KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

+79
Dora1
BabyBear
Bobac
Mrki92
Mimi12
Vanja80
masato
Danijellla
alex11
jelenko
Magnolie
AriesGirl
tatjanica
Ancica 87
Vecka
Sanjci87
libertte
Vilhelmina
Smrdica
saska1
pluton1
jelena*mama2andjela*
cicifu
Sofija Veks
dragana76ns
d77
smarija
Niny
Stenli
ragaco
Klarica
KoMetaK
tetreb
fmala
ivka
zvoncica36
JecaPereca
lenabeograd
nitnica
Tinche
noja
plavaptica
fight&faith
darling_buds
Ninche
bulevarka
Ema78
lolipop
pegaz
Leda
jagodica
heart84
maki79
mijaki
darija79
Botox
bebko
lilly13
nina26
maus
Orline
nena86
lena
Amora
cipiripi
dajka
dr mali pariz
nesalela
catherine290505
buby
nena beba
Nefertari
zoxa
Lily
nabla
HappyGirl
Admin
mijica
Kata
83 posters

Strana 2 od 12 Prethodni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sledeći

Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od catherine290505 16/2/2010, 17:28

Nt- nuhalna translucencija- vratni nabor koliko vidim pise 1.29 -sto je super ja sam imala 1.1 i rekla mi je da je ok, CRL- duzina bebe od trticne kosti do temena -5.62 cm i to je u redu, moja je bila 5.5cm, NK- nosna kost prisutna- i to je bitno da se vidi, zeludac -ok, po meni j eovo ok, ne znam sta joj znaci UZ -12.0 ja to nemam u rezultatima a ovo ostalo je sve slicno kao kod mene, a kod mene je sve ok -ja nisam strucnjak pa neka ovo jos neko prokomentarise, ali ja ne vidim nista lose. E sad jesi dobila nalaze krvi?? ili ti je to kod nje?
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od buby 16/2/2010, 17:59

kod nje...evo sad sam je ponovo zvala da mi kaze sta nije u redu posto sam imala osecaj da nesto krije da me ne plasi nego da cekam strucno misljenje dr...kaze da test pokazuje neke promene na hromozomima i da ce dr to proceniti i verovatno raditi amnio i kordocentezu..nemas pojma koliko sam uplasena...i cekam sad petak da vidim sta ce biti...jbt nista ne moze prosto...
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od nesalela 16/2/2010, 18:09

Nemoj se nervirati, meni je na double testu bio rizik od Down sindroma 1:52!!!!! Koliko sam suza prolila, veruj mi, znam kako se osecas....Ali sigurno je sve to dobro jer los rezultat double testa ne znaci da nesto nije u redu, moj doktor je cak jednom rekao sve je to igra brojki a meni doslo da ga tresnem, ne to je igra sa zivcima, te nije to dijagnoza to je samo statistika mogucnosti, ma haos....Odradi amnio, moj predlog ti je na Institutu za majku i dete i videces da ce sve biti dobro....Ja zbog toga do rezultata amnio nisam mazila stomak, nisam prihvatala trudnocu normalno bas zbog toga jer mi je mozak bio preopterecen i u haosu....Bice sve dobro, molim te nemoj preterano da se nerviras.... Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 639820
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od catherine290505 16/2/2010, 18:18

Draga Buby jako mi je zao sto ti se to desava, ja sam pretpostavila da je nesto u testu, jer ovo sto si ispisala sve deluje ok, koliko se ja razumem, a poredila sam sa svojim rezultatima...Najbolje da poslusas Lelu, jer ima iskustva sa amnio i ja mislim da je institut za majku i dete najbolje resenje...Inace gde ides na uz, u koju kliniku??? Znam kako bih i ja reahovala, ali te molim da koliko je moguce se smiris i sacekas petak i tada mu postavi sva pitanja i neka ti sve detaljno objasni

v cmoka
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od dr mali pariz 16/2/2010, 19:02

Buby,ne navracam na ove teme,ali vidim te sad,i chitam,i zao mi shto se nervirash mnogo,dusho mila.
Pokushaj..bar pokushaj smirenija da dochekash petak,ja verujem da je sve uredu,ali znash kako nekad brljaju sa nalazima.
Ljubim te!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Nefertari 16/2/2010, 19:20

Kao sto ti je rekala Lela, nemoj da se sekiras, ja sam prosla isto kao i ti, radila sam amnio i sve je bilo uredu. Ti testovi jesu glupa statistika koja sluzi samo da nervira majke!
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od buby 16/2/2010, 21:44

joj fala vam...isla sam sa mm da setam da ne bih razmisljala,inace keti na uz idem u front ...trudnocu mi vodi profesor Jeremic...ja nisam ni videla te rez samo mi tako javila ta drugarica...ustvari ona nije htela da mi kaze nego mi napisala sms da uzmem opet uput za uz jer nesto nije ovaj kako treba...zato mi i bilo cudno posto vidis i sama sa nalaza uz je sve ok...ne znam sto samo to ponavljam a ne krv...i sto idem na 4 sprat na uz da me gleda neki nacelnik...ne znam ni ko???sad kad mi je radjen uz za ovaj double samo sto je namazala stomak i krenula...rece nista se ne vidi...zavaljena materica skini se...moram sondom...i ona sve vreme neku cudnu facu...nit govori nit romori a kapiram ima nas puno i nije joj duznost da objasnjava ona nego tvoj dr...tako da nisam nista pitala...a ono sto si rekla da ne znas sta je UZ 12,0...to su nedelje po ultrazvuku a M po ciklusu isto 12...eto...odoh da gledam film da se malo opustim...
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od catherine290505 16/2/2010, 21:54

Na cetvrtom je najbolji UZ zato ides gore, ja sam danas tamo bila, i slobodno pitaj, njihovo je da te upute-jel se secas ko ti je radio taj vaginalni uz, Maja Pantic??...Za Jeremica sam cula pohvale ali ja ga ne znam. Sacekaj petak i stvarno nemoj unapred da se kidas, molimo se da sve bude ok. molitva
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od buby 16/2/2010, 21:57

neka dr Olivera Dzatic Smiljkovic...radila sam na onom medjuspratu odmah kod stepenica
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od catherine290505 16/2/2010, 22:18

aha, nemam sa njom iskustva, ali pitaj ih, ja sam dosadna k'o stenica, ali sam sva fina i uvek kazem -mi sa vto smo poseban slucaj-razumite nas (sto i stvarno jeste tako) i ne odustajem dok ne dobijem odgovore
nadam se da ce u petak sve biti ok, kad dobijes te rezultate krvi, postavi ih, bas da vidim na sta se odnosi sumnja
cvet
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od buby 16/2/2010, 22:39

hocu keti...fala puno...ti bas umes da smiris...ne samo mene nego i inace kad te citam...aj... Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 582639 Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 582639 Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 582639
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od catherine290505 16/2/2010, 23:21

poljubac
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od dajka 16/4/2010, 21:55

moze neko da mi protumaci rezultate kvadripl testa?
MS-AFP: 39.3nmol/L; 1.24 MoM
uE3: 4.02 ng/mL; 2.14 MoM
total hCG: 54949miu/mL; 2.28 MoM
inhibin-A: 273.1 pg/mL; 1.27MoM

hvala unapred!

dajka

Broj poruka : 3
Datum upisa : 16.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od cipiripi 22/4/2010, 13:35

i tako...stigao meni double test

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Smiley13

ja koja nikad nisam verovala u te matematicke proracune sad su me ti isti malo izbacili iz takta...
nalaz je sledeci....

PAPP-a 0.3 mIU/ml (corr.MoMs-0.38)
fb-hCG 201.3 ng/ml (corr.MoMs-3.08)

double test at term 1:62
age risk at term 1:1241

The calculated risk for Trisomy 21 is above the cut off which represents an increased risc.
The free beta HCG level is high.
The Papp-a level is low.
The calculated risc of trisomy 18 is < 1:10000, which indicates a low risc.



E sad zasto sam ja poludela...
Double 1 se radi od 9-11 nedelja...to je prvi double koji sam ja
radila...drugi double se radi od 12-15 nedelja..triple se radi u
16...valjda ...ovo sam se pogubila skoroz..
Nebitno uglavnom radila sam ga u toj ranoj fazi...
Cula sam se sa mojom doktorokom koja je u ovoj nedelji mogala samo da mi da vrednost CRL...koji je iznosio 3cm.
Ona se cula sa geneticarkom i laboratorije koja je rekla "nemojte mnogo
da verujete u ovo jer program u kojem ja radim detektuje samo plod veci
od 3.8cm, nekazem da je rezultat lazan, ali najbolje je ponoviti
kasnije, desava se da program izbaci anomaliju jer nije detetktovao
plod u velicini koja je potrebna"

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Smiley7 Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Smiley7 Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Smiley7 Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Smiley7 Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Smiley7 Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Smiley7

I kako covek da ne po*izdi Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Zmeden Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Zmeden Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Zmeden Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Zmeden Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Zmeden Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Zmeden Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Zmeden Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Zmeden

Moja dr nije mogla da izmeri u ovoj nedelji "ono vezano za kicmu" neznam kako se zove...
Sutra idem u "Jovanovu" sa njom na vrhunski UZ ciji aparat to moze da izmeri pa cu da vidim da li sam i koliko baksuz...

Ja stvarno ne mogu da verujem sta me sve nece snaci..zaista...
Bas sam Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Smiley21 Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Smiley21 Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Smiley21 Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Smiley21 Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Smiley21 Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Smiley21
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od dr mali pariz 22/4/2010, 15:40

Cipi,nemoj se samo nervirati,ja ti nisam od pomoći,ali verujem da je sve o.k. i vreme da će pokazati to.
Već će se javiti neka devojka sa iskustvom...
osmeh srce
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od catherine290505 22/4/2010, 15:52

Cipirirpi treba da se izmeri nuhalna regija-nabor (sto je debljina vratnog nabora) i da li postoji nosna kost i jos da se vide neki krvni sudovi...Koliko sam j acitala u 12. nedelji taj nuhalni nabor treba da bude manji od 3mm...ali dr ce ti reci. Da sam na tvom nestu ja bih ponovila taj double kad mu je i vreme tj od 12.nedelje (ne mora puna 12. ali da bude blizu ili nesto par dana preko) i prvi put cujem za double 1 i 2, postoji valjda smao jedan???
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od cipiripi 12/5/2010, 20:00

Da li neko zna...kako fraxiparin utice, i da li utice na free b-HCG u krvi prilikom double testa?
Na UZ mi je sve ok...
CRL-66,3mm
NT-17mm
nosna kost +
12+6 nedelja sam..

danas sam opet radila double i opet mi je povecan rizik 1:217 na Daunov sindrom!!!!!!
free b-hcg je 212,4 MoMcor 7,13
PAPP-a je 2824 Momcor 0,78

jedino sto mi pada na pamet je da fraxi utice na "nesto" u krvi sta je njima bitno za ispitivanje, jer mi nema logike nista drugo ...
po Uz je savrsena beba i savrsena trudnoca...

Ovo je uzas........
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od catherine290505 12/5/2010, 21:38

Cipiripi, zaista ne znam da li Fraxiparin utice, mada sumnjam, jesi bila kod dr sa tim rezultatima? Odradi radi svoje sigurnosti i triple a ako dr smatra da treba amnio...razmisli, mada iskreno nije neki strasan rizik, mada naravno razumem tvoj strah. Najbitnije po meni je da su nalazi UZ skroz ok.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od zoxa 12/5/2010, 23:23

Cipiripi ja sam rodila zdravu bebu a rezultat double testa mi je bio 1:85, ne sekiraj se 1:217 nije tako los rezultat. Zasto ne uradis CVS, rijesis se briga i dilema, njega mozes odmah raditi ili cekati jos koju nedelju za amniocintezu. Ti testovi su nesigurni, ja kad bih ponovo bila trudna, odmah bi radila CVS, znas na cemu si za kratko vrijeme.
NT-17 je odlican rezultat, mislim da nemas razloga za brigu.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od cipiripi 13/5/2010, 01:35

Draga a sta je CVS? Nisam upucena...?
Imam u petak u 18h zakazno kod hematologa i kod zene koja je strucnjak za tu prenatalnu dijagnostiku pa cu da vidim sa njima kako stoje stvari i da li fraxi moze da utice na takav rezultat.
Ovi testovi izgleda sluze samo da bi nervirali buduce mame...
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od zoxa 13/5/2010, 10:55

CVS je biopsija horionskih cupica,invazivna metoda prenetalne dijagnostike. Postupak je slican amniocintezi, uzima se uzorak posteljicnog tkiva posto u tom periodu jos nema plodove vode. Radi se izmedju 11-14 nedelje trudnoce.
Naravno o tome mozes poricati sa svojim dr. i sa geneticarom. Pogledaj ovu stranicu http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/04_korion.asp
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od cipiripi 13/5/2010, 12:53

Aha..znam za to ali nisam znala za skracenicu...
Moj hematolog, zbog stanja u kom sam..tj zbog mutacije koju imam i zbog krvi, nije za varijantu horionskih cupica jer moram da prekidam terapiju pa 6 h nakon intervencije da nastavljam.
Rekao je da je za mene mnogo rizicnija biopsija horionskih cupica nego amneocinteza-zbog krvarenja.
Ako mi i tripl bude los, nema mi druge, moram na amneo...
Znam da su ti testovi glupost..obicna statistika, ali ako triple ne bude kako treba..moracu..nema mi druge...
Sad se postavlja pitanje...testovi daju laznu uzbunu, radi se amneo koja i nije bas bezrizicna intervencija..i ne daj boze da neka zena bude u onih 2% tragicnih..koga da krivis...pa nikoga...

Ja mnogo verujem expertskom UZ...nekako me smiruje sto se sad u 13 oj nedelji vidi nosna kost, koja se inace tek kasnije pojavljuje kod daunovaca i jakooooo je mala...kod mene je sve ok i kako treba...

Samo stres do stresa...izem ti nauku... Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Icon_rolleyes
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Nefertari 13/5/2010, 19:01

CSV ili analiza hornionskih cupica, postupak je isti kao kod Amnio, samo su rezultati za par dana. U cupicama se takodje nalaze bebine celije i moze se dobiti genetska slika, postupak se radi pod nadzorom Uz, moze se raditi od 7 nedelje
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od cipiripi 13/5/2010, 20:00

a zar kod biopsije horionskih cupica ne uzimaju delic posteljice???
to je drugacije nego amneo..gde uzimaju plodovu vodu...
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od cipiripi 15/5/2010, 18:57

Evo i mene sa prikazom mog slucaja Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Smiley36

Definitivno vise ne ponavljam double, a ne radim ni triple, kao ni amneocinezu..
Takva je odluka..za sad Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Smiley20

Bila sam kod vrhunske doktore koja radi u bolnici gde sam se i operisala.
Ona je specijalista za ranu prenatalnu dijagnostiku i rekla mi je da
sam od pocetka njen pacijent da me nikada ne bi slala na te testove jer
sam pod fraxiparinom.
Obrazlozenje...fraxiparin utice na
prokrvljenost..samim tim utice na vecu prokrvljenost postekjice iz cega
se automatski izdvaja povisen hormon koji se koristi u analizama..to u
mom slucaju nije nista merodavno i dobija se lazan rezultat!

Legla sam na sto u 18h..u 18:40 sam sishla...pregledala me preko stomaka, pokupila sta joj treba, a zatim vaginalni uz...
Beba je hiperaktivna, dugacka, prisutna je nosna nost, vidi se nebce,
lepo formirano, usne zatvorene lepo formirane, zeludac radi/pun je,
besika puna, mislim da je Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Rozacrtici ali nije mogla 100% da tvrdi jer se bebac nije dao ... stidljiv je Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Smiley36 .. vilice su odlicno formirane...srce kuca kao blesavo Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Smiley1 ...verovatno sam nesto i zaboravila sta mi je rekla.... bila sam pod utiskom i veliki teret mi je pao sa srca ... Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Smiley1

Bebac je na zadnjem zidu...posteljica formirana...testovi se ne rade svima, beba je zdrava!!!!

Sve u svemu, doktorka je jako temeljna, matore i sigurna u svaku izgovorenu rec...a reci su sledece:

"Nijedan
double/triple test mene ne moze pokolebati da trudnicu posaljem na
amneo ako su joj parametri odlicni kao tebi...na amneo se salje kad je
NT preko 3mm..tebi je 1,7mm, zatim na amneo se salje kad je beba mala ,
tvoja nije, zatim kad se beba ne razvija lepo..tvoja je odlicna, krupna
zdrava, zatim uz bilo koju anomaliju idu jos 2..nijedno dete ne postoji
samo sa jednom anomalijom...pravilo je da su prisutne 3 i vise...kod
tebe je sve u savrsenom redu, na savrssenom mestu, i budi bez brige...
vidimo se u 16oj nedelji kad se inace radi triple...da vidis i sama da
ti ne treba...za tebe je amneo i CR jako rizicna intervencija i sa
sigurnoscu mogu da stanem iza svakog tumacenja tvoje bebe preko UZ koje
ti dam"




Znam da sve ovo i ne pripada ovoj temi, al nemojte mi zameriti Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Smiley1 znate koliko mi znaci, i mozete da pretpostavite koliko sam sad happy !!!

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Smiley27
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija.... - Page 2 Empty Re: Dabl test, tripl test, markeri hromozomopatija....

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 12 Prethodni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu