KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

+110
Šašava
saska1
tatjanica
SladZana
jelena*mama2andjela*
petra82
cimi
veki1
Galila
BabyBear
Pufnica.
Ica1171
MalaSaJuga
SofiaZoe
millena1987
Strumfeta78
amela123
Endzi
pufnica34
dinka
buby
maratea
SoJa
strunfeta
sanjica14
fmala
Roki
sara89
zvoncica36
fight&faith
laKole
leptirko82
winni
emilie
vero
Star77
bak
emina123
dakimiki
lenabeograd
malena123
nellad
anesa987
Nensy85
tibetanka
Anabela
M.
sareni leptir
KoMetaK
beta
Mali Princ
Enigma034
Juliška
Ema78
Zhanicca
Mirjana
JecaBull
bebanica89
eminna
tia
Likoli
~beba~
kristina33
almassa
fifi78
andjeo sa greskom
Orline
mimmi
Bokicalepotica
cicamaca
freya
Barbara
buba mara
JocY
stevan
Republica
Vanja20
Botox
nestrpljiva
denam
Aida
Alma87
heart84
lolipop
ninica
anak
vašar
arma
trudilica_maja
meli
mozartina
mala parizanka
Shizika
Ica
Kali
BiKsi :)
Vrijeme
Tinche
jaca
Tuzlanka90
Amora
dr mali pariz
nabla
Nina Tanasic
Milijana
Struzzo
biljanak
MARA
mila132
HappyGirl
114 posters

Strana 6 od 16 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Sledeći

Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Botox 10/5/2011, 22:50

a sto ne odete lepo kod doktora ? :))))
msm, ako su joj dva testa bila pozitivna, trebali ste otici kod ginekologa
verovatno nije nista, ali i ako jeste nesto ozbiljno sa tim krvarenjem, morate ici...
nije to zajebancija
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od stevan 10/5/2011, 23:41

Hocemo kad zavrsimo neke stvari, za dva dana najverovatnije. A sta mislis da li je moguca trudnoca ako su pokazala dva testa isto u razmaku od nekoliko dana? Jel ima trudnoca dok traju ciklusi?

stevan

Broj poruka : 4
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od stevan 10/5/2011, 23:42

Mozda budem tata

stevan

Broj poruka : 4
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od stevan 10/5/2011, 23:44

Very Happy Very Happy

stevan

Broj poruka : 4
Datum upisa : 10.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od JocY 10/5/2011, 23:54

Ja navijam da budes tata a sudeci po testovima vreovatno ces biti. Ponekad se desi da bude ciklus a da postoji trudnoca ali bi vam savetovala da sto pre odete kod lekara da budete sigurni da je sa trudnocom sve u redu jer tu ipak postoji krvarenje. Ne bi da vas plasim i zelim vam svu srecu.... beba u kolicima
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Botox 11/5/2011, 01:04

stevan ::Hocemo kad zavrsimo neke stvari, za dva dana najverovatnije. A sta mislis da li je moguca trudnoca ako su pokazala dva testa isto u razmaku od nekoliko dana? Jel ima trudnoca dok traju ciklusi?
moja majka je imala 4 menstruacije u trudnoci
ja nisam bila te srece
moje krvarenje je znacilo spontani pobacaj
zato i treba da se ide kod doktora
druge stvari mogu da cekaju, pa i te sto imate dva dana
prvo doktor
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Botox 11/5/2011, 01:06

Jocy ::Ja navijam da budes tata a sudeci po testovima vreovatno ces biti. Ponekad se desi da bude ciklus a da postoji trudnoca ali bi vam savetovala da sto pre odete kod lekara da budete sigurni da je sa trudnocom sve u redu jer tu ipak postoji krvarenje. Ne bi da vas plasim i zelim vam svu srecu.... beba u kolicima
normalno
svako krvarenje u trudnoci se smatra pretecim pobacajem i zato se mora otici odma kod doktora
da se skinu nepotrebne brige sa vrata
i ja navijam za stevu i njegovog bebirona
2 pozitivna testa su i vise nego dovoljna , buduci tatice :)))))
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od buba mara 23/5/2011, 18:29

Zdravo svima! Moram pre svega reći da mi se forum jako dopada! Imam 28 godina i pokušavam da ostanem trudna! poslednjih dana me bole grudi kao kad treba da dobijem i često posećujem toalet. Mislila sam da je prehlada a sad, čitajući forume uviđam da mogu biti i simptomi trudnoće. Poslednju menstruaciju imala sam 06.05. Da li imam čemu da se nadam i kad najranije da uradim test? Hvala unapred!

buba mara

Broj poruka : 4
Datum upisa : 23.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Barbara 24/5/2011, 12:02

Buba maro, simptomi PMSa i trudnoce su dosta slicni. ITako da ima nade :) Znam neke devojke koje rade test onog dana kada ocekuju menstruaciju ili cak i ranije.Moj savet je da sacekas, pa ako ti kasni onda ga uradi, ali izbor je na tebi. Drzim fige da bude trudnica
Barbara
Barbara

Broj poruka : 66
Godina : 37
Location : Srbija
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od buba mara 24/5/2011, 13:43

Hvala Barbara! Ja baš gajim nadu! Da li može da se začne i ako nisu plodni dani?

buba mara

Broj poruka : 4
Datum upisa : 23.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od dr mali pariz 24/5/2011, 16:10

buba mara ::Hvala Barbara! Ja baš gajim nadu! Da li može da se začne i ako nisu plodni dani?
Shocked Shocked Shocked
ajd sad polako,pa razmisli koliko ima logike u pitanju...šta znači sam atribut "plodni" dani- vreme kad se može ostati trudna.
Jbga,nekad malo i razmislite pre postavljenog pitanja...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Barbara 24/5/2011, 18:33

Nema na cemu. Polako samo.
Barbara
Barbara

Broj poruka : 66
Godina : 37
Location : Srbija
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od buba mara 25/5/2011, 15:10

Ok, mali pariz, u pravu si! Samo, znaš kako je, sve se nadam da ima neke šanse!

buba mara

Broj poruka : 4
Datum upisa : 23.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od freya 1/6/2011, 17:06

zdravo svima...
vec deste dana imam bolove u donjem dijelu stomaka,(slicno menustralnim bolovima i grcevima)koje nikada do sada nisam imala...menustracja mi kasni 3 dana...zadnju sam imala 29.04.2011.imamponekad male mucnine radila sam danas test al je bilo negativan:( da li je preradno za test ili ipak nisam u drugom stanju...jos nisam bila kod dok.hvala unaprijed

freya

Broj poruka : 1
Datum upisa : 01.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od BiKsi :) 1/6/2011, 17:58

Freya, test bi trebao da pokaže, mada se može desiti da je kasnije bilo kačenje embriona za matericu, pa je onda potrebno da prodje još koji dan da test pokaže trudnoću! Ja ti želim da te ovaj test slagao! I da si Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 523476 !
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od cicamaca 4/6/2011, 10:09

Cao devojke, evo i ja da vam se pridruzim. Treba da dobijem za 4-5 dana, juce sam radila test(popodne) i negativan je, predpostavljam da je rano. Mada moja drugarica kaze" ako jesi vec treba da pokaze"!? Ja nemam zivaca da cekam, ploudecu, od simptoma imam sam bolne grudi i ponekad blagu mucninu. Inace radimo na bebi drugi mesec.

cicamaca

Broj poruka : 1
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Bokicalepotica 4/6/2011, 23:30

Uradi BetaHCG iz krvi to je najmerodavnije,svaki lekar ce ti to traziti jer i na UZ bi bilo suvise rano da se vidi.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od mimmi 15/6/2011, 17:56

Zdravo. Ako mi neko moze pomoci, bila bi jako zahvalna.
imala sam rizican odnos, nakon menstruacije.
inace su mi neredovni ciklusi, od oko 25-30 dana. Danas mi je 29 dan. Juce sam uradila test na trudnocu, bio je negativan.
Donji dio stomaka mi je naduvan, i osjecam pomalo bolove, kao da cu svaki cas dobiti menstruaciju, i krizobolju. al nista jos uvijek nema. Takodje, bradavice su mi crvene i bolne. ( to mi se cesto znalo desavati prije nego trebam dobiti menst.)... Jel bilo uranjeno za test ili ? Ipak je od odnosa proslo oko 20 dana.. Hvala :)

mimmi

Broj poruka : 1
Datum upisa : 15.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od JocY 15/6/2011, 20:33

Jedini savet ti je da uradis BetaHCG iz krvi i resis se svih nedoumica.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od buba mara 2/7/2011, 14:47

Može li zadebljan endometrijum biti simptom trudnoće? Bila sam na redovnom pregledu i doktorka me pitala da li radim na trudnoći pošto mi je 28 dana ciklusa endometrijum 14mm zadebljan.

buba mara

Broj poruka : 4
Datum upisa : 23.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Orline 2/7/2011, 14:58

dr mali pariz ::
buba mara ::Hvala Barbara! Ja baš gajim nadu! Da li može da se začne i ako nisu plodni dani?
ajd sad polako,pa razmisli koliko ima logike u pitanju...šta znači sam atribut "plodni" dani- vreme kad se može ostati trudna.
Jbga,nekad malo i razmislite pre postavljenog pitanja...
Pariz, buba mara je verovatno mislila na uobičajene dane koji se smatraju plodnim, dva dana pre i dva dana posle ovulacije, a većina devojaka ima cikluse na 26'28 dana. Pa je verovatno mislila od 12-16 dana ciklusa.
Može buba mara. Nekome je ovulacija ranije ili kasnije, zavisi od trajanja tvog ciklusa. Obično je drugi deo od 12-14 dana, onaj od ovulacije do menstruacije, i taj je fiksan. A ovulacija je kod nekih devojaka ranije, čak osmi deveti dan. Tako je devojka sa foruma pod nickom ostala prirodno trudna, sa tako kratkim periodom do ovulacije, mada je mnogo bolje ako je bar 12 dana. Biklo je primera što pobijaju knjige, moja drugarica je imala odnose netom posle M, jedini put tog meseca i ostala trudna. E sad....Verovatno su spermići preživeli mašala, a ona imala ranije O..I tak Very Happy

Može i taj endo značiti trudnoću,jer u danima oko očekivanog ciklusa (ako ti je na 28n dana) se embrion još ne vidi, već je endometrijum samo zadebljan. Ali su šanse minimalne da samo na osnovu toga se utvrdi trudnoća. Verovatno dr nije izgledao endo kao pred M. Onda će verovatno da dobiješ za par dana, ili možda stvarno bude ozbiljnije kasnila Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od dr mali pariz 2/7/2011, 15:05

Plodni dani su plodni dani,tj.dani kad se može začeti.Niko ne začinje u danima kad nisu plodni,a koji su plodni dani-to je već pomalo individualno ,i nekome je 13,nekome 14 ili neki drugi dan,zato je i moj odgovor bio takav,a ako je htela nešto drugo pitati,onda je trebalo da bude jasnija.
Sad-Bubamaro,endo ti jeste malo zadebljan,i to u periodu kad se očekuje menstruacija.U principu-pogledala te na UZ,i samo pitala da li radite na trudnoći...može biti trudnoće,jer ,nadamo se da bi naglas rekla da se endo priprema za ljušćenje,što se isto vidi na UZ...a dr ti nije ništa spomenula...sve u svemu,najmerodavnija je beta iz krvi,ovako samo možemo nagađati Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 561840
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od andjeo sa greskom 18/7/2011, 12:24

Opet ja, treba mi savet, uradila sam test iz apoteke na trudnocu u subotu posto sa trebala da dobijem 19.07. utorak i bio je negativan, medjutim po prvi put ove godine mi se desava da u subotu vece krece da mi curi neki braon iscedak da bi u nedelju dobila strasne bolove i krvarenje nedelju popodne. Da li je moguce da je to trudnoca? Odnose sam imala 18 dan ali posto mi je ciklus ovaj mesec skracen na 25 dana da li je moguce da je taj 18 bio plodan? Kada bi bilo dobro da ponovo uradim test na trudnocu i da li iz apoteke ili da idem na vadjenje krvi?

andjeo sa greskom

Broj poruka : 7
Godina : 37
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od dr mali pariz 18/7/2011, 12:48

ako si 18.dan imala odnos,a ciklus na 25.dan,teško da je taj dan bio plodan,ali pošto nikad ništa nije isključeno-moguće je i to,ali...
Ti si i krvarila sad,sa nekim danom zakašnjenja,ali si dobila ciklus,i opet se pitaš da li si trudna?
Mislim da tu nema trudnoće,a da je kašnjenje ciklusa-uostalom,koje je to kašnjenje jesi li dobila preko 30.dana?
Ako si dobila preko 30.dana,možda je u pitanju bio neki horm.disbalans,ili upalica...
Opet,ako i dalje misliš da je to trudnoća,najbolje bi bilo da uradiš test bete iz krvi,zašto bi davala novac za testove kad nisu merodavni kao beta ?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od fifi78 8/8/2011, 14:38

cao svima, evo da vam se pridruzim :)
Vec pola godine pokusavam da ostanem trudna, ali nista..
A sad sam u strasnoj nedoumici, peti dan od menzisa sam imala odnos, a onda sam dva tri dana poslije toga dobila neku alergiju, izgleda na propolis, i morala sam da pijem pronizon i pressing, ali presing sam pila samo dva jutra po jedan, a pronizon samo prvo jutro. Sad se bojim ako sam trudna da to je utice na plod, da li moze da utice. Da li je moguce da ostanem trudna, a ciklusi su mi na 26-27 dan, i uredni su.
Eto koliko sam zeljela da ostanem trudna, sad bih najradije da ipak dobijem menzis...


fifi78

Broj poruka : 2
Datum upisa : 08.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću - Page 6 Empty Re: Kada je pravo vreme da uradite test za trudnoću

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 16 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu