KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

+78
Kamilica
LaFolie
Cupava
buby
Biki89
cerise
Mali Princ
*AIDA*
KoMetaK
agata
lolipop
noja
cicsa80
emilija.
viktorija
bubili2
iwa79
~Ken~~
7-patuljaka
MAAKKI
mika81
Slavka
qwerty
anna
tuli
bebko
Struzzo
elijana70
Filippa
anak
bule74
bak
Shizika
mala parizanka
Bitter Sweet
heart84
ciklama
sneguljica
Ness88
vašar
racili
Tinche
cupricanka35
Deni
cici
velle
BiKsi :)
touch_master
djole42
dunjala
Zaneta
Zoka83
bobica83
Daki_82
maca
Republica
lena
iris_983
laKole
kristina33
dr mali pariz
manela
brinbili
olja
mubera
caja
Simona
borka
jelkica4
bebana
logona
Orline
nena beba
_luna_
nabla
HappyGirl
natalija
Sami
82 posters

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od laKole 2/4/2010, 16:22

pozdrav svima!
učlanila sam se ima već neko vrijeme, ali sam vas do sada samo čitala.
prvo da kažem nešto o sebi, evo u ovoj temi, jer čini mi se da ovdje pripadam. imam 35 godina, do sad nije bilo ni poroda ni trudnoće. tri godine pokušavamo ostati trudni a pune četiri ja se borim sa hipertireozom. 2006 u maju sam počela sa terapijom, da bi već u septembru iste godine ušla u eutireozno stanje, nastavila sa minimalnom terapijom još godinu, onda malo više od god bez ikakve terapije sa normalnim vrijednostima hormona štitne. ni tada nije došlo do trudnoće. od maja prošle godine, recidiv hipertireoze i od tada sam opet na terapiji favistanom, iz hiper idem u hipo i tako u krug. sad sam na minimalnoj dozi, uskoro trebam na kontrolu ali osjećam da sam opet otišla u hiper.
od dec prošle god, dok čekam da mi se stanje popravi, uradim i ostale pretrage, brisevi sterilni, hormoni uglavnom ok, osim tsh i hormona štitne, hsg uredan, spermiogram isto ok. folikulometrijom utvrđena ovulacija.
dobijem savjet da se obradim i endokrinologu, do sada sam se liječila kod spec. nuklearne medicine. uspijem pronaći endokrinologa koji se razumije i u reprodukciju (kod nas se uglavnom bave dijabetesom i osteoporozom), i sad trebam opet uraditi hormonski status jer endokrinolog sumnja da ja uopšte imam ovulaciju sa poremećajem rada štitne žlijezde iako su mi ciklusi uredni, na 26 dana. pored onih 7-8 uobičajenih hormona, traži da uradim i ACTH, SHBG, DHEAS, poluprofil kortizola. na netu vidim da se to ne traži često, malo sam googlala ali ne uspjedoh pronaći vezu ovih hormona sa začećem. i naravno, progesteron 21. dc kao potvrdu ovulacije.
još nemam pitanja ali kad budem imala, javim se. TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Icon_biggrin
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 6/4/2010, 18:31

Lakole,dobrodošla ff
Žao mi zbog tvog problema,i vidim da je ko vrzino kolo...
Javiće se devojke koje imaju slična iskustva,i posavetovati te.
Inače,nemam pojma o dodatnim nalazima koje si spomenula,ako možeš nešto bliže o tome da nam napišeš.Koliko sam shvatila to te uputio reproduktivni embriolog...gde si njega našla,napiši o kome je reč.
Pozdrav ff
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 6/4/2010, 21:24

Lakole i ja sam imala problem sa stitnom pre 2 godine, pa se uz pomoc PTU i Zlatibora vratila u normalu vrlo brzo, da bih letos dobila recidiv hipertireoze, ali sam ponovo uz pomoc PTU i Zlatibora sve vrlo brzo vratila u normalu. Kod mene je karakteristicno da se hipertireoza javi odmah nakon veceg stresa. Lecim se kod Dr Sumarac i mislim da je odlican endokrinolog. Ja sam joj odmah rekla da imamo problem sa zacecem i ona mi je da ne bismo pravili pauzu u prirodnim radovima dala da pijem PTU umesto favistana, jer se PTU moze piti i u trudnoci ukoliko je neophodno. Hipertireoza ne smeta ni ovulaciji ni zacecu, pa ni plodu, hipotireoza remeti ovulaciju, zacece i moze izazvati spontani. Ja sam od svega ovoga sto si pobrojala radila samo progesteron i on je uvek pokazivao da se ovulacija dogadja. Moja preporuka ti je da odes na Zlatibor makar na 10 dana. Mnogo lakse ces stabilizovati hormone i spustiti antitela ukoliko su ti skocila. Nemoj nikako piti Minakvu jer je bogata jodom koji nije dobar za hiper, izbegavaj orahe i izbegavaj bilo kakav napor, kucne poslove prepusti TM, a ti lezi, setaj, ispijaj sokice po kaficima i kuliraj Very Happy Nadam se da ces nam se uskoro javiti sa lepim vestima.
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od laKole 6/4/2010, 22:28

kristina, hvala na savjetima. i meni sa hipertireoza vratila
prije tačno godinu dana nakon stresa u porodici. da se sve desilo u zimu, možda
bi sve bilo ok, ovako je sa dolaskom toplijeg vremena štitna poludila. na netu
sam uglavnom nalazila na informacije da hipo ometa začeće, međutim meni ni sa
hiper nije uspjelo da zatrudnim. i ja razmišljam o PTU jer favistan izgleda ne
djeluje. uskoro trebam na kontrolu pa ću vidjeti sa svojim dr. na zlatibor još
nisam išla, planiram ove godine. nadam se da će mi pomoći. inače, moj nuklearac
smatra da ni doze od 5-10 mg favistana u trudnoći neće praviti problem.
antitijela do sad nisam radila jer za postavljanje dijagnoze hipertireoze ona
nisu od značaja ali mi ih ginekolog sada traži, možda ona ometaju začeće.
inače, ne pijem vodu sa jodom, čak i iz inostranstva nabavljam nejodiranu so
jer je na našim prostorima propisano obavezno jodiranje soli. za orahe nisam
znala, sad ću ih skroz izbaciti, mada više koristim ostale orašaste plodove
svakako. mm i ja uglavnom dijelimo poslove.


što se tiče hormona, javim šta kaže endokrinolog kad odem na kontrolu sa
nalazima. traži da sve hormone uradim na početku ciklusa, a sad me zakačili
praznici pa ću morati sačekati kraj mjeseca i novi ciklus.
inače sam iz banje luke. ovdje je jako teško naći i ginekologa koji se razumije
u reproduktivne probleme a kamoli reproduktivnog endokrinologa. ovu dr sam
našla po preporuci, nadam se da će mi pomoći, kao i vaši savjeti.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od iris_983 15/4/2010, 21:44

Molim vas, moze li meni neko nesto reci o mom stanju?
Vadila sam krv i radili su mi analizu hormona stitnjace, tsh mi je 8,12.
Sta se desava?
Hocu li morati da uzimam lekove ostatak zivota?
Molim vas, uputite me malo, totalna sam neznalica o ovome Sad

iris_983

Broj poruka : 2
Datum upisa : 15.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 16/4/2010, 12:27

Iris da li si vadila t3 i t4 ili ft3 i ft4, ako nisi bilo bi dobro da ih izvadis kako bi doktor mogao da postavi tacnu dijagnozu i da ti da dobre lekove ukoliko budu potrebni.TSH ti je povisen ali ako su t3 i t4 u normali i sve ostalo dobro funkcionise, onda se on najcesce sam vrati u normalu i bez lekova. Moze se desiti i laboratoriska greska. Nemoj se stresirati bez razloga. Mozda ces i morati do kraja zivota da pijes lekove ukoliko se potvrdi da imas hipotireozu, ali ni to nije toliko strasno kako ti se na prvi pogled cini. Ovo nije bolest od koje se umire, ovo je bolest sa kojom se zivi, zato glavu gore i problem ce se resiti, bitno da je pronadjen na vreme. zagrljaj 
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od iris_983 16/4/2010, 19:18

Vadila sam i t3 i t4, oni su normalni.
Bila sam danas kod dr, dobila sam neke tablete od 50mg, ne mogu se setiti koje su, ali pijem ih pet dana po 25mg, a onda 50mg narednih 2 meseca, a onda cu na kontrolu.
Dr kaze da se stanje moze popraviti, ali da postoji mogucnost da cu piti tablete ostatak zivota.
Mirim se sa sudbinom, sta cu, dobro je da me nesto gore nije snaslo.

iris_983

Broj poruka : 2
Datum upisa : 15.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 16/4/2010, 19:54

Iris,dobro je da je na vre,me otkriveno.
Mnogi ljudi imaju haos od zdravstvenog stanja,sve živo ispituju,i ne sumnjaju na štitnu...a njena uloga je tako bitna.
Koliko bude trebalo terapiju piti,pićeš,ali ćeš biti mirna. ff
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od lena 29/4/2010, 18:48

Sorry, devojke, ako ste negde vec o tome pisale, da li neko moze da mi objasni da li je dovoljno raditi TSH, T3 i T4 za osnovnu "sliku" o radu stitne zlezde, ili su neophodni i freeT3 i freeT4?
Ne kapiram sta su ovi "slobodni" iliti free t3 i t4?
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Republica 29/4/2010, 19:32

Slobodnjaci... TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Icon_biggrin .Vidi oni su ti bolji pokazatelji rada tiroidne zhlezde.
Desahava se da je TSH u normali tj nizak ali i da su i T3 i T4 free isto nisko u odnosu na vrednosti za oba pola u ovom slucaju zhene.E sad to ukazuje na hipofunkciju tiroidne zhlezde.Zhenama treba nizak Tsh a T3 i T4 u drugim(vishim) vrednostima.
Ono shto je bitno posebno u procesu IVF ili IUI je sledece.
Usled stimulacije raste i nivo estrogena.E sad kolika je reakcija na stimulaciju i kolko ce biti jajnih celija zrelih da izlecu ko kokice povecava nivo estrogena josh vishe.
Raste estrogen evo ti ga TBG - Thyroid Binding Globulin raste i on a on je prenosilac TSH hormona kroz krvotok.Pokupi ti on sve Tsh hormone i shiba ih kroz krvotok i Cap nema vishe i krece da skuplja T3 & T4 .Eto problema shto ukazuje odmah na smanjen rad Tiroide.
Lancana reakcija... TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 885881
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 29/4/2010, 21:49

Ripablika Shocked pa ti pucaš od znanja...
jesi li nam ti neka sorta doktorke? Rolling Eyes
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od laKole 30/4/2010, 10:45

kao što sam i osjetila, otišla sam u hiper. ovo je stvarno vrzino kolo, tsh 0,005, t3 i ft4 iznad gornje granice, antitijela, čini mi se, zadovoljavajuća: a-tpo 44,26 (ref vrijed do 34) i a-tg 10 (do 115). rekla bih da je ovo sasvim sigurno grave's hipertireoza (negativni a-tg i pozitivni a-tpo).
polni hormoni u folikul fazi, više-manje ok, u odnosu na prošle iz oktobra 2009 bilježim rast fsh 9,17 (u okt 6,47) i progesterona 0,805 (ranije 0,281), e2 manji jer sad nemam cistu.
al' zato, kortizol i ujutru i popodne debelo iznad granice, prolaktin viši nego u oktobru, i dalje u ref vrijednostima, ali, interesantno u popodnevnim časovima viši u odnosu na jutarnji. za shbg, acth i dhea-s nisu navedene referentne vrijednosti, pa ne znam šta da mislim. kontrola i kod nuklearca i kod endokrinologa sledeće sedmice pa da čujem presudu. TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Icon_rolleyes
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od maca 7/5/2010, 17:05

Cure meni su rezultati za stitnu zlijezdu sledeci
TSH 5.78 H uIU/ml
T3 1.91 nmol/L
T4 111.8 nmol/L

Prvi put sam radila nalaze nakon 2 uzastopna pobacaja u 7-8 nedjelji trudnoce.

Mozete li protumaciti vrijednosti_

maca

Broj poruka : 10
Godina : 45
Location : banjaluka
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Republica 7/5/2010, 17:44

Maco ako si josh tu da li moshesh da ostavish referentne vrednosti za T3 & T4?
jer negde su u Pmol/L a negde nmol/L.
Mada tebi je i ovako koliko mogu da pohvatam sa nmol/L T3 & T$ Ok jedino ti je Tsh povecan.
Uradi isto tereoglobulinska antitela da se vidi zashto je tiroidna zhelda ulenjila.Sa tim antitelima endokrinolog mozhe da iskljuci ili potvrdi japanca Hashimoto sindom.
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Republica 7/5/2010, 17:52

Poshto moram da palim Maco ne znam gde si ali ako si u Beogradu,mogu ti preporuciti Svetlanu Vujovic reproduktivnog endokrinologa KCS nadji na netu adresu ili Institut za Nuklearnu medicinu isto KCS.
Pozdrav TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 490909
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od laKole 11/5/2010, 20:27

dobih i ja ptu umjesto favistana, zasad samo malu dozu do sljedeće kontrole pa ćemo vidjeti kako dalje. visok kortizol je uzrokovan hipertireozom i važno je da se u popodnevnim časovima smanjuje. viši shbg (za žene do 110, a meni 124 nekih jedinica) je takođe pratilac hipertireoze, a ostale hormone ne vrijedi procjenjivati dok je organizam u hipertireoznom stresu. pijem i propranolol da umanji tahikardiju i male doze lexiliuma, ipak ide toplije vrijeme koje nama hiperašima nikako ne odgovara. barem nemam egzoftalamus. mislim pozitivno i nadam se smirenju štitne. TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 561840
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Daki_82 21/5/2010, 02:25

cao svima,ja sam ovde novi clan i hteo sam da cujem vase misljenje u vezi mojih rezultata za stitnu zlezdu.moji jucerasnji rezultati su sledeci:T3 2.74 .REF.VREDNOSTI 1.3-3.1, T4 123.7. REF.VREDNOSTI 66-181, TSH 3.34, REF.VREDNOSTI 0.27-4.2.MOLIO BIH DA MI NEKO POJASNI DA LI JE OVO U REDU?HVALA:)

Daki_82

Broj poruka : 2
Datum upisa : 21.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bobica83 21/5/2010, 15:42

rezultati su ti super DAKI
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bobica83 21/5/2010, 15:49

E DRAGE MOJE i ja takodje imam hipotireozu.zbog problema sa TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 150370 mi ginekolog trazio hormone kad ono haos tsh 240 ft4 3,pocela sam sa dozom eutiroxa 50 pa 75 a posto mi je tsh sporo padao na kraju zavrsih na 150.bila juce kod endo.a sad rezultzti tsh 0.2 ft4 22 smanjila mi dozu na 150 pa dva dana 125 i tako u krug.inace nikakve probleme nisam imala tako sam bar mislila,opadala mi kosa ja mislila vreme jesen pa tako mora.koza suva ja mislila mackalice mi ne odgovaraju,pocela da se gojim ja mislila hrana kad ono cvrc.srcana frekfenca mi je sada malo niza oko 60. TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 150370 se unormalila ja pocela da mrsam.jedino sada posto cu morati na vto moram biti oprezna i pod kontrolom.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Daki_82 22/5/2010, 00:38

hvala puno bobice83:).sada cu vam napisati i izvestaj doktora koji mi je radio snimanje zlezde.zlezda je dijametara u referentnim granicama,umereno nehomogena i hipoehogenija.zarisne promene se ne prikazuju.konture zlezde su glatke i pravilne.javi te mi za ovo.hvala svima super ste:)

Daki_82

Broj poruka : 2
Datum upisa : 21.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od nabla 2/6/2010, 23:53

bokica ::
Prosle godine je stitna bila ok, sada mi je fT4 smanjen 2,02 (10.3-24.5), TSH ok 1,76 a fT3 povisen 8,45 (2.76-6.45)

mali pariz ::Bokice,koliko vidim štitna ti luduje,mada najbitniji-tsh ti je dobar...verovatno ti ni antitela štitne nisu dobra,jer prvo ona krenu.

bokica ::Pariz i ja ludujem sa mojom stitnom.
Samo ne znam koja je boljka muci.

mali pariz ::Ja ne ludujem,tj.moja štitna ne luduje,bar ne još uvek.TSH bi mogao biti niži,videćemo,zasad mi je dr Radoničić odgovorio da ni ona antitela nisu povišena da bi se reagovalo,ali on je ginekolog,a meni bi trebao reproduktivni endokrinolog...
ja pijem selen,kreni sa tim,do konsultacije sa nekim od dr ,i naravno,ono što znaš-kloni se stresa...jer to je boljka.

bokica ::pari ja kad god me nesto muci kod dr Radoncica. Mogla bih da mu posaljem koju kintu.

bacicu se na brazilski orah pa cu da se konsultujem sa mojim dr kad odem na UZ

mali pariz ::ej,gde si čula da je to ok?
Mi smo to ranije tamanili,a u zdravoj hrani nam rekoše da se jede 2-3 kom.dnevno,a mi smo lepo tamanili...doduše ne baš 100gr,jer je prilično mastan,ali sig.više od 2.
Ali to nam je rekla onako,nisam znala da je dobar za štitnu.

bokica ::paris ne vise od dva dnevno, a ta doza podmiruje dnevne potrebe za Selenom

mali pariz ::TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Icon_eek ovo vredi znati!!!
Hvala na savetu!

bokica ::Pre je mozda stitna malo odlepila od donjih problema.

Inace nizak fT4 je hipotireoza, a visok fT3 hipertireoza
Dakle od cega ja onda bolujem nije mi bas jasno.

nena beba ::
bokica ::
Pre je mozda stitna malo odlepila od donjih problema.

nisam sigurna da postoji povratna sprega "odozo" ka stitnoj...
al ajd nek neka medicinarka kaze... orli jel znas ti?

natalija ::Ja imam hipotireozu i proveravajumi samo TSH i FT4 bez lekova su bili u obrnutom smeru TSH raste a FT4 opada, antitela su mi visoka, ali sa Letroxom sam postigla da sve osim antitela bude normalno

bokica ::natalija koliko sam skapirala trebalo bi i TSH da bude u nekoj abnormali

dr u Domu zdravlja mi rece da je to mozda trenutno

nena beba ::bokice vrlo lako moguce da je trenutno!
ja sam u rasponu od par meseci imala varijacije tsh. evo vidi:
3.19 (0.27-4.2) 22.06.2008
 2.55 (0.4-4) 11.09.2008
0.18 (0.30-5.5) 18.11.2008.
 2.87 (0.27-4.2) 23.12.2008
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od nabla 10/6/2010, 23:17

dr. sc Erden Radončić:
TSH u trudnoći bi trebao biti ispod 3IU (doduše, i izvan trudnoće, po novijim stavovima), a najbolje <2IU,
U trudnoči je precizniji fT4, koji bi morao biti unutar granica za dati laboratorij.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od laKole 18/6/2010, 09:54

6 sedmica terapije (PTU 2x100mg i propranolol 2x20 mg) i TSH sa 0,005 porastao na 0,026 a fT4 sa 33,1 spao na 13,12 (ref v 12-22). ja očekivala dr će mi na kontroli malo povećati dozu PTU a ona je smanji! baš sam se iznenadila, kaže jako sam osjetljiva i iznenađena je da sam i sa tom dozom odreagovala (max se daje 1200mg PTU dnevno, a meni je TSH bio baš nizak).prebrzo joj se fT4 spustio skoro na donju granicu. nađoh na netu da TSH treba malo više vremena da se promijeni i ustabili nakon neke terapije. elem, 4 sedmice 100 mg ujutro, 50 mg uveče, pa 2 sedmice samo 100 mg ujutro. onda kontrola.
ja i dalje povremeno imam simptome hipertireoze, al' znam da to može zavarati. ipak je ona dr a ne ja. TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Icon_wink

imam i jedno pitanje vezano za analizu krvi, trombocite i zgrušavanje, pa molim da me neko iskusniji uputi na odgovarajuću temu, ja se nisam snašla. hvala. TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Icon_biggrin
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od nabla 18/6/2010, 11:55

Lakole, na sta konkretno mislis oko analiza krvi i zgrusavanja?

Na podforumu Zenski sterilitet imamo par tema koja pokrivaju analize vezane za sklonost ka preteranom zgrusavanju sto moze biti uzrok spontanih - mislis na to?
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od laKole 18/6/2010, 12:24

nabla, ni ja ne znam sama na šta mislim (totalno laičko razmišljanje mi ide u tom pravcu - i nemogućnost začeća). uglavnom, na nekoliko nalaza KS i DKS (automatizovan hematološki analizator) dobijam upozorenje 'PLT clumps?' a kako te nalaze radim prvenstveno zbog L i DKS (pijem tireostatike koji mogu dovesti do smanjenja L), dr samo ovlaš pogleda i ostale stavke, trombociti su ok ali ne i ostali trombocitni parametri (PCT, PDW, MPV). zagonetno mi je što mi se to ponavlja na više nalaza. švrljam malo po internetu ali ne nailazim na neke korisne informacije. nemam nikakvo medicinsko znanje koje bi mi pomoglo da se malo udubim u istraživanje ili da odbacim ovu ideju kao potpuno neosnovanu.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 5 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu