KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+27
trkosoca
Roses81
Danara
nina :)
micam
Crvena detelina
Marina76
Rada74
mimi85
MalaSaJuga
Drina2
libra35
sanja 73
gremlin
BSNS
BiKsi :)
Blanka
Nella
Sanja78
Sanjosh88
lola1980
lilymar
HappyGirl
ixxa77
snedra
Palčica
Ambra
31 posters

Strana 20 od 21 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Sledeći

Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Labud 3/3/2023, 22:00

Nas centar je u Beogradu. Ne znam, videcemo vec kako ce se odvijati situacija. Nama su rekli da ima smisla kontaktirati druge ustanove.

Labud

Broj poruka : 18
Datum upisa : 21.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Labud 3/3/2023, 22:02

A iskreno, kontaktiracu ja i ministarstvo bez problema. Very Happy

Labud

Broj poruka : 18
Datum upisa : 21.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 3/3/2023, 22:04

Labud ::A iskreno, kontaktiracu ja i ministarstvo bez problema. Very Happy
U svakom slučaju, puno sreće i da brzo postanete roditelji !!! osmeh srce

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Labud likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Labud 3/3/2023, 22:05

Hvala!Neka nas sve prati sreca u ovom postupku! ❤

Labud

Broj poruka : 18
Datum upisa : 21.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 3/3/2023, 22:27

Ministarstvo šalje spisak od 10tak potencijalnih usvojitelja Centru za socijalni rad koji ima dete podobno za usvojenje. Tek ako niko ne bude od potencijalnih usvojitelja zainteresovan Centar širi listu. Samo nisam sigurna da li i tada ministarstvo učestvuje u proširenju liste. Ne vredi sam zvati Centre.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Labud 3/3/2023, 22:36

Hvala vam, drage dame, sto ste se ukljucile u diskusiju.

Bice zanimljivo svakako. Ali,verujem da se  sav trud isplati! Dali smo sve od sebe.  Ostaje nam nada.

Labud

Broj poruka : 18
Datum upisa : 21.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 25/4/2023, 13:15

Evo i mene,konacno i drugi poziv cak za Niš. Dvoje dece,iako sam se JA na kraju odlucila za jedno. I rekla nasem soc.radniku gde je promenjeno. Medjutim dobijamo poziv za sestru i brata. Sestra je drugi razred a decak predskolsko. Pristali smo, eto ajde oticemo nista ne gubimo. Sever i jug Srbije....u glavi TOTALNI HAOS. Raspolozenje od poziva grozno. Neko ,neki savet? Bili smo vec na jednom rqzgovoru tako da mi to nije nista strasno. Trema u stomaku i eto. Samo me je strah ipak su to velika deca. Izgradjene licnosti. MM je totalno opusten. Kod njega sve moze. Dok sam ja totalno drugacija. Sta vi mislite? Jel imao neko iskustvo sa ovolikom decom?
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 25/4/2023, 23:26

Malo je teže prilagođavanje kad su deca veća. Mada, ih je dvoje, imaju već jedno drugo, pa im je sa te strane lakše. Srećno...
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Labud 25/4/2023, 23:58

Draga @Okica84, ispratila sam tvoju pricu...bas mi je drago sto vam je upucen poziv! Ja verujem da sama cinjenica o kalendarskom uzrastu dece nije preterano vazna. Divno je sto su bata i seka u pitanju...Nadam se da ce sve proci kako treba! Srecno!🍀🤞🤞

Labud

Broj poruka : 18
Datum upisa : 21.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 26/4/2023, 22:53

To me i najvise plasi jer su veliki i kako ce teći to prilagodjavanje. Msm ovo je tek razgovor,nista ne znaci ,niti da ce nas izabrati,nit ista...ali uvek gledam pozitivno. Uvek kroz zivot idem tako. Bas me je strah jer ne znam kako se suociti sa tim,sa prilagodjavanjem? Ako nas oni i izaberu za potencijalne roditelje i mi opet odemo i upoznamo decu,da li postoji sansa msm sad gupav zakljucak 'da li postoji sansa' sta ako mi tada ne kliknemo,nije nam to to. Jel idemo na crnu listu? Kao sto citate iz prilozenog osetite moj haos 😵‍💫😨
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 27/4/2023, 17:24

Nismo se ni mi kliknuli na prvu, pa evo već je 6.5godina kod nas i ja sam ponosna majka jedne pametnice. Ne brini, uvek možete da kažete ne, bez ikakvih problema.
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 3/5/2023, 07:28

Drage kutanjke,blizi se razgovor. Nervozna sam i verujem da me razumete. Znam kako izgleda kada vas odbiju,dobije se samo poruka,bar smo mi tako odbijeni. Ja sam toliko u nedoumici da li prihvatiti dete starije iako nismo zeleli niti dvoje,niti toliko starije dete.Nismo to naveli u zeljama. Ali su nas pozvali,ne znam ni sama zasto.🤔 Pretpostavljam zbog decaka koji je otp. toliko godinica tj godinu stariji. Haos u glavi. Zanima me kako obaveste kada se dobije odgovor da smo mi izabrani? Kako tece dalje ? Da li odmah treba odgovor da li smo za ili protiv? MM je opusten skroz i njemu je ok da usvoji i veliko dete,dok ja ne.Mi generalno pricamo o usvajanju kada dobijemo poziv,ovako ne. Ne znam da li ste vi pricali o tome ovako? Nemojte mi zameriti sto imam milion pitanja. Znam da su nam ispricali sve i da bi trebalo njih da pitamo ali da idem u soc. radi pitanja zaista ne mogu. 😬
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Drina2 5/5/2023, 10:03

Okice, da li ste vec obavili razgovor? Ja jos cekam prvi poziv, pa mi nije poznata procedura, na zalost ne mogu ponuditi odgovore na ova pitanja, ali navijam  
Drina2
Drina2

Broj poruka : 18
Datum upisa : 30.09.2020

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 5/5/2023, 10:23

Drina2 upravo putujemo....mnogo bre daleko. Do zadnjeg momenta sam za to da se obavi razgovor iako smo oko 450km udaljeni,ali iako smo trazili jedno dete dosta mladje. Opet kazem MM je da se usvoji koji god uzrast. Ne znam da li treba da te uputim u proceduru....ali zove vas vas soc.radnik i predlozi vam potencijalno dete za usvajanje. Mozete odmah odustati,a mozete i pokusati kao mi. Ukoliko ste odbijeni dobijete poruku da ste odbijeni. A ukoliko ste izabrani ne znam 🫣 to i ja cekam da mi neko kaze.🙃
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Lilly@ 9/5/2023, 10:32

Mi smo izabrani da budemo roditelji devojčici od 8 godina. Čim sam je videla znala sam da je to moje dete. Ni jednog jedinog trenutka nismo se predomišljali ilo bilo šta drugo , znali smo da je to ONA.
Njena životna priča je teška ali ona se ponaša kao da nije imala život pre nas. Divna je, dobra, poslušna, lepo uči...imali smo momente , repove njene prošlosti ali kroz razgovor sve smo rešili. Samo da se razgovara, to je vrlo bitno, i njoj i nama je promenjen život i ne može samo ona da se menja i prilagođava već i mi... i dalje se prilagođavamo, učimo mi od nje ona od nas, ali da sam je rodila ne bi bila tako divna.
Bilo je teških trenutaka, mene je stres iscepao, mislila sam da neću da se snađem ali nakon dva meseca sve se sredilo i tada sam već imala osećaj da je ceo život sa nama.
Lilly@
Lilly@

Broj poruka : 28
Datum upisa : 25.03.2019

lela1984, Danara, Okica84 and Labud like this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Marina76 23/5/2023, 17:20

Dobar dan. Imam pitanje za vas ako mozete da mi pomognete. Naime pozvani smo na razgovor za zensko dete od oko 3 godine koje ima problem sa govorom. Ide kod logopeda i ne znaju zasto postoji kasnjenje u razvoju govora. Sta moze da bude uzrok tog problema? Da li to moze da bude u redu?
Marina76
Marina76

Broj poruka : 39
Datum upisa : 28.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Labud 23/5/2023, 17:39

Draga @Marina76, uzrok tome moze biti razlicite prirode. U sustini, deca koja su podobna za usvajanje su bila izlozena razlicitim "neprijatnostima"i to se zasigurno odrazava i na njihov razvoj. Verujem da najveci broj problema ima resenje. Sta su vam konkretno rekli? Mozes pisati i privatnu poruku.

Labud

Broj poruka : 18
Datum upisa : 21.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Takva iskustva zaista raduju sve nas koji cekamo ...

Počalji od Labud 23/5/2023, 17:42

Very Happy Wink
Lilly@ ::Mi smo izabrani da budemo roditelji devojčici od 8 godina. Čim sam je videla znala sam da je to moje dete. Ni jednog jedinog trenutka nismo se predomišljali ilo bilo šta drugo , znali smo da je to ONA.
Njena životna priča je teška ali ona se ponaša kao da nije imala život pre nas. Divna je, dobra, poslušna, lepo uči...imali smo momente , repove njene prošlosti ali kroz razgovor sve smo rešili. Samo da se razgovara, to je vrlo bitno, i njoj i nama je promenjen život i ne može samo ona da se menja i prilagođava već i mi... i dalje se prilagođavamo, učimo mi od nje ona od nas, ali da sam je rodila ne bi bila tako divna.
Bilo je teških trenutaka, mene je stres iscepao, mislila sam da neću da se snađem ali nakon dva meseca sve se sredilo i tada sam već imala osećaj da je ceo život sa nama.

Labud

Broj poruka : 18
Datum upisa : 21.11.2022

Marina76 likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Nadam se dobrim vestima!

Počalji od Labud 23/5/2023, 17:43

roda roda
Okica84 ::Drina2 upravo putujemo....mnogo bre daleko. Do zadnjeg momenta sam za to da se obavi razgovor iako smo oko 450km udaljeni,ali iako smo trazili jedno dete dosta mladje. Opet kazem MM je da se usvoji koji god uzrast. Ne znam da li treba da te uputim u proceduru....ali zove vas vas soc.radnik i predlozi vam potencijalno dete za usvajanje. Mozete odmah odustati,a mozete i pokusati kao mi. Ukoliko ste odbijeni dobijete poruku da ste odbijeni. A ukoliko ste izabrani ne znam 🫣 to i ja cekam da mi neko kaze.🙃

Labud

Broj poruka : 18
Datum upisa : 21.11.2022

Marina76 likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 18/9/2023, 10:11

Pozdrav društvo, ima li nekih novosti? Da li je neko postao mama/tata u međuvremenu?
Danara
Danara

Broj poruka : 199
Datum upisa : 30.09.2016

Labud likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Labud 18/9/2023, 22:32

Kod nas nista novo...valjda je prosla sezona odmora pa ce se nesto dogadjati. Inace, ljudi u CSR su jako optereceni brojem predmeta i rokovima tako da shvatam da im nasa tema nije prioritet.

Labud

Broj poruka : 18
Datum upisa : 21.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 16/10/2023, 23:23

Zdravo! Da li se kod bilo koga, bilo šta dešava?

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Labud likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Labud 22/10/2023, 20:15

Mi smo dobili poziv koji je mozda pravi...🤫

Labud

Broj poruka : 18
Datum upisa : 21.11.2022

lela1984 and Bobaue like this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 25/10/2023, 14:07

Labud ::Mi smo dobili poziv koji je mozda pravi...🤫
Držim pesnice da bude pravi!!! srca srca srca

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

lela1984 and Labud like this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Drina2 27/10/2023, 20:30

Dve godine od dobijanja podobnosti i nijedan poziv...
Nadam se da ce se stvari pokrenuti uskoro, za sve nas koji cekamo.
U medjuvremenu sam zatrudnela u VTO postupku sunny
Drina2
Drina2

Broj poruka : 18
Datum upisa : 30.09.2020

lilymar, lela1984, Danara, Okica84, NinaNana0Oo and Labud like this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 20 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 21 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu