KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
Ancica 87
sanja 73
Principessa
Padobranka
Lilica
Elenaa
HappyGirl
Mimi12
NovaNada6
noja
srculence 84
Blanka
Zmajuška
Bobac
bobica83
MalaSaJuga
Bobaue
panda :)
Dora1
AriesMe
bebana81
saska1
Jerapetra
ne gubim nadu
PalcicaBg
aurora
ganedina
Vanja80
hany
zozoni
Makija
Vuchica
marina_82
micam
Nessi
SladZana
Toscana
Bekanicaa
Hobbes
Eve
bebko
Tavita
NikolaMaja
Mammy
BSNS
alisa
lilly13
zsuki75
Sirijus
Rada74
Lenaaa
Strumfeta78
BabyBear
Maki11132
dusica78
libra35
MIRKA85
AriesGirl
mimi85
BiKsi :)
Bozica
65 posters

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 7/11/2017, 11:31

NikolaMaja, srecan pocetak!
Saska, drzim pesnice da se ponovi isti scenario kao kod nas!
Bozice, mozda jos ima nade! Ne odustaj jos!
Mimi slazem se sa tobom. Ja sam pre nego sto sam krenula za Prag uradila operaciju donje vilice i stavila navlake na donju vilicu, tj metalo keramicke krunice. Pred Prag sam operisala gornju vilicu, kad sam se vratila ceo avgust sam isla na brusenje zuba i postavila i kompletnu gormju vilicu, opet metalo keramicke krunice, jer su ove bezmetalne preskupe...Metala koliko hoces...a ja sada 5.mesec...
Ne nabijajte sebi pritisak bez razloga...samo verujte u uspeh...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Makija 7/11/2017, 11:39

Ćao društvo, želela bih da vam se pridružim u ovoj našoj borbi za bebe. Suprig i ja smo u toj priči nešto više od četiri godine. Od lekara do lekara prođoše godine...svi su govorili da je sve u redu, da sačekamo još malo, da se opustimo bla bla truć a vreme prolazi i ništa se ne dešava. Kod mm-a je sve u redu, on je 1985. godište. Ja sam 1984. hormoni su u najboljem redu, hormoni štitne žlezde su isto dobri, hsg urađen i jajovodi su prohodni. Pre dvadesetak dana utvrđena IR, na Glukofažu sam od tada, nemam policistične jajnike. Pored toga moj amh je prilično nizak i to je ono što me zabrinjava. Danas idem kod endokrinologa da još i on pogleda te hormone, a sutra kod mog ginekologa da vidimo šta nam je činiti. Eto, to je ukratko. Nadam se da je IR bila problem i da ću uskoro ugledati svoju pozitivnu betu, a ko ne onda vto. Verujem da je sa vama sve lakše i da ću lakše prolaziti kroz sve uz vašu podršku. Svima želim da što pre dođu do svog cilja.

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 7/11/2017, 11:41

Makija, dobro ti nama došla i što pre ostala trudna!!!
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 7/11/2017, 11:52

Makija dobrodosla. 
Glukofaz vec posle 3 meseca koriscenja moze da donese dobre rezultate. Povisen insulin sprecava pravilnu ovulaciju. A lekic koji pijes dovodi do ovulacije i povecanja kvaliteta jajnih celija. Zelim ti da sto pre ostanes trudna i to prirodnim putem...da ne ne udjes u vto pricu...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Makija 7/11/2017, 12:07

Hvala vam puno srca . Ja se iskreno nadam da će Glukofaž da sredi stvari, verujem u to. Videćemo.

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od libra35 7/11/2017, 13:54

Makija vidi sa dr pa pocni da pijes sve za poboljsanje jajnih celija:dhea,q 10,smokve u maslinovom ulju,inofolic obavezno...laneno seme..i procitaj na tu temu ima jos prirodnih stvari koje ce pomoci...srecno😘
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Maki11132 7/11/2017, 15:22

BabyBear ::
NikolaMaja ::Božice, baš mi je žao .Evo grlim zagrljaj
Principesa, nisam možda dobro napisala,( odlepio mi telefon jutros i zato sam vas zatrpala sa tri poruke) možda postoji nešto što smeta organizmu zbog pojedinih metala. Možda bi bilo dobro da popričaš sa nekim doktorom , jer svi metali otpuštaju ne mogu da se setim tačno šta...
A ja sam jotros malo bila van sebe od što iznenađenja, što od nervoze. Ciklus mi je počeo bez ikakvog znaka, a trebao je 10.11. Pa sam morala da trčim kod mog ginekologa da mi prepiše Dipherelin 0.1, ( inače se prima potkožno u stomak, javila mi kordinatorka iz PFC),koji me je lepo smirio, rekao da će sve biti u redu, dao nalog za boce i zakazao UZ za 12 dana. Tako da sam malopre u previjalištu dobila prvu bocu i bolelo je nije da nije, ali mi je mnogo lakše što to ne moram sama. Kod pripreme za VTO sam svaku dala ja sebi , čak i oba puta stop injekcije i sada sam presrećna jer će mi ih davati neko drugi. Od sutra sam ,osim boca, na terapiji i. estrofem 2mg 3x1,prednison 5mg 1x1. aspirin 100mg 1x1 i folna kiselina 10mg 1x1. Da im javim u kliniku Uz 12 dan i onda se dalje dogovaramo. Eto, izvinite na opsežnom izveštaju. igra
sretan početak


Da li moze jedno pitanjce:)
koliko kosta akupunktura i kako se izvodi u Pragu? Kontakt?

Maki11132

Broj poruka : 19
Location : Belgrade
Datum upisa : 05.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 7/11/2017, 15:35

Makija dobro nam došla i da nam što pre zabebiš!
Žene ja ne nadjoh ništa vezano za one metale i vto na sajtu klinike Kinderwunsh u Beču, jedino preostaje da ih kontaktiram lično nekim mailom ili sl. pa da pitam. Ali sam se raspitala kod hirurga koji mi je ugradio taj šraf i on mi je rekao da bi mi oporavak od vadjenja šrafa iz stopala trajao maltene isto koliko i kad sam lomila nogu (kaže mesec dana bolovanja + rehabilitacija posle) rekla sam mu hvala lepo, nema ništa od te priče. Vala ne bih prolazila ponovo štake i ceo taj horor ni za živu glavu! E pa ako će to bas toliko da utiče onda jbm li ga...😔
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sanja 73 7/11/2017, 15:40

Saška svim srcem navijam za tvoju veliku betu sunny sunny sunny
NikolaMaja srećno draga,
Božice proveravaj betu,nadam se da si išla kod svog dr.
Palčice tebi i Nini hiljadu poljubaca srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od panda :) 7/11/2017, 15:54

Makija dobro nam dosla Very Happy , Saska srecno i da beta bude velika ,NikolaMaja srecan pocetak ... Bozice da li si bila kod ginekologa?

panda :)

Broj poruka : 103
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 04.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bozica 7/11/2017, 16:24

Drage zene, zelim vam radost, ogromne bete i uspjesne trudnoce.. Ja se moram malo odmoriti od svega, pa u nove pobjede.. Masem vam!!

Pandice, kod ginekologa idem u četvrtak, ciklus je krenuo.

Bozica

Broj poruka : 62
Datum upisa : 23.10.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Makija 7/11/2017, 17:30

Hvala svima na dobrodoslici, pa da se ispracamo sa ove teme uskoro svi.
Danasnji izvestaj :)
Endokrinolog mi je prepisao Euthyrox 25mg 1x1 zbog povisenog Anti TPO-a i kaze da mi je TSH 2,56 u referentnim vrednostima ali da bi za trudnocu trebalo da bude nizi. Tako da sam sad na tom leku plus Glukofaz.
Danas mi je 11dc, uradjen uz:
Endometrium 7,2
Na desnom jajniku folikul od 22mm. Da budemo aktivni pa da idem u petak ponovo na uz da vidimo da li je pukao.

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 7/11/2017, 18:39

Makija, sad pritegni muzica I samo napred sa radovima  sex sex sex
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 7/11/2017, 18:43

Saška, iz sve snage navijam da ovaj postupak bude dobitni i da oba bebaća ostanu kod mame narednih osam i po mjeseci!

NikolaMaja, srećno bockanje, da početak decemra donese jednu veeeliku betu!

Božice, žao mi je, ali kako si i sama rekla - nema odustajanja!

Poljubac za sve koračaljke ljubav
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 7/11/2017, 20:20

NikolaMaja, srećan početak, draga! osmeh srce

Božice, budi jaka! srca

Makija, dobro nam došla! Ovde ćeš se udobno osećati ali ti želim što pre da se preseliš na trudničke teme sunny
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 7/11/2017, 21:35

PalcicaBg ::
2.11. smo postali roditelji tako zeljene i cekane devojcice.Drage moje borite se svom dusom i telom,mnogo je tezak ovaj put,ali nagrada je bozanstvena.
Da svaka od vas oseti ovu beskrajnu radost.
Ljube vas puno Nina i mama!
smajli angel srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca

Makija ::Ćao društvo, želela bih da vam se pridružim u ovoj našoj borbi za bebe. Suprig i ja smo u toj priči nešto više od četiri godine. Od lekara do lekara prođoše godine...svi su govorili da je sve u redu, da sačekamo još malo, da se opustimo bla bla truć a vreme prolazi i ništa se ne dešava. Kod mm-a je sve u redu, on je 1985. godište. Ja sam 1984. hormoni su u najboljem redu, hormoni štitne žlezde su isto dobri, hsg urađen i jajovodi su prohodni. Pre dvadesetak dana utvrđena IR, na Glukofažu sam od tada, nemam policistične jajnike. Pored toga moj amh je prilično nizak i to je ono što me zabrinjava. Danas idem kod endokrinologa da još i on pogleda te hormone, a sutra kod mog ginekologa da vidimo šta nam je činiti. Eto, to je ukratko. Nadam se da je IR bila problem i da ću uskoro ugledati svoju pozitivnu betu, a ko ne onda vto. Verujem da je sa vama sve lakše i da ću lakše prolaziti kroz sve uz vašu podršku. Svima želim da što pre dođu do svog cilja.
Dobrodosla i sto pre te ispratili na trudnicke! Ovo je talican forum, videces sta ti kazem! yes roda roda roda Obavezno uradi vitamin D!

Bozica ::Drage zene, zelim vam radost, ogromne bete i uspjesne trudnoce.. Ja se moram malo odmoriti od svega, pa u nove pobjede.. Masem vam!!

Pandice, kod ginekologa idem u četvrtak, ciklus je krenuo.
zagrljaj A sve je s pocetka obecavalo da ce biti dobro, grlim jako,da istisnem tugu. Odmori,odboluj, pa novi plan i nova akcija!

NikolaMaja, srecno bockanje i novi pocetak! sretan početak

Saleeeeee, za tvoje praske sunkice navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od panda :) 7/11/2017, 21:38

Biksi ja sam uradila vitamin d i nije bas sjajan 69 ali dok ne odem kod ginekologa kupila sam vigantol kapi i cek rezultate inhambin b

panda :)

Broj poruka : 103
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 04.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 7/11/2017, 21:42

Bravo Pandice, uvek se poboljsa kvalitet jc kad je vitamin d u normali. A utice on lepo i na mozdane celije i psihicu nasu.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Makija 7/11/2017, 22:02

BiKsi uradila sam Vitamin D i on je 35 ng/ml a referentne vrednosti za dovoljno su od 30 do 100. Da li je to malo?

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 7/11/2017, 23:24

Makija nizak ti je vitamin D... cudi me da ti endokrinolog nije dao vigantol kapi...
Pandice zasto si radila inhibinB? Ja koliko se secam on govori samo o tom ciklusu u kome je radjen i menja se iz ciklusa u ciklis
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Makija 7/11/2017, 23:40

Iskreno, nisam mu ni pokazala vitamin D jer sam zaboravila da ga odštampam, ali idem ponovo u petak tamo u Višegradsku pa ću da pitam. A sutra idem i kod svog ginekologa po uput pa ću i sa njim da vidim. Kljukaću se sa čim god da treba. Sad mi je jasno zašto su mi neuhvatljive ovulacije: IR, vitamin D, TSH... Hajde samo da se pokrenemo sa mrtve tačke i vrtenja u krug.

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 7/11/2017, 23:45

Kod kog endokrinologa u Visegradskoj ides?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Makija 7/11/2017, 23:54

E ranije sam isla kod dr Spremovic ali sam je uvek cekala po tri-cetiri sata, ne mozes je nahvatati ni za glavu ni za rep. Danas sam bila kod Dr. Zorić...ako sam dobro zapamtila, mrzi me sad da ustajem iz kreveta da pogledam u papir, činj mi se da je tako neko prezime.

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 8/11/2017, 07:34

Bozice, zao mi je sto se moralo tako zavrsiti, odmori malo, grlim te jako.
Makija, dobrodoslica i od mene!

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od panda :) 8/11/2017, 07:51

Alisa htela sam jos neke analize da uradim koje do sad nisam radila pa da sve prikupim da odnesem kod doktora...a iskreno nisam znala da se inhambin b razlikuje od meseca do meseca jer tu analizu nisam do sad radila kao i vitamin D

panda :)

Broj poruka : 103
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 04.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu