KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+79
sevenMAJA
lenjivica
Vuchica
majat
BabyBear
PalcicaBg
mimi85
SoJa
jelena*mama2andjela*
alisa
jelena.kuburic
Daca88
chokoladica
Dragan 1
Alex78
Gabriela
jelena84
lela1984
gogili
zvoncica36
noja
Tangerine
miksa
tatjanica
Zmajuška
dorinta
cocolo
Lilli
potos17
Ambra
JocY
MAAKKI
milkyway
Senka sunca
KoMetaK
pudza
lilymar
snedra
ZarPtica
nina :)
Jadraban
Bebironcic
mimica
Shizika
lena
ciklama
bebko
loki11
Srecica
Jelence
bak
BiKsi :)
djole42
brinbili
caci
jovana 77
jecab
JAmajka
Yvonne
Alexandra
bokica
anna
gea
dr mali pariz
Zvezdica
Jelena*
nabla
Tinche
Simona
buby
Sara
eni
tuli
Orline
kasia
Struzzo
catherine290505
NINA1
HappyGirl
83 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 3/7/2014, 12:41

Senka ja sam vadila lekarso u drugom mestu i nas centar je lepo prihvatio bez zapitkivanja sto nismo kod nas radili.jer mi smo za jedno lekarsko u mom mestu platili dva u drugom i plus gorivo i ostalo nam para
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od JAmajka 3/7/2014, 13:09



Mi smo vadili lekarsko oba puta u DZ "Vračar,"nisu nam tražili laborat.nalaze.Imali smo"sreću"da jednom porazgovaramo i sa famoznom gosp.psihijatricom affraid affraid .Žena nas je odgovarala od usvajanja i navodila negativne primere usvojitelja,koji su vratili dete,jer se nisu "snašli.."Bili smo šokirani,ali to je još više učvrstilo našu nameru.To sam joj i rekla. yes  yes 

Senka,želim ti puuuno sreće,strpljenja(trebaće ti)i da nas obraduješ radosnim vestima.Drago mi je da su i vaše porodice lepo prihvatile vest o usvajanju.
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Senka sunca 3/7/2014, 15:14

Hvala Jamajka. Gledam sada i cene. U DZ Vracar lekarski za usvajanje deteta je 1700 din a kod nas 4500. ??? Predpostavljam da uverenje izdaju svakome, nevezano za grad u kome zivis kada se svakako placa. Mozda se i varam. Zvacu moj centar za s.rad i pitacu ih da li bi prihvatili lekarski iz drugog grada i evo nas kod vas  Wink 
Senka sunca
Senka sunca

Broj poruka : 87
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Senka sunca 3/7/2014, 15:21

Nina, isti slucaj. Mada je meni iskreno i mucno jos i cekanje na sve analize...Da li ste predhodno kontaktirali vas centar za s.rad ili ste samo odneli lekarsko iz drugog grada ?
Senka sunca
Senka sunca

Broj poruka : 87
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 3/7/2014, 20:51

Ako resite da dodjete u Bg, pre toga telefonom proverite kod nacelnice u DZ Vracar da li su tog dana kada nameravate da dodjete - na poslu svi lekari potrebni za lekarsko uverenje jer se nama jednom kada smo otisli u petak rekli da je jedan od lekara na nekom seminaru i da dodjemo u ponedeljak.
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Senka sunca 3/7/2014, 21:06

Ok. Hvala. Sutra idemo do naseg centra da proverimo da li ce nam priznati lekarsko iz bg -a. Ako pristanu, odmah zovem i DZ Vracar.
Senka sunca
Senka sunca

Broj poruka : 87
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Senka sunca 4/7/2014, 12:48

Bili smo do naseg centra za socijalni rad i kazu da nema problema ako se lekarski obavi u nekom drugom gradu, samo da bude na klasicnom placim obrascu i da naravno pise za koju svrhu se izdaje. Valjda ce nas ovi na Vracaru primiti :) A juce sam videla da mi je istekla licna karta pre tri dana, pa prvo moram to da obavim. Uf.. toliko sam nestrpljiva. Embarassed 
Senka sunca
Senka sunca

Broj poruka : 87
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Senka sunca 25/7/2014, 15:29

Predali danas dokumentaciju  sunny
Senka sunca
Senka sunca

Broj poruka : 87
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od HappyGirl 25/7/2014, 19:13

Srećno i držimo fige Very Happy 
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 25/7/2014, 19:38

Srećno Senka sunca  igracice igracice igracice 

Piši nam šta se dešava, kako napredujete a ja se nadam da će to biti brzo...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 25/7/2014, 20:01

Bravo!!!  Very Happy 
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Senka sunca 26/7/2014, 12:48

Hvala vam drage moje  cvet 
Senka sunca
Senka sunca

Broj poruka : 87
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 6/8/2014, 20:49

Ne znam da li smo negde ovo eksplicitno napisali, mozda nekom zatreba da procita, obuka potencijalnih usvojitelja se sprovodi prema PRAVILNIKu O PROGRAMU PRIPREME ZA USVOJENJE koji je objavljen u „Sl. glasniku RS“, br. 60/2005.
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Senka sunca 6/8/2014, 22:32

http://www.zavodsz.gov.rs/PDF/podzak/7.Pravilnik%20o%20programu%20pripreme%20za%20usvojenje.pdf



Hvala snedra  c
Senka sunca
Senka sunca

Broj poruka : 87
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 16/12/2014, 20:13

Nadam se da postavljam pitanje na pravom mestu i da ce neka od vas imati odgovor. Krenula sam u skupljanje svih papira za usvajanje koje mi je trazio CZSR. Dve stvari me muce i imam nedoumicu:

1. Muz je preduzetnik vec 10 godina i njegova plata je na minimalcu. Do prosle godine mu je poreska uprava davala resenje o prihodima a od ove godine je u objedinjenoj naplati sto znaci da bira platu koju zeli, te prima 20.000 dinara (minimalno placanje doprinosa). Naravno da od toga ne zivimo. Ja radim sve ove godine sa njim i nisam uopste prijavljena te bi se fakticki vodila kao nezaposlena. Ovih dana cu se prijaviti. Imam opciju da se prijavim kod muza u firmi ili kod drugarice u agenciji. Ne znam sta mi je pametnije zbog CZSR, da radim zvanicno u istoj firmi sa muzem ili da smo u razlicitim firmama? Koliko CZSR uzima u obzir ta mesecna primanja ili prihvata da postoje prihodi sa strane koji nisu crno na belo dokazivi? Zvanicno imali bi 40.000 dinara dokazivih prihoda, nezvanicno mnogo vise.

2. Stan u kome zivimo je pripadao mom svekru i zvanicno je stan iz otkupa. Medjutim zgrada nije nikada uknjizena u katastar i ako je napravljena 60-ih godina. Pola naselja nije uknjizeno. Pre 4 godine 9 stanova u zgradi je podnelo kolektivnu uknjizbu (i mi medju njima) ali to do danas nije zavrseno (srpska posla). Sad, ja imam sve ugovore od otkupa, zatim ugovor kojim moj svekar mom muzu poklanja stan i teoretski muz je vlasnik i ako nije zvanicno uknjizen u katastar i nema vlasnicki list. Da li su ti ugovori dovoljni CZSR? Pored stana, imam isti problem sa vikendicom van Beograda, dok su ostale nekretnine papiroloski ciste.

Za drugo pitanje bi mogla da se obratim i samom centru ali za prvo pitanje mi je glupo da ih pitam pa se obracam vama koje ste to vec prosle. Svi ostali papiri su nam spremni. :)

Moram da pohvalim DZ Vracar (ne pripadamo ovoj opstini) koji nam je izdao zdravstvena uverenja. Za sat vremena smo sve odradili, bili su divni i puni razumevanja kada smo rekli da je uverenje za usvajanje. Dosli smo oko podne, zive duse nije bilo, platili 1740 dinara po osobi i izasli sa osmehom na licu. Ko god mora da vadi ovo uverenje toplo savetujem DZ Vracar. :)



Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 16/12/2014, 20:53

ambra kao prvo dobro dosla u deo usvajanja pokusacu da ti odgovorim iz mog ugla
1 sto se tice primanja nama su trazili prosek i muz je doneo svoj bio je oko 16000 ili tako nesto a ja sam donela sa biroa da sam nezaposlena i to je bilo dovojno,a kad su dosli kuci i pitali su dali imamo dodatnog primanja i koliko otprilike mi smo rekli dve penzije i koliki su bili iznosi tad i deverovu platu jer smo svi zajedno u kuci i oni su to sve uveli kao dodatni prihod .tako da mozete slobodno reci koliki vam je dodatni prihod jer kazu svi i da tu ima prednosti ako imas jos dodatnog,sad zavisi ako zivite sami koliko da navedete dodatnog i nemorate opste da donosite na uvid koliko je tacno dodatnog dosta je samo prosek plate dali od oboje ili samo od jednog,a ako zivite u zajednici ko ja tad nas je bili dever,deda i svekar i svekrva i naravno mm i ja .
2 mi nemamo nista na nama jer se kuca jos vodila na dedu i samo smo to odneli iz katastra .neko kaze da je nosio i na uvid da su kola na njima a mi nismo ni to nosili a bila su jedna kola na nama tad a kad smo isli na konacno za sina i druga kola su bila na nama ali nikad to nisu trazili.
nadam se da sam ti malo pomogla .slobodno pitaj sta te god interesuje mi cemo ti svi pomoci koliko mozemo
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 16/12/2014, 21:56

Hvala nina na dobrodoslici, prosvetlila si me. Sad mi je lakse. Toliko me opterecivalo to primanje da nisam znala kako sve to da upakujem a da lepo izgleda. Sad znam :)
Inace zivimo sami u (neuknjizenom) stanu :) , imamo sobu viska za dete i hvala ti sto me podseti da imam u vlasnistvu i automobile. :)

Cim sve predam czsr, otvoricu dnevnik, napisacu vise info i avantura moze da pocne :)
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 17/12/2014, 01:08

Dobrodošlica i od mene Ambra.

Što se posla tiče prijavi se tamo gde radiš - znači u muževljevoj firmi. Sa socijalnim radnicima imaćete prilično razgovora pa izmedju ostalog i kako radite i zašto radite i sve ostalo. I tu je po meni najbolje govoriti istinu, onako kako jeste. E sad pošto je i kod nas slična situacija ali obrnuta (muž radi u mojoj firmi) to znam da su nas pitali i pitanja oko toga. Kako se to što i radimo zajedno odražava na naše odnose, kako se moj muž nosi sa tim što ne radi u struci i tome slično... I tu smo mi pričali iskreno i o prednostima i manama takve situacije.

Što se stanova tiče predaju se samo ugovori, o uknjižbi i ne pitaju, bar nas nisu...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 17/12/2014, 09:29

Hvala Simona.
Nekako sam razmisljala da mozda Czsr bolje izgleda ako radim u drugoj agenciji. Da mi ne postave ono famozno pitanje: posto radite zajedno, ako ne daj Boze propadnete, sta cete da radite i kako cete da gajite dete? A naravno da mi je lakse da kazem istinu, da 10 god radim sa muzem, bar ne rizikujem da se upetljam u lazi.
Mislim da cu te poslusati, prijavicu samu sebe :-) To ce mi kasnije biti dobro jer cu sa detetom biti po ceo dan dok se ne privikne.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 17/12/2014, 13:15

Draga Ambra, dobrodosla!

Sto se tice nekretnina, i nase nisu uknjizenje, te smo prilozili kopije ugovora o kupoprodaji, resenja o nasledjivanju i sl. Isto i za vikendicu.

Sto se tice primanja, isto kao i Simona smatram da bi bilo dobro da se prijavis kod muza u firmi i da o svemu pricas sa timom iz CSR  otvoreno. E sad sto se primanja tice, ako su zvanicno prijavljena primanja na minimalcu, mislim da to ne moze biti razlog zbog koga vam CSR ne bi dao podobnost.

Niko od nas ne zna kako to izgleda, ali pretpostavljamo da u Registru postoji zbirni podatak o primanjima potencijalnih usvojitelja. Licno ne bih volela da mi u tom podatku stoji 40.000 (20.000 puta 2). Razmisljam da ako se kod pravljenja listi uzima u obzir i visina primanja npr. da li par ima dovoljno primanja da izdrzava 2 dece, mozda to moze imati uticaja na ucestalost vaseg pojavljivanja na listi za konkretnu decu. Samo naglas razmisljam...
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 17/12/2014, 15:00

snedra koliko znas da sam ja dva puta prolazila kroz pricu usvajanja i nikad nam nisu pravili problem sto zivimo sa mm minimalcom a sto ja neradim,nama su dosta ljudi govorili da neveruju da cemo mi ikad dobiti dete zato sto je minimalac a eto imamo dvoje,cak sam ja rekla to u marijinom centru kad smo bili na razgovoru tad je oko 16000 bio minimalac .svi su me pogledalai i rekli da oni znaju dosta cetvoroclanih porodica koji zive od 10000 i da sve stignu da izmire i da zive u velikom gradu gde je sve skuplje nego kod nas i da se ne opterecujemo sa tim,kako je nakraju bilo ona je zena bila u pravu da se i sa tim iznosom moze dobiti dete i odhraniti ga
a po meni je prednost sto imaju toliko zajednickog staza ugirmi i da im to nece nikakav problem biti u odabiru deteta sto bi imali samo 40000 zajedno
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 17/12/2014, 15:24

Znam Nina za vasu situaciju ali da li je tada u Registru stajalo kod vasih podataka samo tih 16000 ili zbir svih primanja u vasoj kuci (tj. i od devera, svekra i svekrve) to niko sa sigurnoscu ne moze reci. Osim toga, vi pretpostavljam imate i zemlju te je mozda CSR imao u vidu i prihode od poljoprivrede. Ko zna. Rekoh da samo naglas razmisljam, meni se cini da bi Ambra ako vec ima mogucnosti da se prijavi na veci iznos, mogla o tome da razmisli.
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 17/12/2014, 17:13

Ja sam imala razmišljanje kao Snedra... Sem toga nezavisno od usvajanja bar ja razmišljam i o penziji. Plata je osnova za nju a možda neću imati uvek svoju firmu pa sam se ja trudila i tada i sada da bude dobra naravno u saglasnosti sa mogućnostima firme... No eto i ovo što Nina kaže - ne mora da bude da to utiče na usvajanje... Nas nisu pitali šta ćemo ako firma propadne no mi smo to i sami naveli kao otežavajuću okolnost...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 17/12/2014, 17:54

Ja sam nekako misljenja da penziju od drzave Srbije necu nikad dobiti - ukinuce je dok ja napunim 67 god :))) Pa sam lepo uzela privatno osiguranje. Bolje da placam to nego doprinose, zato nikad nisam ni bila prijavljena u firmi muza. Takvo mi je  razmisljanje, sto ne znaci da je ispravno. Elem ja cu vas poslusati kao iskusnije, prijavicu se muzu na grbacu, stvoricu 40.000 dinara priliva a kad dodjemo do toga da pojasnjavamo koje jos prihode imamo, navescu ih. Pa sad kako god uslo u registar, ja tu ne mogu vise nista. Racunam ako je nina dvoje dece dobila sa minimalcem od 16.000 i zajednickom kucom koju dele, valjda ce i nas blagonaklono da pogledaju.
Ja ne znam kakva sve pitanja postavljaju u czsr ali pade mi na pamet da ce neko i to pitanje o zajednickom radu u firmi da postavi, bas zbog primanja. Super ako se time niko ne zamara.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 18/12/2014, 20:48

Ambra,
i ja isto ne znam da li je moje ovo razmišljanje ispravno... Problem je što živimo u nesigurnoj državi.

Za socijalne radnike, moj utisak je da su oni mnogo puta videli nenadane udarce sudbine i nekako su svesni da ništa nije sigurno pa se time i ne bave. Oni vide valjda da je neki par situiran, stabilan šta već a sad da li će nekog sutra udariti grom ili nešto već slično ne znaju pa i ne pokušavaju da predvide. Ono što se meni čini je da ima mnogo vraćanja dece na žalost. Ne samo vraćanja nego sam čula za slučaj ostavljanja deteta od strane usvojenih roditelja posle nekoliko godina. Nisu socijalni radnici krivi za to ali delimičnu krivicu vidim i u njima. Morali bi da kažu budućim roditeljima da usvajanje nije isto što i biološko roditeljstvo, da adaptacija može biti teška i duga, da se usvojena deca mogu nositi a sa njima i mi sa raznim problemima vezanim za usvajanje tokom celog života. Sve to nama nije rečeno. Možda bi nekog prekomerno uplašili ali mislim da je to manja cena nego cena koju će platiti sva ta deca koja su dva puta odbačena.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Simona - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu