KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
Ancica 87
enap
libra35
SoJa
bobica83
daduska
Sofija Veks
JocY
jelena.kuburic
vero
SannI-AlL
dada88
MaloMorgen
winni
mimi85
Amna84
alisa
Jerapetra
valika77
luckystar74
sunny.tp
mirjanamirjana1986
srecica3112
Zmajuška
mmakica
daki_mm
Pikseta
aurora
sanja 73
ragaco
Bekanicaa
rada78
PalcicaBg
zsuki75
Vanja80
nina :)
dr mali pariz
saska1
Tebi
srculence 84
Nataly17
Dora1
tiramisu
spring
Iskra
TrebamNaDijetu
dusica78
mimi84
bak
ivanicasale
Vanilla
Blanka
Sirijus
Tavita
Lola021
BiKsi :)
mamadabudem
lela1984
BabyBear
Bobaue
Mimi12
65 posters

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 3/8/2016, 06:52

Amna84 ::winni ja vec imam 3x200 ali ja se  bojim jer ja nikako nemam hormona u tjelu i oni su to vidjeli ,zato je estrofem povecan

a to 4x1 je puno manje ako ides 4x 100 ili 200 mislis?

Amna, super sto ste kuci, sve je onda lepse i lakse.
Sto se Utrogestana tice, ja ne bih prelazila na 4x200, koja je max doza, jer primas i pg depo. Ne daj boze krvarenja, treba da se poveca npr doza, a tebi onda ne ostaje nikakva rezervna mogucnost. Vec ti je u odnosu na terapije koje Prag propisuje pg depo vise od onog sto oni misle da treba.
Ja i kad sam imala krvarenje, u bolnici su mi povecali pg depo, a ne Utrogestan. Sve vreme sam bila na 3x200.
Sto se tice ponasanja posle transfera i toga sto Sladjana prica....ona svima prica istu pricu. Ide od kreveta do kreveta i ponavlja kao papagaj.  To joj valjda opis posla. Ja mislim da postoji ipak razlika da li je VTO bila sa sopstvenim celijama ili donacija. Zato savete tipa "eto ja sam vozila bicikl, skakala padobranom, i ostala sam trudna" ne bih slusala od nekog ko ima normalan hormonski status. Blago njima, i verujem da je tako, ali mislim da mi koji smo isli na donaciju i ciji hormonski status se kompletan nalazi u kutijama sa lekovima, moramo biti malo obazriviji. Ne treba da lezis kao mumija, vec smo o tome svi ovde sto puta pricali. Nemoj samo da se presavijas preko stomaka i visoko nesto da dizes iznad glave.
Mokrenje ne smes nikako da zadrzavas, to je najgore nesto sto mozes da radis materici! To je trebalo i da ti kazu. Ako ti se ide 1000 puta dnevno u wc, idi! Nikakvo zadrzavanje ne dolazi u obzir.
O gresci sa Estrofemom sam zgrozena. Tako sam ja ne jednom, nego dva puta dobila od njih pogresnu pripremu. OK, drugog puta sam bila pametnija, ali prvog sam mislila da tako treba i da se neko stvarno pozabavio mojim nalazima. I rezultat: dobijem menstruaciju 11.dana ciklusa, bas po dolasku u Prag. Ja i dalje tvrdim da su neozbiljni i neodgovorni za te pare koje mi njih placamo. Jer pored njih, moras da placas jos citavu ekipu doktora koja ce proveravati da li sve npr sto napisu je stvarno za tebe ili je ostao neki "copy/paste" od prethodnog pacijenta. To jedna ozbilja kuca ne bi sebi smela da dozvoli.
Uhhh! Ne smem da se nerviram, a ne smem ni tebe da nerviram, tako da je bolje da prestanem na tu temu. Dobro da si proverila i sad uzivajte.
P.S. Svidja mi se to sto si rekla da se puno smejes. Smej se! Da rodis veselu bebu beba .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 3/8/2016, 10:46

Amna srecno! Potpisujem Mimi za ponasanje posle ET. Ne moras se kupati par dana i to obavezno stojeci sa mlakom vodom,ne da se przis.
Winni kako si ti? Nema te na "trudnickim".
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 3/8/2016, 12:42

tiramisu hvala na pitanju za sada smo o.k malo nam mukica izjutra ali nije strasno imala sam kontrakcije oko 6 nedelje pa nam dr rekao da vise leskarimo ako necemo u bolnicu
amna kako si danas Very Happy Very Happy
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 3/8/2016, 15:22

Dogovreno cure, ne prelazim na vecu dozu dok se sta ne pocne desavati,za sada se nista ne desava..
Mimi12,Sladja je prijatna ali meni je bilo neugodno koliko ponavlja,jedva sam je prekinula i tad sam i zaboravila za estrofem da pitam  jer nisam stigla da je prekinem dok sam drzala misao u glavi   lol! lol! lol! lol! i na karaju pogrijesi sa glukophage stavi nesto drugo i sa estrofemom..

Nego da pitam i ovo da budem pripremljena,je li rano da u cetvrtak provjerim progesteron?
Petak bi imala nalaz ili bolje  u petak ujutro pa da zamolim da dobijem do podne rezultat.
Tsh je vec dugo uredu ne znam da li i njega da kontolisem zandji mjesec sam 2 puta i sedam dana pred vto.

I sto se tice ove zamjene za prog depo ,zove se  Agolutin ampule.
Je li to stvarno ne smijem sama davati??
Ako mi hitno zatreba ,kome da idem gin. ili kucnom ?Ne znam hoce li ovdje htjeti da mi daju,jer sve radim  izvan AT a oni se ograde od svega.

Wini,dobro sam drzim se knjige i serije ( Devious Maids ) Pocni da gledas,dobra je ..
Winni i tvoji dani mira,polako cure budenje ,kad zaplaceee onda paaa paaa beba beba beba bebe
Sirijus me snadbjela knjigama,ima ih tonuuu
Stvarno sada shvatam  ovo mazenje stomaka,pricam mojoj blastici kako joj je tata smjesan  sunny i molim je da ostane kod mene..
Ne pricam naglas,mm bi mislio da sam luda
Za sad mi ljencarenje ne pada tesko ,puno radim pa mi dobro doslo, uzivam lol!
Ko je za kafu, odma kod mene lol!
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 3/8/2016, 17:36

Amna, rano ti je da PG kontrolises u cetvrtak jer treba da se kontrolise 5. dan od transfera, ali se dan transfera racuna kao nulti dan za sve sto radis, a ne kao prvi dan, tako da bi ti trebalo u stvari u subotu da ga radis, cak ne ni u petak, ali koliko se secam kod vas lab ne rade vikendom tako da...

Ako ti je TSH uvek bio dobar ne moras ga raditi. Nisam ni ja.

A ako se taj Agolutin daje u debelo meso kao PG depo onda ga ne dajes sama. Moze muz da ti da ili bilo ko drugi, svejedno koji lekar. Moze i neka med sestra, ako poznajes neku tamo.

Kissssssss
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 3/8/2016, 17:36

E da, moze kafa Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 3/8/2016, 18:01

Mislils sam da kod blaste progesteron moze i ranije da se kontrolise..
Ima lab subotom do 12h ,onda cu da odem ujutro.
Petak je zgodnij jer je blize a subotu moram da se malo vozim ali sta se mora,nije teko lol!
Da daju se u debelo meso,moracu da razmislim unaprjed u slucaju da zatreba..
Za sad nista ne osjecam Rolling Eyes
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 3/8/2016, 18:20

Sad i ne treba nista da osecas lol!
Ti sad treba da kuliras a mi cemo da navijamo igracice igracice igracice
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od valika77 3/8/2016, 19:30

Sve manje i manje znam što više čitam i čitam o sterilitetu

Devojke tako se sad osećam...jadno
Sve više me boli glava od pretraživanja,čitanja,gledanja

Amna puno sreće.....i ja ti navijam roda
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 3/8/2016, 20:24

Valika moras malo i da se opustis. Napravi pauzu u citanju Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 3/8/2016, 21:33

Valika, to je samo faza, ne brini. Ali treba da osetiš kada treba da se zaustavis u čitanju. I istraživanju. I ličnoj edukaciji. Zato i postoji kutak - da se sve sagleda i iz drugih para očiju
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 4/8/2016, 07:58

Velika, razumem kako se osećaš, mislim da smo sve mi manje-više prošle tu fazu. Kad sam se registrovala na Kutku, glava me zabolela od heterozgota, homozigota, IR -  nisam znala šta je to uopšte i, naivna, bila ubeđena da  to nemam, pošto me već dosta toga u životu strefilo... E, onda kreneš u istraživanja, a doktori neće da ti objasne ni ono što znaju. Zato zaviriš na Kutak - i skineš pola muke. Prvo, vidiš da nisi ti ništa posebno, da i druge žene dele tvoju sudbinu i uspeju da se izbore, na ovaj ili onaj način. Pokušaj da se opustiš i da kritički čitaš tekstove o sterilitetu - ne prihvataj sve zdravo za gotovo. O mnogim stvarima čak ne postoji ni jedinstven stav u medicini.

Amna, samo ti mazi svoj stomačić i razgovaraj sa svojom bebom. U tim prvim danima je potrebno beskonačno strpljenje i opuštenost. Doživi tih desetak dana kao dugo očekivani odmor :) Rano je za bilo kakve simptome - vrlo su nepouzdani i različiti od slučaja do slučaja. Ja na primer nisam ama baš ništa osećala do neke šeste-sedme nedelje, kad su me počele boleti grudi, javila se osetljivost na mirise. Da, progesteron depo mi je davao muž. Ali pazi, i tu ima različitih mišljenja - ne smeš preterati. Navijam da nas osveži još jedn beta na ovim stranama igracice igracice igracice
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srecica3112 4/8/2016, 08:27

Dobro jutro drage devojke srca !
Amna,drzim palceve jako najjace za jednu finu betu!
Valika,razumem apsolutno i strasno mi je poznat taj osecaj ovih dana...
Sirijus, u Feroni, pacijent sam prof.Kopitovic ali nisu mi rekli da je na odmoru pa ovog puta kod dr.Steve.
Veceras u 19h je uz pa cu videti kakvo je stanje, a E2 sam izvadila jutros rezultat posle 15h.Frka mi je baaas. v

srecica3112

Broj poruka : 53
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 4/8/2016, 10:01

Srećice, nek ti je dr. Steva srećne ruke Very Happy meni je on cool lik i ispitaj ga slobodno sve šta te zanima, on objašnjava sa zadovoljstvom. Držim palčeve za lep E2 i čekamo izveštaj sa UZ. b b b b
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 4/8/2016, 10:30

LJUDIIII MISLIM DA JE POCELO d
Desava se nesto,
Sluz u nitima - koncicima ,malo deblje crvene niti jako crvene..
Drzite fige za ovu moju blastu da se uhvati

tavita ljubav
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 4/8/2016, 10:34

Amnaaaaaaa, meni to liči na lepu implantaciju, živela mamina blasta navijacica navijacica navijacica navijacica
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 4/8/2016, 10:54

Amna 😍😍😍😍😍😍😍😍
Happy happy
😎😎😎😎😎
💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srecica3112 4/8/2016, 11:04

Amna, igracice igracice igracice roda !
Sirijus,hvalaaa,ljubim te!Javljam sutra ujutru rezultat i nalaz uz.

srecica3112

Broj poruka : 53
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 4/8/2016, 11:24

Amna b b b b b
Valika, samo malo odmora, da se 'slegne gradivo', pa ce sve leći na svoje mesto, videćeš. I, što napisa Tavita, bitno je uvek imati na umu da ni sama medicina  za mnoge stvari kad je reč o vto i sterilitetu nema jedinstven stav srca srca srca srca
Srećice, za dobar E2 i UZ! b b b b b b

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dusica78 4/8/2016, 11:29

Amna, navijamo igracice igracice igracice igracice igracice
Srećice, čekamo izveštaj b b b
dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 4/8/2016, 11:31

Amna, ma ja sam ti jos pre neki dan rekla da si ti trudna, a sad sam jos sigurnija da jesi i da ces svim nevernim tomama dokazati kako se to radi iz prve Wink

jumping jumping jumping jumping jumping

BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 4/8/2016, 12:12

Jupiii Amnaaaa  vv vv vv


Ljudi, da li je neko cuo za novu metodu stimulacije injekcijama elonva ili elnova? Naisla sam na to na hrvatskom foumu, žene tamo već koriste tu stimulaciju i bas su zadovoljne, kazu da se dobro reaguje na nju. Valjda je fora da se samo jedna injekcija primi. Kucam na googlu, u Jevremovoj to pominju, a sve ostalo su hrvatski sajtovi. Pa ko planira stimulisani vto, moze malo o ovome da se raspita.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od luckystar74 4/8/2016, 12:32

Ja sam radila sa Elnovom i nisam odreagovala uopste na nju...
Primala sam i tri menopura posle i nista...
Ona je kao neka depo inekcija koja zamenjuje 5 dana stimulacije
Po meni nepotrebno kljukanje hormonima....
Ovo je moje licno misljenje
Posle 3 meseca uz minimalnu stimulaciju femara i 2 menopura dobih jajnu celiju....
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 4/8/2016, 13:07

Kragujevac finansira četvrti pokušaj VTO za žene do 44 godine http://www.infokg.rs/info/item/4517-kragujevac-finansira-cetvrti-pokusaj-vantelesne-oplodnje
Možda nekome znači info.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 4/8/2016, 13:08

evo i slikovito
[img]Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 2s6u6ig[/img]
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu