KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Septembarska mirisna jutra

+18
millena
BiKsi :)
MalaSaJuga
JAmajka
SladZana
Eho
nina :)
Vecka
Bobaue
Blanka
HappyGirl
bak
Sofija Veks
AriesGirl
Zmajuška
Ancica 87
Ema78
fight&faith
22 posters

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od HappyGirl 20/9/2015, 11:32

Iskreno se nadam da će ti biti bolje.

Jao narode zgrada mi miriše na pečene paprike i džem od šljiva :) Predivni mirii :) Mmmmm ajvar i džem od šljiva mljac, mljac :)
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od Ancica 87 20/9/2015, 19:50

Hepi,ja ne verujem sta si napisala,kazi im da cemo ih istuci ako dirnu u Kutak jos jedared:)...Nemam puno vremena jer se uhodavamo ali posle cemo cesce doci...
Inace,imali smo prvu kontrolu u petak i nije napredovao kilazno,napljuvase me dr i sestra kako nisam dobra mama i kako ne vodim racuna koliko jede,a ja ga samo kljukam ali on nece vise,sad mu turam na silu,pa mi posle svakog drugog jela povraca,da li od dohrane ili kolicine ne znam...Jako sam se lose osecala...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od HappyGirl 20/9/2015, 22:25

Umesto što su te napljuvali mogli su da te posavetuju. Što neki naši lekari i sestre nemaju osnovne kulture pa to je strašno.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od Vecka 21/9/2015, 05:13

Ne znam sta je pljuvanjem dobila osim kandidaturu da menjas lekara a njom budes nezadovoljna.
Ni moje starije dete nije puno htelo da jede od rodjenja, nece ni sad, ja te razumem. :*

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od tatjanica 21/9/2015, 07:36

...to je sramota ancice sto su ti rekli,umesto da te nauce oni vredjaju...
cuj ti to,losa majka..
....budalastine.....ima ovde iskusnijih mamica pa ce te posavetovati...ljubimo vas sofka i ja....
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od Ema78 21/9/2015, 16:11

Milena, ako je stanje takvo kakvo je, verovatno je dobit od rendgena veca od stete. Ako te  jako boli, tada se u organizmu oslobadjaju stetne materije, koje  se prenose i na mleko, samim tim i na bebu. U svakom slucaju ti je potreban savet radiologa, ginekologa, ali i fizijatra, jer postoje odredjene vezbe i polozaji,kojima mozes malo stabilizovati karlicu, dok bebac ne ojaca, da eventualno mozes i na neku ozbiljniju terapiju.  Razmisli o akupunkturi, nema kontraindikacija, oslobodice te bola, ili ce ga smanjiti... bolje od febriceta i gelova.

Ancice, a koliko je napredovao za mesec dana? Da li ga samo dojis, ili je na adaptiranom mleku, ili kombinovano? Ako ga samo dojis, ubaci mu jos jedan nocni podoj, ili mu nudi cesce, otprilike na dva sata... cak i nocu.  Ako je na dohrani, promeni formulu, ali NIKAKO ne teraj dete da jede na silu, ni sada ni kasnije. I promeni lekara. To sto povraca nije dobro, traumiras se i ti, ali i bebac.

Vecka, mi smo kupili prizmin aspiratr na baterije, u kombinaciji sa hipertonicnim rastvorom morske soli, 3-4xdnevno...prodisao...I ubaci u sobu  bosiljak...

Zene, ljubim vas sve !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od Vecka 23/9/2015, 03:30

I mi se inhaliramo redovno, ja imam inhalator svoj, pa nisam kupovala, ali mi je inhalator sabtoplom ne sa hlafnom parom pa je malo zeznuto jer nece nekad da sebinhalira... mada je realno topla para bolja od hladne za laringitis, pa njega uvek dosta brzo izleci.
Sad koristimo Tobrex kapi za nos, dobre su mu, brzo rasciste slajm...
A bosuljak ne mogu jer ja imam alergiju Sad
Sad i beba ima pun nosic Sad

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od tatjanica 23/9/2015, 14:41

...drugari,imam lepe vesti,mama je zavrshila hemoterapiju,danas odradila kontrolni ultrazvuk unutrashnjih organa i rentgen plucha,sve je chisto hvala bogu....krvna slika odlichna....e sad samo josh magnetna rezonanca u oktobru da prodje i da odahnemo i sve to zaboravimo....ljubimo vas sofka i ja i imate pozz od moje mame koja se doselila kod mene od kako mi je dragi na brodu.....i evo jedne slike na temu istorija se ponavlja.... Septembarska mirisna jutra - Page 5 2m7c8r6
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od Ancica 87 23/9/2015, 21:42

Nisu one rekle da sam ja losa mama,da se ne shvatim pogresno,ja sam se osecala kao losa kroz njihovu pricu. Hvala na podrsci...Ugovor sa tom dr nismo potpisali,sutra idemo kod druge pa da vidimo....Ema,mi smo bili na kontroli posle nedelju dana od otpusta i izgubio je 100g a kao treba da je dobio bar 300...Sada ga dohranjujem posle svakog podoja,nekad popije nekad ne,pa videcemo sutra na cemu smo...
Tattjanice,bravo za mamu...Slika je superiska...Ljubac Sofki,tebi i mami...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od Ema78 24/9/2015, 12:58

Tatjanice, fotografije su sjajne.....
Ancice, i menu su govorili da mi Petar ne napreduje dobro, na svakih nedelju dana sam isla na kontrole. I, onda, posle jedno mesec dana, kada je dr preracunao koliko je napredovao, po danima, ispostavilo se da je to 35gr po danu, a da je optimalno 30 gr, pri cemu tih 5 gr u tom uzrastu cini veliku razliku.
Ono sto treba da znas je da je tvoje mleko optimalno za bebca, da ne moze da bude lose, slabo ili na bilo koji drugi nacin neadekvatno. Moze da bude kolicinski nedovoljno, ali tada postoje tehnike da se kolicina poveca. Pozovi halo bebu ili savetnicu za dojenje, ima tih brojeva na netu, da ti pomognu oko tih tehnika. Tipa, pred svaki podoj topla obolga, masaza , unosenje jako puno tecnosti pre i posle svakog podoja,poneko pivo, zatim izmuzavanje kako bi se povecala proizvodnja mleka...ako treba zovi ih i 100x...ponekad i taj razgovor znaci.
I nikako nisi losa majka, jer radis ono sto mislis da je najbolje... mozda samo treba neko malo da ti pripomogne da budes jos bolja.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od AriesGirl 24/9/2015, 15:15

Tatjanice, bravo za dobre rezultate tvoje mame. Slike su super, divne ste sve tri.

Ancice, ne razumem se ni u dojenje, ni koliko beba treba da napreduje, ali sam sigurna da si dobra majka i da ce sve biti u redu cim se ti i beba malo ustosite.

Ljubac za sve.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od Blanka 24/9/2015, 20:45

Tatjaniceeee predivna fotkica, predivne uspomene osmeh srce osmeh srce osmeh srce kako ste mi lepeeee

Ancice grlim te i tebe i tog malog vragolana, i necu da cujem da se osjecas bzv zbog tamo nekih kvazi humanista - ljekara. Ljubim vas love
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od tatjanica 25/9/2015, 14:11

..ma,ljubim ja vas sveeeeeeee!!! srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od Ancica 87 25/9/2015, 18:31

Mi smo napredovali 320g za 6 dana...Juhu.... Sve to Ema sto si napisala rece mi dr i sestra sto radi sa njom... Pivo nikako ne podnosim ali popijem posle rucka po casu...Pocela sam da jedem i na silu...Cedim se posle svakog podoja,iako ne ostane bas puno 10-15ml,ali sam sa ovom dr zadovoljna...Kaze da cak i ako mi se ne poveca mleko,istrajemo sto duze da siki i ovo malo sto imam jer svaka im kap maminog mleka znaci...Eto toliko od nas za sada...Ljubimo vas!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od MalaSaJuga 25/9/2015, 18:55

Bravo,bravo ancice.
Tatjanice super da je mama dobro.
Meni pomaze topla voda pre podoja i posle operem toplom vodicom i osetim kako se grudi pune. Ja bas puno pijem vodu,sokove. Inace sada imam 59 kg smrsala 12 od porodjaja. Meni moj mali ima sor u ustima pa je i meni preneo sas ja mazem mast a njemu cistim usta nistatinom. On se inace smeje,guce,raduje dok mama prica,igramo se po ceo dan.mama vozi autice po krevetu i to mu je omiljeno. Nikako da dobijem slobodnog vremena da otvorim dnevnik ali obecavam da cu uskoro.
Pozdrav za sve
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od HappyGirl 25/9/2015, 21:21

Tatjanice, bravo za mamu, divna vest! A fotke su fenomnalne :)
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od HappyGirl 25/9/2015, 21:28

Drugarica se porodila i s obzirom da je umetnička duša dane prekraćuje na baš simpatičan način. Ako želite da vidite šta je u pitanju pogledajte stranicu Kutka i vidite Marka :) https://www.facebook.com/media/set/?set=a.904316889643125.1073741828.378349258906560&type=3
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od HappyGirl 25/9/2015, 21:58

I da :) Ukoliko hoćete da dođete na proslavu rođendana Kutka pogledajte ovde, poslednji post na strani :) https://kutak.forumotion.com/t1874p390-kada-se-zvezde-sastanu
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od tatjanica 26/9/2015, 09:25

...fotke markove mame su stvarno neshto posebno!!!........zhene,pa ja tek sad shvatih da kutak ima i svoje facebook izdanjeeee!!! :)
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od HappyGirl 27/9/2015, 12:25

tatjanice nikad nije kasno za nova saznanja :)
Cure, ako ste za proslavu rođendana Kutak još jednom napomijem da se javite i prijavite :)
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od Ema78 30/9/2015, 10:26

Mah, mah, mah...

ima li koga?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od HappyGirl 1/10/2015, 18:25

Tu sam. Muči me glavobolja ovih dana pa nemam nešto želje da pišem. Jedva i čitam :) Ali biće bolje :)
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od Ema78 3/10/2015, 09:37

Dobro jutro, dobar dan..

Hepi, nadam se da ce uskoro proci glavobolja.... cvet

Kod nas nista posebno novo...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Septembarska mirisna jutra - Page 5 Empty Re: Septembarska mirisna jutra

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu