KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+27
trkosoca
Roses81
Danara
nina :)
micam
Crvena detelina
Marina76
Rada74
mimi85
MalaSaJuga
Drina2
libra35
sanja 73
gremlin
BSNS
BiKsi :)
Blanka
Nella
Sanja78
Sanjosh88
lola1980
lilymar
HappyGirl
ixxa77
snedra
Palčica
Ambra
31 posters

Strana 12 od 21 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Sledeći

Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Lilly@ 5/2/2021, 15:11

Kod nas je neko zatišje, već nekoliko meseci ni jedan poziv, a mi bi "veće" dete, mislila sam da je to prednost jer mahom svi bi bebe, ali eto, nema pravila. Čekamo...
Lilly@
Lilly@

Broj poruka : 28
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 5/2/2021, 19:11

Mimi, tu smo da pružimo jedni drugima podršku. Vi ćete verovatno vrlo brzo proširiti svoju porodicu. Okice, sve je to normalno što se preispituješ. Niko od nas ne očekuje da detetu obezbedimo kule i gradove, već normalno detinjstvo. Niko od nas ne zna šta život nosi, tako da se ne treba opterećivati sa tim. Samo glavu napred i gurajte.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 8/2/2021, 20:48

@mimi dok citam kako pises imam osecaj kao da iz moje glave govoris :) Ma da,zena je stub porodice.Sto bi moj pokojni svekar govorio zena je vrat,a muz glava. A glava ide gde vrat kaze. :) Nama je jedan cas prosao,paaa ja sam bila jaaaako uplasena,i prosao je ok.Muz je pricao vise nego ja. Bila su jos dva para sa nama,sad u cetvrtak imamo opet skolicu i jaaa opet strah. Al dobro kao sto rece dajem sebi sansu da vidim jesam li za to.Za jedno dete definitivno sam,jer zaista mislim da sa dvoje ne bih mogla. :))) a sto se tice imena,nama je nas soc.radnik rekao da se dete moze zvati i Arnold ili Kasandra(dajem primer),mi mozemo da promenimo ime.Mada zena sa kojom smo pricali pre prikupljanja dokumentacije rekla je da se ime ne moze menjati.Pa me bas zanima da li je neko mozda menjao ime detetu? Da li je neko dobio dete sa imenom koje mu se nije svidelo,nije islo uz prezime ili vec koji god razlog bio.
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 39
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 8/2/2021, 20:56

Naša ćerka ima starinsko srpsko ime koje se meni baš i nije mnogo dopadalo, ali smo navikli sada. Ruku na srce ime ko ime nije nakaradno, moglo je i mnogo gore 🤣. Verovatno postoji mogućnost da se ime promeni, ali ne u postupku usvajanja. Verovatno je procedura ista kao i promena imena odraslih osoba. Mada kod dece koja su se navikla na svoje ime to baš nije praktično.


Poslednji izmenio Danara dana 8/2/2021, 21:07, izmenjeno ukupno 1 puta
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od mimi85 8/2/2021, 21:02

Nama je izričito rečeno da detetu ne može da se menja ime. Da dobija naše prezime i nas kao roditelje u matičnoj knjizi rođenih ali ime mora ostati isto. Ruku na srce nismo uspeli ni psu da promenimo ime jer su ga pola godine zvali Lepa a ne da promeniš detetu od npr 4 godine. Nisi više Mitar sad si Petar..
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Drina2 9/2/2021, 11:19

Pozdrav! Dobila sam podobnost, sada cekam prvi poziv. Imam dobar osecaj, jer do sada je sve bilo prema onom vremenskom sledu koji su mi rekli u centru. Tako da do sredine godine necu da panicim ukoliko ne bude poziva  Very Happy  
U medjuvremenu sam primetila da dosta pominjem usvojenje i da cekam poziv i uvek sam naisla na pozitivne komentare i podrsku. Takodje sam primetila da smo okruzeni ljudima koji su ili u prici oko podpomognute oplodnje ili usvajanja, kao i sire porodice  Very Happy  Oni koji imaju svoje rezerve prema tematici, pomazem da se naviknu na ideju opustenim pricanjem o tome i uklanjanem nepoznanica, u smislu radim to sama i uopste nije problem i nije sramota Very Happy
Drina2
Drina2

Broj poruka : 18
Datum upisa : 30.09.2020

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 9/2/2021, 11:46

Srećno Drina, biće poziva samo opušteno. Mislim da zbog korone prošle godine nije bilo puno usvojenja i da će se to nadoknaditi ove godine.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 9/2/2021, 14:38

srecno drina i nadam se da ce sto pre biti sudbonosan poziv
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Nella 9/2/2021, 23:53

Pozdrav svima! Budite mi zdrave i cuvajte se! prilicno sam sigurna da se ime moze promeniti ali tek nakon konacnog usvajanja, jer smo i mi imali dilemu oko toga pa najzad odustali. Meni su vise roditelji pravili dramu, i to moji, jer se devojcice zaista specificno zovu. Medjutim ja sam presekla i rekla NE, necemo menjati, ukoliko one budu zelele kasnije neka promene deo koji im se ne svidja, ali mi necemo to raditi. Takodje, sigurna sam da sve te promene ostaju zabelezene u maticnim knjihama,, da ostaje trag, pa mi je i to ucvrstilo misljenje da ime ne treba menjati. Svakako cu proveriti sutra ako stignem i pusticu poruku/

Nella

Broj poruka : 56
Datum upisa : 27.06.2015

Tangerine likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Nella 10/2/2021, 00:04

Уз захтев за промену личног имена подноси се извод из матичне књиге рођених за лице
које тражи промену. Ако је лице у браку, а тражи промену презимена, подноси се и извод
из матичне књиге венчаних.
Ако се промена личног имена тражи за малолетно лице, поред извода из матичне књиге
рођених, подноси се и извод из матичне књиге венчаних за његове родитеље, а ако
родитељи нису у међусобном браку, подносе се њихови изводи из матичне књиге рођених.
Ако је дете под старатељством подноси се и сагласност органа старатељства.
Ако је лице које подноси захтев за промену личног имена рођено и закључило брак на
подручју органа надлежног за доношење решења по захтеву за промену личног имена,
извршиће се увид у матичну књигу рођених односно венчаних, а службено лице ће о томе
сачинити белешку. На исти начин ће се поступити ако је малолетно лице рођено на
подручју органа управе надлежног за доношење решења по захтеву за промену личног imena

Nella

Broj poruka : 56
Datum upisa : 27.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Drina2 10/2/2021, 11:11

Hvala na pordsci!

Nema menjanja imena, ma sta mi dete reklo, necu menjati svoje licno ime, neka se navikne Very Happy
Prezime sam pokusala da promenim, ali nije mi jos uvek poslo za rukom Wink
Drina2
Drina2

Broj poruka : 18
Datum upisa : 30.09.2020

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od mimi85 10/2/2021, 13:36

Dobro nam došla!Želim ti onaj pravi poziv u skorije vreme!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 10/2/2021, 16:01

Drina2 ::Hvala na pordsci!

Nema menjanja imena, ma sta mi dete reklo, necu menjati svoje licno ime, neka se navikne Very Happy
Prezime sam pokusala da promenim, ali nije mi jos uvek poslo za rukom Wink
kako nisi uspela promenuti prezime,mi smo to dva puta radili i to bez problema,odnosno prvi put smo cekali preko mesec dana jer maticarka bila na bolovanju a zamenica nije znala kako a drugi put smo sredili sve u roku par dana otkad smo potpisali resenje i odma otisli i predali u njihovim maticnim centrima odnosno opstinama i tek onda kren8uli kuci
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Drina2 10/2/2021, 16:58

[quote="nina :)"]
Drina2 ::
kako nisi uspela promenuti prezime

Mislila sam na sopsteno prezime, jos uvek srecno neudata Very Happy
Drina2
Drina2

Broj poruka : 18
Datum upisa : 30.09.2020

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od mimi85 15/2/2021, 19:54

Pozdrav drage moje od buduće mame! Izbrani smo za jednog mališana da mu budemo mama i tata!!! osmeh srce

Javili nam sad u petak da se upoznajemo 22.02 a ako sve bude kako treba 26.02 idemo kući svo trojeeeee


Malo je reći da sam se pogubila!!!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

beeze_lj and nina :) like this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 15/2/2021, 22:20

Mimi, čestitke od srca! as Uspeli ste! Srećno upoznavanje i prilagođavanje.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 15/2/2021, 23:35

mima cestitam od srca,jedva cekam da krenes da nam pises dogodovstine
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 17/2/2021, 07:59

Mimi draga, toliko se radujem sto neces znati gde ti je gooz a gde glava, hahaha! Srecno od srca, jedva cekam prve utiske! 
🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

nina :) likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od micam 17/2/2021, 21:05

Mimi nek je srecno,bas se radujem i srecna sam zbog vas,tek dolaze dani upoznavanja i nespavanja,slatke muke.Veliki zagrljaj i da adaptacija sto pre prodje i da se sto pre naviknete jedni na druge.da nazdravimo za srecne dane buduce srca1 srca1 srca1 sretan početak sretan početak sretan početak
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 21/2/2021, 10:12

Mima, srecno sutra, da prvi susret bude magijski čaroban, zauvek urezan u tvoje srce!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Roses81 21/2/2021, 17:07

Čestitam Mimi, divne vesti, srećno sutra na upoznavanju, da sve super prodje i da što pre dodjete kući Very Happy osmeh srce b b b ff
Roses81
Roses81

Broj poruka : 47
Location : Vojvodina
Datum upisa : 25.03.2019

nina :) likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 22/2/2021, 16:27

kako bilo danas Mima vec koji put ulazim da vidim utiske i reakcije sina vaseg a i naravno vasu mislim pozitivne
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od micam 22/2/2021, 18:55

Mima mislimo na vas znam da ste uzbudjeni,javi se
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od mimi85 25/2/2021, 19:39

Pozdrav drage moje, razumete što me nema. Evo nekako je proletelo 4 dana, ujutru našeg sina vodimo kući sa nama. Njegova radost što su došli mama i tata, doneli avion koji je želeo (spavao sa njim dve noći), evo drugu noć kako ga uspavljujem i slušam kako spava... Srce mi je puno. Znam da neće biti lako, znam da će biti teških momenata ali nije važno preguraćemo mi to skupa. Moja dva dečaka se jako lepo slažu, igraju i slušaju. Ljubim vas sve pa ćemo se kuckati u danima koji dolaze
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

nina :) likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 26/2/2021, 08:02

Baš se radujem Mimi. radost radost radost
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 43
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 12 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 21 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu