KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+59
JednaSova
majat
Ninche
SladZana
luckystar74
ivanicasale
Deni
Orline
bak
bebko
Stenli
Sofka
JAmajka
veki1
Simona
bulevarka
Strumfeta78
JocY
MalaSaJuga
zoxa
cicsa80
medolino
Zmajuška
Vuchica
Šašava
jelena*mama2andjela*
dragana76ns
ragaco
Blanka
leptirica1977
saska1
marija123
Crvic
ganedina
SoJa
MAAKKI
nina :)
Niny
fight&faith
lela1984
millena
KoMetaK
lelas
Sofija Veks
Vecka
Pikseta
Smrdica
AriesGirl
annci
pegaz
Ancica 87
PalcicaBg
BiKsi :)
noja
zvoncica36
Erata
Eho
micaubica83
lenjivica
63 posters

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 9/8/2015, 11:18

annci ::Ime moje, navijam jako da izdrzite do ulaska u deveti!!!

Ganedina, da i porodjaj, kao i cela trudnoca protekne skolski!

Vecka, da se konacno vratis svojim decacima.

ostale moje debelice
srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci
Annci želim ti dobar rezultat testa.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 9/8/2015, 11:21

Mico burma je parče zlata, a ono što je važno ste tvoj dragi i ti. Ja burmu držim u kutijici, a venčana sam dva puta sa svojim dragim. Moja burma je meni velika i ja ću je skratiti. Nema mesta sujeverju jer brak da nije dobar ne bih ''gazila'' 18-u god.sa mojim mužem, a bebac nema još ni 1 godinicu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 9/8/2015, 14:42

Zvoncice 18god? Svaka cast,samo budite veseli :*
Burma moze da se sredi kod zlatara, prosiri-smanji, i nece nestati ako se sece da bi je skinuli :)
Da zvoncice, i ja sam se pitala da l ce me nesto zaobici, onda sam upoznala zene na odeljenju koje su imale histeroktomiju a nisu stigle da rode decu, pa sam pomislila: hvala dragom Bogu, zaobislo me je. Jeste tezak put, ali dosli smo do svetla na kraju tunela, samo kad vidim svog prezadovoljnog starijeg sina i zadovoljnog bebca pola sam zaboravila. A kad moj veliki decak kaze: konacno imam brata! Zaboravljam i drugo pola, sve je vredelo ♡♥

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 9/8/2015, 19:53

Hvala drage tete na podrsci.... osmeh srce

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 10/8/2015, 09:55

Drage moje ne zamerite dugo nisam pisala,ali znate vec sta nas je snaslo..
Lelas da je devojana ziva i zdrava.
Ancice izdtzace bebac pa tako je i moj Vasa ako se secas pocele kontrakcije u osmom mesecu.
Vecka duso.aj da konacno sve bude iza tebe i da uzivas aa decacima.
Pozdrav za sve trudnice. Vec se prazne ove strane pa da prizovemo nove.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 10/8/2015, 12:37

Hvala, drugarice.
Vecka, izmami mi suze veliki bata....

Da li je neka od vas imala problema sa fraxijem? Na jednom delu stomaka (a izbockan je ceo), pojavio mi se sitan osip koji svrbi. I puno crvenih tackica. Ako je neka imala, sta ste mazale? Nisam kod kuce, vec kod mojih u gostima, i stvarno ne bih prekidala odmor ako ne moram kod dr.
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 10/8/2015, 14:21

Annci, budi mi pozitivnai sve ce biti ok, a sto se tice tackica, ne znam-ja sam imala cvorove od bockanja i hematolog mi je rekla da mazem hepatotrombin.
Ganedina, jos malo i ne boj se CR, jer kada sam ja posle 4 dana pustena iz bolnice i to sam se jako dobro kretala+sama kupala bebu i sve ostalo.
A da vam kazem sta je bilo sa onom mojom rodjakom...elem, na prvom UZ je vidjen 1 plod, a svo vreme je braon brljala, iako pije Utrogestan i na 3.dan prima Progesteron depo. Sada je jace prokrvarila, otisla drugom dr koji je video i cuo srce kod jedne bebe, rekao da ima formiranu placentu-ja sve mislim da je rano za to i da to nije mogao videti, ali drugoj bebi ne cuje srce i to je razlog njenom krvarenju.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 10/8/2015, 17:09

annci ::

Da li je neka od vas imala problema sa fraxijem? Na jednom delu stomaka (a izbockan je ceo), pojavio mi se sitan osip koji svrbi. I puno crvenih tackica. Ako je neka imala, sta ste mazale? Nisam kod kuce, vec kod mojih u gostima, i stvarno ne bih prekidala odmor  ako ne moram kod dr.

Annci i meni se u jednom momentu, oko 15 nedelje trudnoće pojavio nesnosan svrab na mestima gde bih bola fraksi. Na kraju sam zakazala i otišla kod Elezovića i on mi je napisao da umesto fraksija od 0.3 mogu koristiti fragmin od 2500 ij ili clexane 0.4. Prvo sam nabavila fragmin i svrab je prestao, ali on je deficitaran i ima baš nekako debelu iglu. Posle sam prešla na clexane 0.4. Iz mog iskustva najbolje je bockati se clexanom. Nema svraba, tanja iglica, stakleni špric, nije bio deficitaran. Sretno.
Vecka divno ...
Trudnice <3 <3 <3 :-*

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 10/8/2015, 19:20

annci ::Hvala, drugarice.
Vecka, izmami mi suze veliki bata....

Da li je neka od vas imala problema sa fraxijem? Na jednom delu stomaka (a izbockan je ceo), pojavio mi se sitan osip koji svrbi. I puno crvenih tackica. Ako je neka imala, sta ste mazale? Nisam kod kuce, vec kod mojih u gostima, i stvarno ne bih prekidala odmor  ako ne moram kod dr.


Annci, ja sam posle zadnjeg postupka koristila fraxi, i pocelo je da me svrbi toliko da sam ludjela. Dr mi dala clexan 0,4. sto kazu cure mnogo lakse za bockanje, tanja iglica i nikakvih podliva nisam imala a ni modrica, a alergijska reakcija, tj svrab, odmah prestao.

Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 10/8/2015, 22:25

F&F, Blankic, hvala drage moje. Pokusacu jos ovih desetak dana da izuguram ovako. Malo cu osloboditi stomak, i preci na ledjni deo pojasa. Ali cim se vratim u BG odoh kod Elezovica.
Inace, i ja imam cvorica koliko hoces i mazem hepatrombin, ali ovo je novost...
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenjivica 11/8/2015, 08:21

Annci ja sam imalala, zapravo imam i dalje cvorice i masnice da je to strasno. Dr iz dz mi rekla hepatrombin. Elezovic rekao ni slucajno, jer on je isto na bazi heparina, kaze, to je kao da uzimas vecu dozu fraxija !?
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 11/8/2015, 10:06

Sutra internista i konzilijum.U cetvrtak ulazim u 37 nedelju.Moze li mi neko napisati kako ide to sa konzilijumom?Da li brzo zakazuju cr,da li ja idem na taj konzilijum?Bas bih volela da jos malo sacekam i duze trudnujem ali koliko cujem i vidim ovde je za blizanacku trudnocu maximalna 37 nedelja
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 11/8/2015, 10:06

Sutra internista i konzilijum.U cetvrtak ulazim u 37 nedelju.Moze li mi neko napisati kako ide to sa konzilijumom?Da li brzo zakazuju cr,da li ja idem na taj konzilijum?Bas bih volela da jos malo sacekam i duze trudnujem ali koliko cujem i vidim ovde je za blizanacku trudnocu maximalna 37 nedelja
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 11/8/2015, 11:29

Mico, srecno!!!!
Trudnovanje jeste zadovljstvo, ali su blizanci obicno malo nestrpljivi da upoznaju mamicu Very Happy

Joj, lenjivice, i ja zbog tih grudvica i podliva koristila hepatrombin. Odmah prekidam
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 11/8/2015, 13:44

Mico, srecno!!!

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 11/8/2015, 16:04

d77 ::Annci, meni su objasnili da je fb-HCG povecan kada se nosi devojcica...sve ostalo je cista statistika i bitno je da dr na UZ vidi nosnu kost i dobro izmeri nuhalni nabor.


joooj, jeeel :)))
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 11/8/2015, 16:10

kad smo kod burmi....
za 19 dana, moja ce biti na mojoj ruci Very Happy

vise necu imati decka,
ahahah
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 11/8/2015, 16:16

Mico imenjakinjo, drzi se!
Jedna zena je rekla "ne zove se carski rez bezveze carski", u smilu, legnes, zaspis, za pola sata se porodis :)
Sve ima svoje prednosti i mane do duse, naravno,
ali barem ce sve proci za tren, i uskoro ces videti bebanee!
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od marija123 11/8/2015, 19:12

Sasava cestitam na udaji!)
marija123
marija123

Broj poruka : 299
Godina : 48
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 11/8/2015, 21:23

Šašava ::Mico imenjakinjo, drzi se!
Jedna zena je rekla "ne zove se carski rez bezveze carski", u smilu, legnes, zaspis, za pola sata se porodis :)
Sve ima svoje prednosti i mane do duse, naravno,
ali barem ce sve proci za tren, i uskoro ces videti bebanee!

Carsli rez se zove carski jer je Cezar prvi rodjen na taj nacin, sectio caesarea kod nas prevedeno kao carski rez. Wink

Anci meni su se stvarale grudvice i podlivi od fraxija, ali je proslo brzo.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 11/8/2015, 21:27

micaubica83 ::Sutra internista i konzilijum.U cetvrtak ulazim u 37 nedelju.Moze li mi neko napisati kako ide to sa konzilijumom?Da li brzo zakazuju cr,da li ja idem na taj konzilijum?Bas bih volela da jos malo sacekam i duze trudnujem ali koliko cujem i vidim ovde je za blizanacku trudnocu maximalna 37 nedelja

Ponedeljak-sreda-petak su dani za konzilijum za cr. Ako ti zakazuju konzilijum za sredu, znaci da planiraju da rade u cetvrtak ili petak, tako je bar u mom slucaju bilo, a 3x sam isla na konxilijum jer mi nisu odmah odobrili zbog nalaza interniste, ali uglavnom svima odmah odobre i zakazu.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 11/8/2015, 22:11

Sasava, cestitamoooo!!!! To je najlepsi nacin da izgubis decka Wink

annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 12/8/2015, 01:44

annci ::Sasava, cestitamoooo!!!! To je najlepsi nacin da izgubis decka Wink


Pridruzujem se cestitkama! :) Anci sto si me nasmejala :) ali u pravu si :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nina :) 12/8/2015, 09:31

sasava cestitam na udaji.sto se tice burme ja sam moju nosila 10 g i kad sm ose prosle godine vencali u crkvi ja je lepo skinem i spakujem sa muzevom jer mi je u zadnje vreme pocelo jako da smeta jer dobijem bobujice ispod nje i nekad po nedelju dana moram da je skinem da bi proslo.pa sam odlucila bolje da se njih dve druze zajedno kad moj dragi je svoju nosio samo na vencanjima ,kad smo se vencali u opstini jedva je 24 sata izdrzo sa njom a prosle godine kad smo se vencali u crkvi nije je cak mogo staviti kako treba jer mu bila mala.a imali smo i smesnu situaciju u crkvi,cim je proso obred on mi dao njegovu da neizgubi i ja stavim prvo njegovu pa posle moju da mi nepadne njegova kad pop posle krstenja mikijevog primeti da ja imam dve burme na istom prstu i njemu bude nejasno ali sam ja uklavirila i pocela odma da se smejem,a on covek u cudu i to se bas videlo i kad sam mu lepo objasnila da mi muz dao njegovu da neizgubi covek poceo da se smeje jer je pomislio da ja imam dva braka a da to nisam prijavila
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 12/8/2015, 10:01

Devojke, da li drugi trimestar pocinje sa pocetkom 13. ili 14. nedelje?
Nailazim na razlicite podatke na sajtovima klinika....
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu