KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

+78
Kamilica
LaFolie
Cupava
buby
Biki89
cerise
Mali Princ
*AIDA*
KoMetaK
agata
lolipop
noja
cicsa80
emilija.
viktorija
bubili2
iwa79
~Ken~~
7-patuljaka
MAAKKI
mika81
Slavka
qwerty
anna
tuli
bebko
Struzzo
elijana70
Filippa
anak
bule74
bak
Shizika
mala parizanka
Bitter Sweet
heart84
ciklama
sneguljica
Ness88
vašar
racili
Tinche
cupricanka35
Deni
cici
velle
BiKsi :)
touch_master
djole42
dunjala
Zaneta
Zoka83
bobica83
Daki_82
maca
Republica
lena
iris_983
laKole
kristina33
dr mali pariz
manela
brinbili
olja
mubera
caja
Simona
borka
jelkica4
bebana
logona
Orline
nena beba
_luna_
nabla
HappyGirl
natalija
Sami
82 posters

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 15/3/2011, 21:12

sve znam
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od djole42 15/3/2011, 21:36

zagrljaj

Ma da za*ebemo mi eutyrox i bacimo se na dunju lol!
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 15/3/2011, 21:47

djole39 :: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 670661

Ma da za*ebemo mi eutyrox i bacimo se na dunju lol!
eee to mi kaži!!
nego znaš li kakvu ruzmarinušu imam u kuhinji...ma svašta nešto,a moj dragi i ja sve slabo nešto-metiljavi lol!
ali sveki napravila ovu,kaže za srce,ajd da je probamo TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 275568
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od djole42 15/3/2011, 21:49

Ak je za srce ,samo tepaj(što bi rekle Nišlije) Very Happy
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bubili2 16/3/2011, 14:29

Ljudi moji, meni i pored lekova za stitnu, puls i dalje visok a pritisak opet koliko toliko nije visok, ponovo mi internista uvela metildopu za pritisak. Kao da lekovi uticu na pritisak a ne i na srcane otkucaje, i kao da tu ima jos nesto. Kod endokrinologa idem tek za tri nedelje po toj logici lekovima za stitnu treba vise vremena da deluju, jel neko pio taj PTU i kakva su vasa iskustva. Sta mislite?
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od ciklama 16/3/2011, 16:59

Djole a kako se ti osećaš, šta ti se kaže....

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 16/3/2011, 20:24

Bubili ja sam pila PTU i imala sam iste simptome kao ti pre nego sto sam pocela da ga pijem, a i dosta dugo nakon toga.
To sto je PTU potrebno 3 nedelje da se vide rezultati ne znaci da ce ti TSH za 3 nedelje biti u normali i da ce ti tegobe prestati. Prvi put kad mi je TSH pao tj. kada sam otkrila da imam hipertireozu trebalo mi je sigurno 2 meseca da se TSH vrati u referentne vrednosti. Ako ti pritisak vise ne skace nisam sigurna da li treba da pijes lekove za pritisak, a meni su tada za srce dali uz PTU da pijem neki lek mislim da je propanol (nisam sigurna da se tako zove, valjda nisam nesto pobrkala). Na prvoj kontroli posle 3 nedelje kod mene nije uopste bilo pomaka sto se TSH tice, a pila sam redovno lekove i ponasala se normalno. Vodi racuna da ne uzimas namirnice koje imaju pojacan sadrzaj joda u sebi npr. ona Mivela voda mozda postoji jos nesto.
Ono sto je jako bitno i sto je meni mnogo pomoglo, a to sam pocela da primenjujem tek posle te 3 nedelje kada nije bilo pomaka: nikakva ni najlaksa fizicka aktivnost, ali bukvalno nista. Isla sam na posao (kancelariski posao), ali kad sam bila kuci uglavnom sam lezala i odmarala, isla sam napolje ali samo kolima do kafica i kuliranje. Izbegavaj sunce i naravno stres.
Najbolje bi bilo kada bi uspela da odes na Zlatibor, tamo bi ti odmah bilo dobro Wink
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bubili2 16/3/2011, 20:42

Kristina hvala ti puno na odgovoru.
Meni pritisak podnosljiv ali ti otkucaji lude, tri lekara prepisalo razlicite lekove za pritisak, a ja pijem ono sto mi prvo internista prepisala a i ona zena radi na VTO klinici pa mislim da nekako najvise poznaje materiju i imam u nju poverenja, a PTU je prepisala naravno endokrinolog, i verovatno je krenula sa nekom minimalnom dozom.
Sto se fizicke aktivnosti tice, do nedavno sam strogo lezala, a sada polako izlazim i krecem se umereno, ukucani sve rade ali bukvalno sve jos od transfera. Zlatibor neizvodljiv, ali kao kompromis imamo kucu na Fruskoj Gori pa sam svakako planirala cim malkice otopli da idemo makar na vikende.
ff
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 16/3/2011, 20:45

Da se ne vracam nazad kakvi su ti bili hormoni i koju dozu PTU ti je prepisala? Kod kog si endokrinologa?
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bubili2 16/3/2011, 21:11

Ja sam po pulsu skontala da nesto nije u redu, pa sam onda vadila hormone TSH 0,004. Inace se ja skroz dobro osecam i nisam imala nikakve tegobe, Endokrinolog sa VMA, jedan me primio ujutru, drugi radio UZ a treci me primio na kraju, tamo je ludnica srecna sam sto su mi sve i uradili za jedan dan, i prigurali svuda kao trudnicu i hitan slucaj, PTU doza 2 x 100mg. Dobro si skontala da je problem sto je pritisak dobar a stalno me kljukaju sa lekovima za njega a niko ne gleda srcane otkucaje, pa me to stalno zbunjuje.
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Deni 16/3/2011, 21:36

Mislim da puls nema neke veze sa TSH. Meni je uvek ubrzan , kad mirujem 95-100, a pijem eutyrox da bih skinula TSH. Kada sam pocela sa lekom TSH je bio 3.9, sada je 2.1 a puls je ostao isti. Doktorka je puls pripisala mom cestom niskom pritisku, kao telo tj. srce se trudi da napumpa dovoljno krvi da ga podigne, pa zbog toga lupa ko ludo.
Eto, to je moje iskustvo...
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od djole42 16/3/2011, 22:01

ciklama :: Djole a kako se ti osećaš, šta ti se kaže....

Kaze mi se da nešto ne štima....Još uvek otičem...ciklus nikako da se dovede u red....kilazu jako teško obaram....poprilično sam troma.....

Bubili ,obično se kod ubrzanog pulsa prepisuje neki beta-blokator (propanolol,kao što reče Kristina),raspitaj se kod dr.-a kad se oni ne sete šta treba da daju Very Happy
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bubili2 16/3/2011, 22:20

Deni mozda si u pravu ako ti se puls nije menjao a TSH vrednost varirala, ali meni puls ide i do 150, a ne spusta se ispod 105,doduse u poslednjih par dana ide do 135 , i to svo vreme uz neko mirovanje i lekove, MM mi je merio u snu mi je jedino ispod 100.Sto je ipak visoko.
Djole svakako cu pitati kad odem na kontrolu za propanol
Hvala vam
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od vašar 16/3/2011, 22:48

Bubili,ubrzano lupanje srca je jedna od glavnih karakteristika Hipertireoze koja se kod tebe pojavila.I ja sam po pulsu skontala da nesto ne valja.Uz Tiastat sam pila i Propranolol(smanjuje lupanje srca).Moram da priznam da mi je cudno sto ti to nije prepisano,e sad da li je mozda to izostavljeno zbog trudnoce-ne znam.Kada sam pila PTU,na mene nije ostavio nikakav efekat-kao da nista od lekova nisam pila,svi rezultati se srozali (moguce da je bila mala doza).Toliko od mene po pitanju tvog problema i pitaj za Propranolol,ako smes da ga pijes,mnogo ce ti pomoci.
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 16/3/2011, 23:26

Tiastat brze deluje ali nije za trudnice. PTU treba vise vremena da pocne da deluje ali je bezbedan za trudnice. Bubili tebi su kao trudnici sigurno krenuli sa minimalnom dozom, licno mislim da su trebali da ti daju barem 3 x 100 da bi delovalo, ali ajde videces za 3 nedelje.
Ja bih na tvom mestu ipak pitala jos nekog za misljenje i ukinula taj lek za pritisak, glupo je da pijes neki lek ako ti ne treba, a za propanol obavezno pitaj sto pre da li smes kako bi sebi olaksala tegobe. Ne znam da li znas ali je puls kod trudnica inace nesto veci, moja kumica je bas imala problem sa pulsom u trudnoci, ali je sve regulisala ishranom.
Deni puls sigurno ima veze sa hipertireozom jer je vecina nas po tome i zakljucila da nesto nije u redu, a i endokrinolog svaki put meri puls kad TSH nije ok. Ovo sto ti je dr rekla da ti je puls veci da bi ti podigao pritisak mislim da su gluposti. Ja imam nizak pritisak pa mi puls nikad nije otisao preko 50-60 sem kad sam imala hipertireozu. I nije bitno koliki je puls sve dok se sa tim pulsom dobro osecas, MM ima normalan puls oko 100 i nista mu ne fali.
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bubili2 17/3/2011, 09:27

Da Kristina i ja sam procitala da se trudnicama prepisuje PTU a tako kaze i endokrinolog da je on bezbedan i ne prolazi kroz placentu, a lekove za pritisak sam ja ukinula pa kad sam javila juce internisti da se puls ne spusta ona ga ponovo uvela affraid. Znam da puls moze biti nesto povecan ali bas do 150? to je previse, mada kontam i da ti digitalni aparati u stvari ne izmere dobro, ako srce preskoci oni dodaju jos koji otkucaj, ali mi je dr napipao na ruci i tako merio pa je i onda visok. Kao i tvoj MM i ja sam ranije imala cesto visok puls tako da je verovatno organizam navikao, a sada je samo jos malo dodao
Vasar jos jednom cestitke za . srca1 , tek sam sad videla u tvom potpisu da nemas stitnu.
Hvala vam jos jednom svima. Mislim da cu pokusati malo da se opustim i da ne razmisljam toliko o tome, da nije ona dva cvrcka u stomaku bila bih ja mnogo opustenija, nisam ja neki panicar, ali se sad iskreno bojim,i stalno razmisljam, zaista sam tesko stigla dovde i sad se stalno plasim da negde ne kiksam.
zagrljaj
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od vašar 17/3/2011, 11:02

Bubili,toliko povecan puls je normalan za hipertireozu.Kada ti se normalizuje TSH,sredice se i otkucaji,ali bi u tome mogao mnogo da pomogne,kao sto sam rekla,Propranolol,koji ce blago regulisati i povecan pritisak,ako ga imas.I zaista mi nije najjasniji taj tvoj internista!!!Otkucaje srca vezane za hipertireozu resavaj sa endokrinologom.
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bubili2 17/3/2011, 12:34

Ma ja sam rekla endokrinologu da mi pritisak i puls takav kakav je i da je internista prepisala lekove za pritisak dok ne stignu nalazi stitne, pa je ova prebacila loptu nazad i rekla da se sa internistom dogovorim affraid
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 17/3/2011, 15:46

Bubili ako ti je tako rekla, ti onda lepo promeni endokrinologa Very Happy
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bubili2 17/3/2011, 21:02

Very Happy
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 18/3/2011, 12:40

Doktorice moje pomagajte, stigli mi rezultati antitela i ne dopadaju mi se a oni su sledeci

T4 84,70 ref. 58-161
Anti Tg At 20,00 ref. do 40
Anti TPO At 1000,00 ref. do 35


Ne znam ni sta to znaci a kamoli sta dalje da radim, ovaj TOP mi je jako povisen pa ne znam sta mi je ciniti dalje.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 18/3/2011, 13:17

MAAKI nema potrebe za panikom i nervozom tako ces samo jos podici titar antitela.
Ne znam da li si do sada radila TSH, ako jesi i ako je on ok onda ti ne treba nikakva terapija sto se tice stitne.
Povisen titar antitela ukazuje na to da imas vece sanse da u nekom momentu dobijes hiper ili hipotireozu, sto ne znaci da ces je sigurno dobiti. Ne postoji lek za antitela, meni su na zadnjoj VTO ubacili pronison da bi eventualno smanjili njihov uticaj na ishod, ali je pitanje koliko to pomaze. Ja sam nekoliko puta vadila antitela i nekad su manja, nekad veca. Kada se antitela jednom aktiviraju u organizmu uvek su prisutna, samo sto se nekad "primire" pa su u referentnim vrednostima, a nekada se aktiviraju pa imaju veliku vrednost kao kod tebe sada.
Misljenja su podeljena oko njihovog uticaja i da li ih treba pratiti i cekati povoljan trenutak za VTO. Ja sam odlucila da ih vise ne radim, ali da kad sam u postupku uzimam pronison, pa cemo videti.
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od 7-patuljaka 18/3/2011, 13:22

Mako...kada su povišena i anti Tg i anti TPO to ukazuje na postojanje Hašimoto sindroma. E, tebi su povišena samo anti TPO...? Što napisa Kristina, antitela štitne zlezde sei ne leče.Mislim, nije ništa strašno.Ima dosta devojaka koje imaju antitela povišena, i normalno idu u vto.

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 18/3/2011, 14:01

Devojke ne znam ni sama procitala sam da ta antitela u mnogome mogu da uticu na implataciju, odnosno neki hemijski proces izmedju endometrijuma i embriona, tako da me je uhvatila panika, takodje sam procitala da se ne lece, e sad mi se samo jedno pitanje mota po glavi koliko je uopste pametno sa ovim kretati u novi postupak, ne znam, malo sam sludjena od toga, a i od cinjenice da mi dr. endokrinolog nije ni spomenula da bi ih mogla uraditi, a znala je celu pricu.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od racili 18/3/2011, 15:21

Maakki, ja imam povišena anti TPO, bila su pre godinu dana blago povišena (41), zadnji put su bila 826 pred sam postupak. Takoše imam dijagnozu Hašimoto, a tsh i ostali hormoni su mi uvek bili dobri. Najviši tsh je bio 2,3 i posle sedam dana terapije je pao na 1, Za endokrinologa anti TPO nisu problem, ona su navodno tu i ništa se ne može, osim da piješ selen. To jeste tako, ali nije tačno da nemaju nikakve veze sa vt. Ja sam u ranijim postupcima pila deksametazon (istu ulogu ima kao i pronizon), ali nije uspevalo. Sve dok zbog mutacije nisam otišla kod hematologa i on mi je tada predložio imunoglobulinsku terapiju zbog antitela. Uspeo mi je postupak, ali iz drugih razloga trudnoća nije uspela. Po njemu da je bilo sve u redu, sigurno bih par meseci primala tu terapiju, jer nekada pronison nije dovoljan. Doktor je ubeđen da mi je ta terapija pomogla i u nekom narednom postupku mi je napisao istu terapiju, rekao je da vredi pokušati bar još jednom. Moram napomenuti da je endokrinolog rekla kako nema potrebe za tom terapijom i da je radikalna, a kad je čula da je došlo do trudnoće onda se složila sa terapijom, čak i za selen mi je rekla da mogu a i nemoram piti, dok je hematolog bio isključiv za selen bar 3 meseca pa da ponovim rezultat. Da rezimiram, anti TPO mogu uticati na implantaciju i mogu da napadaju plod, a ti malo istraži o njima ili još bolje, istraži sve o imunoglobulinima pa ćeš mnogo toga pročitati. Naravno, najvažnije je da ona nisu opasna po život i da mogu, a i ne moraju napadati štitnu.
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 22 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu