KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Antologija priča o neplodnosti 1

+28
Ambra
Blanka
Simona
PalcicaBg
mimi85
nina :)
AriesGirl
bebko
BabyBear
alisa
sunny.tp
KoMetaK
kasia
SannI-AlL
Jerapetra
dr mali pariz
Ancica 87
MalaSaJuga
plavaptica
Ninche
Angie83
Lola021
Padobranka
Bekanicaa
cicsa80
valika77
djole42
Tebi
32 posters

Strana 2 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od Blanka 24/8/2016, 17:20

Sanni, sjajno! Fenomenalan predlog! Jao koliko mi imamo takvih situacija lol! lol!
Bas se radujem,pisaću i ja.
Ljubim vas žene drage predrage ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od mimi85 24/8/2016, 17:38

Blanka,meni je omiljen onaj tvoj za crnca i kineza
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od Blanka 25/8/2016, 00:53

mimi85 ::Blanka,meni je omiljen onaj tvoj za crnca i kineza

lol! lol! lol!
Mimi sad se ponovo tome smijem lol! lol!
Inace baba komsinica je smrtno ljuta, ne javlja se tj ne smije da mi se javi. A kad me vidjela da guram kolica sa blizancima tek joj nista nije bilo jasno lol! lol!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od Ancica 87 25/8/2016, 15:29

Sa zadovoljstvom cu se finansijski skromno kao i uvek prikljuciti...koliko od sutra !!!!! Ali ovde je super sto imamo duzi vremenski period sakupljanja!!!! Radujem se i ovom projektu!!!!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od dr mali pariz 25/8/2016, 21:28

Ej, cure drage!
Je l krenula akcija? Jeste li naoštrile pera svoja?? Ajd, ajd, nek vam ne bude teško, pretočite svoje iskustvo i doživljaj svega.
Ja se mnogo radujem ovom zajedničkom izdanju. Cure moje, imaćemo naše zajedničko čedo!!
Htedoh da napomenem. Djole, poenta i jeste da postoje dve strane ovog hoda. Svetlo na kraju tunela postoji. Za nekog je pomirenje sa svojom ulogom da se živeti udobno može i bez rođene dece. Za nekog je ipak ostvarenje kao roditelja.
Čitaoci koji ulaze u tu priču, nikako ne treba da kroče sa ružičastim naočarima na nosu kao što sam ja, kao što su mnoge od nas. To je Antologija. Dakle zbirka probranih. To nije zbirka bajki . Realnost je svakako drugačija, pa okončala se i biološkim oditeljstvom, ona ne odiše samo prijatnim mirisima.
Simona, ovde idu i priče o usvajanju, jer su i one put roditeljstvu. E, sad...ja se ne sećam da li si prvo radila Vto...ali i ako nisi, ti ćeš nam opisati sve segmente tvog hoda . Čitaoci treba da budu upoznati i sa tom opcijom, kao i sa svakom drugom koja je u borbi za potomstvom, moguća.
Pišite realno. To osvaja. Jednostavno. Iz vas će svakako izbijati emocija, ne morate je dodatno kititi. Ako me zelite punim imenom i prezimenom, potpisite inicijalima. Sva druga imena, zastite radi, menjajte. Moj savet, ako imate dece, i njihova imena.
Čak sam razmišljala da negde u drugom delu knjige izdvojimo najbolje segmente iz prica...bilo da su neke misli, konstatacije, emotivni trenuci. Nek to budu komadi od nas.
Sa srećom i budite mi vredne!
P.s. što se štampe tiče, ja odmah mogu da obećam da nam moj brat od ujaka, koji je izmedju svih svojih poslova i web dizajner, odradi naslovnu, i meni je. Naravno, bez novcane nadoknade. Ako se neko od vas babi time i već ima ideju, ja nemam ništa protiv.
Dalje...gde god da se opredelite, treba platiti i prelom knjige i štampanje. Ja sam radila u Šapcu, ali meni prelom nije naplaćen, što, islrena da budem, sad ne bih mogla prihvatiti, a za štampanje tiraža od 300 primeraka, čovek mi je uzeo 44000, alo bez dinara zarade. Dakle suvi trosak. Naravno, ni njemu ne bih mogla tako ovaj put, ali ga mogu pitati koliko bi koštalo. Vi se raspitajte u vašim gradovima, pa ćemo naći najpovoljniju varijantu.
Hvala ma pažnji...
Sve vas stiakam!!
P.p.s. Sanny, legendice moja! :*
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od Simona 25/8/2016, 21:59

dr mali pariz ::...
Simona, ovde idu i priče o usvajanju, jer su i one put roditeljstvu. E, sad...ja se ne sećam da li si prvo radila Vto...ali i ako nisi, ti ćeš nam opisati sve segmente tvog hoda . Čitaoci treba da budu upoznati i sa tom opcijom, kao i sa svakom drugom koja je u borbi za potomstvom, moguća.
...

Jesam bila na više vto, ali skoro da se i ja ne sećam Very Happy Retko razmišljam o tom periodu života, a i ako razmišljam to je bez udubljivanja. Stoga je i meni samoj izazov da pišem. Nadam se da negde na Kutku postoje još stari vto dnevnici da se malo prisetim tadašnjih mojih razmišljanja. Ja sam mislila da u ovoj knjizi pišem o tom vto delu a u sledećoj koja će biti o usvajanju o toj temi...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od dr mali pariz 25/8/2016, 22:01

U Arhivi vto dnevnika sigurno postoji.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od HappyGirl 26/8/2016, 12:26

Mala, za naslovnu imam več dizajnera ali ako on otkaže tvoj brat je opcija :) Sad uopšte ne razmišljam o ciframa svega toga jer potrebne su nam priče i pozivanje ljudi čak i na pp da ih napišu. Treba znati i broj strana, i još neke stvarčice da bi se cena odredila:) Zato neka stignu priče a za novac ćemo lako, verujte mi na reč :) Ja već pozivam, šaljem pp, hajde šaljite i pozivajte i vi :)
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od dr mali pariz 26/8/2016, 12:30

Oki Hepiću. Neko je pitao oko tog dela, pa sam uopšteno, kako je to islo kod mene. Aktiviraćemo devojke.😘
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od alisa 26/8/2016, 12:32

Jel su vec pocele uplate? Da uplacujemo? Jel treba da se naznaci nesto na uplatnici?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od HappyGirl 26/8/2016, 12:51

Danas sa ispraznila račun, pokupila novac i nosim ga Maji. Ostavila sam na računu 90 dinara i zvanično od danas počinju uplate za Antologiju. Sa srećom! Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od HappyGirl 26/8/2016, 13:33

Racun u Intesa banci na koji mozemo uplacivati novac za Antologiju.

Racun br:51-102-0004607/0

1. Kada uplaćujete u Intesa Banci date broj računa i iznos koji uplaćujete i sve će rešiti službenik banke.

2. Kada uplaćujete van filijala Banke Intesa, uplaćujete na nalogu za uplatu.
Na uplatnici u rubrici račun primaoca se upiše sledeći broj:908-16001-87.
Ispod je broj modela koji ostaje prazan a u pozivu na broj(odobrenje) upisujete broj računa 51-102-0004607/0.
Uplatilac - ime i prezime,
svrha uplate - na dinarski račun,
primalac -Banca Intesa

3. Možete i online da uplatite

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 2a6nx48
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od HappyGirl 29/8/2016, 08:51

Napomena za cure koje su ranije dale priče a ima promena od tada Very Happy Stare priče možete doraditi, dopuniti... osmeh srce
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od cicsa80 29/8/2016, 11:15

Hepice i ostale zene, sta mislite o sledecem: na fb ima grupa Mame novosadjanke ciji sam clan (nisam mama, al kreiram i radim vizualizacije Wink ) pa da kontaktiram admine i uz njihovu saglasnost obajvimo ovo? Grupa ima izmedju 10000 i 11000 clanova i sigurna sam da je neka od njih radila vto a i nacula sam da je bilo i usvajanja, a pouzdano znam da su neke zene sa fb clanice, da su radile vto i da ssu neke u postupku. Mozda su i clanice kutka ali im jos uvek nisam usla u trag lol! lol! lol!
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od Simona 29/8/2016, 12:19

Cicsa,
možda da ih pozoveš i u grupu pa da kažeš da će se baviti i usvajanjem? Na žalost tu je nekako slaba angažovanost i ja se sve nadam da će nekad doći neke osobe koje bi bile aktivnije... Stoga čim kažeš 'u' evo mene da se javim Very Happy

A za vizualiziranje mislim da je to sjajno... Ja sam to radila isto. Uopšte nisam sumnjala da ću biti mama i ja sam u mojim mislima već bila mama mnogo pre nego što sam postala. Jednom sam prevazišla samu sebe kad sam na Kutku ušla na temu o vrtićima i pisala o vrtićima a kod nas nigde poziva, nigde deteta... Posle sam se bar u postovima zaustavljala ali mi smo kroz nekoliko meseci već imali sina. Na istoj temi sam vrlo brzo pisala sa istinskim dilemama oko vrtića :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od cicsa80 29/8/2016, 12:24

Ja se prijavila na NTC sistem ucenja seminar kao roditelj a ne kao nastavnik-prosvetni radnik. Sta dalje da pricam... Very Happy Very Happy
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od HappyGirl 29/8/2016, 12:36

Ma Kutanjke drage, sve što mislite da može biti od koristi u ovoj borbi možete da činite. Inače onako uspput genijalne ste yes osmeh srce
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od nina :) 29/8/2016, 12:48

cicsa i ja sa u toj grupi mame novosadjanke.neznam dali smo prijatelji na fb a ako ne pusti pp da ti posaljem ko sam.a volela bi da upoznam jos koju mamu iz novog sad i okoline jer sam ja iz okoline
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od Bekanicaa 30/8/2016, 10:33

Pozdrav drudarice moje, sve vas ljubim i pozdravljam. Ponovo sam se aktivirala, doslo i moje vreme :-), ponovo krecem u postupak. Odlucila se za zeljeni leskovac, za mesec dva startujem. Otvoricu i dnevnik;-), da mi ponovo budete neizmerna podrska, kao sto ste bile u drugom pokudaju. Alu ovog puta i uspesnog i manje turbelentnog. Pariz, hocu knjigu. A i ukljucujem se u ovaj projekat. Tu sam
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od BiKsi :) 30/8/2016, 10:39

Bekaniceeeeeee, hej curo, pa gde si sto godinaaaaaa! Da ti Leskovac donese istu radosta kao meni 2013. Provereno prave lepu i pametnu decu! lol! lol! lol! Radujem se sto si ponovo u prici, bilo da je stara ili nova ljubav!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od Bekanicaa 30/8/2016, 11:24

Biksi, opasna si, sve pamtis:-). Nova ljubav, nego sta.i ja sam cula da lepu decu prave u leskovcu:-)
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od BiKsi :) 30/8/2016, 11:36

Bekanice, mi se i dan danas cudimo otkud nama ovako lepo dete! lol! lol! lol! Bravo za novu ljubav i nove korake! Svim srcem navijam!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od Bekanicaa 30/8/2016, 17:25

Hvala draga, nadamo se najboljem. Proslo je dosta vremena, od predhodne vto=-O. Iskreno, nemam tremu uopste:-P. Sve u svemu, ljubac. Otvoricu dnevnik, i sve cu detaljno pisati... ihihi, bad se radujem
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od Bekanicaa 30/8/2016, 17:30

Ah, da ne zaboravim. Sutra cu uplatiti nesto parica. A, dr mali pariz neka mi kaze, kako i gde knjigu da kupim. Dobro ce mi doci, gradivo da obnovim :-). Pozdravcici
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od Jerapetra 30/8/2016, 23:14

Hepi, interesuje me, kad kažeš ,,prvi uslov je da priča bude završena. Uspehom ili odustajanjem, ali ona mora imati svoj završetak'', da li se pod uspehom misli isključivo na usvojanje/rođenje deteta, ili mogu i trenutne trudnice da pišu, npr. one koje će se poroditi u 2017. godini? Izgleda da je ideja samo ova prva opcija, je l' da?
Kad sam kod teme završetka priče, ja bih zamolila posebno žene koje su priču završile odustajanjem, da se nikako ne dvoume (Djole, ne oklevaj ni časa, molim te piši!) već da obavezno pišu, potrebno je da vas svi čujemo, kako mi koji živimo vto/usvajanje, tako i javnost uopšte! Iako shvatam značaj toga da se u javnosti piše i čita o uspešno okončanim postupcima i premda i sama preferiram da o takvima čitam, već dugo mi smeta što su priče ljudi koji srećno žive svoje živote nakon odustajanja nekako potpuno zapostavljene. Neka me niko ne shvati pogrešno, ali, sve uspešno okončane vto priče u svoj svojoj jedinstvenosti pomalo liče jedna na drugu, i iako ih nikada nije dosta i uvek su melem za dušu i radost za srce svakog od nas ko se bori, mislim da bi antologija morala da obuhvati i priče o odustajanju, a to će biti moguće samo ako žene budu pisale. Važno je da ljudi koji tek ulaze u ovu vrstu priča, a koje će antologija najviše zanimati, budu upoznati sa oba tipa završetka, jer je univerzalna poruka, na kojoj je insistirala i dr Mali Pariz u svojoj knjizi, da je ispunjen, srećan život moguć i na jedan i na drugi način.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Antologija priča o neplodnosti 1 - Page 2 Empty Re: Antologija priča o neplodnosti 1

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu