KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

+78
Kamilica
LaFolie
Cupava
buby
Biki89
cerise
Mali Princ
*AIDA*
KoMetaK
agata
lolipop
noja
cicsa80
emilija.
viktorija
bubili2
iwa79
~Ken~~
7-patuljaka
MAAKKI
mika81
Slavka
qwerty
anna
tuli
bebko
Struzzo
elijana70
Filippa
anak
bule74
bak
Shizika
mala parizanka
Bitter Sweet
heart84
ciklama
sneguljica
Ness88
vašar
racili
Tinche
cupricanka35
Deni
cici
velle
BiKsi :)
touch_master
djole42
dunjala
Zaneta
Zoka83
bobica83
Daki_82
maca
Republica
lena
iris_983
laKole
kristina33
dr mali pariz
manela
brinbili
olja
mubera
caja
Simona
borka
jelkica4
bebana
logona
Orline
nena beba
_luna_
nabla
HappyGirl
natalija
Sami
82 posters

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od nabla 18/6/2010, 12:29

Vidi, to o cemu sad pises, ja apsolutno nemam pojma. Ne znam da li se sklonost ka trombofiliji moze na takvim analizama videti. Obicno se rade pretrage na antifosfolipidni sindrom i genetske analize. Imas detaljnije o tome na pdf Zenski sterilitet.
Teme:
- imunoloski problemi
- MTHFR
- spontani pobacaji
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od laKole 18/6/2010, 12:32

hvala. čituckala sam malo. htjedoh se malo informisati prije nego odem sa nalazima svojoj dr po uputnice za te analize. ako me pogleda 'kao da sam sa marsa spala' da imam kakve argumente kojima ću se odbraniti.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Zoka83 22/6/2010, 18:19

Upravo sam dobila nalaze stitne. Cini mi se ok, ali volela bih i vasu potvrdu : )
TSH 2,19
t3 2,06
t4 110.
Sta mislite? Prvi put radim ove hormone, pa ne bih da se puno opustam.... ali koliko sam citala, TSH je onakav kakav treba da bude...?
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Zaneta 22/6/2010, 18:47

A koje su referentne vrednosti?
Zaneta
Zaneta

Broj poruka : 311
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Zoka83 22/6/2010, 19:06

TSH od 0,27 do 4,2
t3 od 1,3 do 3,1
t4 od 66 do 181
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Zaneta 22/6/2010, 19:40

Onda je sve ok TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Icon_biggrin
Zaneta
Zaneta

Broj poruka : 311
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dunjala 2/7/2010, 15:10

evo i ja da vam se pridruzim, upravo sam uzela rezultate i strasno Ft4 32.7 onda FT3 8.5 i TSH 0.1,posto vec neko vreme pokusavam da ostanem u drugom stanju, ali nista,ima li sanse.... TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Icon_cry

dunjala

Broj poruka : 1
Datum upisa : 02.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 2/7/2010, 15:11

šanse uvek postoje!
bitno je problem utvrditi...pola puta do rešenja.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od djole42 2/7/2010, 15:16

Dunjala ,dobro dosla!Naravno da ima sanse.Pravac sa rezultatima kod endokrinologa TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 561840 .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od touch_master 9/7/2010, 08:03

Molim sve forumase za pomoc. DA li mozete da mi kazete kako treba da izgleda potpun i detaljan izvestaj stitaste zlezde? Sumnjam da imam HIPERTIREOZA.  Pre sam vadio krv za stitastu zlezdu i pisalo je samo dva podatka ft4 i tsh? Nesto mi govori da to nije dovoljno. Pronasao sam na jendom sajtu da onaj ko sumnja na HIPERTIREOZA treba da obavi sledece, citiram: "Osnovno ispitivanje:FT4, TSH, krvna slika, kalcijum, alkalna fosfataza, hepatogram, elektroliti, EKG.
Dopunsko ispitivanje: U suspektoj T3 toksikozi- FT4 je normalan, TSH snižen, T3 povišen. U suspektnom tiroiditisu -nema egzoftalmusa, bolna žlezda, postpartalno, lekovi: radi se test fiksacije, TPO antitela, TG, zapaljenski parametri (sedimentacija, CRP, fibrinogen, leukociti). Nodozna struma: scintigrafija i ultrasonografija žlezde. U slučajevima hyperemesis gravidarum, trofoblasnih tumora, horiokarcinoma testisa- βh CG. Struma ovari i metastaze folikularnog karcinoma: scintigrafija celog tela, TG. Tireotoksikoziz fascita: TG. Nesupresibilni TSH (adenom hipofize, centralna rezistenca na tiroidne hormone): T3, TPO at, αTSH, TRH test, T3 supresioni test, MR hipofize.
Dijagnoza se postavlja na osnovu povišenog nivoa T4, T3 i suprimiranog TSH. U ranoj fazi TSH nije snižen jer mu za to treba vremena. Najraniji znak hipertireoze je visok T3(t.j FT3), mada se može raditi i o čistoj T3 hipertireozi. Ili pak u toku lečenja povišen T3 zaostaje što je posledica neproporcijalno većeg lučenja T3 što je i karakteristično kod hipertireoze u odnosu na destruktivnu tiretoksikozu. Kod sindroma niskog T3-radi se o netiroidnim bolestima.
TRab (TSH receptorska antitela) se potencijalno koriste za diferencijalnu dijagnozu Gravesov-og obolenja od drugih oblika tireotoksikoze kada se ta razlika nemože napraviti klinički; diferencijalnoj dijagnosi egzoftalmusa sa normalnim tireoidnim testovima; procenu remisije Gravesovog obolenja, procenu razvoja neonetalne hipertireoze.
TPOAb su povećane u Graves-ovom obolenju, amiodaronom, alfa-interferonom izazvanoj tireotoksikozi i postpartalnom tiroiditisu.
Scintigrafija će ukazati dali postoji difuzna ili fokalna akumulacija u jednom ili više hiperfunkcijskih (toplih) nodusa. Ultrazvuk i citologija mogu utvrditi osnosvnu bolest ali ne i funkcijsko stanje.".     Gde to ovde u Beogradu da se uradi, ja sam student i ne znam da li to uopste lekari i rade ovako detaljno? MOLIM za pomoc.

touch_master

Broj poruka : 1
Datum upisa : 09.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od nabla 9/7/2010, 12:57

Masteru, možeš sve analize da odradiš u Konzilijumu. Ali šta ćeš posle s njima?

Bilo bi pametnije prvo naći lekara koji se bavi štitastom žlezdom, pa onda da ti lekar napiše šta ima smisla na osnovu tvojih tegoba.
Besmisleno je uraditi sve postojeće analize odjednom. U svakoj oblasti koja se bavi dijagnostikom postoji neka logika kad se šta i zašto radi. Uvek postoji, nazovimo to, "prvi nivo" obrade, pa onda ako se tu ukaže nešto sumnjivo, onda doca naručuje naredni set analiza.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 17/8/2010, 13:21

Evo koji redak od mene.
Pre nekoliko dana sam se srela na Zlatiboru sa jednom doktorkom koja je endokrinolog, u privatnoj režiji i fino se ispričala sa ženom, rekla u čemu je naš problem i zatražila mišljenje od nje. Ona mi preporučila sledeće.

Dijagnoza: Dg: Hashimoto thyroiditis vs. Hypothyroditis subcl.

Povećala mi je dozu letroksa (pila po 100mg dnevno) i to: 5 dana po 100 mg, vikend po 150 mg; TSH mi je poslednji put bio 5,89.

Rekla mi je da mi tsh mora biti konstantno oko 2, u dužem vremenskom periodu, da bi trudnoća uspela, kao i da mi unutrašnja hormonska ravnoteža mora biti postignuta.

Preporučila je da uradim UZ štitne, na pipanje kaže da nema čvorića, da je sve ok, ali svakako da uradim, zatim da uradim Tg At i anti TPO, Prolaktin, i za 6 nedelja ponovo da uradim TSH i FT3. Samo sam jednom davno radila anti TPO i bila su pozitivna, taj rezultat sam našla neki dan kopajući po starim nalazima.

Takođe, rekla mi je da moram korigovati režim ishrane i neke druge životne stvari.

Cigare i alkohol mi je izričito zabranila, čaša vina ili čaša piva može ponekad. Gazirana pića su isto tako zabranjena.

ORAHOVAČA ni pod tačkom razno, jer se kroz letroks dobija dovoljna količina joda.

Spavanje mora biti uredno i to: zaspati do 23 h, preporučljivo i ranije, a ustajti ranije i ne spavati popodne.

Nositi pamučni veš obavezno.

Brazilski orah može da se jede, ali samo jedan dnevno i to mesec dana, pa mesec dana pauza.

Izbegavati orahe i sve što je pravljeno sa orasima.

Svaki dan jesti nešto kašikom (supice, čorbice...).

Ne konzumirati ljutu i jako začinjenu hranu.

Jesti što više zelenog povrća i crvenog voća (naročito maline, kupine, ribizle...). Inače, voće i povrće se baš preporučuje kao korisno. I to bareno povrće!

Obavezno jesti dva puta nedeljno morsku ribu i dva puta nedeljno ananas, i jednom nedeljno crveni grejpfrut.

Stolica mora biti potpuno uredna, a mokraću nipošto ne zadržavati, odmah ići i oslobađati se tečnosti.

Vigantol kapi - vitamin D3 - koristiti od kraja oktobra do početka maja, tj. u zimskom periodu kad nema sunca i to 10 kapi nedeljom.

Pošto se ja lično mnogo znojim, rekla mi je da pijem više tečnosti. Pošto mi je glukoza stalno blizu gornje referentne vrednosti, rekla mi je da smanjim slatkiše, da se ničeg ne lišavam, samo da sve bar duplo smanjim u odnosu na ranije.

Obavezno ići na odmor na more, na planinu, bez stresa ako je moguće, bez velikih emotivnih napada, bukvalno da se već ponašam kao trudnice, sa što manje zamaranja, sve raditi umereno, polako, lagano.

Toliko od mene. Ništa posebno novo, ali eto na jednom mestu.


Poslednji put izmenio Biksi :) dana 9/4/2011, 00:14, izmenio ukupno 2 puta
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od laKole 19/8/2010, 14:27

pretpostavljam da ovi savjeti ne škode i kod hipetireoze?
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od velle 11/10/2010, 19:18

Molim vas za pomoc!
Sasvim slucajno na sistematskom pregledu pri ultrazvuku stitne zlezde doktorka je primetila promene na njoj, nije uvecana vec je nehomogena i odgovara promenama Hasimoto tiroiditis... Uradila sam hormonski status i antitela.
Nalaz: Vrednosti
T3 2,2 (1,3 - 3,1)
T4 115 (66 - 181)
TSH 5,45 (0,27 - 4,64)
TPO At 368,9 do 34
Tg At 18,64 do 115

posto nista ne znam jer sam tek danas dobila rezultate , molim vas da mi kazete koliko je lose i sta to znaci. Endokrinologa sam uspela da zakazem tek krajem nedelje! Molim vas za pomoc

velle

Broj poruka : 4
Godina : 38
Location : Beograd
Datum upisa : 11.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 11/10/2010, 20:24

Dobrodošla velle! Prvo bez nerviranja, jer štitna to ne voli! Rezultati ti i nisu tako loši, tsh bi valjalo da je malo niži, verovatno će ti dr dati da ponoviš rezultate za koju nedelju, jer jedan rezultat ništa ne govori. tpo at su ti povišena iz razloga što je i tsh malo gore, sve vuče jedno drugo! Možda ćeš dobiti i minimalnu dozu leka od 25mg, a možda će te samo pratiti! U svakom slučaju samo bez nervoze, njome samo možeš pogoršati rezultat!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od cici 11/10/2010, 20:56

Dobro dosla Velle. rezultati nisu losi.meni je dr rekao da je sada to sve cesci sindrom, mada ga ja nema. t3 i t4 su ti ok sto je super, nisi radila ft4?
verovatno ce predloziti pracenje i kontrolu hormona,kao sto ti je i Biki napisala. javni sta kaze dr?
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 11/10/2010, 21:14

Velle,nije toliko loš nalaz,ali govori da ti je štitna usporila,na šta ukazuju i antitela ...verovatno će ti prepisati eutyrox,a za antitela nema leka,ali godi im Se,od 100 ug dnevno.Raspitaj se kod endokrinologa...srećno!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od velle 11/10/2010, 21:57

Hvala svima! Jos uvek sam u soku posle svega. Citam vase komentare, tako da cu imati brdo pitanja. FT4 nisam radila posto mi niko nije to rekao. Videcu sta ce endokrinolog reci, bitno mi je da rezultati nisu toliko losi. Cudno mi je da nisam imala nikakve tegobe (osim pospanosti i nezainteresovanosti)

velle

Broj poruka : 4
Godina : 38
Location : Beograd
Datum upisa : 11.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 11/10/2010, 21:59

Very Happy nema ti tu nekih simptoma...bar ih ni ja nisam imala.
FT3 i FT4 su bolji pokazatelji stanja od TT3 i TT4...ne sekiraj se.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od cici 11/10/2010, 22:04

vidis da ih ipak imas, simtome. ako dodas na to suvu kozu, opadanje kose mozda ti je i ft4 snizen. da ne pametujem dalje cekamo sta ce reci dr. meni je recimo uzasno opadala kosa,po cele sake kose imam u rukama kad je prem pa je ft4 normalan. nista ne mora da znaci
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 11/10/2010, 22:10

Ja imam više simptoma hiper a lečim hipo! Sva sam falična! Very Happy
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Deni 14/10/2010, 20:38

Devojke, meni je TSH uvek 3.9, gornja referentna vrednost je 4.2. T3 i T4 ok, antitela ok, uz ok, na dodir ok.
Sta mislite da li bi trebalo da posetim nekog dobrog endokrinologa, jer mi dve vto nisu uspele, a u februaru idem u Maribor?
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 14/10/2010, 20:42

Deni, meni baš juče na Institutu rekoše,kad sam pitala da li nastavljam sa istom dozom eutyroxa,da oni oabvezno savetuju da se TSH spusti ispod 2 kod onih žena koje se spremaju za trudnoću...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 14/10/2010, 23:49

Deni, i meni su rekli za vrednost tsh da ne bude preko 2! Naročito kad ti uspe, tsh hoće još da raste! No ni to ne mora da znači i nije uvek presudno, ali povećava šanse!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 15/10/2010, 18:30

i u stimulaciji raste...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 6 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu