KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

+24
Bekanicaa
Rada74
Vanja80
Dora1
saska1
AriesGirl
Tavita
Niny
BabyBear
sanja 73
PalcicaBg
BiKsi :)
micam
mimi85
NikolaMaja
marina_82
bebana81
Jerapetra
ivanicasale
Strumfeta78
mamadabudem
libra35
Mimi12
Bobac
28 posters

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od Dora1 6/11/2017, 15:30

Drage moje, evo i ja da otvorim svoj dnevnik. Malo sam čekala ali sad ću ukratko da napišem nešto o sebi i o uspehu.
E ovako, naša priča tj. borba za potomstvo počinje 2012-te godine. Prvih godinu dana smo pokušavali, bez uspeha. Nakon tih godinu dana odlučujemo se da radimo tri IUI u Višegradskoj, ali na žalost i taj poduhvat neuspešan. U međuvremenu samoinicijativno saznajem da imam određene problemčiće koje se rešavaju terapijom (u potpisu sve stoji) i konačno 2016-te odlučujemo se za Prag (PFC) gde nam se dešava naša prva vto priča. Moram da priznam, mnogo lepo iskustvo, bez obzira što sam bila pod hormonima, ali tih 17 dana je bilo čarobno iskustvo, gledala sam kao naš odmor koji nisam imala dugo, dugo. I desila se trudnoća ali na žalost vanmaterična, i sledi jedno veliko ružno iskustvo koje hvala Bogu prolazi što bezbolnije za mene - sa kiretažom, ali bez operacije, samo otišlo- sreća u nesreći. Nakon toga pravim dugu pauzu, što zato što mi prija, što zato što sam u poslu bila non stop, od 07.00-19.00 svaki dan.

Skoro godinu i po dana nakon Praga, 27.10.2017. godine osetim se čudno. Umor u toku pričanja, čudni bolovi u donjem delu stomaka, ali i menstrualni  bolovi, umor uopšte i na kraju metalni ukus u ustima. Bi mi sve to veeeoma čudno jer to nisam nikada osetila. E da, kafa mi je odjednom postala fuj, gadna. E to mi se na primer desilo posle Praga, to za kafu. 30.10.2017. ne budem lenja, uradim test i pokaže dve crtice! Ja ostah u čudu, dragi na poslovnom putu i pitanje Šta sad? Potpuno neočekivano. Naravno da sam se svaki dan posle Praga nadala, razočarana kada vidim da stiže mens. ali ovaj put sam prvi put bila mirna, staložena, ali i izgubljena.
Sutradan radim svoju prvu betu i iznosi 747,5. Definitivno se nešto dešava. Nakon dva dana radim svoju drugu betu i iznosi 1589. Tačno se duplira. Zakazujem kod svoje dr, ali i taj dan mi se pojavljuje tek tek sukrvica, malo me to zabrinulo, zbog vanmaterične. Na prvom UZ se vidi mešak, ali tako maleni da dr kaže da sam juče došla ne bi se video. Odmah mi daje Progesteron depo, prepisuje na treci dan do daljnjeg, Utrogestan, folna i fraxi za svaki slučaj bez obzira što još nisam otišla kod svog hematologa (Elezovića). Naravno zakazujem kod njega, baš večeras imam konsultacije.
Uglavnom, opet radim betu danas 06.11.2017. i beta iznosi 5257 I osećam da je to to, jer osećam promene u sebi, žiganje u donjem delu stomaka, pospanost. Sad bi trebalo da sam tačno 6 nedelja.

Tako da moje drage, najdraže, koje ste sa mnom delile i one tužne a i one srećne momente, ja osećam da ovo malo čudo koje se desilo raste u meni i želi da mu ja budem mama! Još uvek nismo čuli srculence, nadam se da hoćemo za jedno nedelju i po dana.
Mnogo sam srećna! osmeh srce Mnogo sam zahvalna Bogu što nam je podario posle punih 5 godina šansu da budemo roditelji a ja osećam da će biti sve u redu. Prosto osećam, nemam strah. Ne znam da li je to dobro, ali mislim da ne može da šteti malom čudu u meni.  trudnica

Svakako bih se zahvalila i svima vama dragim devojkama, koje ste uvek bile tu da saslušate, bodrite i koje ste, definitivno, ovu borbu učinile mnogo podnošljivijom! Ljubim vas sve i svima želim da vam se desi čudo jedno, na ovaj ili onaj način, važno je da se desi.  Uh... emocije me pukle, raspekmezila sam se!! srca srca srca srca srca srca srca
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od Nessi 6/11/2017, 15:49

Predivna priča!!! Nek je sa srećom!!! d

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od Dora1 6/11/2017, 15:52

Hvala, Nessi! osmeh srce
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od Bobac 6/11/2017, 15:57

Srecno Dora! Divna prica, samo tako bez straha. Zelim ti da uzivas u trudnoci, da bude sve lagano i kako treba i da na kraju dugog i najcudesnijeg putovanja zagrlite svoju mirisnu bebicu.

ljubav

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od mimi85 6/11/2017, 16:35

Dorice mila, zelim ti mirnu i skolsku najdosadniju mogucu trudnocu! Srecna sam zbog tebe ONOLIKOOOOO!!!!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od Mimi12 6/11/2017, 16:53

Srecno otvaranje dnevnika! I da cela trudnoca prodje neosetno. Verujem da hoce, jer se neosetno ta mrvica i ugnezdila kod svoje mame, kad ste se najmanje nadali. angel

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od Dora1 6/11/2017, 16:54

Bobac, hvala, draga smajli angel

Mimi, hvala ti draga! Ovoooliko te grlim grljenje

Mimi12, hvala, draga na lepim rečima! ljubav
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od bebana81 6/11/2017, 20:18

Dora srecno otvaranje dnevnika, potpuno te razumem sto si i procitala kod mene. Samo tako bez straha nastavi, tako i ja razmisljam. Puno srece ti zelim😘❤️
bebana81
bebana81

Broj poruka : 285
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od micam 6/11/2017, 22:11

Dora draga srecno otvaranje dnevnika.Da sve prodje bez problema i skolski.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 52
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od saska1 6/11/2017, 22:49

Dora srećno otvaranje dnevnika da ti trudnoca protekne u lijepim trenutcima i sreci da strahu nigdje ne bude mjesta da uzivas punim plucima svakoga dana .😊😊
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od Vanja80 7/11/2017, 07:19

Dora, srecno otvaranje dnevnika, divna ti je prica, da ti trudnoca prodje lagano i opusteno, da uzivas u svakom momentu! osmeh srce

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od AriesGirl 7/11/2017, 08:44

Dora, srecno otvaranje dnevnika. Neka ti trudnoca bude dosadna i skolska.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od libra35 7/11/2017, 08:57

Divotica👶
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od mamadabudem 7/11/2017, 09:58

Čestitaaam! MLogo volEm te trudnoće iz kućne radinosti!  sunny sunny sunny sunny sunny sunny srca srca srca srca srca
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od Strumfeta78 7/11/2017, 11:15

Srecno otvaranje dnevnika, nek trudnoca bude skolska!!!
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od sanja 73 7/11/2017, 15:21

Dora želim ti laku i bezbrižnu trudnoću love love love
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od ivanicasale 7/11/2017, 17:43

Dora srecno otvaranje dnevnika.Zelim ti laganu i divnu trudnocu
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 37
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od Jerapetra 7/11/2017, 18:39

Dora, neka je sa srećom otvaranje dnevnika i neka bude jedna divna trudnoća! Odlično je što se osećaš tako kako se osećaš, to bebaću mnogo prija. Neizmerno se radujem zbog tebe i mislim da će sve da bude sjajno i da ide glatko do kraja, tako neki osećaj imam. Obožavam ovakve priče, kad se sve spontano desi, posebno nakon toliko borbe, predivno. Poljubac ljubav

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 41
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od Dora1 7/11/2017, 19:32

Bebana, micam, Saska, Vanja, AriesGirl, libra35, mamadabudem, Strumfeta, sanja, ivanicasale, Jerapetra, svima vama hvala do neba na prelepim rečima! Ljubim vas!!

Bila sam kod svog hematologa, dao mi je istu terapiju kao posle prve vto. Fraxi 0,3 do kraja trudnoće, folan 2xdnevno i naravno sa fraxijem sam počela od prvod dana pozitivne bete. Biće sve u redu, verujem!

Imam zakazan drugi UZ sad u petak, 10.11. i nadamo se najlepšem zvuku, zvuku jednog života! Jedva čekam!

Inače i dalje imam žiganje, danas je 6+1 nedelja. Grudi i dalje bole, pogotovo kada su u brusu, ali imam one sportske pa mi on najviše prija jer nema žice i pamučan je, lagan. Sada sam malo malaksala, mislim da je mi potreban neki suplement za trudnice ali sačekaću petak da vidim šta će mi preporučiti dr. Ljubim vas sve! Za sada je to to. E da, počela sam da meditiram, na youtube-u ima raznih meditacija za trudnice i mogu vam reći da mi jako prija i potpuno se opustim. Slušalice na uši i uživam. trudnica srce
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od BiKsi :) 7/11/2017, 21:06

Dora, neka ovo putovanje bude ispunjeno samo lepim,neznim, nasmejanim i divnim trenucima!

Srecno i sve skolski bilo!

srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od Dora1 7/11/2017, 21:40

Biksi, hvala ti do neba!!! osmeh srce love
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od bebana81 7/11/2017, 21:51

Dora ja sam odmah dobila vitamine za trudnice, elevit mi prepisali. Ako ga budes pila, gov... Je braon zelenkasto da se ne uplasis😂😂😂
bebana81
bebana81

Broj poruka : 285
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od Dora1 7/11/2017, 22:13

Bebana, heheheh ok. Dobro si me pripremila Very Happy
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od marina_82 7/11/2017, 22:24

Dora tako treba yes Radi stvari koje ti prijaju i opustaju te. Uzivaj u trudnoci smajli angel
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 42
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od BabyBear 7/11/2017, 22:32

Dora draga, srecno otvaranje dnevnika. Zelim ti sve kao I sebi I da sve prodje kao mirna voda, da uzivas iz dana u dan I budes srecna zbog svakog novog dana u kome ce ti rasti stomak. Ja samo u njega gledam I uzivam. A taj tvoj pozitivan osecaj je najbitniji, veruj mi.
Ljubim te puno  ljubav
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!! Empty Re: DORA1 - Moje dugo čekano najčudesnije "putovanje"!!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu