KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+57
saska1
labradorka
ragaco
mijaki
HappyGirl
Eho
Niny
SoJa
winni
SannI-AlL
sunny.tp
Vuchica
annci
daki_mm
ncoka
enap
Mika
AriesGirl
Hiperaktivna
Bobaue
ganedina
Sofija Veks
BiKsi :)
SladZana
nadalica
zvoncica36
Dacaa
hocukusurnecuzvaku
libra35
marija123
lelas
mamadabudem
Vanja80
tatjanica
branka86
bak
Nataly17
MalaSaJuga
Baš za andjele 75.
Zmajuška
Blanka
PalcicaBg
DMANA
micaubica83
sandrolina
pegaz
JocY
jelena*mama2andjela*
lenjivica
luckystar74
dragana76ns
millena
Amna84
Vecka
nina :)
lela1984
KoMetaK
61 posters

Strana 28 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 7/4/2015, 11:49

KoMetaK ::Jocy, srecno stopiranje, pa da ovaj manji folikulic poraste i da jc koju ce dozreti i koja ce biti dobra! igracice igracice igracice igracice igracice

Marija, super si ti odreagovala, bice tu lepih jc i lepih bebica! igracice igracice igracice igracice

Aries, omasih te sinoc, nenamerno, neko me zvao telefonom i zaboravih da ti napisem odgovor. Ne panici, jeste da je visok d-dimer, ali on skace i od hormona koje primamo (pogotovu od estrofema), a skace i kad dodje do implantaicje. Meni je nedelju dana posle pozitvine bete bio oko 1200, pa se isto ufrkisala, isla ovde kod hematologa, rekla mi je da je normalno u trudnoci, zvala Kopitovicku, ona se konsultovala sa hematolozima, rekla isto da je normalno, a Antic me je maklice ufrkisao i rekao da hitno moram da uradim analize i anti XA pre svega, koji ovde ne rade. Posle mesec dana je poceo da pada, primam clexane 0,4 i nisam menjala terapije, sada mi je oko 400. Svakako, zbog prethodnih spontanih, ja bih ti savetovala da uradis i TSH sada, jer i on ume da napravi problem na pocetku trudnoce, vise nego trombofilije, i da ga kontrolises na 2 nedelje ako je oko 2, ili da ga kontrolises na nedelju dana ako je visi. Trombofilije, tj. zgusnjavanje krvi pravi pre probleme u kasnijoj trudnoci, kada moze da se stvori tromb i zaglavi u pupcaniku, nego sto pravi na pocetku trudnoce, tako sam ja shvatila dr Antica.


Srecno koracaljke!!! Saljem vam rode, za svaku po jednu!!!!


Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 485465_10152293812473256_297285715_n

Hvala puno na odgovoru. Sutra idem kod dr Mitic, pa cu cuti sta ce mi reci. A TSH cu sigurno uraditi. Ujutru ponavljam betu, pa cu i to odraditi. Mada nikad nisam sa tim imala problema, ali nikad se ne zna. Telo u trudnoci razlicito reaguje.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 7/4/2015, 12:10

Aries, navijam najjace za srecan kraj!

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 7/4/2015, 12:54

Nisam imala mira, pa dam otisla odmah da izvadim krv za TSH. Medjutim, rezultati ce biti gotovi tek sutra oko podne. Bar cu znati da li mi on pravi problem.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 7/4/2015, 13:15

arijes poslusaj devojke,kao sto kazu nije sve gotovo mozda je jedan embrin odustao.Sad  

koracaljke ljubav
ja se evo upravo vratila iz Genesisa,stigli mi rezultati ERE,endometrijum nije reciptivan za taj dan ciklusa kad je vracen tj pomeren mi je prozor implantacije,ovaj spontani nesretni me je skroz sj*bao ,da prostite,sve mi je otislo u .....
savet je da radimo novu eru ,da utvrdimo prozor implantacije ako ga uopste i ima Crying or Very sad Crying or Very sad
a ciklus jos nisam dobila,na UZ sve uredno,savet je da sacekam jos 7 dana pa ako ne dobijem da pocnem sa primolut norom,pa opet na eru i tako...sve u svemu nista od FETa jos minimum dva meseca ,ako era uopste pokaze receptivnost ali ne smem ni da mislim o tome Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 7/4/2015, 13:39

E bre Jecko...Ne mora da znaci da nije uopste receptivan,mozda je kasnije ili ranije od tog dana kad su oni pratili.Ne znam sad kako se to gleda,da li moze da se utvrdi tacan dan recimo 21.dc pa da znate za ubuduce ili je to svaki mesec drugacije?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JocY 7/4/2015, 13:43

Ja sam htela da radim ERU pa me Kopitovićka odgovorila, eto baš zbog tih razloga...
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 7/4/2015, 13:45

Pa ne znam,nije mi bas najjasnije,ja se ne bih oslonila na to,pogotovo sto iako jeste receptivan u tom ciklusu kad bi radila FET ti ne znas koji je dan jer rezultate cekas mesec dana.Ja na tvom mestu ne bih ponavljala,sta znam...
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 7/4/2015, 13:52

nadam se da samo dan  nije bio odgvarajuci na drugo ne zelim ni da pomisljam za sada Sad
eru rade tako sto te prvo stimulisu estrofemom i onda kad progesteron pocne da raste dodaju i utrogestan da ga jos vise podignu i to se racuna kao p+5 ( znaci da sam 6 dana bila na utrogestanu ,prvi dan uzimanja je nulti) i tako se era radi "skolski" e sad meni je stigao rezultat da je na taj dan endo vec "prezreo" i da savetuju dan ranije da se uzme uzorak al opet kod mene endo bude tanak jedva ga nabilduju estrofemom a vec "prezreo"

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 7/4/2015, 13:55

palcice era vazi samo za identican ciklus tj ako si radila eru bez estrofema i utrogestana i pokaze se da je odgovarajuci dan tako moras i da vratis embrione ako si radila sa stimulaciom kao ja,tako moram i da vratim embrione ,znaci samo identican ciklus nevazno da li ga radis odmah posle ere ili za godinu dana

jocy ni meni nisu hteli da rade eru pre druge vto jer sam bila trudna i samim tim mi je kao receptivan endo na taj dan,i posle neuspeha ajde da ga odradimo kad eto,nije vise isto Very Happy

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 7/4/2015, 14:05

Sta li bi meni bilo? Moj receprivan,al kratko nesto Rolling Eyes
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 7/4/2015, 14:16

tvoj je receptivan na taj dan ocigledno,samo imas problem sa odrzavanjem implantacije. jesi koristila ti estrofem? meni su rekli da ce u narodnoj trudnoci morati davati estrofem sve do 12 nedelje,e sad citam razna misljenje neko je protiv toga ,ne sme u trudnoci,neko za ,nisam pametna zbunjen

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 7/4/2015, 14:19

Nisam do sad koristila,mada sam cula da su i u Visegradskoj poceli da uvode estrofem uz utrogestan posle transfera.Ko zna,mozda stvarno pomaze.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 7/4/2015, 14:23

pa eto,probavaju svasta nesto. Estrofem navodno ojacava endo i u trudnoci tj pomaze da se sto vise embrion "uhvati" a onda opet drugi pisu ,ne sme nikako u trudnoci to je jak zenski hormon ...moze da utice na formiranje ploda...
al bitno je da znas za sledeci put koje su ti sve opcije i da se dobro raspitas

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 7/4/2015, 14:37

Hiperaktivna cestitam!
Aries,navijam da sve bude kako treba!
Jelena,resice se i zavrzlame oko enda,bice sve kako treba!Bak,Jocy,navijam za lepe embrione!
Saska,navijam da beta bude lepa!
Palcice,grlim,nisam pametna sta da kazem.polako,resenje ce se naci!
Navijam za sve vas,da prolece donese lepe bete!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 7/4/2015, 14:42

Ja sam imala fet sa estrofemom,tako rade u Pragu pripremu endometrijuma.endometrijum mi je zadnjih godina bio kilav.pila sam ga do 11 nedelje.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mijaki 7/4/2015, 14:55

Estrofem uvek ide u donaciji kao priprema i podrska endometrijumu u prvom trimestru. Ne bi ga koristili da steti plodu na bilo koji nacin, u to sam sigurna.

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 7/4/2015, 16:33

Drugarice, hitno mi treba savet. Ivana mi je poslala da krenem sa kontracepcijom: microgynon, yasmine, yazz ili jeanine. Ja nikada nisam uzimala mista drugo osim cyklo. Sta da kazem muzu da mi kupi? Na putu sam i vracam se nocas. Sutra mi je 5 dc, pa pretpostavljam da bih trebalo od sutra da pocnem
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 7/4/2015, 16:57

Ja sam koristila samo Microgynon pre histeroskopije i bilo mi je grozno od njega. Imala sam nenormalna preznojavanja, narocito nocu, bila sva naduvana i nervozna kao pas. Imala sam i lupanje srca. Sve u svemu, grozno iskustvo.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od millena 7/4/2015, 17:08

meni su rekli da ce u narodnoj trudnoci morati davati estrofem sve do 12 nedelje,e sad citam razna misljenje neko je protiv toga ,ne sme u trudnoci,neko za ,nisam pametna zbunjen ::
Ja sam koristila estrofem u pripremi za fet od 2.dana ciklusa,za zadebljanje enometrijuma,a kad se ostvarila trudnoca celo prvo tromesecje,uz aspirin protect,elevit,prednisonum 5 mg i 3x2 utrogestan vaginalno,zatim 9 injekcija progesterona,dnevna terapija za stitnu i do 6.nedelje terapija za prolaktin....to je bila klasicna terapija u Pragu,znala saqm se sva gubit koliko tabl sam znala pripremat....
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 7/4/2015, 17:33

Anci ja recimo od mikroginona nisam imala nikakve nus pojave,sve je to individualno.Nek uzme bilo koje od tih,sve se da preziveti Very Happy
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 7/4/2015, 18:16

Aries, kod mene se beta nije pravilno uduplala, vidi moj potpis.i eto, nas princ je sada tu. Zato ne odustaj, drzim pesnice da je i kod tebe slican slucaj i da je beba tu :)
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 7/4/2015, 18:17

Anci, ja sam samo koristila od ovoga mikroginon I grozno sam ga podnela. Mojoj sestri je jako prijao Yasmin...eto, ne znam... sunny
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 7/4/2015, 18:42

annci ::Drugarice, hitno mi treba savet. Ivana mi je poslala da krenem sa kontracepcijom: microgynon, yasmine, yazz ili jeanine. Ja nikada nisam uzimala mista drugo osim cyklo. Sta da kazem muzu da mi kupi? Na putu sam i vracam se nocas. Sutra mi je 5 dc, pa pretpostavljam da bih trebalo od sutra da pocnem
Ja sam koristila Microginon prije histeroskopije i cini mi se da se pije od prvog dana ciklusa a Cikla od petog.
Ancci jesu li ti rekli zasto ces da pijes kontracepciju?
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 7/4/2015, 19:13

Annci, ja sam do sada 2 puta pila mikroginon, prvi put nisam imala nikakve nus pojave a krenula sam od 2dc, sada sam počela da ga pijem od 3dc i nonstop su me boleli jajnici, naročito noću kada se smirim i utoplim.

Aries, ništa još nije gotovo ne odustaj i ne posustaj na ovom putu.

Meni je jutros stigla veštica , tako da večeras pakujem svoje pinkle i krećem sutra u nov pokušaj. Srećna sam, uzbuđena, uplašena, napeta, skroz su mi osećanja pomešana. U svakom slučaju, lepo ću se provesti. Very Happy sunny
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 7/4/2015, 19:27

Niny ::Aries, kod mene se beta nije pravilno uduplala, vidi moj potpis.i eto, nas princ je sada tu. Zato ne odustaj, drzim pesnice da je i kod tebe slican slucaj i da je beba tu :)

Da, ali tvoja beta, na srecu nije padala. Videcu sutra sta kaze ponovljena analiza, ali se stvarno ne nadam previse.
Jedino ima logike, sto kaze Kometa, da je mozda u startu bilo 2 bebe, pa jedna odustala. Mada mi je i ta pocetna beta bila mala za blizance. Ne vredi da lupam glavu, sta bude, bice.

Devojke, hvala jos jednom sto ste uz mene.

Zmajuska, srecno i da bude bebicetno!
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 28 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu