KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jevremova- Iskustva

+104
Erata
tara@
M.
Goca ***
JecaPereca
Bleki
tuli
korpica
_luna_
missile
Diksica
sani72
Andjelina
grudva
Kamilica
vasilija1980
maza1972
Xena
senka
Palcica Zvoncica
tanjica
Ljubica
kejtica
KoMetaK
Ma'at
anna
tica
Mirjana
uplasena
Annie
JocY
LaFolie
Mali Princ
natalija
Kockica
Tanja83
dragmilk
Jejaaa
*AIDA*
Bokicalepotica
hany
Melina
viktorija
bobica83
bule74
lilly13
heart84
Deni
mala parizanka
lolipop
7-patuljaka
ŽenoLina
bebko
MAAKKI
sani
joja
anak
daco
Malina
racili
vajsi
Danicab1
BiKsi :)
Dionisia
Zoka83
lena
Bitter Sweet
Aida
bak
Precasni
mirjana valjda
ciklama
zoxa
milena durutovic
Jelena*
maki79
bombonica
blesavamala
dr mali pariz
Struzzo
mizera
Simona
nena beba
kasia
djole42
catherine290505
era
Tinche
nevena50
lasa
helga
MARA
Lily
natasa lt
Jelence
TetaSneki
nabla
andjeoska
lavica
Orline
maja76
HappyGirl
vakic
Gala
108 posters

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od dr mali pariz 2/10/2010, 18:14

...da,ali te niko ne pozove posle te ...negativne bete!
Nego,ako ti nazoveš i zakažeš,verovatno te i prime.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od ciklama 2/10/2010, 20:01

Ja nisam to znala a naravno to niko ne prica. U ponedeljak zovem da probam da zakazem, ako bude moglo Wink

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Malina 2/10/2010, 23:11

E, pa hvala na odgovorima, ja jos nisam zvala Jevremovu da im saopstim da nije uspelo, nekako nisam imala snage, u ponedeljak cu.
Ciklama, javi sta je bilo i ja bih zakazala malo kasnije.
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od daco 6/10/2010, 09:20

Saljem svima veliki poljubac!
MM i ja smo se prijavili za Maribor. Tacnije poslali smo im mail sa nasim podacima i molbom da nas upute za dalje. Jos uvek cekamo na odgovor. Pokusali smo da ih kontaktiramo i telefonom ali bezuspesno.
Odlucili smo se za Maribor zbog dr Vlaisavljevica i dr Kovacica.
Devojke, ne znam odakle da krenem... sta da radim... koja mi je dokumentacija potrebna...koliko se ceka...
Procitala sam negde da oba doktora dolaze i u Jevremovu. Da li mozda postoji mogucnost kombinacije odlaska i u Maribor i u Jevremovu? Razmisljamo i da se prijavimo i u Jevremovu. Koliko se ceka u Jevremovoj? Da li neko moze da mi objasni zasto se neko odlucuje za Maribor ako ova dva doktora dolaze i u Jevremovu?
Uffff.... toliko pitanja

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Gala 6/10/2010, 13:59

Dobro dosla Jovana.
Ja sam uradila otprilike onako kako bi ti htela.
Ja sam Vlaisavljevica prvi put upoznala u Jevremovoj na konsultacijama, ali nisam tada zakazivala VTO, ni u Jevremovoj ni u MB jer sam se u to vreme dvoumila kod kog cu lekara da radim VTO, pa sam htela da zakazem na vise mesta pa da odlucim. Kada sam se napokon odlucila za Vlaisavljevica zakazala sam Maribor i dobila sam termin april 2009 godine
Dakle bila sam cekalica za Maribor, a meni je to bilo bas daleko, mislim godinu dana cekanja, a i s obzirom da sam `72 godiste pa sam htela da probam pre MB da uradim jos jednu VTO u BG.
Odlucila sam se za Jevremovu kod Vlaisavljevica, medjutim tada nisam zakazivala konsultacije kod Veljka jer u Jevremovoj, kada sam zvala da zakazem su mi rekli da je velika guzva i da moze tek za 2 meseca da me primi(ne secam se tacno), pa onda priprema traje dva meseca i tek u decembru bi isla na VTO u Jevremovu, a meni je to bilo jako kasno jer razmak izmedju dva VTO (Jevremova-Maribor) mora da bude najmanje 6 meseci( a Jevremova decembar i Maribor- april nije dolazio u obzir, tako mi je rekao profesor putem maila).
Pa sam isla precicom i zakazala konsultacije u Jevremovoj kod pokojnog dr. Aleksandra Stankovica i dr. Milice Janicijevic(radili su kao ekipa) i pitala sam ih da li mogu oni da mi vode pripremu a Veljko Vlaisavljevic da mi uradi ET.
Dobila sam odgovor da nema nikakvih problema, da ce me upisati kao pacijenta Veljka Vlaisavljevica .
Tako, u oktobru 2008 sam uradila ICSI u Jevremovoj, i nisam verovala ali eto uspela mi je ICSI i rodila sam devojcicu. Maribor sam otkazala, u aprilu kada mi je bio termin sam vec bila 7 mesec trudnoce.
Srecno sta god odlucis.

Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Gala 6/10/2010, 14:05

A zasto se odlucuju za MB, pa prvenstveno zato sto kako mi je objasnio Veljko Vlaisavljevic iza svega sto se uradi u Mariboru stoji licno ON.
A drugo ne znam, nisam imala prilike(Bogu hvala) da vidim kako je u MB, ali devojke koje su bile tamo, bar vecina kazu da je postupak isti ali je tamo uigranija ekipa i vecu su sigurnosta tamo osecale, i manje stresa, mnogo ljubaznije i organizovanije osoblje... Ovo su informacije koje sam procitala i ovde na temi Maribor a i na SerbianCafeu.
Imas vise o tome na temi Maribor i na SC.

Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od ciklama 6/10/2010, 16:39

Zvala sam Jevremovu i posle neuspešne vto imamo pravo na besplatan kontrolni UZ i to u drugom ciklusu posle negativne bete ili kasnije ako tako odlučimo. Javljamo se kada se završi ciklus pa tada zakazujemo pregled. UZ radi dr kod koga je rađen postupak.

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od daco 6/10/2010, 19:42

Gala, hvala na odgovoru!
Zvala sam danas Jevremovu i prijavila se kod dr Vlaisavljevica. Rekli su mi da bi dr trebao da dodje u novembru i pocetkom godine opet dolazi. Rekli su mi da smo mi 50 i neki par na cekanju tako da ne znaju kad ce me pozvati. Poslali su mi danas na mail neki upitnik o sterilitetu koji treba da popunim i da im vratim.
Nista, ostaje mi da cekam i cekam. Citam sve vase ranije komentare, vto dnevnike... ali sve mi je jos ovo konfuzno.
Evo jos jedno pitanjce ( a bice ih jos Wink posle te prve konsultacije kako sledi dalji tok? Ako bude ipak MB da znam da planiram koliko vremenski treba da budem tamo. Devojke spominju da u nekom periodu idu svaki dan kod dr. Ako se odlucim za MB ne znam kako cu to uspeti.

I Gala cestitam od srce na curici angel

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Gala 6/10/2010, 22:59

Sto se tice daljeg toka posle prve konsultacije, ja znam samo za Jevremovu. Ako je sve ok, zadovoljan nalazima, ne treba laparoskopija, HSG, onda mozes odmah da krenes u postupak.
Znaci, ako te VV primi u Novembru, i ako je sve OK krece priprema za VTO koja traje otprilike 2 meseca(i sastoji se od tri faze). Znaci, negde u januaru bi trebao biti ET.
A razmak izmedju ovog ET u Januaru i MB bi trebalo da bude 6 meseci.
e da, u hoce MB da ti izadju u susret i pomere VTO ukoliko si pre nepunih 6 meseci imala VTO.

A ako ne stigne da te primi u Novembru, onda te premestaju za Januar, a ET bi trebao u Martu biti.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od daco 7/10/2010, 08:42

Hvala! Sada mi je jasnije! Nadam se pozivu u novembru.
Ja imam 30 a suprug 38 godina. Sa mnom je sve OK ( ali nisam radila niko mi nije trazio nalaz hormona, hsg) a kod supruga je nedovoljno pokretnih spermatozoid
Dg: oligoastenospermija i teratospermija.

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od djole42 7/10/2010, 08:48

Jovana ,s obzirom na godine ,ti imas pravo na 2 beplatna postupka koja bi mogla da radis u Jevremovoj ,jesi li razmisljala o tome ?Samo sto u tom slucaju ne bi mogla kod Vlaisavljevica vec bi morala kod Ljubica.
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od daco 7/10/2010, 09:07

O pa to nisam znala !!! Koliko toga ne znam Embarassed
Upravo sad sam citirala djole39 tvoje reci? Mozda i ne, nema veze svidelo mi se, citirala sam muzu da tokom ovog procesa treba da zavrsimo tri fakulteta hhihihihihih, medicinski, ekonomski i pravni, hihihihihih.
O tom dr Ljubicu sam citala na forumu, saznala sam od vas. Ali ja sam se odlucila za VV u kombinaciji sa Borutom Kovačičem. Da li i Borut dolazi u BG sa njim? Ja bih volela da mi oni rade postupak. Ne znam da li to moze...
E, da. Supruga su poslali na pregled bakterija: Hlamidija, mikroplayma i ureoplazma( sigurno nisam nesto dobro napisala). Ako ima bakterije da li to moze da zasmeta? Da li moze da se radi postupak pored prisutnih bakterija?

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od djole42 7/10/2010, 09:11

Ako radis o trosku drzave ne mogu ti raditi Vlaisavljevic i Borut,ako placas sama onda da i da Borut dolazi sa Vlaisavljevicem.
Ako se pronadju bakterije dobiju se antibiotici ,resi se problem i nastavlja po planu .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od daco 7/10/2010, 09:25

Hvala, cekamo rezultate pa idemo dalje!

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od dr mali pariz 7/10/2010, 16:14

Jovana,dobrodošla! ff
Još nešto,bilo bi neophodno da i ti odradiš hormonski status 2.dana ciklusa,kao i još svašta nešto pred ulazak u postupak...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od daco 7/10/2010, 23:00

Joj koliko sam dobila dobrodoslica likeit
Kad budes imala vremena i kad budes imala volje za piskaranje javi mi sta da uradim!
Moj gin mi nije nista predlozio. Uzeo mi je bris za papa test i bakterije i uradio UZ. Rekao je da je sve u redu. Nemam bakterije i papa test je u redu.

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od daco 8/10/2010, 10:39

MM dobio deo rezultata. Ima ureaplazmu. Mikoplazma i hlamidija negativne.
Ja sam radila pregled na te tri bakterije pre par meseci i sve tri su bile negativne.
Kako sad ovo? Ja stalno nesto dezinfikujem po stanu ljuta sam
Sa bazenima je kraj!!!
Zvala Jevremovu, rekli su mi da ne moram nista posbno da radim pre prve posete kod dr Veljka. Dali su mi predlog da zbog sebe uradim FSH i estradiol.Rekli su ma da se radi 2-3 dana ciklusa.
Ja hocu sto spremnija da odem kod VV pa ako nesto ne stima da na vreme sredimo. Kao npr ova bakterija sada grrrrrrr!

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od dr mali pariz 8/10/2010, 15:17

Jovana,ti ideš privatno,je l da?
Onda ne znam da li ćeš biti u obavezi da radiš sve ono što rade devojke koje su u državnom programu.
Treba tu vazda virusa,brisevi-vaginalni,cervikalni,brisevi na hlamidiju,miko i ureaplasmu.Papa test i kolposkopija.Hormoni-prolaktin,progesteron,estradiol,Lh,Fsh...hormoni štitne žlezde,Ogtt sa insulinemijama,i za početak-to je to...poželjno je imati odrađenu histero ili laparoskopiju...
znam da je smor sve to raditi,ali gledaj ovako-bolje je da većinu sumnji otkloniš većinom tih nalaza,samim tim postotak za uspešnost biće ti veća.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od daco 8/10/2010, 17:28

Da, idem privatno.
Hvala na odgovoru! Uradicu sad za pocetak hormone. Ne znam sta je to histero i laparaskopija? Kako se to radi? A Ogtt to se isto provera putem krvi?
Sigurno sam smesna sa ovim mojim pitanjima :)

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od dr mali pariz 8/10/2010, 17:36

histeroskopija i laparoskopija su pregledi unutrašnjosti materice,kao i otklanjanje nepravilnosti,rade se pod opštom anestezijom...imaš teme o tome
OGTT je test opterećenja glukozom,njega možeš i na uput i privatno,uzima se krv 4x,pre pijenja-opterećenja glukozom,sat vremana posle pijenja glukoze,2 sata posle i 3 sata posle.
Istovremeno se iz krvi radi i insulin...
ako postoji poremećaj ili sa glukozom ili sa insulinom,a jedno drugo ne uslovljava,pa se zato treba raditi oba istovremeno,onda se sprovodi terapija,u suprotnom,teže dolazi ili ne dolazi do implatacije.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od daco 8/10/2010, 17:44

A joj Shocked ima ovde svasta nesto da se radi
Pa krecem od pocetka! Cekam da me pozovu iz Jevremove. Ne znam da li ce biti prvi razgovor u novembru ili pocetak god. A mozda odem i u Maribor. Ako ovde bude prevelika guzva nema mi druge

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od dr mali pariz 8/10/2010, 18:17

Jovana,samo polako,kad krene,to sve jedno drugo vuče i ide svojim tokom.
Srećno! ff
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od daco 10/10/2010, 10:39

Cure, da li treba nesto posebno da spremam organizam za vto? Tj. da li treba da uzimam nesto za imunitet? A mm ? Da li on mozda moze na neki nacin da pripremi svoje juriš da budu sto kvalitetniji?
Svima zelim lep i sunny dan!

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od HappyGirl 10/10/2010, 11:37

Jovana, dobrodošla! Sve najbolje u vašoj borbi. Nemoj da se ljutiš ali želela bi samo tebe i ostale cure zamolim da ovde ne širite temu na ostalo sem za iskustva sa klinikom. Za sve ostalo imate mesta na drugim delovima. Molim stalne cure da budu moderatori i odma usmerite nove članove tamo gde treba. Na ovaj način zatrpavamo temu. Hvala najlepše!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Gala 10/10/2010, 14:20

jovanamedakovic ::Cure, da li treba nesto posebno da spremam organizam za vto? Tj. da li treba da uzimam nesto za imunitet? A mm ? Da li on mozda moze na neki nacin da pripremi svoje juriš da budu sto kvalitetniji?
Svima zelim lep i sunny dan!
Evo ti pdf https://kutak.forumotion.com/iuiivficsi-f15/ i tu mozes da otvoris temu o pripremi pred VTO, pa cemo tamo da diskutujemo.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 12 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu