KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+59
JednaSova
majat
Ninche
SladZana
luckystar74
ivanicasale
Deni
Orline
bak
bebko
Stenli
Sofka
JAmajka
veki1
Simona
bulevarka
Strumfeta78
JocY
MalaSaJuga
zoxa
cicsa80
medolino
Zmajuška
Vuchica
Šašava
jelena*mama2andjela*
dragana76ns
ragaco
Blanka
leptirica1977
saska1
marija123
Crvic
ganedina
SoJa
MAAKKI
nina :)
Niny
fight&faith
lela1984
millena
KoMetaK
lelas
Sofija Veks
Vecka
Pikseta
Smrdica
AriesGirl
annci
pegaz
Ancica 87
PalcicaBg
BiKsi :)
noja
zvoncica36
Erata
Eho
micaubica83
lenjivica
63 posters

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 5/8/2015, 16:40

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa SIMON JE LUTKA LUTKASTA.......
KOMETA DRAGA,CESTITAM....PAMETNIJE NISTA NEMAM ZA RECI!BUDITE UVEK SRECNI! srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 5/8/2015, 16:50

cestitka Kometi je ipak morala biti na odvojenom postu!
Vecka ,draga,nadam se da ce se posle cetvrte kiretaze sve uspesno zavrsiti....i da ces biti kuci sa svojim sinovima!
Annci,izvestaj sa uz je dobar a u ovo drugo se nista ne razumem,ali verujem da je sve ok...
Mico,ja ne mislim da je rano za pripremu za porodjaj...Meni objasnjeno da se od 36 nedelje racuna da smo u terminu...
Mi juce bili na uz...Evo i naseg izvestaja...
posteljica I/II stepen maturacije...sto je objasnjeno da je pocela da sazreva...teski smo 2450g po uz 33+6...Kaze sve je ok...Za 5 nedelja skidam serklaz...Mada kaze za svaki slucaj da se ne brinem ako porodjaj krene i pre toga bebac je velik,ne znam zasto mi je to rekao...Kaze da po njemu nema indikacija za carski i da je misljenja da treba prirodan porodjaj...Jedino sto mi se nije dopalo to je sto je rekao da ne sme on da dodje da me porodi,ako nije u smeni...kao zabranjeno?No nebitno,kud svi tu i mali Mujo....Dok ne budem drzala svoju bebu u rukama,necu verovati da je imam....
Nadam se da mame uzivaju sa svojim bebama!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Simona 5/8/2015, 17:35

Kometa,
čestitam i ovde vv vv vv vv vv Divan je Simon i ima divno ime Very Happy

Čestitke i za Lelas v

I pozdravi za Kutanjke d
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 5/8/2015, 17:41

Simone saljemo ti ja i Nadezda milion poljubaca!
vecka,navijamo da sve bude kako treba!
Trudnice,uzivajte i nek sve bude bezbrizno!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenjivica 5/8/2015, 17:53

Lelas, Kometice, cestitam vam rodjenje bebirona! Neka su Nadezda i Simon zivi i zdravi 100 godina!!!!!!
igra igra čestitamo čestitamo čestitamo poljubci poljubci poljubci
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 5/8/2015, 19:44

Simone, dusice mala, dobrodosao!!!
srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 5/8/2015, 19:53

Kod mene lud dan...
Ranom zorom stigli rezultati Dubla...
Posle toga vadila krv za Prena i potpisala ugovor za maticne celije.
Onda endokrinolog koji i dalje ne zna sta ce sa mnom....Bitno je da ovako nizak TSH trenutno nije opasan za bebu (cak kaze da ce nam beb biti pametnija, kako god da je to zakljucio). Lekove ne sme da mi daje zbog trudnoce. Ostali hormoni stitne su mi ok. Ali je stitina i na dodir i pod UZ izuzetno uvecana, samo blago nehomogena i prilicno prokrvljena. Ne znam zasto, ali ovo sa prokrvljenoscu ga najvise brine...Stres najstroze zabranjen (ionako je valjda konacno za mnom), kao i jaki nadrazaji kao sto su svetlost ili buka. Za tri nedelje provera ponovo svih hormona i antitela, i kontrola kod njega. Ako do tada ne poraste TSH, onda cemo se zabrinuti. Do tada mogu biti opustena....

Sve dok se ne cuh sa Mikovicem...a onda me on nasekira. Cista statistika kod mog dubla nije bitna. Bitan je fb-HCG(Sasava, dobro je sto je tvoj dosta nizi. Ovo moje ne valja) i njegov Mom koji je skoro 3. To mu se uopste ne svidja. Poslao bi me na tripl i amnio kasnije. Ali posto smo vec dali krv za Prena, sacekacemo te rezultate. Sada samo da prezivim naredne 2 nedelje....

Biski, odoh da proverim temu za duble...izgleda da tvoja prijateljica i ja imamo bas puno zajednickog...inace, ako bude decko, i nas ce se zvati Djole

Ime moje, bas si ti to lepo dogurala...nista se ne razumem u te rezultate, ali javice se vec nase iskusne mame. Ja te grlim jakko, najjace!!!

Trudnjace i sveze mamice
srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 5/8/2015, 20:34

Annci, meni su objasnili da je fb-HCG povecan kada se nosi devojcica...sve ostalo je cista statistika i bitno je da dr na UZ vidi nosnu kost i dobro izmeri nuhalni nabor.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 6/8/2015, 07:49

Anci nadam se da ce sa stitnom biti sve u redu, i ja sam imala hipertireozu i nisam smela da dobijam terapiju, samo terapiju za suzbijanje simptoma (tahikardiju). Meni su objasnili da je bitno da su antitela u redu.
Navijam da ti sto pre prodje 2 nedelje!

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 6/8/2015, 08:04

Zene drage,sta mi se sinoc desilo!!!!! Stojim perem sudove i odjednom mokre gace,malo se slilo i niz nogu,nije bilo puno,mali kruzic na plocicama?pokupim ja to legnem,nisam luda,nisam se upiskila,pitam odmah dr da li moze da to curka tako plodova voda,kaze ne moze...Ona kad krene ima je puno...Bolova nemam,povremeno me zigucne nesto samo,ne znam sta bi to moglo biti?

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 6/8/2015, 08:10

Ancica 87 ::cestitka Kometi je ipak morala biti na odvojenom postu!
Vecka ,draga,nadam se da ce se posle cetvrte kiretaze sve uspesno zavrsiti....i da ces biti kuci sa svojim sinovima!
Annci,izvestaj sa uz je dobar a u ovo drugo se nista ne razumem,ali verujem da je sve ok...
Mico,ja ne mislim da je rano za pripremu za porodjaj...Meni objasnjeno da se od 36 nedelje racuna da smo u terminu...
Mi juce bili na uz...Evo i naseg izvestaja...
posteljica I/II stepen maturacije...sto je objasnjeno da je pocela da sazreva...teski smo 2450g po uz 33+6...Kaze sve je ok...Za 5 nedelja skidam serklaz...Mada kaze za svaki slucaj da se ne brinem ako porodjaj krene i pre toga bebac je velik,ne znam zasto mi je to rekao...Kaze da po njemu nema indikacija za carski i da je misljenja da treba prirodan porodjaj...Jedino sto mi se nije dopalo to je sto je rekao da ne sme on da dodje da me porodi,ako nije u smeni...kao zabranjeno?No nebitno,kud svi tu i mali Mujo....Dok ne budem drzala svoju bebu u rukama,necu verovati da je imam....
Nadam se da mame uzivaju sa svojim bebama!

Uskoro ces i ti drzati bebiku u rukama i uzivati ♡♥
Beba ti je superiska stvarno :).moj misic je tek sa malo vise od 500gr vise od tvoje bebike rodjen u terminu, u 33ned nije imao ni 2kg Wink mozda ti je rekao zato sto beba stvarno jeste superiska pa da i ako bude ranije od tih 5 nedelja ne brines :)
Mico i meni su rekli da se sa 36 smatra u terminu, tako da su dovoljno zreli. Meni su cr zakazivali od 36te i otkazivali da bi se uradio konacnono u 38. A bio je prvobitni plan za 36.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 6/8/2015, 08:15

Ancica 87 ::Zene drage,sta mi se sinoc desilo!!!!! Stojim perem sudove i odjednom mokre gace,malo se slilo i niz nogu,nije bilo puno,mali kruzic na plocicama?pokupim ja to legnem,nisam luda,nisam se upiskila,pitam odmah dr da li moze da to curka tako plodova voda,kaze ne moze...Ona kad krene ima je puno...Bolova nemam,povremeno me zigucne nesto samo,ne znam sta bi to moglo biti?

Nisi pomirisala? Plodova voda nema miris i boju. Da si stavila beli toalet papir da upije da vidis da l je providno ili ima boju urina, i da si pomirisala, da eliminises plodovu vodu.
Ako ces biti mirnija ima da se kupi ulozak za detekciju plodove vode, da ipak eliminises. A i ako stavljas utrogestan, mozes znati da l je vodenjak jer ako jeste imas osecaj kao u baricu da si stavila prst, ili da i tad malo iscuri. Meni je dr rekla da i oni tako na pregledu proveravaju da l je vodenjak pukao, po vlaznosti vulve.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 6/8/2015, 08:17

Ime moje, iskreno nemam pojma. Sigurna si da se nisi upiskila? Ajde da sacekamo ove zvezije mame ili malo ozbijnije trudnice od mene. Imas li ti nekog dr u blizini? Jasno mi je da ti je jedan rekao da ne moze da curka, ali sta on misli, od cega je? Ajde da vidimo kako ce se stvari danas odvijati...ti se svakako ne sekiraj, to je najvaznije
poljubac

Vecka, d77, hvala drage moje. Ja sam svakako odlucila da se ne sekiram dok ne znam imam li razlog. Naredne dve nedelje necu ni razmisljati o glupom dublu...gde a i odradih...mozda cak popustim svom dragom, pa zovem BioSave i doplatim 100 eur za express varijantu. Videcu vec...

Vecka, sta ima draga? Jesi li ti jos uvek u bolnici dok cekas tu, nadam se poslednju, kiretazu?
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 6/8/2015, 08:20

Pomirisala sam gacice nije imalo nikakav miris,i da izvines na izrazu nije bilo boje urina na njima....Mislim da cu kupiti te uloske za svakli slucaj..Utrice ne stavljam vaginalno,pijem ih...Nikad pre mi se to nije desilo....

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 6/8/2015, 08:33

Anci sada sam kod kuce, pustili su me da bih dojila bebu, jer bi u suprotnom morali da mi prekidaju mleko jer sam bila na ivici mastitisa i morali bi da mi prekidaju laktaciju. Sutra imam nazad na prijem pa cemo videti sta cemo dalje...

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pegaz 6/8/2015, 09:24

Ancica87 zašto ne odeš na pregled za svaki slučaj? Verovatno nije ništa ali verovatno bi i ti bila mirnija.

Annci ja pijem Eutiroc 100 jer mi je tsh bio skočio na 4,7 međutim posle 4 nedelje terapije meni tsh 0,68 i zamisli endokrinolog mi ostavila opet da pijem eutirox 100 Shocked. Dr Kopitović smatra da je visoka terapija međutim ova dr endokrinolog insistira da pijem od 100 i za 4 nedelje ponovo na kontrolu. Antitela su mi dobra malo FT3 na gornjoj granici...
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 6/8/2015, 11:29

Ja da virnrm da slučajno nema nešto novo kod Komete,kad ono-SIMON!!!!
Kometice,mamice,čestitam tebi i mužiću na rođenju sinčića!
Neka vam srca ispuni neizmernom ljubavlju,a život srećom!
Konačno su se kockice posložile!

Lelas, svu sreću želim tebi i tvojoj Nadeždi,uživajte,volite se i pazite!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 6/8/2015, 12:09

Ancice, meni kad je pukao vodenjak, bilo je vode na sve strane, potop.
Medjutim, vodenjak moze da pukne, i da pomalo odilazi voda, da se porodjaj odlozi za koji dan, imamo primer nase drugarice sa kutka Agate. Ti lepo ipak otidji na pregled, sa tim se nije zezati.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 6/8/2015, 13:18

Ančice,slažem se sa Biksi.Bez panike,ali idi na pregled.Ja sam imala indukovan porođaj zbog manjka plodove vode.Kažu-morali ste da osetite da curka pomalo.Ja baš ništa nisam primetila.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 6/8/2015, 13:54

Lelas i Kometa čestitam. Da su vam dečica živa i zdrava bar 100 godina. Presrećna sam zbog vas.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 6/8/2015, 13:56

Ancica 87 ::Pomirisala sam gacice nije imalo nikakav miris,i da izvines na izrazu nije bilo boje urina na njima....Mislim da cu kupiti te uloske za svakli slucaj..Utrice ne stavljam vaginalno,pijem ih...Nikad pre mi se to nije desilo....
Ipak naglasi to dr.meni su u trudnoći bile mokre gaće. Mislila sam da mi ''otiče'' plodova voda. Bilo je sve ok.Što je najgore od svega kada bih išla na pregled zaboravljala sam da to napomenem dr. Verujem da je kod tebe isto sve ok.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 6/8/2015, 13:59

Kada pijemo dosta vode onda urin nema nikakav miris bude kao voda, a i kako odmiče trudnoća beba pritiska bešiku sve više pa nekada žene malo pišnu u gaće. Sve je to normalno. Mada da bi mirno spavale pravac dr. Sada kada se okrenem i shvatim koliko sam bila neozbiljna u trudnoći bude mi čudno.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 6/8/2015, 14:00

Vidim da trenutno u Mendi ima da se kupi kadica sa postoljem za 3900din. To je super cena za korisnu stvar.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 6/8/2015, 14:01

Uh...Vecka, propustila sam sta ti se sve izdesavalo...grlim te jakooo zagrljaj

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 6/8/2015, 14:04

Annci sigurna sam da je sa tvojom trudnoćom sve ok. Znam da dr.Novakov insistira kod Dabl testa i kad je donacija u pitanju. Lepo su ti žene rekle to je samo statistika. Ljubimo te moj bebac i ja.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu