KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spisak priča za knjigu

+4
bobica83
snedra
BiKsi :)
alisa
8 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od bobica83 17/1/2018, 22:37

Jeste njega je ouch usvojio i dao prezime sa neke tri, četiri godine koliko se ja sećam, nije znao a saznao je slučajno kada je našao papire o usvajanju i priznavanju i tu je nastao haos u njegovoj glavi i tada je neke stavri saznao.. Pitacu ga, jer njegov život je španska serija kad je sve to saznao, našao je i biološkog oca i bracu i sestre po ocu i svašta.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 17/1/2018, 22:52

Bobice,
pa tu je onda baš o usvajanju reč tako da to svakako jeste za našu knjigu. To je usvajanje od strane partnera, kažem malo drugačije od našeg usvajanja jer ipak jedan roditelj jeste biološki roditelj. No koliko znam i u tom slučaju se prolazi škola roditeljstva koju mi prolazimo samo što je tu već poznat roditelj koji usvaja. Ali tu su oni bili upoznati sa tim da se uvek kaže detetu za usvajanje i velika je greška što to nisu učinili. Eto tvoj prijatelj je došao i do reuniona sa biološkim ocem i braćom i sestrama. Zanimljivo bi bilo da nam o svemu tome piše, nadam se da će želeti.

Dobili smo još jednu priču usvojene majke, nick je Stars, upisala sam je u početni post :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 28/1/2018, 18:11

Dobila sam još jednu divnu priču - Sarinu. Znala sam da će biti divna a opet dok sam je čitala sam bila baš dotaknuta. Mogu da zamislim tek vi koji niste čitali Saru jer je ona pisala ranije na forumu a već dugo nije... Već sam prosledila priču Happy a ovde opet promenih početni post.

Pišite devojke... Još malo vremena je ostalo a verujem da nam svima znači ova knjiga srca
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od bobica83 28/1/2018, 18:24

Drug hoće da piše samo da skocka sve u glavi. Nego do kad je rok pita?!
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 28/1/2018, 18:42

Jee divno Bobice, staviću druga na spisak za priče u najavi.... Rok je do kraja marta. Mada Happy reče ako bude dovoljan broj priča ranije možda rok bude i skraćen. Tako da čim drug napiše šaljite. Moj mail je msimona32@gmail.com
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od snedra 29/1/2018, 10:45

Bravo Saro za priču! Very Happy

Jedva čekam da je pročitamo.
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 18/2/2018, 15:38

Uspeeeleee smoooo vv d v

Pogledajte prvi post. Imamo devetnaest priča. Pristigla je priča od Trkosoce a Snejpela je mislila da će proširiti priču pa na kraju nije, tako da ide njena priča koju možete da pročitate i na blogu (prva od dve njene priče sa bloga).

Sunflower intenzivno piše i rekla je da će mi poslati u toku dana. Tako da sa njenom pričom to je dvadeset.

Happy girl,
da li znaš koliko još priča može da stane?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od HappyGirl 19/2/2018, 22:08

Sve što stigne do 31.3. ide bez obzira na broj priča. Posle 31.3. neće se primati priče i nema produženja roka. Tako da vam je moj savet da iskoristite ovo vreme, imamo još 40 dana do isteka roka, što je više nego dovoljno da se napiše jedna priča. Takođe, imaćemo novac da izdamo ovu knjigu jer se Antologija1 za sad fino prodaje pa računamo da će se novac skupiti. Posle bi trebalo izdati Antologiju 2 a da li ćemo imati novca i živaca i za usvajanje 2 to već ne znam, tako da iskoristite ovu priliku :)
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 20/2/2018, 13:30

Super da je tako.

Priče od Viktory i Sunflower su skoro gotove ali još nisu stigle do mene... Čim stignu prosleđujem Happy... Tada će ih biti dvadeset i jedna... Dopisivala sam se i sa Bobicom, nadam se da će njen drug napisati priču. Značilo bi da imamo više priča usvojenih.

Nadam se da će se još Kutanjki raspisati. Knjiga je divan poklon i za našu decu i doprinos menjanju društva u nekom pozitivnom smeru.... Može biti i pomoć drugim ljudima koji će biti na našem putu ili već jesu. I neka uspomena na sve ove godine koje smo provodile na Kutku a možda opet i 'prizivanje' novih članica. Divno na mnogo načina srca
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 20/2/2018, 15:49

Dvaaadeeseeet vv d v

Sunflower je poslala svoju priču. Odobrila je da ide odmah na blog pa čim je postavim čitaćete je. Priče dece su suviše dragocene da čekamo, bolje da ih što više nas pročita i da učimo od njih i iz grešaka njihovih roditelja (ili možda i dobrih stvari koje su uradili).
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od snedra 20/2/2018, 16:27

Bravoooo!!!
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 20/2/2018, 16:52

Snedra je isto pitala više usvojenih majki da napišu priče za knjigu. Ako ti neka majka potvrdi Snedra javi pa da stavimo na priče u najavi :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od snedra 20/2/2018, 21:42

Happy, baš si me obradovala za finansijsku kontrukciju! Gde god da pričam o knjizi, svi pozdravljaju uloženi trud i entuzijazam, jedva čekaju da čitaju! Very Happy
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 21/2/2018, 06:40

Meni je sad upalo u oči slovo S kao početno sllovo u nickovima... Davno smo primetile da ogromna većina nas iz usvajanja uzima nickove na slovo S. Iako mnoge od nekadašnjih forumašica nisu aktivne nove članice i bloga opet uzimaju nickove na slovo S poput Snejpele i Sunflower. Sad sam brojala da su od dvadeset priča koje su pristigle sedam sa nickovima na S. Pošto će priče ići po azbučnom redu, kad se dođe do slova S biće - nikad pročitati... Dobro priče će biti razdvojene pa će roditelji i deca biti poseban odeljak knjige... Dobro je jer bi se čitaoci zabagovali kod slova S i ne bi ni krenuli dalje Very Happy U svakom slučaju postoji neka posebna magičnost slova S koja se opet iznova pokazuje...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 21/2/2018, 15:40

Dvadeset jedan vv d

Pristigla je priča od Viktory. Prosledila sam je Happy i uz saglasnost Viktory objavila na blogu tako da možete da je pročitate :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 22/2/2018, 11:50

Dvadeset dve priče vv d v

Dobili smo priču Kristine koja je Snedrina prijateljica. Snedra će je danas staviti na blog. Ja sam je već poslala Happy. I izmenila sam spisak u prvom postu.

Ono što je specifično u ovoj priči je što je Kristina prvo bila hraniteljka svojoj ćerki a onda je usvojila.

Drago mi je što dobijamo različite priče, da vidite koliko mogu biti specifične u nekom pogledu a još više da oni sa strane vide te neke specifičnosti i razlike koje usvajanje nosi.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od snedra 22/2/2018, 12:06

Jeste, to je specifičnost.

Pored toga, specifičnost je i zdravstveno stanje Kristininog muža i same devojčice u trenutku dolaska na hraniteljstvo i niz operacija tokom godina koje je devojčica morala da ima, o čemu Kristina nije šire govorila u samoj priči.

Ima još specifičnosti (da ne kažem otežavajućih okolnosti), ali ih neću navoditi jer ni ona nije htela tim "detaljima" da optereti priču.

Kristina, hvala ti na priči! Very Happy
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od snedra 23/2/2018, 09:33

Na blogu o usvajanju povodom priče od Viktory

https://usvajanje.wordpress.com/2018/02/21/nase-drugo-stanje-viktory/comment-page-1/#comment-4261

i na delu Kutka gde se takodje piše o pričama za knjigu o usvajanju su razmenjena različita mišljenja o spominjanju nacionalnosti dece na putu usvajanja deteta:

https://kutak.forumotion.com/t3194-knjiga-o-usvajanju#594784

snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od snedra 23/2/2018, 09:45

Milslim da je Viktory iskreno navela koje su bile njihove granice i dileme na tom putu. Volela bih da niko od nas nema granice u pogledu karakteristika deteta koje bi usvojio i da sva deca bez roditeljskog staranja u našoj zemlji nađu put do svojih novih roditelja! Istovremeno sam svesna da je to nemoguće, svi smo odrasli ljudi koji sa sobom nose već oformljene stavove i prethodno iskustvo, kao i osećaj sa čim mogu da se nose, a sa čim ne mogu.

Razumela sam da naše priče treba da odražavaju i naše različitosti, a ne samo sličnosti. Upravo iz tog razloga sam uvek pisala i o teškoćama na našem putu prilikom usvajanja deteta, a ne samo o srećnim danima, tako da i moja priča sadrži deo koju situaciju nismo mogli da prihvatimo.

Ako bismo izbacili deo u svakoj priči koji se tiče pojedinačnog puta pre usvajanja, mislim da bi to osiromašilo priče i da čitaoci ne bi dobili pravu sliku, već bi sve priče manje- više u osnovi imale sliku idealnog puta ka usvajanju dece.

Moja sugestija je da se u svim pričama u kojima se spominje da je par odbio da usvoji dete „romske nacionalnosti“ napiše da je dete bilo „druge nacionalnosti“ ili „nacionalnosti različite od one o kojoj se par izjasnio prilikom dobijanja podobnosti za usvajanje“.
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 23/2/2018, 09:58

Da, svakako reagujte i pomozite nam u odluci. Happy, Snedra i ja od juče razmišljamo oko toga.

Ja sam otpočetka imala gorak ukus u ustima u tom delu priče, malo sam popričala sa Happy ali je to ostalo tako jer je to slika ljudi koji su pisali pa da im mi ne namećemo. No kada sam videla reakcije na blogu to sam ponovo počela da promišljam to pitanje.

Knjiga je odraz svih nas ipak i ne bi trebalo da se niko oseća loše kada čita. Ja sam već izbacila iz jedne priče razlog za odbijanje bolest i autorka se složila. Zašto bismo uopšte to navodili u pričama? Drugo je kada smo mi na forumu pa to možemo da obrazložimo a ovako nekom ko čita priče samo ostaje gorak ukus i razdvojenost od drugih. Imajte na umu da su drugi ljudi prihvatili priče koje ste vi odbili i ta deca i ti ljudi treba da čitaju tu knjigu i da se osećaju prihvaćeno i kao deo zajednice. Zamislite da svako od nas navede šta je on odbio, svi bismo bili 'potkačeni'.

Prvo sam bila da se ti delovi obrišu makar ih ja brisala što mi je pored svega dodatan posao. Ali Snedra je predložila kao srednje rešenje da u tim pričama stavimo da je dete iste nacionalnosti, da je to paru bitno... Što sam više razmišljala čini mi se da je to možda najbolje rešenje. Time bi se očuvalo ono što ste pisale a ne bi se ugrožavala ni jedna grupa, uostalom čitaoci i ne znaju koje ste vi nacionalnosti... A i bilo bi lakše za ispravljanje. Jedina priča u kojoj bi ostao tok je Danarina jer je njena priča upravo afirmativna za usvajanje dece romskog porekla i to je jedan pozitivan cilj koji naša knjiga može da ima.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od trkosoca 23/2/2018, 17:21

Mi smo hteli dete druge nacionalnosti samo je bio uslov da ne bude tamnije puti. Ja bih volela da smo mogli usvojiti i takvo dete ali nismo hteli da otezamo i detetu i nama. Sada imamo det belo kao flis papir pa cim izadje na sunce imamo silne probleme. kremu za suncanje nosim od maja do oktobra sa sobom...Malo sale na nas racun
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od HappyGirl 23/2/2018, 18:18

snedra ::
Moja sugestija je da se u svim pričama u kojima se spominje da je par odbio da usvoji dete „romske nacionalnosti“ napiše da je dete bilo „druge nacionalnosti“ ili „nacionalnosti različite od one o kojoj se par izjasnio prilikom dobijanja podobnosti za usvajanje“.

Da ne dužimo priču oko toga, predlog je usvojen Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 23/2/2018, 20:33

Ja sam predložila da ja uradim te izmene. Ukoliko vam ne odgovara javljajte. Svakako možete i vi da ispravljate, ne bunim se. Very Happy Ako ja ispravljam mogu da vam pošaljem priče da pogledate pre nego što ih opet pošaljem Happy.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od snedra 23/2/2018, 22:17

Hvala Happy! Very Happy
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 1/3/2018, 06:33

Nešto ste opet zastale u slanju priča... Pa da ponovim moj post koji sam stavila i na fb na profil Usvajanje Srbija pre neki dan...

Za našu knjigu o usvajanju pristiglo je ukupno dvadeset dve priče. Od toga su 14 priča napisale usvojene majke, 2 priče usvojeni očevi, jednu priču usvojena baka, četiri priče odrasli usvojeni i jednu priču biološka majka.

Priče možete slati sve do kraja marta. Pošto je već ovaj broj priča dovoljan neće biti produžavanja roka.

Posebno bih vas pozvala zbog ove nesrazmere da napišete vašu priču ako ste usvojena osoba. Takođe muški ugao je malo zastupljen. Sve četiri priče usvojenih su napisale usvojene devojke. A i usvojeni očevi slabo pišu, zato sam razdvojila priče i roditelja da vidite taj odnos. Ako želite da se vaš glas čuje napišite nam i pošaljite vašu priču.

Ja sam danas dobila 'Antologiju priča o neplodnosti', prvu knjigu koju je forum Kutak izdao gde je pet priča o usvajanju od ukupno četrdeset tri priče. Pored jakog utiska zbog situacija koje su žene prolazile a to su uglavnom Kutanjke koje poznajem bila sam ponosna na svog supruga jer je jedina priča koja se tu našla od svih očeva - njegova priča, priča usvojenog tate.

To me je podstaklo na ovaj post.. Lepo je kad ugledate ono što pišete u knjizi, kad ne znate do koga će sve doći ali njom ste sigurno nešto promenili, neko će bolje razumeti usvajanje, neko će krenuti tim putem...

Mail na koji se šalju priče je msimona32@gmail.com

Simona
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 3 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu