KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+38
lola1980
BiKsi :)
micam
HappyGirl
Hipatija
mimi85
alisa
Bobaue
Nella
Sanjosh88
ixxa77
snedra
Dragan 1
Cekica
mamadabudem
Danara
Simona
tanjaz
ninica2
Sirijus
BabyBear
trkosoca
Gabriela
Zmajuška
sanja 73
marina_82
Alex78
nina :)
lilymar
Ambra
JAmajka
miksa
bak
Viktory
Tangerine
Struzzo
majat
Jagodica-Bobica
42 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 1/11/2016, 10:20

Danara, ne postoji dvogodisnjak koji nije vezan za hranitelje. I moja je bila vezana vise za nju nego za njega ali i za njihovu decu. Ako je dete drustveno vi tu necete imati mnogo problema. Nakupujete se poklona (naravno ne skupih jer im interesovanje traje 2 sata plafon) i time je kupujete svaki dan. Naravno uz puno poklanjanje paznje i igranje. Puno toga ti zavisi i od hranitelja, ako ti oni budu pomagali da se dete lakse odvoji ici ce sve brze, ako su oni "problematicni" i odmazu onda ste u problemu. Sve to treba tek da vidite i da procenite situaciju. Bitno je da ste vi izabrani za roditelje. Very Happy Very Happy

Nina, meni je to tepanje iz miloste tipa talibanka mnogo slatko. A ima tih tako nekih momenata kad podivlja, gora je od talibana Laughing Laughing
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 1/11/2016, 12:50

Hvala svima od srca osmeh srce . Bićete u toku sveg dešavanja. Lepo je što podržavamo jedni druge
Danara
Danara

Broj poruka : 200
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 1/11/2016, 14:44

nas su u centru za socijalni rad ucili da ljudi preko 43 godine ne mogu da dobiju decu mladju od tri godine. Otkud sad to. A i govorili nam da to sto smo mladji je super i plus al ocigledno nije . Nema pravila. Predjes silne km da bi 40 minuta popricao sa komisijom i posle pola meseca te odbiju e to je .... Ja sam diplomirani sociolog radim u pio fondu 6 godina ya stalno muz radi 16 godina u pozoristu kao dekorater. On ima 37 g ja 36, imamo stan od 55 kvadrata nas. imamo i mlade roditelje koji mogu da pomognu i finansijski a i mogu cuvati dete kad zatreba. Ali sve to njima nije dovoljno. Svaka cast vama koji ste usvojili i sve najbolje vam zelim. citam forum od juna ali nisam pisala do sad.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 1/11/2016, 14:48

Nisam pisala ovde jer sam mislila da ovi iz centra za soc. rad citaju pa nam zato nece dati dete al to je moja fantazija bila ocigledno
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 1/11/2016, 14:54

Dobrodosla. Ne razumem kako su vas tako ucili kad zakon kaze da najveca granica izmedju deteta i usvojitelja ne moze biti iznad 45 god. Tacno je da se za mladju decu prednost daje mladjim usvojiteljima ali nije pravilo. Nije mi ni bas najjasnija tvoja recenica da im nije dovoljno? Na sta si konkretno mislila? Pa ni mi ne zivimo na Dedinju u 300 kvadrata a stan koji imamo je i te kako dovoljan za dete.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 1/11/2016, 14:59

nisam mislila na stan nego na sve ukupno vezano za nas, obrazovanje, stalan posao, stambeno pitanje sve ukupno.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 1/11/2016, 15:02

Ali mozda sam ja mislila sto kazu prvo pa musko, Prvi razgovor i uspeli smo. Nisam neki optimista po prirodi ali ovaj put sam se nadala.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 1/11/2016, 15:16

Prvo trkosoca, dobrodosla!

Drugo, s obzirom da imamo siroku publiku, mozda da "skineš" iz tvog posta gde tačno radite... Skroz dobronamerno.

Što se tiče razlike, teorijski, par u kome stariji usvojitelj ima 45 godina i 7 meseci može da usvoji bebu od 6 meseci. Što se romske dece tiče, znam ljude koje je CSR (iako imaju 50 godina) pozvao za romsku bebu od 1,5 godinu, s tim što bi nakon uspesne adaptacije tražili saglasnost Ministarstva.

Generalno, mi kada ovde pišemo retko navodimo nacionalnost deteta, tako da se ne mogu uporediti godine osobe koja piše i godine deteta i zakljuciti da se ne uklapa u ono sto smo culi od socijalnih radnika.

Nadam se da ti informacije koje razmenjujemo znače i držim ti palčeve da što pre stigne pravi poziv. Very Happy

Ako želiš napiši nam koju ste starosnu granicu stavili za dete.

Mnogo pozdrava!
snedra
snedra

Broj poruka : 1930
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 1/11/2016, 15:43

Drage moje sreca sreca radost! Izabrani smo za roditelje za decaka. Javili su mi danas oko jedan. Jos sam u soku. Danara krenulo nam je svima sa kutka izgleda! jupiiiii!!! Ljubim vas sve!!!


Poslednji izmenio Viktory dana 8/11/2016, 21:34, izmenjeno ukupno 1 puta
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 1/11/2016, 15:45

Hej Viktory, cestitamo i grlimo jakooooo!

as as as

Neka vam je sa srecom sa vasom bebom!

Poljupci! srca1 srca1 srca1 srca1
snedra
snedra

Broj poruka : 1930
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 1/11/2016, 15:52

Hvala Snedra! osmeh srce
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 1/11/2016, 15:57

I opet da ponovim: KUTAK JE ČAROBAN!

Za tri nedelje - tri divne vesti o usvajanju!!! Prvo Ambra, pa Danara i danas Viktory!

Živeli! bravo bravo bravo

navijači2navijači2navijači2

nemam reči nemam reči nemam reči nemam reči

cvećecvećecveće

konfetekonfetekonfete

wavecrowd


Poslednji izmenio snedra dana 1/11/2016, 15:58, izmenjeno ukupno 1 puta
snedra
snedra

Broj poruka : 1930
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 1/11/2016, 15:58

Ijaoooo pa ovo je divno, ostaćemo bez ikoga na spisku čekalica!

Čestitam Viktory vv vv vv
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 1/11/2016, 16:00

Simona,

daj Boze da se isprazni spisak cekalica i da svi predju na spisak roditelja, i Dragan i Jagodica Bobica i svi ostali!

A u medjuvremenu ce stici neke nove "cekalice" koje ce takodje jednog dana dobiti svoju decicu! Very Happy


Poslednji izmenio snedra dana 1/11/2016, 16:11, izmenjeno ukupno 1 puta
snedra
snedra

Broj poruka : 1930
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Viktory 1/11/2016, 16:11

Hvala Simona! Rekli su javice nam do kraja nedelje kad idemo na upoznavanje i prilagodjavanje. Najvise tri dana je rekla. Samo da nas prihvati lepo. A kako to ide,jel treba da nadjemo smestaj tamo,ili ostajemo kod hranitelja?
Viktory
Viktory

Broj poruka : 84
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 1/11/2016, 16:13

Mislim da treba da nadjete smestaj unapred, jer hranitelji su duzni da pomognu u procesu prilagodjavanja deteta ali ne i da prime usvojitelje na smestaj.

Kako to carobno zvuci, "najvise tri dana"!
snedra
snedra

Broj poruka : 1930
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od lilymar 1/11/2016, 17:15

snedra ::I opet da ponovim: KUTAK JE ČAROBAN!

Za tri nedelje - tri divne vesti o usvajanju!!! Prvo Ambra, pa Danara i danas Viktory!

Živeli! bravo bravo bravo

navijači2navijači2navijači2

nemam reči nemam reči nemam reči nemam reči

cvećecvećecveće

konfetekonfetekonfete

wavecrowd

Nema se sta vise reci.Potpisujem cestitke.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 1/11/2016, 17:35

Viktory, moje čestitke od srca. d v vv vv . Šta reći nego srećno vam bilo sa vašim malim andjelom.
Danara
Danara

Broj poruka : 200
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 1/11/2016, 17:47

trkosoca ::Ali mozda sam ja mislila sto kazu prvo pa musko, Prvi razgovor i uspeli smo. Nisam neki optimista po prirodi ali ovaj put sam se nadala.
ako vam je za utehu i mi smo dva puta bili bili odbijeni. valjda je tako moralo da bude. Trkosoca, samo napred doći će taj dan, samo pozitivno ........
Danara
Danara

Broj poruka : 200
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 1/11/2016, 18:12

Ja se zovem Tijana al samo ovu glupost trkosoca nadjoh da mi moze prihvatiti registraciju. Cestitke Viktiry. Divno! Po ovome sto citam na firumu cini mi se da tu Danara bolje podnosis poraz nego ja. Kad mi nesto ne uspe par dana sam u zestokom bedaku. Evo ni jesti dva dana ne mogu. Znam da ce biti sve ok al sad mi je bedak. Al da ne kvarum druguma srecu uzivajte sa decicom
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od alisa 1/11/2016, 18:34

Nisam dugo svracala na ove teme i divnih li vesti!!!
CESTITAM od srca Ambra, Danara i Viktory!!!!
osmeh srce

alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 46
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 1/11/2016, 18:37

Trkosoca,
dobro došla na forum :)

Znam da nije lako. Možda da pokušavaš da ne razmišljaš kao o porazu... Ako socijalni radnici traže najbolje roditelje za neko dete možda su samo neki drugi ljudi bili uklopljeniji sa tim detetom, po nekim detetovim i njihovim osobinama. Kada se pojavi vaše dete onda ćete vi imati nešto što će vas izdvajati kao bolje i prema čemu će vas prepoznati kao najpogodnije za roditelje. Nadam se da će se to dogoditi što pre pa da opet bude slavlje ovde.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 1/11/2016, 18:44

Nama je od picetka islo traljavo. Na svetog savu predali papire u nas centar a tek nas 7 marta zvali na prvi razgovor. Bili jedinu par tada sami bili u skolici i zavrsili je tek 20 maja. I od tad do 25 septembra cekali za podobnost. Znacu devet meseci nam trebali da dodjemo na lustu usvojitelha.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 1/11/2016, 19:25

Trkosoca,
znam i iz sopstvenog iskustva kako to izgleda. Mi smo na podobnost čekali 11 meseci. Bilo je ovde ljudi koji su čekali i preko godinu dana. Naročito je problem u manjim mestima gde ne mogu da organizuju školicu a neće recimo da im drže samima. Nekad procedura traje dugo, nekad ljudi idu na puno razgovora, ponekad se ne dobije ni podobnost pa ne postoji ni šansa za usvajanje... Ali da ne mračim i ja na ovom delu, toliko je lepih priča bilo u poslednje vreme a i u prošlosti je usvojeno puno dečice na Kutku... tako da se samo nadamo da se takav trend nastavi...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 1/11/2016, 19:44

Viktory cestitam od srca. likeit bebe  Ti ces najbolje da prodjes, bebac od 15 meseci je prava stvar. Ko kaze da je tesko usvojiti dete u zemlji Srbiji lol! Tri para za mesec dana je neverovatno. Laughing Laughing
Elem, hranitelji nisu u obavezi da vam pruze smestaj, te ce te za to morati sami da se pobrinete, da nadjete neki hotel ili privatni smestaj. Nama su recimo hranitelji imali ogromnu kucu i nudili nam da nocimo kod njih ali je nama to bilo neprijatno jer nismo poznavali ljude niti smo zeleli da im remetimo rutinu s obzirom da imaju jos dece pa smo tako dan provodili sa detetom a pauze kad spava u hotelu. Nista se ne sekiraj sa tako malim detetom brzo idete kuci.

Trkosoca glupo je ali istinito sto ovo kazem ali sirotinja ne usvaja decu. Sto je vece blagostanje usvojitelja to centar vise trlja ruke. To nije nikakva novina kad je usvajanje u pitanju pa nemoj ni da te cudi. U nasem slucaju su bili fascinirani sto ce dete imati pored srpskog i pasos evropske unije (mi imamo dvojno drzavljanstvo). Valjda racunaju da ce dete iz ovog sr@nja od drzave lakse da pobegne jednog dana lol! lol!

I mi smo na podobnost cekali 10 meseci i godinu dana na dete.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 4 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu