KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+59
Hugolina
zsuki75
Smrdica
Dreamerka
MalaSaJuga
masato
nina :)
anapetrovic
Mika
branka86
Lola021
bebana81
kornjaca
Gorocvjet
Pikseta
HappyGirl
SannI-AlL
Padobranka
Vanilla
Dora1
Mia-ns
mirjanamirjana1986
Blanka
ne gubim nadu
bebko
Bobaue
Mimi12
winni
PalcicaBg
Ancica 87
lela1984
sanja369
Arwen
tiramisu
bak
enap
OKacica
Amna84
jelena.kuburic
mimi85
BabyBear
sanja 73
Zmajuška
ivanicasale
Tebi
Tavita
alisa
mamadabudem
zumbulcic
bobica83
saska1
dusica78
Sirijus
Jerapetra
marina_82
libra35
Vanja80
daduska
BiKsi :)
63 posters

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arwen 12/10/2016, 18:05

Borila sam se, citala, pila sve, pridrzavala se svega. Stvarno sam dala svoj maximum. Dok nisam videla da je negativna, bojala sam se rezultata(osetile ste to u mojim porukama), ali kad su stigli, prihvatila sam istinu. Isplakala se jesam i nije mi manje lako jer sve se borimo za istu stvar ali sam realna. Kada procitam sa cim se sve zene suoce i koliko se bore nezahvalno je da me to obeshrabri. U bliskoj okolini imam hrabre zene koje su gubile trudnoce u kasnim nedeljama, nastavila i imaju divnu decu. Tako da.. Moj mm je divan covek i znam da cemo biti roditelji. Moja snaga je u nasem odnosu.
Arwen
Arwen

Broj poruka : 68
Datum upisa : 24.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sanja 73 12/10/2016, 18:09

Arwen zagrljaj
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 12/10/2016, 18:10

Arwen sad vidim da i kod tebe nema lepih vesti.Bezveze bas.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 12/10/2016, 18:11

Arwen, sve si sama predivno rekla I to je jedina istina osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arwen 12/10/2016, 18:13

Hvala vam svima na podrsci. Znaci. Ovaj forum je divno mesto. Ako vas ljudi ne razumeju ovde uvek mozete da pobegnete.
Arwen
Arwen

Broj poruka : 68
Datum upisa : 24.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 12/10/2016, 18:14

Bravo Arwen,svaka cast na stavu.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 12/10/2016, 18:24

tiramisu ::Bravo Arwen,svaka cast na stavu.

Samo mogu da ponovim ovo što je napisano, zaista bravo Arwen.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od branka86 12/10/2016, 18:27

Arwen svaka cast. Rasplakala me😢
Samo tako, hrabro, i naravno da ako imas tako divnog muza koji te voli i podržava MORA jednom sve biti ok i kompletirati Vasu ljubav 😘😘
Nije pitanje DA LI, samo je pitanje KADA ce bebac doci. To je ono sto mene uvek bodri.. Ljubim te😘😘
branka86
branka86

Broj poruka : 328
Datum upisa : 25.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 12/10/2016, 19:28

Dreamerka ni ja nisam dobijala nista za endometrijum tokom stimulacije.Tek posle aspiracije su mi uveli estrofem. Razlika je u terapiju kad ide stimulacija i kad ide FET.
Eto BB je dobijala uvek od prvog dana ciklusa estrofem, ali nije bila kod njih na stimulaciji.Npr.ja sam ga uvek dobijala od drugog dana ciklusa u sva tri feta.Meni logika dozvoljava da zakljucim da kad je stimulacija mora biti drugacije od samo prenoza zamrznutih embriona. I da ti uvedu estrofem od 8.dana kad budes isla na kontrolu on moze da se zadeblja sasvim dovoljno za transfer.Inace se estrofem moze dati u vecim dozama, a vecina nas je dobijala 3x1, a moze i 3x2. Inace moje endometrijum je bio najtanji u zadnjem trasnferu, toliko tanak da se Sonja dvoumila da pojaca estrofem, ali nije zbog mog ERA testa i iste terapije.
Devojke mnogo mi je zao zbog negativnih beta, ali sigurno jednom mora biti i pozitivna.Isplacite se i u nove pobede krenite. Grlim vas jako zagrljaj
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 12/10/2016, 19:32

Tavita, ne znam šta bih ti rekla za to oskudno krvarenje. Mogu samo da navijm za tvoje folikule da leporastu!
zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 12/10/2016, 19:34

Devojke imam jedno pitanje , sta mislite , jel rano raditi betu 10.dan trodnevnih embriona? Razmisljam dal da se bocnem pre primanja Pregnila .

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 12/10/2016, 19:46

rano je
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 12/10/2016, 19:52

Hvala Mimi puno , pomogla si mi da se odlucim. Znaci betu sutra ne radim ljubav

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 12/10/2016, 19:54

evo da ponovo ovdje kopiram tekst koji je netko bio stavio na odbrojavanje:
Nakon transfera zametka starog 3 dana događa se slijedeće:

1 dpt...zametak raste i razvija se

2 dpt...zametak se razvija u blastocistu

3 dpt...blastocista se izliježe iz omota

4 dpt...blastocista prianja na sluznicu maternice

5 dpt...započinje imlantacija (ugnježdenje) i blastocista sve više tone u sluznicu

6 dpt...proces implantacije se nastavlja, blastocista i dalje tone u sluznicu maternice

7 dpt... blastocista se kompletno ugnijezdila u sluznicu maternice, ima stanice placente i fetusa

8 dpt...stanice placente počinju lučiti hormon HCG u krv

9 dpt...sve više HCG-a se luči kako se fetus razvija

10 dpt... još više HCG-a se luči

11 dpt...nivo HCG-a sada je dovoljno velik da ga može detektirati kućni test na trudnoću iz

urina
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 12/10/2016, 22:01

Joj sve znam ali mi lakse kada cujem to od vas. love ljubav

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Smrdica 12/10/2016, 22:03

Devojke drage samo da vam kazem da navijam za sve cekalice,novim trudnicama cestitam a onima koji se spremaju u postupak punooo srece :) dace Bog da svi uskoro nemate vremena nu za sta od malih nemirnih guzica :) htela sam reci samo da sam ja radila betu 9.dan trodnevnih embriona nisam imala zivaca vise i bila je 136 i misl da je bolje to ako se vec ne moze izdrzati nego raditi testove :) ljubimo vas sve punooo Tara,Tadej i ja :)
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 12/10/2016, 22:05

Ja bih se bocnula ☺
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 13/10/2016, 00:12

Kornjaco, sve cestitke, divna beta, da ti trudnoca bude potpuno skolska! Cekamo prebrojavanje!

Arwen, Gorocvijet, prvo da vas zagrlim! Odtugujete, otresete kolena, pogledate se u ogledalo i kazete, ma mamicu mu, ja cu pobediti u ovom ratu, i skujete novu taktiku i novi plan! To nas odrzava da istrajemo! Odmorite se i skupljajte energiju gde god vam ona prija! A da vam u sledecim postupcima cestitam trostruke debele bete! Ovaj put nije bilo sudjeno, ne pitajte se sto, nego grabite napred! Uglavnom ovde sreca igra prilicno veliku ulogu! A ona vam je zakazala, sledeci put moramo i jace navijati!

Bobo, ja sam u dobitnom radila 13. Dan dvodnevnih. To bi tebi bio 12. Dan. Ako preracunam moju dobitnu betu, ona bi tog dana bila oko 80. Ako si trudna, beta mora biti bar 50. Mada nema pravila, ali iz dosadasnjeg iskustva pricam, bar ovde sto sam popamtila. Ako ne mozes izdrzati, skokni sutra, pa ponovi u petak! Drzim fige jakoooooo!

branka86, navijam i za tvoju betu,

Zmajuska, tebi zelim bar jedno bebce iz Speba kao moje! Profa je stvarno car! Ja njega obozavam! Nek vam oktobar bude talican!

Padobranka, mozda ti daju nesto drugo umesto estrofema, mada kod tebe treba juriti pravi ciklus, i to je to, ako mene pitas! Meni je uspelo kad mi je endo bio deset. Nema pravila. Ne mogu se setiti koja cura bi, ali blizance ponela sa endom od 8.i sve iznela kaoo treba. Moras otici da vide stanje, a da vidi dr verovatno i tvoju matericu! Opet je to sve drugacije videti, a drugacije ozvestaje od drugog dr slati! Zelim ti da ti Prag donese najvecu radost!

Srecno i ostalim koracaljkama! Nema nam starih kutanjki da se jave, sta uradise, , trebale su u nove postupke, Ragaco ako se ne varam, i jos neko se bio javio pre koji mesec! Nego ja zaboravna!

Srecno u svim koracima cureeee!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 13/10/2016, 09:32

ivanicasale ::Tavita srecno draga,zelim ti svu srecu ovog sveta i jednu bebicu u naruciju na kraju

Hvala, Ivanice. Znam da je i naš mali anđeo uz nas i da će nam izmoliti od Boga utehu - da doživimo i radost roditeljstva. Svesna sam da je put trnovit, to potvrđuju i sve naše priče na Kutku, koje se pre ili kasnije ipak srećno završe. Važno je samo posle neuspeha ustati i nastaviti dalje. Moj muž i ja smo našli snagu u našoj ljubavi, koja je uspela premostiti i vreme i daljinu i ogromne razlike, i evo nas ponovo na putu nade. Hvala svim divnim ženama na Kutku - ogromna ste podrška.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zsuki75 13/10/2016, 10:24

Biksi osetih se prozvana ahahahahhaha
evo me, čitam vas, pokušavam da ne mislim na bebu i da se usredsredim na druge stvari u životu :)

inače prestala sam sa svim suplementima, akupunkturama, pijem jedino terapiju za štitnu i za IR, mada sam malo i ishranu zanemarila morala bih ponovo da se potrudim...

unazad par meseci sam skoro svakog meseca išla na folikulometrije i primala pregnil kako bi došlo do ovulacije (inače mi ne pucaju folikuli već prerastaju u ciste) i onda ljubavisanje kući :) ali onako opušteno bez neke presije. Za sad ništa, ali ko zna!
ohrabrujuće je što sam svaki put imala folikul.

inače čekam odgovor od pokrajinske vlasti za još jedan pokušaj, papire predala još u maju, ali nažalost onda je usledila promena vlasti...navodno će odobriti još za parove koji su konkurisali do sad. Videćemo. Ako dobijem sredstva možda se odlučim na prirodnjake. Još ne znam.

Uskoro slavim 41 rođus :)

sve vas ljubim, čini mi se da je ovaj period bio baš lep na kutku.

zsuki75

Broj poruka : 873
Godina : 48
Location : NS
Datum upisa : 05.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hugolina 13/10/2016, 12:03

Drage drugarice. U novembru 2013. godine sam iz VTO (prvi pokusaj) uspela da ostvarim trudnocu u Pragu kod Sonje L. Neke me se mozda i secaju :). Sada je dosao red da probamo da dobijemo pojacanje. Naime imam tri smrzlice I planiram u novembru da idem na FET. Ono sto mi treba koo savet je sta je otrebno da uradim da bi se pripremila dobro za to. Oni mi samo traze UZ I briseve.Nista od lekova mi nije preporuceno sem utrogestana par dana pre vracanja!? Hormone takodje ne traze! Imate li neke savete za mene. Iskreno nadam se da mi tri smrznute blastice mogu posluziti za dva puta ali zaista neznam. Osecam strah Sad. Pozdrav


Poslednji izmenio Hugolina dana 13/10/2016, 12:33, izmenjeno ukupno 1 puta
Hugolina
Hugolina

Broj poruka : 197
Location : Novi Sad
Datum upisa : 13.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dreamerka 13/10/2016, 12:16

Hugolina,mi ce mi se znaci druziti u Pragu 👏🏻👏🏻👏🏻 Ja ti ne znam sto treba od nalaza za smrzlice jer nisam jos dosta do tog dijela,ali mene zanima sto ja da ponesem od tableta u Prag,trebam li uopste ista nositi i ako neka zena ima neku preporuku za neki lijep stan blizu klinike neka mi pusti poruku u inbox,mi necemo u hotel jer ja kakve sam srece ostacu preko 15 dana pa bi radije stan sa odvojenom sobom da ne moram muza da gledam non stop 😂😂😂
Jos sam nesto htjela da vas pitam,koliko su kod vas u Srbiji inekcije Gonala i znate li koliko su one u Pragu ukoliko mi budu produzili?
Hvala vam ,ljubim vas sveeee

Dreamerka

Broj poruka : 98
Datum upisa : 26.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od branka86 13/10/2016, 12:50

BiKsi :) ::Kornjaco,  sve cestitke,  divna beta,  da ti trudnoca bude potpuno skolska!  Cekamo prebrojavanje!

Arwen,  Gorocvijet,  prvo da vas zagrlim!  Odtugujete,  otresete kolena,  pogledate se u ogledalo i kazete,  ma mamicu mu,  ja cu pobediti u ovom ratu,  i skujete novu taktiku i novi plan!  To nas odrzava da istrajemo!  Odmorite se i skupljajte energiju gde god vam ona prija!  A da vam u sledecim postupcima cestitam trostruke debele bete!  Ovaj put nije bilo sudjeno,  ne pitajte se sto,  nego grabite napred! Uglavnom ovde sreca igra prilicno veliku ulogu!  A ona vam je zakazala,  sledeci put moramo i jace navijati!

Bobo,  ja sam u dobitnom radila 13. Dan dvodnevnih.  To bi tebi bio 12. Dan.  Ako preracunam moju dobitnu betu,  ona bi tog dana bila oko 80. Ako si trudna,  beta mora biti bar 50. Mada nema pravila,  ali iz dosadasnjeg iskustva pricam,  bar ovde sto sam popamtila. Ako ne mozes izdrzati,  skokni sutra,  pa ponovi u petak!   Drzim fige jakoooooo!

branka86, navijam i za tvoju betu,

Zmajuska,  tebi zelim bar jedno bebce iz Speba kao moje!  Profa je stvarno car!  Ja njega obozavam! Nek vam oktobar bude talican!

Padobranka,  mozda ti daju nesto drugo umesto estrofema,  mada kod tebe treba juriti pravi ciklus,  i to je to,  ako mene pitas! Meni je uspelo kad mi je endo bio deset.  Nema pravila. Ne mogu se setiti koja cura bi,  ali blizance ponela sa endom od 8.i sve iznela kaoo treba.  Moras otici da vide stanje,  a da vidi dr verovatno i tvoju matericu!  Opet je to sve drugacije videti,  a drugacije ozvestaje od drugog dr slati!  Zelim ti da ti Prag donese najvecu radost!

Srecno i ostalim koracaljkama!  Nema nam starih kutanjki da se jave,  sta uradise, ,  trebale su u nove postupke,  Ragaco ako se ne varam,  i jos neko se bio javio pre koji mesec!  Nego ja zaboravna!

Srecno u svim koracima cureeee!
Hvala draga 😘😘😘
branka86
branka86

Broj poruka : 328
Datum upisa : 25.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 13/10/2016, 12:53

Branka86, evo još malo roda pred sutrašnju veliku betu roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od branka86 13/10/2016, 12:57

Ierapetra ::Branka86, evo još malo roda pred sutrašnju veliku betu roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
Joj hvala draga.. Mnogo se plasim za sutra 😕 juce sam bas potonula, preplakah celo popodne, verovatno sam zato danas ok.. Jedva čekam sutra da znam na cemu sam 😵nadam se naravno najboljem ali sam nesto... Preplasena😕videćemo.. Dvoumim se da sad uradim kucni test? Šta mislite?
branka86
branka86

Broj poruka : 328
Datum upisa : 25.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu