunjas
kica
nebuloza
Monaco
tica
ananana
kristinak
naca
Deni
Annie
lilly13
vašar
BiancaP
djole42
JocY
Lahorcica
Shizika
Filippa
bokica
etnaetna
Bibica
Tinche
nabla
nena beba
suzeto
crvenkapica4
aksa67
Orline
Mala debela
Mirjana
TetaSneki
adriatika
rsrce
maus
Hitron-Luka
megica-pegica67
Jelence
HappyGirl
50 posters

Strana 4 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Tinche 21/1/2010, 10:47

U Skoplju naravno, iako nije mozda jedna Sistina, Lazarevski je jedan jedini. Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 561840
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od nena beba 25/1/2010, 10:00

suzeto imas pp. poslala sam ti mail one makedonke sto je zatrudnela sa endometriozom. zove se ana- arkana joj je nick.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od suzeto 25/1/2010, 12:48

hvala potrazila sam je,samo jos ona da prihfati ,zasada je isklucena

suzeto

Broj poruka : 40
Datum upisa : 14.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od nena beba 25/1/2010, 12:50

ne ne, nisi me razumela. nije ona ovde registrovana. na rodi je najcesce, ali od kad se porodila nema vremena ni tamo. nego joj pisi na mail koji sam ti dala.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od suzeto 25/1/2010, 12:53

na mail ja barav ama momentalno isklucena e stom se ukluci verovatno ce me prifatit

suzeto

Broj poruka : 40
Datum upisa : 14.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od nena beba 25/1/2010, 13:03

ok. javi sta ti je rekla
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od suzeto 27/1/2010, 15:21

lekot go ispiv sega da odam na eho da vidime sto ce bide

suzeto

Broj poruka : 40
Datum upisa : 14.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od nena beba 27/1/2010, 15:25

tince ja bila kod dr Ivanovskog i bas sam odusevlejna njime. a tog Lazarevskog videla u prolazu. o njemu bas svi pricaju. izgleda da je najiskusniji tamo
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od suzeto 27/1/2010, 15:30

lekot go ispiv toj so ren,sega ce prodolzam so drugiot https://kutak.forumotion.com/leeenje-biljem-f50/lecenje-cisti-na-jajnicima-i-ciscenje-jajnika-t589.htm samo ne mi e jasno od sve toa zaedno edna supena kasika ili od sve po edna supena kasika,jas pocnav da go pijam od sve po edna ama mnogu e jako pijam i gorcica

suzeto

Broj poruka : 40
Datum upisa : 14.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od suzeto 27/1/2010, 15:32

nena3beba ::tince ja bila kod dr Ivanovskog i bas sam odusevlejna njime. a tog Lazarevskog videla u prolazu. o njemu bas svi pricaju. izgleda da je najiskusniji tamo
tince pise da je bila kod lazarevskog .................................... bila si i ti?

suzeto

Broj poruka : 40
Datum upisa : 14.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od nena beba 27/1/2010, 15:53

NE kod njega , ja bila kod ivanovskog
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od suzeto 7/2/2010, 21:48

me interesira dali ima nekoja sto se povtorila endometriozata posle laparaskopija

suzeto

Broj poruka : 40
Datum upisa : 14.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Jelence 14/2/2010, 18:34

Da da i to ne posle laparoskopije vec posle trudnoce Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Affraid ali je ja imam samo na levom jajniku ,samo Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Icon_rolleyes tako da....nema pravila sa tom nesrecnicom
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty endometrioza

Počalji od crvenkapica4 17/2/2010, 21:56

suzeto.. meni se nakon laparoskopije vratila cista i to u toku th zoladexsom.sludzena sam...
crvenkapica4
crvenkapica4

Broj poruka : 4
Datum upisa : 20.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od suzeto 21/2/2010, 01:17

nesreca..............znaci dali ce e zoladex, cilest, danoval isto sekade se vraca ...........................procitav nekade devojka sto primala cilest prekinale da i rastet cistite i e izbegnala operacijata

suzeto

Broj poruka : 40
Datum upisa : 14.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty ciste

Počalji od etnaetna 5/3/2010, 23:54

Pomoć!!!!!!
pre par dan su mi otkrivene prilično velike ciste koje su za operaciju bez daljnjeg. posetila sam par ginekologa i svi vide isto, ciste na oba janika koje su za operaciju, veličina: 42x35 i 77x72 !!!!!!!! tačna dijagnoza je : cystae ovarii in obs.endometriotica Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Icon_eek .
Da li nemo ima iskustva da je prošao kroz ovo, ili bilo šta da zna o ovome. U šoku sam velikom!!!!!!!!
hvala.
etnaetna
etnaetna

Broj poruka : 3
Datum upisa : 05.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od bokica 6/3/2010, 10:58

etna ovo je pretpostavljam rec o endometriozi

ja imam jedan endometriom (cistu) ali nije te velicine

razumem tvoj sok ja sam radila laparoskpiju prosle godine zbog uvida u stanje jajovoda i tada nisam imala endometriozu
medjutim kada sam nekoliko meseci kasnije krenula na insemiaciju na ultrazvuku je vidjena cista

da li pokusavas da ostanes trudna?

cise mogu da menjaju velicinu, kada mi je dostigla 34 mm dr je vec predlagao operaciju, ali smo malo pratili i hvala bogu smanjuje se

ova od 77 mm je stvarno velika i za tebe je bolje da je se resis

i da se ne plasis previse to je benigno
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od etnaetna 6/3/2010, 11:53

da, endometrioza je upitanju.
ali, na žalost imam i na levomi desnom jajniku, doktori ne mogu da mi kažu da li će operacija proći uspešno ili ne sve dok ne počnu sa radom Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Icon_cry . kažu čak da je poželjno da se zradi iz 2-3 puta!!!!
preporučeno mi je da ostanem trudna nakon operacije što ću svakako i pokušati, ali do tad a živim u velikom strahu, jer su ciste velike i pitanje je koliko se jajnici mogu sačuvati???
hvala na odgovoru, znači mi u ovom momentu Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Icon_biggrin .
etnaetna
etnaetna

Broj poruka : 3
Datum upisa : 05.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od etnaetna 11/3/2010, 14:33

da li neko može da mi kaže koliko traje oporavak nakon ove operacije?
etnaetna
etnaetna

Broj poruka : 3
Datum upisa : 05.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Orline 14/8/2010, 10:23

Filippa ::...Moja prijateljica pokusava da zabebi jedno 2 godine i
od prosle pocela da insistira na VTo ali doktori insistirali na
prirodnim metodama jer je po njima sve bilo OK. Ovog proleca otkriju joj
endometrijozu (valjda se tako zove) - ciste na jajnicima i predloze
operaciju pa onda VTO. Ona se uplasi i pocne d ainsistrira na VTO bez
operacije. Ove nedelje je dobila citav komplet terapije i pocinje od 21.
dana bockanje. Vidim da je dobila 2 vrste nekih ampula, vitamine B i
folnu kiselinu a za kasnije Crinone. Dosla je mrtva bleda kod mene i
rekla znas li ti koliko toga ima?? Naravno dali su joj i ogromnu
plasticnu kutiju za odlaganje igala pa je to upotpunilo
kolicinu...Pitanje je ima li ko iskustva sa VTO preko endometrijoze ili
je bolje to operisati???




Filippa, koliko ti ima godina prijateljica, to je tamo kod tebe, jel?


Operacija ili ne, zavisi od mnogo stvari. Kolike su ciste, i sl.


Ne bi oni njoj dopustili da ide u postupak ako je baš kontraindikovano.
Ima ovde dosta devojaka sa tim iskustvom, javiće ti se neko,
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Filippa 14/8/2010, 10:46

Hvala Oriska...Prijateljica ima 32 godine cini mi se.......Ciste nisu prevelike ali joj je docko rekao da bi bilo biolje da ih odstrani pa u postupak. Ona je konsultovala bivseg lekara odozdo koji joj je rekao ne nikako da odstranjujes. Onda je slucajno otisla na drzavnu kliniku zbog drugih problema i pitala moze li VTO preko toga i oni su joj rekli da moze. Sada uskoro krece u postupak mada je skroz uplasena i psihicki opterecena pa ne znam kako ce sve to izgurati. Vasa iskustva su mi od neprocenjive vaznosti da bi je umirila jer cesto ona nije u stanju da o tome ni prica.
Sve vas ljubim i zelim da sto pre ostvarite ciljeve uprkos svemu (mislim na ove j...ne izrasline razne jer sam i ja imala razne faze te miomi te ciste...)
Filippa
Filippa

Broj poruka : 758
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Orline 14/8/2010, 11:13

djole39 ::Ja imam endometriozu i idem pod ruku sa njom u postupak
kao i do sada ,nikad mi nisu predlagali operaciju ,vec najbolji
prirodni lek za endometriozu -trudnocu!Zavisi gde se endometrioza nalazi
i koliko je rasprostranjena,operacija nije uvek resenje jer se vraca .

Upravo ta supresija što će primati u sklopu IVF odgovara da se suprimira i endometrioza.
Djole je sve objasnila, bolje nego ja
Pozdravi prijateljicu i poželi joj sve najbolje Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Lol
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Shizika 14/8/2010, 13:47

ja sam imala endometriozu koja mi je zamrsila lijevi jajovod tako da je bio neprohodan. Endometriozu su mi odstranili krajem aprila 2009 putem laparaskopije. Jajovod je otvoren.
Par mjeseci sam koristila i jedno jednostavno pakovanje koje mi je preporucila zena koja mi je radila abdominalnu masazu. Naime, izgleda da ricinusovo ulje sadrzi nesto sto "tamani" endometriozu, zaboravih kako se ta kemikalija zove, pokusat cu pronaci kasnije. Natopila bih (ali ne da curi) pamucnu ili vunenu krpu toplim ricinusovim uljem, polozila to na stomak i onda uvila plasticnom folijom (jos bolje ako ima kupiti non-PVC) oko struka tako da se ne mice. Potom se zamotam u jedan stari rucnik i odem da spavam. Ujutro tushiranje. Cini mi se da je najbolje to raditi pred kraj Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 150370 do plodnih dana.
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Filippa 15/8/2010, 08:23

Dobro jutro Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Icon_biggrin Hvala drage moje ove info ce joj dobrodoci kad se vrati sa odmora. Shizi ova obloga mi zvuci dobro moracu da prijateljici organizujem tog ricinusovog ulja ....znala sam jedino da je dobro za kosti i za probavu ali mi ne zuvuci lose ni ovde Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 275568
Filippa
Filippa

Broj poruka : 758
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Lahorcica 11/10/2010, 13:13

Zdravo svima!
Meni su prije par dana otkrili cokoladnu cistu (kakav fuj naziv Rolling Eyes ), na lijevom jajniku velicine 31x25mm. Doktor, koji ju je otkrio, je predlozio tretman od 6 mjeseci pilulama za kontracepciju YAZ. Buduci da su mi 33 godine, i da smo momak i ja prije 2-3 mjeseca odlucili da pocnemo ''stvarati'' bebu; odlucila sam otici kod svog stalnog ginekologa (koja je bila na odmoru kad se veliko otkrice desilo). Rekla mi je da te tablete ne dolaze u obzir, nego da se ide na laparaskopiju, buduci da cu sa kontracepcijskim pilulama izgubiti vrijeme i mogucnost da zatrudnim. Ono sto mene, pak brine, nije nekako ta cista i taj zahvat, nego mogucnost da se endometrioza prosiri na druge organe. Da li je neko od vas cuo za takve situacije? I ono sto mi je jos vaznije, da li postoji neko od ljekara u BG ko je na glasu kao ''expert'' za ove laparskopske zahvate, endometricne ciste i koga biste mogli preporuciti?
Cmooook svima!

Lahorcica

Broj poruka : 1
Datum upisa : 11.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste - Page 4 Empty Re: Endometrioza i endometrioticne (cokoladne) ciste

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics
» Ciste

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu