KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

+34
black magic woman
Mini
kasia
nena beba
HappyGirl
Sami
bebko
dolores
dejna
bokica
thaia
Mishesa
vremejezabebe
nevena50
logona
lavica
Cupava
Kata
nina68
Anuska
tanja68
maša
Jelence
nevena.50
maus
Orline
kristina33
Gala
rikikiki
Lada
Jeckie
Lily
zalosna_sova
nabla
38 posters

Strana 16 od 35 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 25 ... 35  Sledeći

Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nena beba 13/5/2009, 14:19

bokica ::
Oni su npr neodgorvorni, a ovi preko puta traze da se i malo candide leci. A jedna ista ustanova.
izvini Embarassed koji su "koji"? ja tamo nema svog dr, ako se ne racuna dr stojnic koja je vodila stimulaciju zamenjujuci dr koji se razboleo. da li je uopste moguce doci do nekog od dr tek tako, dobar dan ja dosla, imam uput da mi radite histeroskpopiju/laparoskopiju?
znam da je kod radunovica problem stici... a ne znam ni da li je pametno...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od kasia 13/5/2009, 14:45

Neno, ja sam na primer otisla sa uputom za HSG na odeljenje steriliteta u Frontu, tamo me pitali da li imam tu svog lekara, ja rekla da nemam i da nisam znala da treba da ga imam Embarassed , oni rekli, pa odlucite se sad, ja kao kako kad ni ne znam koji su to lekari, ona opet odlucite se sad, i ja kazem dobro moze dr koja je trenutno tu i koja ce me primiti, moze, i tako odem kod dr Jocic. Ona mi je i radila HSG, i rekla da joj se javim ako za tri meseca ne dodje do oplodnje. Dok sam lezala zbog HSGa videla sam da su se ostale devojke raspitivale unapred o doktorima, i odlucivale se za nekog na osnovu kakvih takvih kriterijuma. Ja jos uvek verujem u slucaj. Eto, mozda sam ti malo pomogla.
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od tanja68 13/5/2009, 15:05

Evo kako sam ja dosla kod prof. Vasiljevic u Frontu za lapar. Posto sam iz Sapca ja nazvala tel i pitala kad prof radi tada je to bila sreda pre podne i nije trebalo zakazivanje. Usledecu sredu otisla u Front i cekala ali docekala, primio me pogledao nalaze koje sam imala od ranije i zakazao laparo za sledeci mesec sa uputom i svim nalazima koliko se secam vb, cb, ks i nalaz njihovog interniste. Sve one nalaze kao sto je test na toksoplazmu ureaplazmu i td. sam imala od ranije i kod njih je to vazilo tada 6 meseci pa nisam ponovo radila. Moguce da sam nesto zaboravila jer davno je bilo ali imaju oni spisak nalaza koji trebaju i kolko koji vazi.
Meni je najveci problem bio to sto sam i pored zakazanog termina lezala 3 dana za dzabe u bolnici dok mi nisu to uradili jer je svaki dan neko od dr uletao sa svojim pacijentima u salu tako da sam lezala tamo kao kreten a nista mi nije.
Da i da ne zaboravim ja sam u vb imala candidu ali mi Vasiljevic nije odlozio zbog toga vec je samo rekao nije to nista.
tanja68
tanja68

Broj poruka : 338
Location : Sabac
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nena beba 13/5/2009, 15:09

a da li oni u frontu insistiraju na danu ciklusa kod tih operacija? npr da li histero mora da se radi 8-9-10 dana ciklusa ili moze i kasnije/pre?
negde insistiraju , negde ne...
ajd mi napisite i kojim danam kad ko prima, od vasih dr... :)
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od tanja68 13/5/2009, 15:33

Meni su rekli 10. dan ciklusa ali kad sam dosla i posto sam cekala 3 dana Vasiljevic mi je rekao nema veze koji je dan. Sad sto kazu budi pametna pa prosudi jel to bitno ili ne. Moze i ovako i onako tj. kako se oni uklope tako i kazu, isto i za briseve kao 7 dana vaze a meni cekajuci na operaciju ti rokovi prosli pa opet nema veze.
tanja68
tanja68

Broj poruka : 338
Location : Sabac
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Orline 13/5/2009, 15:49

Ja samo da se javnem "zericu".
M mi je stigla dva dana ranije...12.dpo Rolling Eyes S.... ti se u Klomifen Mad
Nabla, de si zeno, pobeze li malo sa tog posla? Razz

Anuska, pls, osvetlaj nam obraz... beta
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od bokica 13/5/2009, 16:20

Neno, ja kad odem negde kod lekara sve studiozno posmatram i proucavam. Samo upijam na sve strane.
Malo sam zakomplikovala ovi i oni, ma svi su oni nasi
Odeljenje steriliteta dr Dokic (sjajan lekar, svaka cast i iznad svega mnogo fin) tu se radi laparoskopija/histeroskopija.
Ja otisla sa uput iz DZ, rekla hocu da zakazem kod dr Dokica (nisam bila nikad ranije pacijent na GAK-u), dobila spisak analiza, kad uradim donesem cini mi se cim dobijem, da bi zakazali u tom ciklusu. Tako je bilo.
Za dalje, javim se lekaru u DZ da mi uput i da se javim nekom lekaru koji se bavi sterilitetom. Ja sam se odlucila za prof Tulica na odeljenju za vantelesnu koje je preko puta onog za sterilietet. Mozes da dodjes do bilo kog lekara, pa i profesora. Ja sam cekala prve konsultacije sedam dana. Onda sve ide svojim tokom.
ja jos nisam ni u kakvom postupku, pa spadam u one sto najduze cekaju, posle je sve brze.
Nadam se da je sad malo jasnije.
Dobro slusaj sta ti pricaju od saltera, sestara do lekara.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od bokica 13/5/2009, 16:23

Da dodam svaki dan mozes da odes na prvi sprat na odeljenje, kazes sestri sta ti treba.
Oni ne rade ambulantno odredjenim danima
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od rikikiki 13/5/2009, 18:12

Orline ... bemu misha .... ne ide nas nikako tuga Baš mi je jako žao.
Sad se jedino možemo uzdati u našu Anusku, da će nam popraviti prosjek i prekinuti niz neuspjeha!!!
rikikiki
rikikiki

Broj poruka : 145
Godina : 49
Location : Zagreb
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Anuska 13/5/2009, 22:35

Eh, i Anushka tesko da ce osvetlatiti obraz... veštica samo sto nije, mulja se, mulja negde duboko u stomaku. Bazalna temperatura, koja se u mom slucaju pokazala kao vrlo precizna, vec spala, tako da ocekujem sutra. Danas imam 2 kg manje nego pre 5-6 dana! Sve je to bilo od zadrzane vode, a sad vec spali hormoni, i pored Utrogestana... Juce sam malo bila depresivna, ali sad sam se vec pomirila. Koliko ce mi jos trebati neistanjenih zivaca na ovom putu...
Pravilo trojke se malo bezveze izokrenulo, bemu mu misa, i ja kazem...
ljuta sam
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nena beba 14/5/2009, 08:04

ajde anuska ne predaj se! ko zna... ima toliko slucajeva kad simptomi kazu jedno, a ono ipak... roda

orline tuga

tanja68, i moja dr mi je preporucila prof. Vasiljevica u Front, verovatno cu kod njega sledece srede... od koliko sati pocinje da prima?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od tanja68 14/5/2009, 09:58

Neno Vasiljevic radi standardno od 8h ali moras da dodjes ranije zbog guzve.
Moj ti je savet da ga u ambulanti pitas sve sto te interesuje, nemoj misliti da davis, jer hoce stvarno sve da kaze i lepo objasni. Posle kad odes na odeljenje da ti se radi laparo videces ga bukvalno na minut i stalno nesto juri u salu tako da ako nesto hoces da pitas moras da ga juris po hodnicima a to je haos.
Zato papir i lista pitanja.
tanja68
tanja68

Broj poruka : 338
Location : Sabac
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Anuska 14/5/2009, 18:08

Stigla cica veštica , tacna k'o sat.
Ja ne mogu ni do testa da stignem, sve mi vec unapred bude jasno. A po mojim ciklusima i simptomima mogu da crtam hormonske krive u udzbeniku. Imam i blagi "predmenstrual disphoric disorder", koji kod nekih zena zahteva i primenu antipsihotika, no srecom borim se s tim jos uvek na standardan nacin zalivanje

Tacno dve nedelje od uradjene inseminacije, 26. dan ciklusa. Nikad mi u zivotu nije kasnila menstruacija, verovatno cu je vuci i kroz tu jedva docekanu trudnocu... i bez obzira na moj preteci POF, meni mora da ce nekako ostati i u menopauzi, ne mogu zivot da zamislim bez nje  b

Kako sam shvatila dr, ona je planira vec sledeci ciklus ponovo za stimulaciju, bez pauze, ali s obzirom da ona nije tu do ponedeljka, ovaj ciklus cu preskociti. I, pitam se, da li da prihvatim laparaskopiju (koja se planira nakon 2-3 neuspesne inseminacije) ili da idem bez toga na VTO, privatno? Ne znam sta cu dobiti sa te tri rupe u stomaku, cak i da mi nadju neku priraslicu na desnom jajniku (kao sto postoji sumnja, mada je HSG dobar) i da je toboze otklone, nisam bas sigurna da ce to resiti stvar i da imama vremena da cekam i posle toga u prirodnim radovima... VTO ce ionako preskociti jajovode tj. prihvatanje jajne celije, a nemam, recimo hidrosalpinks pa da to ometa implantaciju...

Mislim da je krajnje vreme da se predam, i posle 2,5 godine pocnem da radim i zivim normalno, a onda ciljano odem na VTO. Naravno, uz zvanicno bolovanje...
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od bokica 14/5/2009, 21:11

Anuska, bas bezveze. Osecam da ce i sa mnom tako biti. Ja uopste nisam nesto optimista.
Mm mora nekako da iskoreni tu odvratnu escherihiju, izgleda da bas nisam bila u pravu i da tu napast treba obavezno izleciti. A onda kad njegovi oporavljeni ('juriš') jurnu, nista ih nece zaustaviti. Mozda je tu problem. Eh, bas bi urologu tresnula nalaz u lice, da vidi sta njen pacijent gaji, koga inace leci vec godinu dana.
Ako ti savetuje laparoskopiju uradi je. Jeste malo gadno, ali ja je se vise ni ne secam. A ipak ti je posle mnogo lakse kad znas sigurno na cemu si. Pa i zbog VTO. Bices mnogo sigurnija u sebe. Za utehu, ja imam dve rupice.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nabla 15/5/2009, 07:14

tuga eh.... Nemojte neuspehe primati mnogo k srcu. Ovo je borba u kojoj nam nisu poznati svi parametri neprijatelja i prilicno je neizvesna. Treba sebe mentalno sacuvati do kraja te borbe.

da li laparo ili ne? Ne znam, al ja je odradih Very Happy , za svaki slucaj! I sad sam mirnija s jedne strane i nemirnija s druge, jer vise nema ni jednog poznatog osumnjicenog! Rolling Eyes Very Happy
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nena beba 15/5/2009, 07:57

Anuska,
steta... nekako sam se nadala da ce te iznenaditi cudo i makar zarad tolikog znanja i truda izbeci "licno upoznavanje" sa svim tim zahvatima...
no, sta je tu je, idemo dalje... ti bar znas da toliko toga treba da se skocka da bi uspelo. ali skockacemo mi to. iako inace cesto zvucim pesimisticki, u dubini duse sam veciti optimista i znam da (kad ne moze na laksi nacin) uspece na tezi- sistemom eliminacije jednog po jednog moguceg problema, ali USPECE!

neki ljudi (kao mi) nemaju tu srecu da im bez mukotrpnog rada i truda uspevaju stvari u zivotu, ali sa njim ipak uspeva sve pre ili kasnije. verujem u to. a sta nam drugo preostaje? nada umire poslednja...

nabla i ja tako sve hocu da uradim, "za svaki slucaj", mada svi redom govore protiv-govore ma opusti se malo! vrlo je moguce da nasa opseisja negativno utice na ishod, ali moze li uopste drugacije ovakav sklop lisnosti?
posebno kad AMH casovnik "otkucava"? mozda i moze, ali treba naci nacin!
treba naci sredinu! zlatnu sredinu! a to je najteze! ako neka dobije carobni recept...recept za "proveravati sve i ciniti sve ali bez opterecenja, pritiska i stresa" , nek nam javi-dajem carstvo za taj recept!

do tada "pljunite u sake" pa na posao! nema odmora dok traje obnova :)
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Lily 15/5/2009, 13:28

..evo i mene iz malog "izgnanstva"...

Ori, Anuška, šta da vam kažem...žao mi je.UFFF, mrzim da ispisujem ove reči!
Jedino, što vas u stanju u kom sam trenutno ja, ....../.da ne opterećujem i ovde/......kažem sledeće: presaberite se, obe dovoljno znate, vidite sve "osumnjičene", kako Nablota kaza,pa dobro razmisliti,o svemu....za nadalje....

Ne znam, u vezi insiminacije, meni ta metoda ne uliva neko naročito ohrabrenje....

Ajd, devojke, držite se, ..osećam se potrošeno, da mi čak i reči ponestaju, a to je pravi signal, da nešto nije sa mnom u redu...a ne tamo neke kontrakcije materice affraid

Nabla, nedostaješ .....
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Lily 15/5/2009, 13:31

bokice,
nema više Mirelice lol! brisevi sterilni!
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nevena50 15/5/2009, 13:45

Eh, čitam sve ovo i muka mi je unapred.
Ovaj mesec i ja dobih klomifen i bice insemi. za koji dan.
I sad posle svega ovoga treba da verujem u uspeh, ma nema sanse. Moje drugo ime je neverni Toma! No
Ali Nabličak nam taji nesto garant anđeo !
Samo ce se pojaviti jednog dana i reci
BETA 156!!! A ja bih to bas molitva bas onako jako!!!
nevena50
nevena50

Broj poruka : 163
Godina : 46
Location : Pančevo
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od kristina33 15/5/2009, 14:26

nevena50 ::Eh, čitam sve ovo i muka mi je unapred.
Ovaj mesec i ja dobih klomifen i bice insemi. za koji dan.
I sad posle svega ovoga treba da verujem u uspeh, ma nema sanse. Moje drugo ime je neverni Toma! No
A sad ponovo iscitaj pp koji sam ti poslala pre neki dan! 
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od kristina33 15/5/2009, 14:28

Anuska bas mi je zao, ali glavu gore kao sto su ti vec i ostale rekle, jednom mora uspeti. A ja odoh ponovo malo na put i dalje punim baterije nadam se da ce mi uskoro trebati sva ta energija. 
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od nevena50 15/5/2009, 14:50

Embarassed Uhvaćena skroz na skroz Embarassed !
Kriss čitam svaki dan bar 2 puta ali ako odem jos negde nesto da procitam sve padne u vodu.
Pa se onda opet vratim tamo i citam i sve tako.
E bas se radujem tvom novom putu, pa sto puta bi ti gore bilo da sam sedis ovde i mislis. Kao ja npr. Embarassed !
A kad se vratis sigurno neka akcija!!! Za energiju ne brini mi saljemo na pretek. Samo je pitanje ko koliko prima. poljubac poljubci srcasti poljupci
nevena50
nevena50

Broj poruka : 163
Godina : 46
Location : Pančevo
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od bokica 15/5/2009, 18:21

Lily, dobro je da smo se resile napasti.
Ja primenjujem th za malo kadide, toliko sam neuka sa Kansenom, nagrdih se ziva.
To bre tableta, nije vaginaleta.
Cim si za kompom znaci da je ti je bolje. Jesi li bila kod dr?
Nabla nas bas kulira, mora da nesto muti
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Lily 15/5/2009, 19:41

Bokičice, pa moraš prvo malo da je skvasiš! Rolling Eyes Ako Cansen beše ona bela vaginaleta, i koliko se sećam velika, špicasta, i nije glatka, kao ostale...i piše, čini mi se, u uputstvu, da se malčice skvasi vodom!!!!Posle ide lakše! Very Happy ja sam tako!

No, ima većeg bisera, a ko je zadužen za dramu?Zna se queen Kada sam sva sluđena došla iz Rusije, pa divigel mazala ...dole....Ajoj, a ono ide na stomak....Vrisnula, kako me zapeklo....Pri tome, tek je bilo znatno kasnije..ja zbrkala ceo mesec, kada sam gledala datume u tretman planu...promašila čitav mesec! Embarassed affraid I vreme i mesto affraid
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od bokica 15/5/2009, 20:07

Nista ne pise za kvasenje, najgore je sto sam sinoc okrenula onaj spicasti deo, pa je bilo gadno. Ne bi da detaljisem, ali mm uopste ne razume kako to tako malo nece da udje.
Nakvasicu ja to veceras, pa sta bude. I to je poslednja.

Kako je bilo sa tim mazanjem mogu samo da zamislim. ('v')
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat - Page 16 Empty Re: Odbrojavanje / fsh i ostalo/ chat

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 35 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 25 ... 35  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu