KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+58
zvoncica36
dragmilk
sanib
maki021
Mika
masato
JocY
ninica2
dragana76ns
Afrodita
Tebi
SannI-AlL
karakaca
Petkana
AriesGirl
bulevar79
insomnia
Iva79
lelas
branka86
Cala Domingos
BiKsi :)
Ema78
plašljiva
cecilija78
lela1984
Vecka
ShareLove
ivanicasale
SladZana
BabyBear
Niny
ganedina
sandy23
SoJa
jelena.kuburic
Star77
d77
Bubamara
Vuchica
annci
KoMetaK
hocukusurnecuzvaku
Hiperaktivna
luckystar74
Nataly17
PalcicaBg
MalaSaJuga
mamadabudem
mata
Sofija Veks
Ancica 87
sareni leptir
makac71
smile :)
saska1
sandrolina
atomski mrav
62 posters

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 29/10/2014, 21:37

Ivanice bravo i ovdje da sve protekne u redu igracice igracice igracice igracice igracice
Sandrolina ponovi i ti betu za dva dana nikad se nezna.
Insomnia koliko si pila pronizona dnevno koliko miligrama ja ga pijem već 3 mjeseca od 10 mg .Radila sam pre neki dan NK ćelije i vidim da su u normali ali su mi malo povećani neki limfociti moram kod Miljića ovih dana.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 29/10/2014, 21:43

Sandrolina, nastavi terapiju, pa ponovi betu, mozda bude kao kod Ivanice, a ja navijam da bude tako! molitva molitva molitva molitva molitva

Aries, zao mi je! grljenje

Srecno cure u svakom koraku koji pravite i da je svaki korak korak blize do vasih beba! navijači1 navijači1 navijači1 navijači1 navijači1 navijači1 navijači1
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 29/10/2014, 22:18

Namestila i ja,sad je ok.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 29/10/2014, 22:29

Palcice, podseti me, jesi li radila trombofilije?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 29/10/2014, 22:34

BabyBear ::Zene, jel jos neko (osim mene) ima problem sa satom ovde? Mislim na vreme ostavljanja komentara. Kod mene pise da sve sto ste prisale danas kao da ste pisale juce, osim poslednja 3 komentara koja su kao postavljena nocas u 00, 1, 2 sati...

Takodje, ostavila sam komentar pre pola sata otprilike, a pise da je postavljen nocas u 02.14 Sad

Jel problem samo kod mene ili je i kod vas isto?
I kod mene,sat skroz pobrljavio.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 29/10/2014, 22:42

I ja ga prebacih  na BGD i sad je ok vreme.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 29/10/2014, 22:50

Vecka ::Ivanice cestitam!!!

Aries i Sandrolina,zao mi je Sad

BB,kad si radila OGTT je l si bila sama ili je nneko smeo  da bude sa tobom? Smem li tih tri  sata da gledam seriju na telefonu sa sluskama? Hvata me nnervoza...

Danas su mi stigli rez kks i biohemije. Sve jje u  redu. ApTT mi je na gornjoj granici,kaze dr da ce morati transfuzija. Zar opet. Sad secer mi je za divno cudo na gornjoj granici,5,8. Poslednje dve godine uvek mi je bio izmedju 6 i 7. Moja dijeta izgleda ima uspeha. BB jesi li bila na dijeti pre OGTT?
Sutra uz, prekosutra ogtt, subota internista, ponedeljak komisija za histetolaparo. Drma me trema. Sad

O zeno! Pa nema od cega da te hvata trema. Treba da budes srecna sto sve zavrsavas i sto ces dobiti svoje rezultate i adekvatnu terapiju. Trebalo bi da te hvata trema kad ne radis nista, a ne kad radis nesto Very Happy
Znas sta, meni niko nije rekao da li neko sme da bude sa mnom ili ne, ali to nisam ni pitala, niti mi je padalo na pamet. Najbolje je da ides sama. Ne znam na kom odeljenju ce ti to raditi jer se to u Visegradskoj radi na 2 mesta. Ja sam bila na I spratu, neko odeljenje 7c valjda (ako se dobro secam) i neka sestra Mira mi je vadila krv svih 5 puta. Zena super radi svoj posao, a smestila me je bila u trpezariju gde jedu pacijentkinje, tako da je tamo uvek bilo nekih zena, cak i neke koje su primljenje u bolnicu taj dan, pa sam sa njima malo pricala. Sestra Mira me je sve vreme obilazila i svaki cas pitala da li sam dobro, da li mi je lose, itd. Mozes slobodno da gledas seriju na telefonu, da citas novine, da radis sta god hoces, ali samo ono sto ti nece stvarati stres i nervozu. Pazi, brzo prodje to vreme, a kad bi neko bio sa tobom samo bi pravio guzvu tamo, ne znam kako bi sestre reagovale na to, jer ni ove druge sto su dosle da leze nisu bile sa nekim gore nego su se pozdravile na ulazu. Sa jednom devojkom je dosla mama i isterale su je odatle. Mislim da ne bi dozvolili da neko bude sa tobom tamo.

Nema od cega da te hvata nervoza i ne smes da budes nervozna zbog toga ni vece pre, a ni daleko bilo to jutro, jer ce ti to povecati stres (koji ti ni ne osecas) i uticace ti na rezultat.

Ja nisam bila na nekoj posebnoj dijeti tih dana, ali sam vec uzimala terapiju, pila sam gluformin - 1.500 dnevno, ali taj dan pre nego sto odes da ti rade OGTT ne treba da pijes terapiju (ako je ti uopste pijes). Ne znam da li su ti rekli sta smes, a sta ne, ali dan pre toga nemoj da jedes nista posle 19 h, a posle ponoci ne smes ni vodu vise da pijes, niti to jutro pred OGTT ne smes da pijes vodu. Ja sam morala da popijem 3 gutljaja vode sa lekom koji pijem za pritisak i sestra mi je rekla da nisam trebala i da se nada da ce biti ok, ali da ni slucajno ne pijem vise. E onda mi je ona, mislim posle 3. vadjenja krvi (nisam sigurna da li posle treceg ili cetvrtog) rekla da mogu da pocnem da pijem malo vode.

Eto, to ti je cela prica. Dakle, NEMOJ DA SE NERVIRAS I DA BUDES NERVOZNA JER:

1. Nema potrebe, nista ne boli i nece ti biti dosadno i bice ti sve ok...to je p. dim
2. Moras da budes smirena zbog ispravnog rezultata testa
3. Utice na lepotu i na bore Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od insomnia 30/10/2014, 00:16

saska1 ::
Insomnia koliko si pila pronizona dnevno koliko miligrama ja ga pijem već 3 mjeseca od 10 mg .Radila sam pre neki dan NK ćelije i vidim da su u normali ali su mi malo povećani neki limfociti moram kod Miljića ovih dana.

Ja pijem prednizon i on je od 5mg, pijem pola ujutru u ceo uvece. Ja kada sam pitala dr za test na NK celije rekai mi je da kod nas niko ne radi taj test. Da se to uzima uzorak endometrijuma i onda se iz njega vrsi analiza. Mozda je to taj ERA test sto sada radi Genesis pa salju u Spaniju, pitacu sutra kada odem na kontrolu....
insomnia
insomnia

Broj poruka : 243
Location : Novi Sad
Datum upisa : 15.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tatjanica 30/10/2014, 07:51

...drzhim fige za ivanicu!  roda

...izgleda sam jedino ja u tzv. normalnoj vremenskoj zoni! lol!
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 30/10/2014, 08:26

Biksi nisam radila trombofilije jer u Va primamo fraxi 0,3 preventivno pa se svercujem.U slucaju da prvi FET ne daj boze bude neuspesan odradicu ih.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 30/10/2014, 09:27

insomnia ::
saska1 ::
Insomnia koliko si pila pronizona dnevno koliko miligrama ja ga pijem već 3 mjeseca od 10 mg .Radila sam pre neki dan NK ćelije i vidim da su u normali ali su mi malo povećani neki limfociti moram kod Miljića ovih dana.

Ja pijem prednizon i on je od 5mg, pijem pola ujutru u ceo   uvece. Ja kada sam pitala dr za test na NK celije rekai mi je da kod nas niko ne radi taj test. Da se to uzima uzorak endometrijuma i onda se iz njega vrsi analiza. Mozda je to taj ERA test sto sada radi Genesis pa salju u Spaniju, pitacu sutra kada odem na kontrolu....

Ja sam sad uradile NK ćelije iz krvi prošle sedmice i Miljić mi je rekao da je to sad najnovije i da se radi od nedavno ali samo u Konzilijumu.A pitaj baš da čujemo šta će reći.A taj prednizon ja mislim da je to isto kao i pronizon ,samo što je pronizon od 20mg.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sandrolina 30/10/2014, 09:37

zene ja popravih vreme i ja bila u Indiji, Ivancice bravo, nisam ocekivaal da to tako moze da varira bar ne znam nikog u okruzenju...
ja sam jos sinoc prekninula sa terapijom, tj nisam primila fraksi i popila vecernju dozu estrofena, tako da ne znam sta da radim...
sa klinike mi se jos nisu javili...

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sandrolina 30/10/2014, 09:44

sada sam se cula sa klinikom i rekla mi je cim je beta pocela da pada da vakako prekinem terapiju...
nista da ne ponavljam.
na pitanja za dodatnise analize rekla mi da apsolutno nemam sta vise da kontrolisem i da su nam ostali samo pokusaji...tako da ja se uzdam u nas ovde i krecem polako da odradim vitaminozu i OGTT...

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 30/10/2014, 10:12

Drage moje ja sam nocas bila u haosu. povracanje, vrtoglavica i bolovi u stomaku, kao da cu svakog trenutka da dobijem. sada je sve prestalo, ali se bas brinem...
Pozdrav za sve...
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 30/10/2014, 10:26

Sanja koji je dan od et-a?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 30/10/2014, 10:32

Deveti dan od et
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 30/10/2014, 10:37

Od 7-og dana od ET 3-odnevnih embriona pocinje lucenje bete hcg u krv,tako da to mogu biti simptomi trudnoce.Ja sam imala sad spotting 9-og dcboleo me stomak i bila mi muka i bila je implantacija.Zelim ti da kod tebe bude dobra.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sandy23 30/10/2014, 10:48

Ćao društvo. Ja bila kod hematologa u KCS i doktorka Ana Vidović me primila. Rekla mi je da suštinski ja nisam slučaj za nju jer se kod mene pobačaji događaju zbog infekcije i slabog grlića i da ne bih izgurala toliko dugo sve tri trudnoće da imam neki problem sa trombofilijom. Uglavnom dala mi je da uradim sve analize koje oni rade besplatno i sve analize su mi dobre osim nekoliko koje ću ovde navesti pa ako neko ima iskustvo da mi protumači:
P-antitrombin 123, ref. vredn 79-112 hromogena
S-holesterol 5,68, ref. vredn 0-5,2 mmol/L spektrofotometrija
S-gvožđe 31,6, ref. vredn 7-28 umol/L spektrofotometrija
S-saturacija transferina 47, ref. vrednosti 15-45%

E sad, ova doktorka kaže da se sve ostale analize rade na VMA i da ako hoću mogu da uradim tamo kompletne analize, da se čekaju ali da mogu bez žurbe da uradim polako. Mene nešto mrzi da ih radim jer i ona kaže da je verovatno sve ok, šta vi mislite? Hvala!

sandy23

Broj poruka : 39
Datum upisa : 26.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hiperaktivna 30/10/2014, 12:18

Evo da vam se i ja ponovo javim :) Elem treba svaki cas da mi stigne resenje drugostepene komisije, pa smo mm i ja malo popricali i odlucili se da odemo u Valjevo kod dr. Baneta (uz punu podrsku moje doktorke koja ga poznaje). Tako da evo i zvanicno back in the game Very Happy
Hiperaktivna
Hiperaktivna

Broj poruka : 203
Godina : 39
Datum upisa : 29.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 30/10/2014, 13:05

Hiperaktivna srecno u ovom pokusaju,i da bude dobitni...
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 30/10/2014, 13:08

Hiperaktivna dobrodosla nazad zagrljaj
Videces da nisi pogresila u odluci.Srecno!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hiperaktivna 30/10/2014, 13:10

ivanicasale srca igracice igracice igracice igracice od srca za tebe
Palcice hvala, jedino sto me malo buni je da sam cula da je on poceo da insistira na histero, a ja imam dve laparo iza sebe (druga od pre 11 meseci je bila i dijagnosticka, pa se doktor potrudio da sve pregleda i napise) pa se nadam da cu to da preskocim :) Microgynon inace vec pijem zbog smirivanja jajnika (bez oba jajovoda auuuuu ovulacije i promene pvremena) :) U svakom slucaju nadam se da cemo za 20tak dana biti prvi put tamo :)
Hiperaktivna
Hiperaktivna

Broj poruka : 203
Godina : 39
Datum upisa : 29.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 30/10/2014, 13:24

Hiperaktivna,da ti ovaj postupak bude dobitan i bebicetan!osmeh srce

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 30/10/2014, 13:37

Mom dragom i meni je danas cetvrta godisnjica braka i tako smo se nadali da danasnji dan provedemo bez brige i da sa sigurnoscu znamo da je sve u redu sa bebom ali dobro cekamo sutrasnji dan...
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 30/10/2014, 14:12

Hiperaktivna imamo isti dosije lol!
bez jajovoda,bez ovulacije...no dobro,preguracemo mi sve i pobediti.

Ivanice srecna vam godisnjica braka i da sutra dobijete najlepsi poklon u vidu trocifrene bete.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu