KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+47
mimi85
MalaSaJuga
aurora
libra35
NikolaMaja
mamadabudem
alisa
PalcicaBg
Blanka
Mimi12
Hobbes
panda :)
masato
TrebamNaDijetu
bebko
Nataly17
fight&faith
Bobaue
saska1
dusica78
lenjivica
Lenaaa
Elenaa
Mika
Simona
Pikseta
srculence 84
nina :)
Amna84
Bobac
ivanicasale
Zmajuška
Principessa
zsuki75
Sirijus
sanja 73
Jerapetra
BiKsi :)
Dora1
Tavita
valika77
sunny.tp
Eve
Anka13
danica87
dada88
Rada74
51 posters

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 1/6/2017, 16:24

Hobbes dobrodosla...Ja ne mogu stavarno da verujem da ima tako neodgovornih ljudi...Kako bre popucali folikuli???Pa zasta lekari sluze tu???
Nisi pogresila sa Vesnom videces uostalom.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 1/6/2017, 16:41

Amna, čestitam! Najveću birku si izborila, a proći će i te nus pojave. Użivajte i radujte se!

Hobbes,dobro došla! Žao mi je što si imala takvo prvo iskustvo. Sigurno je u pitanju loša procena lekara. Neka i tebi dr Kopitović bude srećne ruke kao i mnogima od nas.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 1/6/2017, 16:48

Ma...odgovor je bio da se eto desi ponekad, svaki organizam drugačije reaguje ili je ciklus prosto bio takav, spomenuto je i da STOP inekcija možda nije dobro aplikovana. Sve u svemu ružan osećaj.
Kada sam u Beogradu posle bila kod jedne dr, ona se zapanjila i tvrdi da je to njihova greška, da se zna kako deluje STOP inekcija i da su zakasnili.
Obzirom da osim godina nemam neki specifičan problem (ili ga nemam jer su svi u fazonu, ma biće čim je bila ta prirdona trudnoća u tim godinama), nisam imala ni iskustva niti predstavu o čemu sve treba voditi računa pre i u toku VTO. Mislila sam naravno da o tome vode računa lekari.

Sada, nakon što sam čitala po Kutku i na drugim mestima slične tematike, shvatam da je moj pogled bio prilično naivan.
Na konsultacije sam ponela šta su mi tražili: nalaze hormona, spermogram, nalaze o trombofilijama i blagoj IR. Dobila sam terapiju, krenula u maju, 2 kontrolna UZ (2 folikula 18 i 18,4 mm, endometrijum oko 9) i krenusmo na punkciju. Rezultat su 2 folikula pukla pre punkcije.

Sad kad čitam o TSH<2, merenju LH i estradiola ili nečeg sličnog kao nečem obaveznom tokom VTO,...brrr.
I sve bih to i izbrisala, nego su mi sad hormoni u haosu, mislim što je verovatno normalno posle stimulacije...
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 1/6/2017, 16:52

Hvala vam na dobrodošlici!  ff
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 1/6/2017, 17:18

Hobbes i ja sam imala prirodnu trudnocu pre svih vantelesnih i niko nije znao zasto ja do sada nisam ostala trudna.Jer bas to"kad je prvi put bilo bice opet"do sada nisam ostala trudna.Na ovu poslednju sam pitala vesnu isto to zasto ako je sve ok ja ne ostajem trudna.Rekla mi je da ce ucibiti sve sto je u njenjoj moci da ostanem i uspeli smo i hvala joj do neba na tome.Tako da veruje da ce i tebi pomoci.Drzim fige
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 1/6/2017, 19:02

Hobbes, zao mi je sto si tako prosla. Moram da ti priznam da su to "pocetnicke" greske i da mnoge od nas nisu znale mnoge stvari vezane za vto sa istom logikom kao sto je i tvoja bila- jer bi trebalo da lekari kojima je to jelte profesija, brinu o tome, a ne mi...
Meni se nazalost desila ista stvar u Pragu, samo sto su mi pored 2 dominantna folikula koji su pukli pre punkcije, ostala jos 2, od kojih je jedan bio nezrela jajna celija, a samo 1 upotrebljiv. Meni su to strasne stvari! Prica doktora iz Praga je bila da su to verovatno bile ciste i da su pukle, sto je jako razljutilo i doktora koji me je spremao iz Bg-a i mene, jer je to cista nebuloza! Covek je klasicno pogresio sa tajmingom stop inekcije i to se zbog toga dogodilo. Cak mi je i doktor u bg-u koji mi je radio vrlo pazljivo 4-5 folikulometrija ovde, rekao posle da mu je predlozio da se stop inekcija da u podne, a on je ipak insistirao da to bude u 21h...Pritom, kao ni tebi, ni meni niko nije radio apsolutno nikakvu hormonsku analizu ni pre samog pocetka, ni tokom stimulacije...i onda tom nekom glupom pricom doktori peru ruke od odgovornosti (u mom slucaju oba doktora razlicitom pricom), a ustvari njihov nemar i greske mi na kraju placamo!
Ja sam posle Praga bila jako istraumirana i prosla sam sve zive klinike u Bg-u, od Ivanovica, preko Ljubica (Jevremova), Bis intermedicus-a (Spremovicka), dok na kraju nisam zavrsila (kao i dobar deo zena ovde) kod Kopitovicke, koja se po meni ne moze ni izbliza uporediti ni sa jednim doktorom kod kog sam pre nje bila. Tako da, opusti se sad, pokusaj sto pre da izbrises iz glave ovo lose iskustvo i prepusti se Kopitovicki, ona je sjajan strucnjak, divan covek i jedan vrlo pozrtvovan lekar, koji se zaista bori do poslednje kapi krvi za svoje pacijente. To je bar moj utisak i ne bih je menjala koliko god da treba puta jos da idem na vto.
Sve najbolje ti zelim! 😊❤


Poslednji izmenio Principessa dana 1/6/2017, 21:25, izmenjeno ukupno 1 puta
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 1/6/2017, 21:25

Amna cestitam,da ste zivi i zdravi 100 godina.Da nam ozdravis brzo i da uzivas u tvojoj bebici koju si zeljno cekala.Javi nam se ponekad kad imas vremena
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 1/6/2017, 21:57

Hobbes dobrodosla. Svaka od nas ima tih nekih negativnih iskustava u pocetku. Bogu hvala pa si promjenila dr i izabrala pravig strucnjaka!. Samo naprijed svu srecu ti zelim !!!!! good job
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 1/6/2017, 23:41

Zsuki srecno sutra na aspiraciji, drzim fige jako i navijam da bude sto vise kvalitetnih jc! 🤞🏼🤞🏼🤞🏼💪🏼💪🏼💪🏼❤❤❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zsuki75 2/6/2017, 00:00

A što ne volem da brijem micikuuuu, pa užas. Izgleda mi ko u neke tifusarke, majke mi!
Hvala vam na zalivanju, najbolje ste!
Dva sata nakon pregnila krenula neka sluz da mi curi, kao kod ovulacije, nadam se da nisam i ja slično prošla kao ti hobbes! Inače to se i meni jednom desilo, u Segedinu. Ili se zakasnilo sa aspiracijom ili su folikuli bili prazni, uglavnom od par folikula dobih jednu jć. Dr mi iskreno ispričao oba scenarija i nije naplatio taj deo postupka. I taj put je ta jedna otišla skroz do morule, skoro blaste.

E pa odoh da spavam, sutra izjutra u 8 ležem organska jajca. A dotle sledi nagradna igra : koliko je Žuki snela jaja? Hihihi

Pozdravljamo vas tifusarka i ja!

Javljam se!

zsuki75

Broj poruka : 873
Godina : 48
Location : NS
Datum upisa : 05.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 2/6/2017, 07:22

Zsuki srecno i ja ne volen da brijam pa sam za A isla na depilaciju i bilo mi ekstra a sad moram da brijam...Evo spremam se za uz i vatam brijac u ruke😁😁😁😁Cekamo tvoj izvestaj
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 2/6/2017, 07:51

Zsukiiiii srecnoooo koko. Ja tipujem na 5 komada minimum srca
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zsuki75 2/6/2017, 10:22

Sirijus zamalo!
6!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
još uvek sam u šoku. Bio mi Steva na aspiraciji, eto imao srećnu ruku. Od 6 folikula 6 ćelija.
Razgovarala sam sa embriologom u vezi klasičnog IVF, rekla je videće kad očisti ćelije kakve su, pa možda jednu -dve pusti da se same oplode. (uvek su mi bile bolji embrioni kod klasičnog IVF-a nego kod ICSI)
Od treapije sam dobila
Fraxiparin (?!) prvi put do sad -nemam mutacije, verovatno preventivno dala
Femibion
deksazon - 2xpola tablete
utrogestan

pitala sam je za pregnil, tu se napravila ludom, kao eto sve znate a ovo ste zaboravili, pregnil se daje samo kao stop, a ne posle aspiracije :)
pitaću je ponovo prilikom transfera :)

čekam embriologa da mi javi popodne šta je odlučila, i kakve su čelije!

ljubima vas.

zsuki75

Broj poruka : 873
Godina : 48
Location : NS
Datum upisa : 05.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 2/6/2017, 10:32

Divne vesti!!! radost
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lenaaa 2/6/2017, 11:04

Divno Zsuki srca srca
Lenaaa
Lenaaa

Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 2/6/2017, 11:34

Opa batooooo........ Steva je baš talija lol!
Neka je srećno Zsuki biće tu da Luca bira batu seku kombinovano.... ma milina osmeh srce
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od valika77 2/6/2017, 11:46

Zsuki. ljubav
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 2/6/2017, 12:00

Bravo, Zsuki koko, čekamo da jave, biće fantastični embriončići! radost radost radost radost radost
Hobbes i Lenaa, dobrodošle! ff
Amna, baš mi je drago što si se javila, navijam da ti se to što pre sredi, mogu misliti kako je teško, pa da uživaš 100 posto sa svojom bebicom! sunny

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 2/6/2017, 12:23

Wooooow 6 jc, bravo mala! Idemo sad da se oplode i super podele sve! 💪🏼💪🏼💪🏼🎉🍾🎈🏊🏼🎊❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Anka13 2/6/2017, 12:26

Zsuki prava si koka 6 komada bravo , bravo. Navijam da to bude 6 lepih blastica.
Anka13
Anka13

Broj poruka : 34
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 2/6/2017, 12:28

Wow, Zsuki, kokice jedna sunny sunny sunny sunny sunny   sunny Šest komada, ti si moj idol! Bravo, srećno!!!

Amna čestitaaam osmeh srce


Poslednji izmenio mamadabudem :) dana 2/6/2017, 12:59, izmenjeno ukupno 1 puta
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 2/6/2017, 12:38

Zsuki, svaka čast, prelepe vesti!!! lol! lol! lol!
Hobbes, dobrodošla, a sve mi smo pravile greške na početku, niko nije odmah upućen i informisan o svemu. Ja Kutak vidim kao jednu divnu, veselu i pozitivnu porodicu!!! Svi su tu da pritrče u pomoć!

NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 2/6/2017, 13:07

Bravo Zsuki za 6 komaTa osmeh srce Bice tu materijala dosta! Bravooo good job good job good job
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 2/6/2017, 13:46

Zsuki bravo zeno,navijam za eksploziju u labu :-)
Dr Steva je zlato,verujem da ce vam doneti srecu.Sto se pregnila tice iako ti ne odobri ne brini,i onako nije dokazano da utice na implantaciju.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobac 2/6/2017, 14:09

Zsuki, bravo, bravo, bravo! Sada da se svi pretvore u male okrugle, predivne embrioncice!
bb bb bb bb bb bb bb bb bb bb bb bb bb

Amna, cestitam ti i zelim da svi problemi brzo prodju, pa da uzivas sa svojom lepom bebicom.

Hobbes, dobro nam dosla. Greske su iza tebee, sad punom parom napred. Mnogim devojkama je znanje i posvecenost dr Vesne pomogla da danas grle svoju decu.

Grlim sve moje drage Kutanjke.
d

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu