KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
Ancica 87
sanja 73
Principessa
Padobranka
Lilica
Elenaa
HappyGirl
Mimi12
NovaNada6
noja
srculence 84
Blanka
Zmajuška
Bobac
bobica83
MalaSaJuga
Bobaue
panda :)
Dora1
AriesMe
bebana81
saska1
Jerapetra
ne gubim nadu
PalcicaBg
aurora
ganedina
Vanja80
hany
zozoni
Makija
Vuchica
marina_82
micam
Nessi
SladZana
Toscana
Bekanicaa
Hobbes
Eve
bebko
Tavita
NikolaMaja
Mammy
BSNS
alisa
lilly13
zsuki75
Sirijus
Rada74
Lenaaa
Strumfeta78
BabyBear
Maki11132
dusica78
libra35
MIRKA85
AriesGirl
mimi85
BiKsi :)
Bozica
65 posters

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 23/2/2018, 19:01

Aurora zao mi je jako.Sta je vise s ovim betama?
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 23/2/2018, 20:23

aurora grlimo bice sl put dobitni sigurno ..  osmeh srce

a da li si proveravala prolaktin  ? ja se nekako uvek njega uhvatim jel je meni on bas bio visok pa sam ga spustala .... pred postupak bio takav inace u normalnim uslovima bio skroz ok ..dr je da se da terapija ako je visok
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 46
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 23/2/2018, 20:26

Aurora reči nemam...
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 23/2/2018, 20:57

Aurora draga sta reci.

Kod mene slican scenario,samo i ovaj put biohemijska.

Postupak u PFC kraj januara 2018.transfer 2 embriona,terapija u fulu,embrioglue,hecing,intralipidi,pronizon10mg,progesteron depo 2 puta nedeljno,pregnil1500 isto tako,akupunktura.Ma sve.12 dan beta 45,67 a 14 dan 22,3. opet biohemijska.

Menjala navike u ishrani,posetila sve moguce lekare,uvela terapije gde treba i sve sve sto sam znala i umela i sto su lekari rekli al neide i neda se.
Pitam se dokle vise i kako dalje?
Bas nas poteralo.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 52
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 23/2/2018, 23:29

Cure mnogo mi je zao i micam i aurora, generacijo ne dajte se...Znam da je sve teze sto si stariji, sve ti teze padaju i postupci i neuspesi, evo ja od straha nikako da se nakanim da udjem u postupak. Ne znam više šta da vam kažem osim da dok god imate motiv i snagu, da ne odustajete. Nemoguće da nema nekog rešenja koje će nas konačno izvesti do tog svetla na kraju tunela..
Ljubim vas i grlim obe jako ❤❤❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 24/2/2018, 07:29

Uh, žene, mnogo mi je žao kad ovo sve čitam 😔 Ostaje nada da će doći naših pet minuta sreće i za to se borimo!
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 24/2/2018, 08:46

Noja jesam prolaktin proveravala pre dva meseca, u decembru. Bio je u redu.
Zaboravila sam da napisem da sam ovaj put pila i prednizon od 10mg (prvi put). Pocela od drugog dana ciklusa i sad se jos uvek postepeno skidam sa njega.

Imam utisak da sam toliko postala "tvrda" na sve ovo da mi sada pomisao na ponovnu laparaskopiju deluje ono kao... pa ajde.. bockanje za razne stvari su postale svakodnevnica.
Ritam šta dalje je počeo da melje. A to uopste nije dobro. Prosla sam fazu fizicke uznemirenosti i ovaj put me bas zestoko uzdrmalo i mislim da to ostavlja posledice.
Dalje, gomila pitanja sa podpitanjima u glavi i preispitivanja su potpuno zauzele moj zivot. Na svim nivoima.
Grlim devojke 🤗
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 24/2/2018, 13:01

Drage moje od pitanja zasto i kako u glavi haos.Svaki neuspeli pokusaj gadja sve dublje i boli sve jace,a emocija nema ne ispoljavaju se vise.Savijaju se u klupko i motaju do kad pitanje je.Al duboko u dusi postoji vera u uspeh i osecaj da ce biti.Opet na drugoj strani stoje 45 godina i broj pokusaja koji koleba sve ove misli i leluja,vuce na drugu stranu.Ova borba je teska,preteska.
Ja bih dalje imam veru,ali kako,nedostaje novca.Nedostaje i samopouzdanja.Pitanje stoji sta sad nije u redu kad smo sve uradili kako treba.Zasto opet biohemijska i koliko jos?U svemu ovome treba i srece a meni ocito nije naklonjena.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 52
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 24/2/2018, 21:20

Zao mi je za sve one kojima jos uvek nije uspelo,bice bolje,valjda.Ja nemam pojma kad cu nazad u borbu,uhvati me panika pri pomisli na novu VTO.Valjda ce jednom biti kako treba,mora.micam i aurora,glavu gore i verujte da ce te jednom dobiti bebu,kao sto i ja verujem.Pozdrav svima!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 25/2/2018, 01:44

Devojke da vas pitam, da li se NK ćelije iz endometrijuma rade samo jedanput i ta analiza važi zauvek, ili se moraju ponavljati na neko odredjeno vreme? Da li neko zna to?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 25/2/2018, 13:22

Prinncipessa breoj NK celija varira i nije  uvek isti to su mi rekli u PFC Prag kaze dr Sonja da je to analiza koja nije bas pouzdana al uvode intralipide i pronizon10mg da suzbiju imuni odgovor organizma.Netreba se ponavljati rekla mi je samo znas da su povisene i uzimas terapiju u postupku.Ona cak kaze da je pronizon sasvim dovoljan a intralipide daju jer ne skode organizmu a mogu pomoci(nije dokazano jos je eksperiment).Jedino kod osoba koje imaju neko autoimuno oboljenje ima smisla uvoditi i druge terapije(irvig infuziju) i ici kod imunologa.E sad ko ce ga znati,izgleda da taj deo jos nije dovoljno ispitan pa se oni za neuspeh odmah hvataju za NK posto nemaju drugi razlog.
Ja sam sad pila pronizon 10 i primila intralipide 10 dana pre transfera i na sam dan transfera,a nalaz NK celija je 12%,i opet nista.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 52
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kobac robac 25/2/2018, 17:25

Zdravo devojke, nova sam na forumu i slabo se snalazim. Zelim samo da podrzim sve devojke koje prolaze kroz vto...i sama sam u toj prici. Danas mi je 9. dan stimulacije ali UZ je bio bzvz tako da se i ne nadam bas nesto. Lazem, nadam se ali kontrolisano. Luda sam. Veliki pozdrav
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 25/2/2018, 17:46

Kobacrobac dobro nam dosla.Nisi iznela detalje je li bilo folikula na tom uz i koliki su bili?Koji ti je dan ciklusa a ne stimulacije?
Endometrijum je zaista mali za taj deo ciklusa al ako ima folikula on se moze podebljati uvodjenjem estrofema.Ovako imamo malo podataka.Koje su ti dijagnoze?
Desava se da zene ne reaguju na terapiju iz vise razloga.Nekada je to pograsan da kazem mesec,dijagnoza smanjene rezerve isto daje losiji odgovor na stimulaciju,pogresno odredjena stimulacija svasta nesto.Da li si primala kontraceptiv pre postupka?
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 52
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kobac robac 25/2/2018, 17:52

Meni je ovo druga vto. Prvu sam radila u Pragu, primala merional i mala 7 folikula i jednu jajnu celiju i to losu. Sada radim kod nas, primala sam merional 5 dana po tri ampule, i doktorla kaze kao da si vodu primila...imam 2 folikula do 8 mm. To je bilo u petak ( 7. dan ciklusa) onda su mi dali da dva dana da primam gonal. Sve vreme pijem i klomifen. Sutra imam uz ne znam sta ce biti. Je l ima jos neko ko ne reaguje na merional?
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kobac robac 25/2/2018, 18:04

Nisam primala kontraceptiv. Mislim da je kod mene do zaliha jc...ali ipak se nadam. Kakva je takva je ali je zaliha
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 25/2/2018, 19:28

Micam, pitam jer sam sad radila NK ćelije i vrednost je 5, nalaz uredan. Ali možda ću odloziti transfer za leto jer sam htela da radim neko veliko čišćenje organizma koje traje 3 meseca, pa zato pitam...s druge strane imam autoimuno oboljenje, pa mi tek u tom kontekstu onda nije jasno kako mi NK ćelije nisu uvećane? Aj sad vi meni objasnite to ako možete...
Kobac dobro nam došla, želim ti svu sreću u ovom postupku. Samo gledaj da svedeš stres na minimum koliko je moguće, ostalo nije do tebe...držim ti fige! 🤞🏼💪🏼❤

-------

https://kutak.forumotion.com/viewtopic.forum?t=3280
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu