KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+57
saska1
labradorka
ragaco
mijaki
HappyGirl
Eho
Niny
SoJa
winni
SannI-AlL
sunny.tp
Vuchica
annci
daki_mm
ncoka
enap
Mika
AriesGirl
Hiperaktivna
Bobaue
ganedina
Sofija Veks
BiKsi :)
SladZana
nadalica
zvoncica36
Dacaa
hocukusurnecuzvaku
libra35
marija123
lelas
mamadabudem
Vanja80
tatjanica
branka86
bak
Nataly17
MalaSaJuga
Baš za andjele 75.
Zmajuška
Blanka
PalcicaBg
DMANA
micaubica83
sandrolina
pegaz
JocY
jelena*mama2andjela*
lenjivica
luckystar74
dragana76ns
millena
Amna84
Vecka
nina :)
lela1984
KoMetaK
61 posters

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 14/4/2015, 13:50

Padobranka, to ti je u prenesenom znacenju sto vise vitamina b, vit c i e. Ukoliko nisi ljubitelj svega ovoga, predji na vitamine iz tableta lol!
Od ananasa kazu najbolje onaj sredni deo koji se obicno ne jede lol! Mada je ananas pun secera, pa... Pivo alkohola... Kikiriki soli...
Mada to sto vise piva moze biti korisno iz vise razloga. Ubijes se ko covek pa ne razmisljas lol! Salim se, naravno.

Aries, evo jos navijacicam taman su malo predahnule igracice igracice igracice igracice igracice igracice
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 14/4/2015, 13:51

Aries, koji je dan od transfera? Pa nije niska, sto niska? Kolika je bila zadnji put? I kad?
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ancica 87 14/4/2015, 13:53

bak ::Aries, koji je dan od transfera? Pa nije niska, sto niska? Kolika je bila zadnji put? I kad?
Sva pitanja htedoh ja da postavim...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 14/4/2015, 13:54

moze bezalkoholno pivo  piće koje se pravi od kvasca, hmelja, ječma i vode, paprike su takodje dobre, cvekla , ananas sredisnji deo , .... jaja barena jedno dnevno, naradnze ko nema secer povisok , brazilski orah ,  radi preventive se grickaju djakonije . sve smo to uglavnom grickale i pile Very Happy
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 14/4/2015, 13:58

bak ::Aries, koji je dan od transfera? Pa nije niska, sto niska? Kolika je bila zadnji put? I kad?

12 det 101,4
14 det 85,5
16 det 123,1
22 det 338,7
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eho 14/4/2015, 13:59

Aries, otkud niska, sta ti je.... odlicna beta, trudna si! doktor
Javi kad ti je doktorka zakazala UZ.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ancica 87 14/4/2015, 14:01

Aries raste...videces bice to dobro...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 14/4/2015, 14:02

Jeste malo niza, ali raste, i to je najvaznije. Seti se Niny, pa eno ga Konstantin sad momak i po! Imali smo primera puno yes U svakom slucaju, trudna si! Javi sta kaze dr! I veruj u svog bebca! Borac je to!

Na koliko si heparina? Imamo istu mutaciju, pa pitam. Ja sam sad na 0,6 mada sam verujem i teza od tebe Embarassed Prosli put sam bila na 2x 0,4 ml. Jesi proveravala d dimer? Cisto hvatam statistiku Wink
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 14/4/2015, 14:04

Eho ::Aries, otkud niska, sta ti je.... odlicna beta, trudna si!  doktor
Javi kad ti je doktorka zakazala UZ.

Cucu sta ce mi reci, pa cu javiti.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 14/4/2015, 14:06

Aries,Eho-čestitam trudniceeeee!!!!!!
Da vam se ubrzo pridruže sve ženske koje čekaju betu!
Vreme je opet za bejbi bum!!!!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 14/4/2015, 14:08

Aries što kaže Bak jeste malo niža ali bitno je da raste ,ima takvih primjera pa bude sve dobro.Jesi ti radila tsh?Nemogu se sjetit.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 14/4/2015, 14:11

bak ::Jeste malo niza, ali raste, i to je najvaznije. Seti se Niny, pa eno ga Konstantin sad momak i po! Imali smo primera puno yes U svakom slucaju, trudna si! Javi sta kaze dr! I veruj u svog bebca! Borac je to!

Na koliko si heparina? Imamo istu mutaciju, pa pitam. Ja sam sad na 0,6  mada sam verujem i teza od tebe Embarassed Prosli put sam bila na 2x 0,4 ml. Jesi proveravala d dimer? Cisto hvatam statistiku Wink

Na Kleksanu sam od 0,4 i imam 60 kg. Radila sam D dimer prosle nedelje, bio je preko 900 (ne znam tacnu cifru, pisala sam negde), pa sam se ziva pojela dok mi hematolog nije rekla da skace u trudnoci i da nije nista strasno. Idem sledece nedelje ponovo na kontrolu. U to vreme sam bila na Fraxiparinu od 0,3, ali sam dobila alergiju, pa me prebacila na Kleksan. I dalje se cesem, pa cu probati Fragmin od 2500. Svakako cu morati kod dermatologa.

Hvala sto verujes u mog bebca borca. I ja verujem da ce se izboriti, pogotovo sto u medicini 1+1 nije uvek 2. Srecno i zelim ti veliku betu!
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 14/4/2015, 14:14

saska1 ::Aries što kaže Bak jeste malo niža ali bitno je da raste ,ima takvih primjera pa bude sve dobro.Jesi ti radila tsh?Nemogu se sjetit.

Jesam, 2,42 je. Dr mi je rekla da je sve ispod 3 u trudnoci u redu. Van trudnoce mi je uvek bio nesto iznad 1.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 14/4/2015, 14:16

Aries, verujem i ja u tvog bebca borca, ne sumnjam ni jednog trenutka. Beta raste, ti si  trudnica  to su vesti koje smo cekale danas! Divno! zagrljaj

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 14/4/2015, 14:22

aries drzimo fige da se borac snazno uhvati za svoju mamu , beta raste , prekrasno  jesi pojacala utrogeston , trudnica
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 14/4/2015, 14:39

Ako ti je za utehu, ja se cesem i od klexana i od fragmina sam se cesala Rolling Eyes Ja imam kasnu reakciju, tek nakon 7 dana pocinju da me svrbe mesta uboda i to recimo 2-3 cm u krug, tako da sam sva u svrbljivim pecatima. Najmanje me svrbe ruke, kad imam zrtvu da mi tu daje. Najgore je na stomaku. Svaka ta tufna svrbi oko 7 dana pa prestane, do tad stizu nove... Meni je hematolog rekao da je to ok Rolling Eyes Meni je D dimer bio preko 600 pre pocetka bilo cega, onako, svakodnevan. Sad nisam jos proveravala, s betom cu.
E sad sam na malo visim dozama kortiko nego prosli put, zbog povisenih antitela, 15mg dnevno, tako da me neuporedivo manje svrbi, ipak oni deluju i protiv toga. Cim me zasvrbi znam da je vreme za lekic Razz

Elem, verujem, stvarno, znam da si ti izbezumljena, zbog ranijih iskustava, i ja bih bila, nadam se da cu i biti Wink Nema druge osim da verujes i sama sebi pricas ja sam trudna, ja sam trudna, zivot je lep!

osmeh srce
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 14/4/2015, 14:43

Sad vidim da kazes da ces morati kod dermatologa. Mene je dermatolog otperjao da se javim hematologu, kao to je reakcija na njegov lek, neka me on resava. On me poslao alergologu-imunologu, ona rekla i to dr nacelnica na klinickom, da nije to problem, postoje heparini koji se daju intravenski, na njih nema reakcije, ako se slaze hematolog da me hospitalizuje do kraja trudnoce Rolling Eyes Na njen izvestaj on je ovako otprilike Rolling Eyes Shocked reagovao i rekao da se cesem lol!

Sve u svemu, njima to nije nista strasno, ih kakve su oni slucajeve videli.... Rolling Eyes A nas ko.....
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 14/4/2015, 14:46

Ej,Bak....baš tako -češi se ti,nema vajde od drkova ponekad...

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 14/4/2015, 14:52

Bak, da mene svrbe samo mesta uboda, ja bih pevala. Ne mozes ni da zamislis sta me sve svrbi: obrazi, nos, usta, usi, vrat, prelazak izmedju vrata i kose, dekolte, ledja, stomak, noge, ruke, sake, stopala... bukvalno celo telo. A sve je krenulo sa svrabom dlanova. Boga pitaj sta je i od cega je. Vise cak nisam ni sigurna da je od heparina. Ja koristim Dexason od aspiracije, ali minimalnu dozu od 0,5 mg dnevno i nista mi nije bolje. Cak sam jedno vreme mislila da mi on pravi probleme, jer pise da moze izazvati osip i svrab. I inace sam sklona alergijama. Nisam pametna sta moze biti.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 14/4/2015, 14:57

Tako je meni bilo prvi put. I posto je trudnoca bila "neuspesna" tj plod prestao da se razvija, tek od urbazona koji su mi onda dali me je prestalo. Imala sam i otoke, glava mi je u jednom momentu otekla kao da sam s druge planete. A nisam sklona alergijama... Na sve to sam imala osip katastrofa, kao da sam izasla iz kopriva. Ili da imam najgori oblik boginja. I sve su se onako spajali pecati, ma uzas!
Prosli put sam bila na 1,5 mg dexasona, i bilo je onako... Sad mi je bolje sa ponizonom. Mozda da vidis sa hematologom da ti poveca dozu, 0,5 je bas malo...

Joj kakve smo kilave  lol!
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 14/4/2015, 14:58

bak ::Sad vidim da kazes da ces morati kod dermatologa. Mene je dermatolog otperjao da se javim hematologu, kao to je reakcija na njegov lek, neka me on resava. On me poslao alergologu-imunologu, ona rekla i to dr nacelnica na klinickom, da nije to problem, postoje heparini koji se daju intravenski, na njih nema reakcije, ako se slaze hematolog da me hospitalizuje do kraja trudnoce Rolling Eyes Na njen izvestaj on je ovako otprilike Rolling Eyes Shocked reagovao i rekao da se cesem lol!

Sve u svemu, njima to nije nista strasno, ih kakve su oni slucajeve videli.... Rolling Eyes A nas ko.....

Strasno! Mene je hematolog poslala kod dermatologa. Moram otici, sledece nedelje imam kontrolu, pa ce me sigurno pitati sta sam uradila. Drug mm je dermatolog, pa cu videti da odem do njega, cisto da imam neki izvestaj, mada mislim da mi cesanje ne gine.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 14/4/2015, 15:04

Inace nikako da te pitam, jel ovo guzato stvorenje na slici tvoje? Ako jeste imam istog drugara, samo ima rep. I malo vise godina
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 14/4/2015, 15:05

Ja sam do sada 2 puta koristila heparin, u oktobru i novembru, kad sam radila 3. i 4. IUI i nisam imala nikakvu alergiju, bukvalno ni tufnicu. A sad sam katastrofa. Pored svog cesanja, stomak mi je pun cvorova, a i eozinofili su mi povecani (oni ukazuju na alergiju). Ja sam bas pravi kilozder, sto bi mm rekao u sali "komplikator". Kaze da kod mene nista ne moze jednostavno. I u pravu je. Uvek sve uz silne peripetije.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 14/4/2015, 15:07

bak ::Inace nikako da te pitam, jel ovo guzato stvorenje na slici tvoje? Ako jeste imam istog drugara, samo ima rep. I malo vise godina

Nije, slika je sa neta. Dok sam zivela kod mojih, imali smo rota. Uginuo je pre par godina, bio je bas star. I nije imao rep. Sad oni imaju novog, sa repom. :)
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 14/4/2015, 15:11

Pih, rekoh da se orodimo, ovo mi lici na curu. Mada je moj mator za te akcije, srcka bi mu stala. lol!

I uz sve peripetije, ova beba ce se roditi! U inat peripetijama! Mozda tek u kombinaciji sa trudnocom nastaju problemcici Wink Verujem da ce hematolog resiti problem uz pravu kombinaciju yes
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu