KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+27
trkosoca
Roses81
Danara
nina :)
micam
Crvena detelina
Marina76
Rada74
mimi85
MalaSaJuga
Drina2
libra35
sanja 73
gremlin
BSNS
BiKsi :)
Blanka
Nella
Sanja78
Sanjosh88
lola1980
lilymar
HappyGirl
ixxa77
snedra
Palčica
Ambra
31 posters

Strana 21 od 21 Prethodni  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 21 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 25/1/2024, 20:37

pisala sam na drugoj temi pa cu samo ovde prekopirati da se ne izgubi

odavno nisam bila na forumu jer nisam znala svoj nik ovde i vidim sta se svasta izdesavalo ali sam najvise pogodjena trkosovom pricom jer i ja prolazim kroz sve to
trkosoca razmisljala sam da pisem ovako javno ili samo privatno ali sam skontala bolje ovde nek svi vide
probacu u kratkim crtama da vam ispricam moje probleme sa sinom neke forumasice i znaju jer sam trazila savete od njih
ukratko vezano za osnovnu skolu koliko neke znaju da smo imali trzavica neajvise kod uciteljice i nije bilo nedelje da nisam bila u skoli i lila suze u kancelariji nevezano kod direktorice ili psihologa i pedagoga i naravno u prisustvu uciteljice i sad gledajuci iz ovog ugla posle toliko godina da sam nedavno rekla da bi morali otici i zeni se izvinuti .jer ona nam je rekla da cemo imati uzasne probleme sa njim a mi nismo verovali i govorili da ona njega nevoli i zato pravi razliku izmedju njega i ostale dece i svake godine sve veci raz je bio u odeljenju da u 4 razredu je kreno da menja odeljenja u skoli jer ih je bilo 5 da bi videli gde bi se najboje uklopio sa ostalom decom.uvek je bilo tuce pljuvanja,gadjana kamenom i svakakvih dugodovstina i uvek on jedino kriv,u 5 razredu njegovo se odeljenje rasformiralo i napravili ih 4 da budu u generaciji u pocetku su se i uklopili stari sa novim ucenicima ali pri kraju 5 opet pocinju problemi da su cak neke mame insistirale da ga prebace u drugo odeljenje ali direktor valjda nije dao jer od 4 razreda nisam se druzila sa njim,ali i dalje su me zvali iz skole da li zbog pusenja u wc mi tvrdimo da nepusi oni svi u skoli pusi i tako prepucavanje sa decom nastavnicima i u krug cak i socijalno umesalo prste isli kod psihologa sto u deciju bolnicu ,privatno neracunajuci skolu,soc i uvek on ispada najtelotovaniji ali da ga niko ne razume
sto se dice ucenja uvek je bio oko 3 i nismo ga ni forsirali samo nek prolazzi kad je bila korona cak je bio vrlodobar jer je svaki cas redovno pratio i radio da je bio uvek medju prvima sa poslatim domacim
ali kad je krenu u srednju tu nastaju gori problemi prvu godinu je iso do marta meseca i mene zovu da dodjem da ga ja prebacim u drugu skolu ili ce ga izbaciti zbog neopravdanih 42 imo i mi to uradimo ali posle nismo mogli nigde da ga prebacimo jer njegov smer nigde nije bilo u okruzenju ili je bio na drugom jeziku a on nezna ni jedan sem srpskog.opet ga ove godine upisu u prvi razred samo drugi smer tu je vec razrednom prve nedelje reko da ce zapamtiti dan kad su krenuli u skolu i jedva covek doceko decembar i izbacili ga sa 24 neopravdana ali to sto je na casu pravio probleme sto jede ili stavi noge na sto nastavnik odnosno profesor ga upise a kad je iso prve godine u srednju tad je bas kasnio uvek je gledo profesor da udje pa on a sedi ispred ucionice ili krene od kuce uvek u 8 i 5 pA GA moram voziti do skole a sad uvek u pola 8 kreco
ali je pretio dosta dece kuko za pare ,prisiljavo da mu dalju 100,200 d izigravo mafijasa po skoli
A cak je poceo sitne kradje da radi po kucama da samo udje i prevrne kucu ili uzme sitnice,za sad koliko znam ima 7 krivicnih prijava i oce da mu sastave sve to ali najgore bilo sad za srpsku novu godinu zvao me u pola 2 nocu da dodjem u policiju ja mislila opet glupost kad on frajer sa jednim od 25 g dilerom uso u prodavnicu sa pretnjom plasticnog pistolja i uzeo dnevni pazar kod njega nasli 11000 a kod drugog 18000 kaze advokad sad ga je najebo njegove reci jer kao pretnja pistoljem a jos maloletan ima da zaglavi sigurno par godina zatvora ili popravni dom a on tvrdi da nece ni dan dobiti jer je glavna cinkara policiji pa ce ga oni pokrivati.da ja nisam zapretila beogradom i inspektorima da sam pricala iz bg nebi ni pokrenuli jos prijave jer stoje u stolu da bi ga drzali u saci i cinkario im sta ko radi
ali sto je najgore cak je mene pred rodjendan njegov op;kacko uzeo mi 1200 e sto sam skupljala za grejanje tad ga nije bilo kuci mesec ipo dana,nekad dodje samo da se presvuce i ode opet tako su nam rekli soc radici da ga pustimo da bi imo jos sta ali kad je dosla zima mi se sazalili i rekli da se vrati kuci ako ce ici redovno u skolu kad on opet u oktombru mi uzeo 200 e da mi nismo ni znali da muzu nisu trebale 50 e nebi ni znali da je uzeo jer ja nisam mogla dohvatiti a ni on samo nam nije jasno kako je naso i uzimo kaze svaki dan po 50 e kad ja odem dole svekru da dam insulin na 5 min sto se zadrzim
znam da sam vas sad udavila sa pricom ali nek se ima zabelezeno da budu svesne i buduce usvojiteljke da bude dece koje krenu pogresnim putem
mi smo ga ucili postenju ali ipak krv nije voda kako stari kazu i da je povuku gene familije jer mi smo culi da su od 10 ujaka i tetaka sto ima 8 bili u zatvoru ili domu ko deca ali mi smo se nadali da nece doci do tog i da ce irasti u pametnog momka koji ce imati neki zanat i da se dicimo sa njim a mi se uzasno sramotimo.samo kako kaze advokat da se nesekiramo jer ima 16 ipo godina i da sam odgovara za svoje postupke a ne mi
izvinite sto sam roman napisala i mogla bi jos 10 puta vise ali sam skratila pricu,ako nekog nesto interesuje nek me slobodno pita sad cu pokusati da budem vise kativnija ovde i da opet pomazem forumasicama vezano za usvajanje

nina :)
nina :)

Broj poruka : 5180
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 21 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Labud 25/1/2024, 20:52

Draga Nina, samo htedoh da ti zahvalim sto si podelila sa nama vase iskustvo.

Labud

Broj poruka : 18
Datum upisa : 21.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 21 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Labud 25/1/2024, 20:53

Kako je devojcica?

Labud

Broj poruka : 18
Datum upisa : 21.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 21 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 27/1/2024, 23:37

Nina, nadam se da ćete uspeti da nađete snagu da rešite ili bar koliko je moguće ublažite probleme. Možda sve to i nema neke veze sa genetikom, možda je sve ovo splet okolnosti.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 21 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 29/1/2024, 16:01

Draga Nina,

Mnogo mi je žao zbog svega što se događa u vašoj porodici.

Molim Boga da sin sazri i bude bolje, a da vaša ćerka, njegova mlađa sestra, nastavi da ide poštenim putem.

Hvala ti što si podelila sa svima nama.


Poslednji izmenio snedra dana 1/2/2024, 14:25, izmenjeno ukupno 1 puta
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 21 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 29/1/2024, 20:24

snedra ::Draga Nina,

Mnogo mi je žao zbog svega što se događa u vašoj porodici.

Molim Boga da bude bolje i da vaša ćerka ide poštenim putem.

Hvala ti što si podelila sa svima nama.

Sin je u pitanju ako sam razumela.
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 21 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 30/1/2024, 10:18

Kod nas se stanje popravilo na bolje. Vec sam govorili da su najveći problemi oko učenja ne želi sam da krene da uči. Morla sam da ga molim da uči a uradi sve veoma brzo i tačno. Najbolji je i dalje đak u razredu, sad je četvrti razred. Još uvek nismo došli do tog nivoa da sam kaže idem da učim nego tek kad kažem idi uči on ode. Ali nekad ima i plakanja i onoga: Šta sam ja bogu zgrešio da svaki dan moram da učim. U školi se smirio i jedan je od najmirnijih . Ali kad je fudbal u pitanju i kad igraju ne ume da gubi i često ume da udari drugu decu. Imali smo primer da je jednog dečaka malo udario po licu zbog lopte i fudbala a sutradan su se pomirili i sad su super drugari. Ne razumem ja to potuku se, izvređaju a posle par sati ili posle dan dva kao da ništa nije bilo. Najboljeg druga je isto udario i šutnuo u nogu zbog lopte letos. Bila sam zabranila da se druže jer su istog temperamenta, ali taj njegov drug me zvao i molio da dozvolim da se druže. Drugara ima puno svi se lepo druže uče zajedno idu u parkić , ostaju leti do deset napolju... Samo i dalje ima problem kad kažem ne za nešto što me pita da dobije ili da negde ide. Pravi scene tada, viče a ume i da opsuje. Srednji prst pokazuje a to je video starijih đaka u školi. Osvaja medalje na džudo takmičenjima, ide i na takmičenja iz matematike, na mislišu. 11 diploma ima- za kurseve engleskog, za plivanje, za pojaseve u džudou...
Na internetu sam našla knjigu umeće roditeljstva od Tomasa Gordona i to mi je puno pomoglo a i mom mužu je. Mada ima još puno toga da se menja , ispravlja u ponašanju i našem i njegovom. Sa decom treba oprezno i treba biti pravi filozof i mudriji od njih.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 21 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 21 Prethodni  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu