KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

+110
Šašava
saska1
tatjanica
SladZana
jelena*mama2andjela*
petra82
cimi
veki1
Galila
BabyBear
Pufnica.
Ica1171
MalaSaJuga
SofiaZoe
millena1987
Strumfeta78
amela123
Endzi
pufnica34
dinka
buby
maratea
SoJa
strunfeta
sanjica14
fmala
Roki
sara89
zvoncica36
fight&faith
laKole
leptirko82
winni
emilie
vero
Star77
bak
emina123
dakimiki
lenabeograd
malena123
nellad
anesa987
Nensy85
tibetanka
Anabela
M.
sareni leptir
KoMetaK
beta
Mali Princ
Enigma034
Juliška
Ema78
Zhanicca
Mirjana
JecaBull
bebanica89
eminna
tia
Likoli
~beba~
kristina33
almassa
fifi78
andjeo sa greskom
Orline
mimmi
Bokicalepotica
cicamaca
freya
Barbara
buba mara
JocY
stevan
Republica
Vanja20
Botox
nestrpljiva
denam
Aida
Alma87
heart84
lolipop
ninica
anak
vašar
arma
trudilica_maja
meli
mozartina
mala parizanka
Shizika
Ica
Kali
BiKsi :)
Vrijeme
Tinche
jaca
Tuzlanka90
Amora
dr mali pariz
nabla
Nina Tanasic
Milijana
Struzzo
biljanak
MARA
mila132
HappyGirl
114 posters

Strana 10 od 16 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Sledeći

Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Anabela 10/10/2012, 11:19

Trajala je 4 dana.

Anabela

Broj poruka : 5
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Anabela 10/10/2012, 11:32

M. ::Otprilike oko 14 dana posle odnosa test može da pokaže tačan rezultat. Ali, čak iako dobiješ bledu drugu crticu na testu, znači da je pozitivan.

Da, to sam i planirala da uradim, a onda sam 5.10. dobila menstruaciju, koja je trajala 4 dana.
Znaci, nakon 14 dana poslije rizicnog odnosa moze se uraditi test?

Anabela

Broj poruka : 5
Datum upisa : 06.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Tinche 10/10/2012, 12:07

Da, tako je! :) Javljaj vesti!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od tibetanka 13/11/2012, 19:45

Drage moje, resila sam da se i ja prikljucim posle hiljade i hiljade procitanih vasih postova. Za dve nedelje je trebalo da radim VTO, a ja danas saznala da sam u drugom stanju!!! Jeeee!!!
Juce sam uradila kucni test (30.dan ciklusa) i nazirala se neka svetlo svetlo roze crtica, ali nisam znala da li je u pitanju moja zelja da je ugledam ili je ona stvarno bila tu. Danas dala krv, i beta 69!!!!! Very Happy Sreci nikada kraja!!! Inace cetiri godine pokusavamo, i tek je sada uspelo :)

tibetanka

Broj poruka : 2
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Ema78 13/11/2012, 20:07

Tibetanka, nek je sa srecom !!! Ajd na druge strane, imas podforume sa trudnickim dnevnicima...
radost
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Nensy85 13/11/2012, 22:08

tibetanka, dobro dosla ff

Ja kada sam prvi put uradila test bilo mi je isto tako kao kod tebe. Sacekala sam jos par dana i uradila opet test i tad se lepo pokazale obe crte. Sutradan sam odmah otisla kod dr koja mi je samo potvrdila trudnocu.

Nensy85
Nensy85

Broj poruka : 58
Godina : 39
Datum upisa : 22.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od tibetanka 14/11/2012, 14:24

Drage moje, osecaj je zaista neverovatan. Ali najbitnije je da sam se obratila pravoj osobi i da je problem resen na pravi nacin. dr Biljana Todorovic- Popovic je zaista vrhunski strucnjak, hvala joj na svemu!
A sada odoh na trudnicki dnevnik!
Zelim vam svima pozitivnu betu sto pre!! roda

tibetanka

Broj poruka : 2
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od anesa987 7/2/2013, 16:14

E ovako imam jedno pitanje...Imam kcerkicu od 4 godine i s njom sam neplanskiostala trudna iskreno da kzem i ne znam kada..sad pokusavam 3 mjeseca da ostanem u drugom stanju i nista..Zadnju M sam imala 17 januara...po nekom pravilu oko 14 trebam dobiti ponovo ..dali je rano za test?? Plodne dane sam racunala na intrenetu i od tih plodnih dana odnose smo imali 2 puta tacnije 28 i 29. januara....Molim pomoc kada je test u pitanju ..nije puno 7 dana da cekam ali sam ja nestrpljiva..Lp sunny
anesa987
anesa987

Broj poruka : 1
Godina : 37
Location : sarajevo
Datum upisa : 07.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Ema78 7/2/2013, 16:39

Anesa, dobrodosla na forum...

Neki miimum za pozitivan kucni test na trudnocu je par dana po kasnjenju ocekivanog ciklusa, mada sam slucaj gde je test bio pozitivan deset dana posle ovulacije, tj IUI.

I ako bi radila test iz krvi opet je suvise malo vremena proslo od ovulacije, da bi bio pozitivan, tako da mislim da bi ipak trebalo da sacekas jos tih para dana, mozda da pokusaas pocetkom sledece nedelje.

Mada sve to nosi rizik lazno negativnih rezultata, jer retko kada mozemo da budemo sigurne kada tacno je doslo do oplodjennja.

Ja ti zelim pozitivan rezultat, a ako ipak ne bude, imas po apotekma tzv LH tracice ili test za ovulaciju, pa mozes njima da oderedis vreme tacne ovulacije. Internet kalendari su manje vise nepouzdani. Pozdrav!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od nellad 7/3/2013, 22:13

POzz...Imam jedno pitanje ...Tijekom prosle menstruacije imala sam spolni odnos i on je svrsio u mene to je bilo 15.2 ...sljedecu mengu trebam dobiti 17.3 ....vec 3 dana osjecam bol u donjem dijelu stomaka,mucninu,umor mislim da bi cijeli dan mogla spavat...i temperatura mise drzi na 37 37.1 ...sto mislite jeli prerano,,,,imam lise cemu nadati...hvala :)

nellad

Broj poruka : 1
Datum upisa : 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od malena123 26/3/2013, 01:41

cao Very Happy vec neko vrijeme pokusavam da ostanem u drugom stanju..ali dosad nista...uglavnom...nemam nikakve posebne simptome osim sto sam maloprije primjetila da su mi bradavice na grudima tamnije za nijansu...bilo mi je malo muka ovih dana ali ne puno vec onako skroz kratko...i izgubila sam dvije kile u sedmicu danu...malo sam primjetila da imam meni nejasne promjene raspolozenja,i da se lako rasplacem bez nekog razumnog razloga...menstruaciju trebam dobiti za 4 dana..pa sam malo nestrpljiva..dal je moguce da su ovo nekakvi znaci trudnoce..posto su mi nejasne ove promjene Shocked

malena123

Broj poruka : 1
Datum upisa : 26.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od lenabeograd 26/3/2013, 08:10

Cao malena123 pricekaj dan menzisa pa napravi test

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od dakimiki 1/4/2013, 16:25

Zdravo svima. Interesuje me kada bih mogla da uradim test za trudnoću. Poslednja menstruacija je bila 15 marta, ciklus mi traje 5-6 dana, i menstruacije su redovne, znači 26-28 dana. U periodu od 24-og do 28-og marta smo imali suprug i ja odnose (pretpostavljam da su tada i bili plodni dani). Kada bih mogla najranije da proverim da li sam trudna, konkretno recimo kućni test (urin)? Hvala unapred.

dakimiki

Broj poruka : 2
Godina : 39
Location : Pančevo
Datum upisa : 01.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Ema78 1/4/2013, 16:58

Dakimiki, dobrodosla na nas forum !

Kucni test je najbolje uraditi dan dva posle kasnjenja ocekivane menstruacije, ili u vreme kada se ocekuje. Medjutim, zbog nemogucnosti odredjivanja tacnog vremena ovulacije i oplodjenja, moze da dodje i do lazno negaivnih rezultata, pa se savetuje da se saceka i do nekoliko dana po kasnjenju.

Najsigurnija varijanta je test iz krvi,koji se radi u vreme ocekivane menstruacije, mada moze da se uradi i dan dva pre.

Srecno!

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od dakimiki 1/4/2013, 17:06

Hvala puno.
Hvala na dobrodošlici.
Sačekaćemo, pa ćemo videti. Novosti javljam. Pozdrav!

dakimiki

Broj poruka : 2
Godina : 39
Location : Pančevo
Datum upisa : 01.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od emina123 18/4/2013, 12:22

pozz svima imam jedan problem menst mi kasni 8 dana sto nije uobicajno obicno kasni al najvise do 4 5 dana imam bolove u stomaku i ledjima bradavice su mi skroz osjetljive osjecam veliki umor..ponekad mi je muka al samo ujutro..dali je u pitanju trudnoca ili nesto drugo..imam test al me je strah da ga uradim..hvalaaaa

emina123

Broj poruka : 3
Godina : 34
Location : austrija
Datum upisa : 18.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od bak 18/4/2013, 12:40

Ako ne uradis test, znaces za nekoliko meseci sigurno, a mi ovako preko kompa, na zalost, to nikako ne mozemo znati. Pozdrav
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od emina123 18/4/2013, 13:00

nije meni problem uradit test al se bojim da ce rezultat bit negativan vec dugo vremena zelim da budem trudnica

emina123

Broj poruka : 3
Godina : 34
Location : austrija
Datum upisa : 18.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Tinche 18/4/2013, 14:24

Emina, dobrodosla...

Naziv teme je "kada je pravo vreme da uradite test za trudnocu"

Nas odgovor je DANAS...ili juce.

Za ostalo zaista odlucijes samo ti. Postoji samo jedan nacin da se sazna...a odlaganje nece uticati na ishod.

Navijamo da je pozitivan!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od emina123 18/4/2013, 15:53

ok hvala vam sutra ujutro cu da ga uradim pa cemo vidjet drzite mi fige....

emina123

Broj poruka : 3
Godina : 34
Location : austrija
Datum upisa : 18.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Star77 19/4/2013, 13:18

Veliki pozdrav svima :)
Ovaj mjesec sam bila na klomifenu, po nekom pravilu trebala sam dobiti 16.04. i nisam. Nikada mi ne kasni, ali sam prije ovoga pila kontracepciju pa sumnjam da mi je poremecen ciklu. Elem, danas u 13:00 uradim test i negativan je. Zanima me da li je neko imao slicno iskustvo, ima li veze sto sam sto puta od jutros isla u wc od nervoze? Ipak, logika mi govori da ne postoji sansa jer je test pokazao negativno.
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Ema78 19/4/2013, 13:51

Suzo, ja sam sa klomifenom imala odlozenu ovulaciju za 4 dana,inace mi je 12 dc, a pod klomifenom je bila 16 dc. A menstruacija dolazi tacno 14 dana posle ovulacije.

Sa druge strane, moja koleginica je radila kucni test na trudnocu nedelju dana po zakasnjenju ciklusa, bio je negativan, ali sada ima devojcicu. Iz tog ciklusa...

Najbolje je da sacekas jos dva tri dana, pa da ponovis test, ili da odmah uradis betaHCG iz krvi, jer je on najmerodavniji.

Srecno!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Star77 19/4/2013, 13:54

Hvala Ema mnogo, sta da ti kazem, kao luda sam. U svakom slucaju moze biti ili ovo ili ono. Samo se plasim hormona, a s druge strane nadam se Sad
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od vero 6/5/2013, 15:34

Drage moje, menstruacija mi kasni, po prvi put ovoliko, zadnju sam imala 22.03. i dobijala sam na 26/28 dan, u vreme kada sam trebala dobiti bilo mi je braonkasto i od tada nista, bili smo aktivni jer smo po prvi put bili rastereceni, jer sam posle neuspele VTO u februaru planirala u maju prirodnjak, ali uradila sam test 01.05. (plocica) i bio je negativan, da li je moguce da pogresi,...cekam da mi dr doputuje pa da me pogleda,...od simptoma imam umor, pospanost, tu i tamo ledja i stomak zaboli.
vero
vero

Broj poruka : 144
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Tinche 6/5/2013, 16:36

Moguce je da test bude lazno negativan. Zasto ne odes do laba i uradis beta hcg iz krvi, znaces sigurno na cemu si bar sto se trudnoce tice.

Srecno!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 10 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 16 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu