KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spisak priča za knjigu

+4
bobica83
snedra
BiKsi :)
alisa
8 posters

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 4 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 6/3/2018, 08:01

Dvadeset tri priče vv d v

Pogledajte prvi post, naša draga Sunflower imaće dve priče u knjizi. Pričala sam o tome sa Happy pa se i ona složila tako da sam joj poslala priču od Sunflower a obe možete da pročitate na blogu.

Radi se o tome da postoji kako i vidite nesrazmera u broju priča usvojenih osoba i broju roditeljskih priča. A ne bi trebalo da je tako, ovo je priča o deci... I njih bi trebalo da čujemo, bar onu nekadašnju decu i da kroz njih bolje i mi razumemo našu. No svi moji apeli da usvojeni pišu ostali su bez odziva. Sunflower je obradila za blog jednu čestu temu usvojenih, možda najčešću, a za koju moram da priznam dok Daca nije počela da spominje ja nisam znala da je tako. Posle sam našla u drugoj, trećoj, petoj priči i deluje da je nešto prilično univerzalno. Sunflower je to povezala sa pričom o Ružnom pačetu koja nam je svima poznata i mislim da je to dalo dodatni kvalitet priči. Mene je duboko dodirnula baš zbog toga što znam tu priču i što sam je mnogo puta čitala Viktoru. Bila sam zadovoljna i samom sobom kad sam pronašla i onu sliku vezanu za bajku pa cela priča od Sunflower deluje kao moderna bajka o Ružnom pačetu.

Mislim da je značajno da se nadje u knjizi baš i zbog razumevanja jer često se deca ne razumeju a iz ovih priča koje će se naći u knjizi čini mi se da to razumevanje ne bi bilo bolje. Oni pišu da traže biološke roditelje i kako izgleda ta potraga i utisci kad ih nadju. Ali za čitaoca koji je van usvajanja sam razlog potrage ostaje totalno nerasvetljen. Zašto bi neko kome je u porodici sve dobro tražio one koji su ga ostavili? To je klasično pitanje koje postavljaju i često sam vidjala da oni primitivniji napadaju odrasle usvojene koji su bili u potragama i u medijima zašto su nezahvalni i slično... Ova priča će možda bar donekle osvetliti te motive...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spisak priča za knjigu - Page 4 Empty Re: Spisak priča za knjigu

Počalji od Simona 14/3/2018, 11:41

Dobili smo priču Bobičinog druga. Priča je... nemam reči... Toliko jaka, toliko potresna.... Hvala Bobici što nas je povezala.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu