KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+73
Bobac
zsuki75
Gagagaga
Rada74
danica87
srculence 84
leptirica1977
Hande
Pikseta
sretnazvijezda
nina :)
Vuchica
ganedina
Sofija Veks
jelena*mama2andjela*
noja
ninica2
anasrce
lela1984
masato
HappyGirl
Bekanicaa
kornjaca
enap
libra35
valika77
Ancica 87
Buba82
PalcicaBg
bebana81
Principessa
BabyBear
Angie83
Blanka
Padobranka
Bundevicav
marina_82
alisa
Zmajuška
saska1
zumbulcic
bak
Elenaa
sanja 73
Hugolina
mimi85
bobica83
Tavita
ivanicasale
Jerapetra
tiramisu
Sirijus
mamadabudem
daki_mm
marijaivlada
Dora1
BiKsi :)
jelena.kuburic
Mika
Bobaue
daduska
sanja369
sunny.tp
dusica78
Tebi
mmakica
topalovic
kolibri5
Smrdica
fight&faith
Bubamarica79
Jaka
branka86
77 posters

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jaka 23/11/2016, 22:28

Elena, hoće to tako da se iskomplikuju pred VTO. Meni su se dešavale neverovatne  stvari. Dva puta sam imala udes pred postupke, samo mesec dana pred postupak. Na sreću bez nekih velikih povreda. Ali morala sam odlagati , zbog pretrpljenog straha i 
stresa.Treći postupak priprema vađenje nalaza itd. muž hitno nekakva operacija, nevezano za VTO. 
Tako se to hoće, ko zna zašto je to tako. . .

Što se tiče praznika, ja ih teško preživljavam  Sad već zadnjih par godina ne kitim jelku. Kad je nema ko da raščerupa. A na poslu kad je podela paketića  Crying or Very sad pa septembar priprema za školu... tako po nekad se osećam da ne pripadam ovom svetu.  SAMO vi to razumete. Devojke ne znam šta mi bi šta se raspisah. Ljubim vas sve. 

Angie83 želim ti sreću, biće tu lep broj jc

Jaka

Broj poruka : 43
Datum upisa : 15.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Elenaa 23/11/2016, 22:43

Da li znate gde da drzim gonale u Srbotrade rekli na sobnoj nije bio na hladnom ni kad su mi kupili.Citala na netu mesec dana pre upotrebe izvaditi iz frizidera,sad neznam sta da radim ni staviti u frizider ni drzati u sobi toplo je. A upotrebicu mozda za dva meseca

Elenaa

Broj poruka : 87
Datum upisa : 03.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Angie83 23/11/2016, 22:51

Elena aj pitacu sutra sestru u Feroni kako oni cuvaju Gonale. Verovatno oni to nabavljaju na veliko, ne verujem da brzo bas potrose, pa cu videti u kojim uslovima ih oni cuvaju. Javljam ti kad saznam 😘
Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jaka 23/11/2016, 23:00

Elena, ne znam šta da ti kažem pametno.  Možda da ih držiš u donjoj fioci u frižideru. Javiće se neka pametnija devojka.

Jaka

Broj poruka : 43
Datum upisa : 15.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 23/11/2016, 23:17

Radila ja u firmi gde je bio zapravo kokosinjac u rasponu od 20-60godina. Jedina nemam decu. One nemaju sa mnom o cemu da pricaju jer zaboga enmam decu, a s druge strane mi strasno zavidele sto imam vremena na pretek za sebe... I svaka je imala istu pesmu-njeno je proslo, nazivela se, sad deca treba da zive i uzivaju.... Kad sam otisla odatle, preporodila sam se
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Elenaa 23/11/2016, 23:24

Da Mimi isti slucaj i sa mnom hehe
Pa mi onda kazu pa sto ti ne dodjes na kafu ti bar imas vremena pih smucile mi se,a trudne za godinu njih cetiri naravno svaka mladja od mene!
Kako nisam tamo dusu sam odmorila

Elenaa

Broj poruka : 87
Datum upisa : 03.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 23/11/2016, 23:31

Elena, ja sam sve drzala u frizideru.

A te zene po firmi su prave kvočke, boze koliko su me samo zagledale i kad se ugojim gledale mi u stomak, ma fuj! U pocetku me nerviralo a kasnije samo bacim sve na ignore i boli me dupence sta pricaju.
Ljubim vas ja sve redom moje koracaljke, samo hrabro na putu do svog cilja, a te dokone babe nek vataju zjale jer za boljega i nijesu.

Laku noć srca
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od HappyGirl 24/11/2016, 07:43

Cure, Kutak je smatrao da treba da reaguje i zato evo izjave Kutka povodom ovog članka na Blicu



Nemamo decu, ali imamo glas
 
Odbornik SNS-a , R. Lečić je javnom uvredom upućenom odbornici dr Vesni Novaković, optužio svaku ženu naše zemlje koja se bori protiv steriliteta, diskriminišući ih kao neku poluvrstu bez prava glasa. Danas, on je uvredio ceo jedan grad veličine Novog Sada jer upravo toliko koliko taj grad ima stanovnika toliko je parova koji vode svoju bitku za potomstvo. Danas je to Novi Sad, sutra je to i Niš uz njega. Grupa od 6000 članova Foruma o sterilitetu i roditeljstvu "Kutak", ovim putem ustaje protiv ovog sramnog čina i zahteva od nadležnih da se dotični odbornik ne samo novčano kazni za uvredu časti, već i da se pod obavezno razreši odborničke dužnosti. Kao podrazumevano, ne navodimo posebno, obavezno javno izvinjenje svim ženama koje je ovim putem izvrgao stubu srama, a pred medijima.
 
Forum Kutak - Forum o neplodnosti
kutak.forumotion.com


http://www.blic.rs/vesti/srbija/nemas-decu-i-ne-mozes-da-komentarises-odbornik-sns-a-uvredio-koleginicu/4y4010v


Uzmite učešća pa ako ništa drugo ostavite komentar na strani Blica o ovom članku a svakako ga možete proslediti i na druge adrese i po društvenim mrežama.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dusica78 24/11/2016, 09:22

Hepi, prava reakcija! Bravo i za pravovremenost!
Ostavljen komentar na strani Blica.
Dobro je što je zaista ogromna većina komentara istog raspoloženja i sličnih zahteva. Ipak se čini da se svest o problemu steriliteta povećava, a nadamo se da će time i vidovi rešavanja da se poboljšaju.
dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 24/11/2016, 12:36

Ni ja im ne ostadoh dužna komenatar Very Happy Valjda će objaviti, nije nekulturan, ali jeste oštar. Slažem se sa Dušicom, zaista je ogromna većina komentara na mestu. Ako se menja svest, poboljšavaju se i vidovi rešavanja, i ja se nadam tome.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 24/11/2016, 12:36

Devojke, da li neka od vas koristi Estreva gel? Ja sam ga pre 2 dana dobila kao terapiju od endokrinologa, ali ga nema nigde u Bg-u...navodno su ga jedino imali u Laurus apoteci u Katanicevoj, sad od pre mesec dana nemaju ni tamo...u inostranstvu ga ima, ali nigde ne moze da se kupi bez recepta...ne znam sta da radim...help... 😔😰😪
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 24/11/2016, 13:07

A cemu sluzi taj gel?
Ako imas nekog preko nek ti endokrinolog napise recept pa ga skeniraj i posalji... mozda ce moci tako da ga kupe
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 24/11/2016, 13:08

To je transdermalni estrogen. Napolju ne priznaju nase recepte, tako da od toga nema nista...😩
Jedino da neko napise u inostrantsvu recept, sto je skoro nemoguca misija jer oni to tamo nece da rade (zivela sam u Nemackoj 8 god., pa znam...).
Ja sam mislila ako je nekom ostalo pa da mi proda, ili ako neko koristi sad pa ima neki nacin da nabavlja...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 24/11/2016, 13:13

A sto ti ga je prepisala? Zbog endometrijuma?

Ima apoteka koje hoce da naruce lekove po potrebi... probaj sa Ivancic i sinovi... ili jos bolje ako znas neku apotekarku pa je zamoli da ga naruci... ili pitaj endokrinologa sta da radis posto ga kod nas nema
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 24/11/2016, 17:39

Znam da ima neka apoteka u NS koja narucuje lekove, skoro sve moze da se naruci.Pokusacu da saznam kako se zove i nadjem broj telefona. 
Nase recepte mozda ne priznaju, al moze da ih prevede sudski tumac i na osnovu prevoda ce ti izdati lek.Znam to jer je moja mama kupovala citostatike u Nemackoj tako, a tako su joj donosili i iz Austrije.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 24/11/2016, 17:43

Apoteka Jojic, Novi Sad.Probaj kod njih, oni sve narucuju.Ne znam kako da kopiram broj, nesto nece, ali imas ih na googl-u.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 24/11/2016, 18:42

Apoteka Fabeg, pancevo, takodje su narucivali iz inostrastva lekove proveri sa njima 013 314851
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Elenaa 24/11/2016, 19:13

I apoteka Laurus ima lekove iz inostranstva ulisa Kataniceva pored Hrama

Elenaa

Broj poruka : 87
Datum upisa : 03.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nina :) 24/11/2016, 21:26

iris novi sad
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 25/11/2016, 10:10

Hvala devojke puno! 😘😘😘
Uspela sam preko prijatelja iz Italije da ga narucim 😊
Sad jos da se organizujemo oko dostave, i bice ok 😉
Sto se tice Laurus apoteke, tamo su ga jedino i imali (niko drugi niti moze niti hoce da ga naruci, jer "ne stoji na spisku odobrenih lekova"-idioti!), ali kazu da je trenutno zastoj kod dobavljaca, sta god to znacilo, pa ga vec mesec i vise dana nemaju...
Inace, apoteka Ivancic masu stvari nije u stanju da nabavi, oni su nacisto pukli, svasta nesto sto sam pokusavala preko njih da nabavim nisam uspela u poslednje vreme...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 25/11/2016, 10:15

Alisa, prepisan mi je zbog sredjivanja ciklusa i deficita estrogena, a ujedno i pripreme endometrijuma za postupak. Prvo je htela da mi da Cikloproginovu, na sta nisam htela da pristanem ni za zivu glavu, pa mi je onda dala ovo...ovi transdermalni estrogeni su mnogo manje stetni za organizam, jer su prirodniji od sintetickih hormona, tako sam cula...samo sto ih u ovom trenutku nema kod nas...
Ispada nekako da mi sa tim modernim lekovima kaskamo u odnosu na svet jedno 20 godina- to je tamo skroz normalno...jbg, Srbija...😔
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Angie83 25/11/2016, 11:43

Elenaa pitala sam sinoc u Feroni u vezi cuvanja gonala, sesrtra mi je rekla da ih cuvaju na sobnoj temperaturi ne u frizideru.
Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Angie83 25/11/2016, 13:55

Devojke upravo me je zvala Vera embriolog  da mi kaze da je od 10 jc 8 bilo zrelo i svih osam se oplodilo Very Happy Videce kako se razvijaju embrioni i u zavisnosti od toga odluciti da li ce ET biti u nedelju, ili cemo ici na blaste, onda u utorak.
Moram da vam ispricam sta mi se desilu sinoc, od te kolicine stresa mislila sam da nece na dobro izaci.
   
U 17:30 zakazano da mm da uzorak, a meni aspiracija u 18h mi stizemo, nekih pet min ranije. Cekaonica PUNA, stizu i neki novi ljudi i nemaju gde da sednu bukvalno. Sestra nas pita da li samofinansiramo postupak. Ja joj kazem da sami placamo i da je bolje da to sada obavimo jer placam karticom, a znam da im aparat za kartice iz nekog razloga ne radi posle 20h, neki prethodni put smo se zadesili kasno i morali smo kesom neke lekove da platim jer nije radio aparat.
Prethodni put smo bili u nedelju i neka sestra mi uradila obracun koliko novca ce to sve izaci, prosto da znamo koliko da pripremimo. I ja je tada pitala da li moze placanje karticom ili mora kes. Kaze ona moze kartica samo ako je radni dan i pre 20h. Super, da  ne vucemo kes.
I sinoc, mi tako na salteru kad ja spomenuh karticu sestra se smeska i kaze da, moze kartica za lekove ali sam postupak tih 250.000 mora kes, jer je to neki depozit, i knjize ga na dan et, jer ako bude manji broj embriona vracaju deo para.
Ali ja sam pitalaaaaa u nedelju, i to mi tako nije receno. Nemamo taj novac kod sebe imam ga na plastici. Pogledam mm on zelen u faci. Pri tom tu tri sestre ni jedna ne kaze pa ok platite lekve sada a postuipak cete prilikom et., nego kao verovatno je nova ta sesta koja mi je tako pogresnu informaciju dala i ne zna da ne moze karticom  affraid  Pitam gde ima najbliza Inteza, objasni ona, mm vec na vratima izlece iz klinike, ja trcim za njim a sestra vice zamnom da ja ostanem da me pripreme, a on da ode da podigne pare. Ali on ne moze da podigne prare sa mog racuna, nisam ni stigla da joj odgovorim, vec  sam izletela, jer vidim da precutno insistiraju da se veceras plati sve.
Vozimo se ka toj banci i svadjamo u kolima, ja sam kriva sto nisam podigla pare bla bla bla. Stizemo do te banke, ja na vrata, ona ne radi, radi do pola pet aaaaaaaaaaaaa
Vristala bih. Agonija. Stoje ljudi pred bankomatom ja vec polu histericna jer se priblizava 18h i aspiracija, pitam gde ima druga ta banka. Pridje zena objasnjava mi, ali  totalno pomucenje svesti,  ja je nista ne cujem, molim je  samo da sedne u kola sa nama da nas odvede vraticemo je gde god treba, jer ne poznajemo grad izgubicemo se a svaki munut nam je vazan. Naravno da zena nece, jer sam joj veerovatno izgledala kao neka poluhistericna lujka. Uglavnom objasni ona mm odprilike kako da stignemo do te druge banke, pitali usput jos neke ljude posto ni mm-u nije naj bolje doprlo do mozga sta je pricala. Da naglasim da smo u Novom Sadu bila cetiri puta, i to sve samo do Ferone, znamo taj put kojim  smo naucili kako da stignemo do bolnice i to je to, ostatak grada ne poznajemo. Ulecem u banku unutra tridesetoro ljudi ceka red. Obzirom da ja radim u toj banci, setim se da imam sluzbenu legitimaciju u torbi, izvadim je i zamolim obezbedjenje da me prosleedi kod neekoga hitno. Odvede me covek do neke diskret blagajne i kaze da sam koleginica iz Bg i da mi gori pod nogama. Ja kako sam stala kod zene na salter pocela da placem, u jednom dahu joj ispricala sta se desava, starija zena  vidim gleda me sazalivo dok joj se bukvalno tresem na salteru. Da ona meni pare, trcim u kola, treba sada naci pravi put do klinike nazad, obzirom da smo oboje bili prilicno pomucene svesti dok smo jurili da nadjemo banku. I naravano kada te krene, ono te bas onako krena... Skrenemo na pogresnom semaforu, vozi, vozi  vidimo nije to to, opet skreni, pa opet. Zalutali. Najdenom ispred nas most, pise na tabli Dunav, aaaaaaaaaa Nakon mosta tunel i precrtana tabla Novi Sad. Jbt izasli smo iz NS-a. Zvoni tel zovu iz Ferone vec drugi put. Cujem sesta besna sa one strane "Pa jesmo vam rekli da vi ostanete a suprug da ode po novac?" Tad joj kazem da ne moze on da podigen pare sa mog racuna, ona ko spusti loptu, kazem joj da smo tu za deset min, a pri tom nemam pojma gde smo. Uspemo da se okrenemo posle tog tunela i vraimo za NS. Ali i dalje ne znamo gde da vozimo. Pitam na semasaforu devojku iz susednih kola kako da stignemo do Bul Patrijarha Pavla i ona kaze odmah tu na sl seemavofu levo. Jbt olaksanje. Stizemo u Feronu u 18:25, ja odmah kod pulta pocinjem da placem, samo je eksplodiralo iz mene. I dalje niko ne spominje da nismo morali da jurimo toliko, da smo mogli da platimo postupak prilikom ET, ne bismo im to sigurno ostali duzni. Brzo me vode u sobu na priprmu, mm da da uzorak, dolazi anesteziolog ja jos placem. Dolazi ta sestra sto me zvala i kaze da je bas bila ljuta sto sam i ja otisla a rekli su mi da ostanem, ali da im je postalo jasno kada sam im rekla da mm nije mogao da podigne novac.
Primirila sam se nekako za desetak min. Odveli me na aspiraciju, ostatak price je ok. Izvadili 10 jc. Cim sam se probudila spakovali se i vratili kuci, samo da legnem da prespavam i da prodje taj dan.

Eto price, sada mogu i da se nasmejem, ali sinoc verujte mislila sam da ce me strefiti srcka yes

Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dusica78 25/11/2016, 14:04

Angie, čim je bilo ovoliko "uzbudljivo", na dalje mora da bude odlično :)
dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sanja 73 25/11/2016, 16:30

Angie baš je bila trka...verujem da nije bilo ni malo jednostavno,sad navijamo za lepe embrione osmeh srce osmeh srce osmeh srce
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu