KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jevremova- Iskustva

+104
Erata
tara@
M.
Goca ***
JecaPereca
Bleki
tuli
korpica
_luna_
missile
Diksica
sani72
Andjelina
grudva
Kamilica
vasilija1980
maza1972
Xena
senka
Palcica Zvoncica
tanjica
Ljubica
kejtica
KoMetaK
Ma'at
anna
tica
Mirjana
uplasena
Annie
JocY
LaFolie
Mali Princ
natalija
Kockica
Tanja83
dragmilk
Jejaaa
*AIDA*
Bokicalepotica
hany
Melina
viktorija
bobica83
bule74
lilly13
heart84
Deni
mala parizanka
lolipop
7-patuljaka
ŽenoLina
bebko
MAAKKI
sani
joja
anak
daco
Malina
racili
vajsi
Danicab1
BiKsi :)
Dionisia
Zoka83
lena
Bitter Sweet
Aida
bak
Precasni
mirjana valjda
ciklama
zoxa
milena durutovic
Jelena*
maki79
bombonica
blesavamala
dr mali pariz
Struzzo
mizera
Simona
nena beba
kasia
djole42
catherine290505
era
Tinche
nevena50
lasa
helga
MARA
Lily
natasa lt
Jelence
TetaSneki
nabla
andjeoska
lavica
Orline
maja76
HappyGirl
vakic
Gala
108 posters

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Bitter Sweet 7/7/2010, 00:24

Draga Bombonice, pokušala sam danas na ovo da odgovorim, ali zbog tehničkih razloga izgleda nisam uspjela da sačuvam komentar, pa evo ispočetka. Hvala ti na ovome, imaš pravo, u donošenju sudova zaista nikad ne treba prenagljivati. Međutim, daleko od toga da ja ovdje optužujem nekoga ili i najmanje ocjenjujem ili sumnjam u stručnost ekipe ljekara u Jevremovoj.

Postoje mnogi kriterijumi po kojima možemo, manje ili više subjektivno, uporedjivati i ocjenjivati rad jednog ljekara ili cijele klinike. Gledano iz mog ugla, privatne VTO klinike su ponudjači nekih medicinskih usluga na tržištu, a mi pacijenti - klijenti biramo kome ćemo se od njih obratiti zavisno od njihove reputacije, stručnosti ljekara, cijena usluga, kvaliteta laboratorije, dostupnosti i mnogih drugih kriterijuma o kojima razmišljamo i vodimo računa kad donosimo odluku kojoj ćemo klinici dati svoje povjerenje, staviti život u ruke i dati naš teško stečeni novac takodje.

Jedini aspekt rada Jevremove koji ja dosada mogu da prosuđujem na osnovu svog nedavnog kontakta sa njima u pokušaju da zakažem prvi konsultativni razgovor kod njih je isključivo komunikacija sa klijentom i mislim da s punim pravom mogu da kažem da je za tog biznis stanovišta ona bila prilično loša:

- Trebalo je preko dvadeset dana da dobijem ikakav odgovor na svoj pismeni upit (da, mejl je bio stigao). Pritom je trebalo da više od pet puta pozovem telefonom i osam puta opet pošaljem isto pismo ya to vrijeme da bih na kraju dobila informaciju

- Ni u jednom trenutku mi nije bilo rečeno da li će moje pismo uopšte biti predato ljekaru na kog je naslovljeno i da li uopšte mogu da očekujem odgovor

- Tek nakon tri sedmice i više dobila sam informaciju da je nemoguće zakazati konsultacije ili pregled kod dr Ljubića jer on to više ne radi, te da mi je jedina mogućnost da zakažem pregled kod dr Ilić koja mu je asistent, što bih mogla odmah da uradim, a svoje nalaze donesem sa sobom kad dodjem na kliniku pa će ih tek tad pogledati. Nije mi se dopalo da ni po koliko cijenu pregleda ne mogu da vidim ljekara koji treba da vodi moj VTO postupak, a da nemam prilike ni da se sretnem s njim prije operacione sale.

- Samo dan poslije toga, potpuno neočekivano i pomalo kontradiktorno svemu prethodno rečenom, dobila sam poziv od Jevremove i novu informaciju da su mi dr Ljubić i dr Ilić pismeno odgovorili sa predlozima daljih testova prije zakazivanja pregleda i VTO



Eto. To su u biznis svijetu cinjenice, no neki kriterijumi su nam manje važnji od drugih, tako da ni ja nisam blesava da odbacim kliniku sa stručnim timom ljekara iz uzeg izbora zarad loše organizovane ili samo poslom prenatrpane grupe sestara koje i ne moraju biti visoko kompjuterski pismene i obučene za sekretarske poslove. Kao što ti Bombonice kažeš, možda te iste sestre savršeno dobro rade svoj posao pružanja podrške njihovim pacijentkinjama, što je većini nas važnije kad se već jednom odlučimo. Na kraju sam ja dobila sasvim zadovoljavajuci odgovor od ljekara za pocetak, ali reci ti meni, da li je zaista moralo tako sporo i tako komplikovano cak i na maloj privatnoj klinici kod nas?


Poslednji izmenio Bitter Sweet dana 7/7/2010, 20:22, izmenjeno ukupno 1 puta
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od bombonica 7/7/2010, 01:15

Nemoj misliti da ih branim, ovde smo da razmenimo misljenja. Svojevremeno sam na nekom forumu neplodnosti pisala o izboru klinike (kad sam ja trebala da se odlucim) i dosla do zakljucka da bi za mene bila savrsena kombinacija Goce Ivanovic ali da radi u laboratoriji koju ima Jevremova i da je embriolog Borut Kovacic (kojeg dovodi Vlaisavljevic sa sobom iz Maribora u Jevremovu) i da je sve o trosku fonda, ali to je vec previse za realnost.

E sad sto se tice sporosti i lose komunikacije sa Jevremovom sto se tice elektronske poste i to sve sto si navela, ja bih u ovoj prici to gledala iz drugog ugla = da se odlucis za visegradsku ili front, tamo mailovi i ne postoje, racunari, faksovi, cak i telefonski ne daju nikakve info, itd... znaci, morala bi samo licno da dodjes. Kad tako postavis stvari, onda je ova varijanta telefonom sa Jevremovom jos i super. Naravno, mozda bi u ovoj prici bolje prosla sa Gocom, ne znam zaista. Ali ono sto treba da ti bude vodilja kad biras kliniku, po mom misljenju je odlican lekar sa ogromnim iskustvom u VTO i koji ume da te prvo izanalizira pa onda da ulazi u VTO, koji ce prvo otkloniti sve nedostatke i viskove, pa tek onda dati odobrenje za ulazak u VTO, zatim treba da ti bude bitna dobra laboratorija i embriolog i naravno posle ti treba dobar i strpljiv ginekolog da ti prati trudnocu kojeg ces moci i da nazoves telefonom kad god ti padne na pamet.

Kada sam se odlucivala za kliniku, nisam znala nista o sestrama u Jevremovoj ili igde drugde, i nisam ocekivala nikakav dobar tretman, naviknuta na los tretman i komunikaciju sa sestrama. Nisam ocekivala ni da me neko tapse po ramenu i govori bice to ok. Vodila sam se uspehom lekara i klinike. Od tapsanja i utehe nemam nista. Osim sto je dodatan plus ako se dogodi, ali ako se ne dogodi, boze moj...

Sto se tice Ljubica, meni je potpuno razumljivo sto ne radi konsultacije. Njega ces u postupku videti tek na prvom UZ kad odredjuje stimulaciju, na aspiraciji i transferu. Ostalo komuniciras sa Milicom Ilic ili Milicom Janicijevic. Recimo Vlaisavljevica vidis samo na konsultacijama i na transferu... ostalo odrade asistenti. sa Zoranom STankovicem mozes dobiti sve, ali po meni on jos uvek uci, ima uspeha, i sposoban je i na mene je ostavio ok utisak, iako su o njemu misljenja vrlo oprecna... Koliko sam upoznata i kod Ivanovica Goca se sada bavi drugim stvarima a ceo postupak vode njen muz Dragan i Biljana nova dr. Dakle kad se odlucujes za kliniku moras da znas ovo, i onda se sa tim pomiris...
Ja sam se jednom i sukobila sa Ljubicem bas oko izbora stimulacije i onda mi je rekao: moj cilj nije da imate sto vise ili manje jajnih celija, ili da lecim musku neplodnost, moj cilj je ne samo da izadjete odavde trudni, vec sa zdravom bebom u rukama!

zelim ti mnogooo srece i vuceeeem te za nos!
bombonica
bombonica

Broj poruka : 65
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Bitter Sweet 7/7/2010, 01:55

Naravno, u potpunosti se slazem. Uostalom definitivno nisam dosla ovdje da se pravim pametna i informisana vec da nesto korisno cujem i naucim. Ono sto nisam slutila u startu pride je da cu medju sebi slicnima poceti nekako i bolje da se osjecam.

Eh, da, kombinacija snova koju bismo voljeli da napravimo sa ljekarima i klinikom. Potpuno te razumijem. I tata bi, sine Jevremova- Iskustva - Page 8 Icon_biggrin

Ovo da od loseg uvijek ima i gore, znam, stvar je referentnog sistema koji izaberemo i naravno naseg karaktera i temperamenta koji je vec negdje davno odabrao nas. Moj muz je isto tako sklon obicno da za stvari za koje ja gundjam i zanovetam kaze dobro je to zamisli moglo je da bude i drasticno gore. Ja sam valjda od onih sto kad vide casu napunjenu do pola prvo primjete onu polovinu zapremine koja nedostaje da bi bila puna, nego onu polovinu case vode koja im je tu pred ocima.

Mnooogo mi se svidjaju tvoji kriterijumi za odabir klinike. Ako bi zemlja bila Srbija, koja bi po tebi klinika najvise poena pobrala u tom sistemu vrijednosti, a koja ako bi to bilo inostranstvo?

Sta da ti kazem, mene niko nije ni tapsao po ramenu ni u mojoj VTO klinici u CG ni bilo gdje drugo. Svo osoblje se divilo mom vedrom duhu i osmijehu koji je uvijek ohrabrivao i tjesio ostale oko sebe, a ne obrnuto. Samo su mi nesto oslabile baterije u poslednje vrijeme i sve manje licim na sebe, pa malo olaksane administracije i komunikacije umjesto drzanja za ruku i utjesnog tapsanja uopste ne bi bilo naodmet kad se vec mora kroz sve to jos jednom... Ne mora, ali bilo bi dobrodoslo.

Sto se tice Ljubica, i meni je iz njegovog ugla potpuno razumljivo sto ne radi konsultacije. U isto vrijeme, posmatrano iz ugla pacijenta jos bolje od tog razumijem potrebu za razgovorom sa ljekarom/njim i bijes zbog toga sto ih ne radi.

Hvala ti za ove informacije u vezi klinika i ljekara. Kao sto kazes sve to treba znati i onda vidjeti sa cime mozes da se pomiris, a sa cim ne mozes ili ne zelis.

Ja se ljekaru nisam mijesala u posao, nisam predlagala stimulacije i ostala rjesenja koja su bila u domenu profesije koja nema ama bas nikakvih dodirnih tacaka sa mojom. Pustila sam ga da radi ono sto sam mislila da treba, zna i umije. Tek sam vremenom osjetila potrebu da u nedostatku autoriteta, onoga koji zna i onoga koji moze i zeli dati informaciju i savjet, ciji je um dovoljno otvoren za analizu i dijalog, posegnem za informacijana dostupnim na netu, kao i mnoge od vas, saznam sve sto nisam ni slutila da cu morati ni zeljeti jednom da znam...

Hvala ti, bombono. I ja tebi zelim mnogo srece i uspjeha u istom ovome a i u svemu ostalom do cega ti ikad bude stalo. Jevremova- Iskustva - Page 8 490909


Poslednji izmenio Bitter Sweet dana 7/7/2010, 20:21, izmenjeno ukupno 1 puta
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od bombonica 7/7/2010, 16:28

"Ako bi zemlja bila Srbija, koja bi po tebi klinika najvise poena pobrala u tom sistemu vrijednosti, a koja ako bi to bilo inostranstvo?"

Sto se tice Srbije, ja sam se dvoumila izmedju Goce i pok. prof. Stankovica u Jevremovoj. Prof. Stankovic je preminuo kad sam ja zapocela postupak i tako slucajno zavrsila kod Ljubica. Kod nas, svaka od te dve klinike ima svoje nedostatke i prednosti. Moja odluka na Jevremovu je pala najvise sto je nas razlog za VTO ocajno los spermogram. Inace mislim da Goca bolje posveti paznju kada je u pitanju zenski sterilitet, cini mi se da je detaljnija. Ali u ovom trenutku ne znam da li se Goca ista pita, ili joj zaista sve vode Biljana i Dragan. U svakom slucaju kod nas su vrh te dve klinike Ivanovici i Jevremova, i najvise devojaka muci ista dilema u koju od te dve otici. Odnosno, najbolje da odes na konsultacije u obe, tj. javi se i Goci kako si u Jevremovu, pa sacekaj njihov odgovor. Kad sagledas nedostatke jedne i druge klinike, treba da odlucis koje od tih nedostataka mozes da prihvatis, a koje ne mozes.

Sto se tice inostranstva, mi smo vec bili u pregovorima i dogovorima sa Pronatalom, kada smo obavesteni da smo dobili besplatan postupak preko Fonda i tako smo od Pronatala odustali, kao ajde da prvo iskoristimo taj besplatan pokusaj kod nas.

Zasto Pronatal? Kada smo krenuli da se odlucujemo gde cemo i sta cemo, sproveli smo istrazivanje o uspehu i cenama. Bili su u opticaju Maribor, Pronatal, Segedin, Jevremova i Goca. Sa stranim klinikama je lakse, jer su sve clanice Medjunarodnog udruzenja za VTO, i moraju toj organizaciji dostavljati redovno podatke o uspehu VTO koji su rasclanjeni na IVF, ICSI, IUI, i posebna je statistika za donatorske VTO i koliko od ostvarenih trudnoca je zavrseno porodjajem.

Tako smo dosli do podataka da Pronatal ima najveci uspeh od svih tih klinika, cak i kad se iskljuce donatorske oplodnje. Onda smo sabrali troskove i ispalo je da nam je ista cena za Pronatal (vto+hormoni+pracenje stimulacije u Beogradu+put+smestaj+ishrana) kao sto bi nas kostao Maribor ili Beograd, samo sto je u Pronatalu uspeh veci. Uspeli smo i da saznamo da veci uspeh u Pronatalu ima Mardesic od Lazarovske, i odlucili smo se za njega u Pronatalu. Ono sto mi se nije dopalo je pracenje stimulacije u Beogradu od strane Rade Vugdelic jer su mnoge devojke bile sa njom nezadovoljne. U medjuvremenu je Genesis sklopio ugovor sa Pronatalom da oni prate za Pronatal stimulacije, ali su to naplacivali mnooooogoooo, i tako bi ceo postupak izasao punih 1300 evra vise... U medjuuvremenu, upala je ova drzavna VTO i tu smo prekinuli kontakt sa Pronatalom.

Jos jedna okolnost koja se desila u mom slucaju je ta, sto je dr Lazarovska iz Pronatala pocela da saradjuje sa mojom dr gin kod koje sam ranije isla privatno, i dr Lazarovska je dosla u Beograd i pozvala me telefonom i dugo smo razgovarale o praksi Pronatala nakon transfera. Ja sam tad vec pocela postupak i Lazarovska je bila veoma ljubazna, rekla mi je sve sto me zanimalo i njenu i praksu dr Mardesica posle transfera (tad sam bila vec u postupku i samo me to tada zanimalo) i resila sam da se tih saveta pridrzavam posle ET. Mesec dana kasnije sam saznala da se odvojila od Pronatala. Takodje mi je rekla da i Goca i Jevremova saradjuju sa Pronatalom i salju im svoje pacijente kad vide da im je potrebna donacija ili u nekim komplikovanijim slucajevima steriliteta.
bombonica
bombonica

Broj poruka : 65
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od lena 7/7/2010, 17:03

Uh, ala ste se raspisale... najduzi su vasi sastavi, da znate! Jevremova- Iskustva - Page 8 Icon_biggrin

Apropo Jevremove, ko je vlasnik te klinike, zna li neko da mi odgovori?
Ovo pitam iz ciste radoznalosti jer se ne bavim razmisljanjima "koju kliniku izabrati", tek nije mi jasno... Ivanovici drze istoimenu kliniku, BIS se vodi na profesorku Radunovic, jedino su mi ovi iz Jevremove nepoznanica...

Uzgred, ja ni sa jednom sestrom u BIS-u, sem ljubaznog caskanja i elementarnih informacija ili usluga (zakazivanje, placanje, injekcije) ama bas nikakvog bitnog posla nemam. Iskljucivo sa dr, koja je, naravno, produzena ruka profesora Radunovica ali ni on nije ni nedostupan ni neuhvatljiv za konsultacije, naprotiv.

No, kome gde uspe, taj tu kliniku i hvali...
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od lena 7/7/2010, 17:07

Bitter Sweet :: Jedini aspekt rada Jevremove koji ja dosada mogu da prosuđujem na osnovu svog nedavnog kontakta sa njima u pokušaju da zakažem prvi konsultativni razgovor kod njih je isključivo komunikacija sa klijentom i mislim da s punim pravom mogu da kažem da je za tog biznis stanovišta ona bila prilično loša:

- Trebalo je preko dvadeset dana da dobijem ikakav odgovor na svoj pismeni upit (da, mejl je bio stigao). Pritom je trebalo da više od pet puta pozovem telefonom i osam puta opet pošaljem isto pismo ya to vrijeme da bih na kraju dobila informaciju

- Ni u jednom trenutku mi nije bilo rečeno da li će moje pismo uopšte biti predato ljekaru na kog je naslovljeno i da li uopšte mogu da očekujem odgovor

- Tek nakon tri sedmice i više dobila sam informaciju da je nemoguće zakazati konsultacije ili pregled kod dr Ljubića jer on to više ne radi, te da mi je jedina mogućnost da zakažem pregled kod dr Ilić koja mu je asistent, što bih mogla odmah da uradim, a svoje nalaze donesem sa sobom kad dodjem na kliniku pa će ih tek tad pogledati. Nije mi se dopalo da ni po koliko cijenu pregleda ne mogu da vidim ljekara koji treba da vodi moj VTO postupak, a da nemam prilike ni da se sretnem s njim prije operacione sale.

- Samo dan poslije toga, potpuno neočekivano i pomalo kontradiktorno svemu prethodno rečenom, dobila sam poziv od Jevremove i novu informaciju da su mi dr Ljubić i dr Ilić pismeno odgovorili sa predlozima daljih testova prije zakazivanja pregleda i VTO


Pa, sta reci, nasa posla. Potpuno bezveze.

Ako sam ja dobro razumela, Sweet, ti si iz CG? Dakle, nikakva VTO preko RZZO Rep. Srbije nije u igri? Ili moze ako imas srpsko drzavljanstvo. Pitam to jer citam Bombonicin post u kome pominje Front i Visegradsku... pa mi nije jasno.
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od dr mali pariz 7/7/2010, 17:19

Leno,ja mislim,da bez obzira da li je neko naš državljanin ,ima pravo gde hoće,ali za svoj novac da radi bilo koju intervenciju.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od lena 7/7/2010, 17:22

bombonica :: E sad sto se tice sporosti i lose komunikacije sa Jevremovom sto se tice elektronske poste i to sve sto si navela, ja bih u ovoj prici to gledala iz drugog ugla = da se odlucis za visegradsku ili front, tamo mailovi i ne postoje, racunari, faksovi, cak i telefonski ne daju nikakve info, itd... znaci, morala bi samo licno da dodjes. Kad tako postavis stvari, onda je ova varijanta telefonom sa Jevremovom jos i super. Naravno, mozda bi u ovoj prici bolje prosla sa Gocom, ne znam zaista.
Prvo, nikakvo opravdanje za neciju neazurnost i konfuziju nije uteha da je jos gore stanje (u pogledu komunikacije pacijent-lekar) u drzavnim ustanovama. Sasvim svejedno da li je rec o Goci, Milicama, Ljubicu itd.

Izvini, Bombonice, ali previse nahvali Jevremovu! Jevremova- Iskustva - Page 8 109639 Nemoj da se ljutis, zaista. Ja ne smatram da je klinika u kojoj sam "vrh", mogla sam i u Jevremovu da odem i nemam nista protiv J., dapace... Ali ovo mi je sve preterano.
Citajuci sva iskustva do sada ne bih smela da se zakunem da ovo sto si napisala zaista vazi 100% i za Jevremovu, citiram:

"Ali ono sto treba da ti bude vodilja kad biras kliniku, po mom misljenju je odlican lekar sa ogromnim iskustvom u VTO i koji ume da te prvo izanalizira pa onda da ulazi u VTO, koji ce prvo otkloniti sve nedostatke i viskove, pa tek onda dati odobrenje za ulazak u VTO, zatim treba da ti bude bitna dobra laboratorija i embriolog i naravno posle ti treba dobar i strpljiv ginekolog da ti prati trudnocu kojeg ces moci i da nazoves telefonom kad god ti padne na pamet."


Poslednji izmenio lena dana 7/7/2010, 17:40, izmenjeno ukupno 1 puta
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od lena 7/7/2010, 17:24

mali pariz ::Leno,ja mislim,da bez obzira da li je neko naš državljanin ,ima pravo gde hoće,ali za svoj novac da radi bilo koju intervenciju.

Naravno. Samo tesko mogu da zamislim da neko da silne pare za VTO u Visegradskoj, npr, umesto da ide privatno jer svakako placa.
A pitala sam za CG i kombinaciju preko RZZO...
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od dr mali pariz 7/7/2010, 17:27

Leno,pa neko će radije kod jednog dr u državnu,iako može u privatnu kliniku...imali smo tih slučajeva,neko ipak oseća veću sigurnost u državnoj klinici,i ja to podržavam.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od lena 7/7/2010, 17:31

Ima raznih slucajeva, daleko od toga da nema... sve je u igri.
A posto su isti dr, bar ovi najpopularniji, i u drzavnoj i u privatnoj... ja rekoh da je meni, al samo meni,tesko da zamislim da dam pare u drzavnoj i sa njihovim labovima nego kod istog dr da to uradim privatno, kad vec placam svakako (Ljubic u Jevremovoj, Ljubic u Visegradskoj, Radunovic u BIS-u, Radunovic u Visegradskoj)...
samo toliko.
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Struzzo 7/7/2010, 17:45

Ima raznih slučajeva i onih kojima ne smeta da čekaju satima u hodniku državne bolnice bez ikakvog objašnjenje kada će doći na red i da vas jedan Pavlović šikanira i...toliko toga ima...uh, toliko...i opet su zadovoljne, veruju da tako mora...I ja bih za moje pare išla tamo gde me najbolje tretiraju...Već sam negde napisala da je u ovoj zemlji najveći problem što smo tako grozno trpeljivi...odakle nam to, nizak civilizacijski nivo svesti, cena viševekovnog mraka sa Turcima, višedecenijsko autokratsko društvo ili nešto drugo...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od bombonica 7/7/2010, 18:31

Lena, uopste ne mislim da sam nesto preterano hvalila Jevremovu, iznela sam svoje iskustvo i jedino koga sam tamo nahvalila su sestre, jer kad se porede sa sestrama u drugim klinikama i ustanovama, zaista kod mene su naisle na svako opravdanje... a za ostale aspekte klinike, naprotiv, vrlo sam jasno napisala da smatram da je kod zenskog steriliteta bolji izbor Goca, a ne Jevremova, pa sad ako to smatras hvaljenjem Jevremove, onda sta jos treba da kazem...

A struzzo ovaj poslednji post tvoj potpisujem! Lezeci u GAK zaista sam upoznala zene kojima je potpuno normalno da cekaju lekara satima bez objasnjenja i veruju da nema bolje... Na zalost i neke od mojih drugarica su to smatrale normalnim pa su bile kod Elijane u Frontu za njihove pare, ne preko fonda... a i Visegradska je puna takvih slucajeva. Veruj mi, upoznala sam zene u Visegradskoj koje su prosle po 1, 2 VTO tamo ili u Frontu cak i za svoje pare, i ne znaju cak ni da postoji mogucnost da se embrioni zamrznu pa da sledeci put ne prolazi kroz stimulaciju... niko im ne kaze, one ne pitaju jer ne znaju...

Ja sam ovde iznela samo svoje iskustvo, nadajuci se da ce nekome pomoci da donese odluku, kao sto sam ja pre godinu dana iscitavala i analizirala tudje ovakve postove. Naravno, svako svoga konja hvali, ali pri tom mislim da sam vrlo objektivna kad kazem da je za neke stvari Goca bolja od Jevremove. U druge privatne klinike se ne upustam, nisam dovoljno istrazivala.

Lena, pitala si ko je vlasnik Jevremove - mislim ako se ne varam da sam negde citala da se radi o nekom dr Zoranu Obradovicu (ili Dragan Obradovic, nisam sigurna), ali znam da sam to negde na netu nasla.
bombonica
bombonica

Broj poruka : 65
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od bombonica 7/7/2010, 18:35

Moram jos jednom da se ogradim, da moja merila za izbor klinike, ne moraju biti i vasa ili neke druge osobe. Iznela sam cime sam se ja vodila, nakon obimnog istrazivanja, jer me Sweet to pitala, a drugi neka rade svako po svom nahodjenju.
bombonica
bombonica

Broj poruka : 65
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Bitter Sweet 7/7/2010, 19:07

lena :: Uh, ala ste se raspisale... najduzi su vasi sastavi, da znate!


Hihihihi. u pravu si. Evo, počeću da sažimam, obećavam! Jevremova- Iskustva - Page 8 Icon_wink


lena :: Ako sam ja dobro razumela, Sweet, ti si iz CG? Dakle, nikakva VTO preko RZZO Rep. Srbije nije u igri? Ili moze ako imas srpsko drzavljanstvo. Pitam to jer citam Bombonicin post u kome pominje Front i Visegradsku... pa mi nije jasno.


Da, da, ništa preko RZZO. Ja sam moja dva prva VTO već refundirala od Fonda u CG i to je sve što me sledovalo od moje matične države (U CG makar to ide tako – ti platiš sve sama kojoj god hoćeš VTO klinici na svijetu, pa kad završiš, složiš račune, podneseš zahtjev, a oni će da ti daju za prva dva puta nešto novaca po svojoj procjeni a do ugovorenog maksimuma. Makar je tako bilo prije nekoliko godina kad sam ja to radila. Meni su prvi put od Fonda isplatili 100% troška za VTO, a drugi put svega nekih 65-70% iznosa.)



Struzzo ::Ima raznih slučajeva i onih kojima ne smeta da čekaju satima u hodniku državne bolnice bez ikakvog objašnjenje kada će doći na red i da vas jedan Pavlović šikanira i...toliko toga ima...uh, toliko...i opet su zadovoljne, veruju da tako mora...I ja bih za moje pare išla tamo gde me najbolje tretiraju...Već sam negde napisala da je u ovoj zemlji najveći problem što smo tako grozno trpeljivi...odakle nam to, nizak civilizacijski nivo svesti, cena viševekovnog mraka sa Turcima, višedecenijsko autokratsko društvo ili nešto drugo...


Sasvim se slažem sa tobom. Mentalitet i kultura, a bogami mislim da ima tu već i neke genetike kojom trpeljivost i poniznost prenosimo s koljena na koljeno. Nažalost. I mene to oduvijek boli… Jevremova- Iskustva - Page 8 Icon_mad


Poslednji izmenio Bitter Sweet dana 7/7/2010, 20:17, izmenjeno ukupno 1 puta
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od lena 7/7/2010, 19:25

U redu je sve, Bombonice... nema potrebe da se ogradjujes ili previse objasnjavas... tvoje reci (iz citata) su poenta. I povod za moju reakciju. Hvala ti na informaciji o vlasniku. To zaista nisam imala prilike da procitam (onako usput, jer nisam ni preterano pazljivo trazila). Jevremova- Iskustva - Page 8 Icon_biggrin

Sweet, vec ce se neka klinika naci na, kako rece, tvojoj shopping listi!!! Jevremova- Iskustva - Page 8 Icon_biggrin
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Bitter Sweet 7/7/2010, 19:28

Tako je, Leno, to i ja velim! Jevremova- Iskustva - Page 8 47111
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Orline 20/8/2010, 09:41

Ovih dana je bilo priče o Jevremovoj na Koracima. Mislim da treba da napišemo na ovoj temi.
Jutros sam i ja dobila SMS sledeće sadržine-
Poštovana, Dr Zoran Stanković od 1. septembra u Specijalnoj bolnici Beograd, tel.....pa brojevi telefona. Jevremova- Iskustva - Page 8 Icon_eek

Ja sam iznenadjena, veoma. Obratite pažnju na šturi tekst poruke, Više napiše Zira kad je sniženje u Esprit-u i Calzedonia
I odakle moj telefon ovoj nepotpisanoj osobi? Baš bzvz. Jevremova- Iskustva - Page 8 Icon_rolleyes
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od djole42 20/8/2010, 10:01

Ori i Patuljcica je dobila sms,ja jos uvek nisam.Jesi li pokusala da nazoves taj broj sa kog je stigla poruka?
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Orline 20/8/2010, 10:20

Nisam Jevremova- Iskustva - Page 8 Icon_rolleyes
Pretpostavljam da je neko iz Jovanove, ne bi Jevremova indirektno terala pacijente od sebe.
Kao fudbaleri, ljetni transfer...Nego je sr... što je usred postupka vama, pa što kažeš, da li da biraš kliniku ili da ideš za doktorom.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od djole42 20/8/2010, 10:33

Imas pp.idem za doktorom,ne mogu sve ispocetka objasnjavati dr.Milicama i trpeti lekarku sujetu
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Orline 20/8/2010, 10:38

Pretpostavila sam Jevremova- Iskustva - Page 8 Icon_wink
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od bombonica 20/8/2010, 13:25

Da li je moguceeee??? Ne mogu da verujem... Ne znam da li mi je vise neverovatno to da je Stankovic otisao u konkurenciju, ili to sto salju SMS i itako odvlace pacijente, meni je to malo nisko... mislim lekar koji prelazi u drugu kliniku je trebao da obavesti svoje tekuce pacijente o tome i pre nego sto su zapoceli postupak kod njega u prvoj klinici... boze, boze...
bombonica
bombonica

Broj poruka : 65
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Zoka83 20/8/2010, 13:42

bombonica ::to sto salju SMS i itako odvlace pacijente, meni je to malo nisko... mislim lekar koji prelazi u drugu kliniku je trebao da obavesti svoje tekuce pacijente o tome i pre nego sto su zapoceli postupak kod njega u prvoj klinici... boze, boze...

Nisam pacijent ni Jovanove ni Jevremove, ali se potpuno slazem sa onim sto si napisala.

O dr ZS sam cula mnogo pozitivnih misljenja, tako da ne bih "trcala pred rudu" kad su zakljucci u pitanju.
Verujem da ce zapocete postupke zavrsiti tamo gde ih je i zapoceo - u Jevremovoj, a nove pacijente ce primati u novoj klinici. To mi je nekako najlogicnije. A za sms - slazem se skroz, iz ove perspektive deluje nisko.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 41
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od djole42 20/8/2010, 14:08

Zoko,nece ih zavrsiti u Jevremovoj vec ko hoce kod njega nastavlja u ovoj drugoj klinici.
Sve mi je jako neozbiljno,sta sa onim curama koje nisu na net-u i nemaju ovu informaciju.
Jedino logicno objasnjenje mi je da se nesto izdesavalo " na veliko" pa je sticajem okolnosti ovako ispalo.
Malko sam razocarana ovakvim nacinom saopstavanja ....

djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jevremova- Iskustva - Page 8 Empty Re: Jevremova- Iskustva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu