KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+58
zvoncica36
dragmilk
sanib
maki021
Mika
masato
JocY
ninica2
dragana76ns
Afrodita
Tebi
SannI-AlL
karakaca
Petkana
AriesGirl
bulevar79
insomnia
Iva79
lelas
branka86
Cala Domingos
BiKsi :)
Ema78
plašljiva
cecilija78
lela1984
Vecka
ShareLove
ivanicasale
SladZana
BabyBear
Niny
ganedina
sandy23
SoJa
jelena.kuburic
Star77
d77
Bubamara
Vuchica
annci
KoMetaK
hocukusurnecuzvaku
Hiperaktivna
luckystar74
Nataly17
PalcicaBg
MalaSaJuga
mamadabudem
mata
Sofija Veks
Ancica 87
sareni leptir
makac71
smile :)
saska1
sandrolina
atomski mrav
62 posters

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micaubica83 2/11/2014, 23:17

Vecka lepo si mi objasnila, hvala ti :)
Lucky pozdrav :)
Mozda je malo glupo pitanje ali ja moram da pitam.Ja bih prvo da iskoristim VTO o trosku fonda pa me interesuje ako mi prvi put ne uspe da li cu imati sanse za nove pokusaje s obzirom da mi je AMH 0,62? Plasim se da mi prva VTO ne iscrpi jajnike pa da nemam sanse za nove pokusaje Crying or Very sad
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 3/11/2014, 08:58

Devojke ja imam glupo pitanje, sramota me da pitam dr, ali na kraju cu morati da im kazem.

Priprema za histerolaparo, sve analize gotove sad samo kod interniste da odem i sutra nosim analize na komisiju i zakazuju za par dana. Naravno dr rece, ovog ciklusa bez pravljenja bebe, jer i da dodje do oplodnje kada budu radili histerolaparo bice kao da rade prekid. Juce 12dc, po polozaju grlica i belancetu rekla bih ovulacija, ispostujemo mi sve lepo,medjutim pukne glupi kondom. I sta sad? Mislim mala je verovatnoca da do oplodnje uopste dodje sa mojim nesrecnim jajovodima i matericom, ali sta ako se desi? A uopste mi se ne odlaze jos jedan mesec histerolaparo....
A posebno katastrofa sto mi je dr ispricala kolika je verovatnoca za vanmatericnu sa poluprohodnim jajovodom...
Bas mi ovo nije trebalo. Sad

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 3/11/2014, 09:07

Mico mislim da mozes da cuvas taj AMH nalaz za ako zatreba sledeci pokusaj. A zelim ti da i prvi uspe :*

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 3/11/2014, 09:15

Vecka ::Devojke ja imam glupo pitanje, sramota me da pitam dr, ali na kraju cu morati da im kazem.

Priprema za histerolaparo, sve analize gotove sad samo kod interniste da odem i sutra nosim analize na komisiju i zakazuju za par dana. Naravno dr rece, ovog ciklusa bez pravljenja bebe, jer i da dodje do oplodnje kada budu radili histerolaparo bice kao da rade prekid. Juce 12dc, po polozaju grlica i belancetu rekla bih ovulacija, ispostujemo mi sve lepo,medjutim pukne glupi kondom. I sta sad? Mislim mala je verovatnoca da do oplodnje uopste dodje sa mojim nesrecnim jajovodima i matericom, ali sta ako se desi? A uopste mi se ne odlaze jos jedan mesec histerolaparo....
A posebno katastrofa sto mi je dr ispricala kolika je verovatnoca za vanmatericnu sa poluprohodnim jajovodom...
Bas mi ovo nije trebalo. Sad

Vecka, nemoj se sekirati unapred. Vi ste sve uradili sto je do vas, sada sto je pukao, pa sta da se radi. Ko sto kazes, mala je verovatnoca, ali iskreno, ako je slucajno doslo do trudnoce, nista ne brigaj draga, taj mali borac ce izgurati do kraja. Ako je uspeo da probije i kondom, i prevari vas oboje...nece se on zakaciti vanmatericno. Ali ko sto rekoh, ne sekiraj unapred. Nego, koji dan se planira laparo? Ako te dobro shvatam mozda i 6-7 dana posle vaseg ludog sexa? Moze li onda iz krvi da se utvrdi beta? Ili je prerano?
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 3/11/2014, 09:25

annci ::Ivanice zagrljaj Misa mu njegovog!

Ostale moje, Star, Leki, Jocy, Nataly, Zvoncice, Vecka d

Pridigoh se, trenutak slabosti prodje... ali ovog puta nije kao do sada. Iskreno, prvi put sam ozbiljno pomislila da mozda, samo mozda, ova prica i ne mora da se zavrsi pobedom...do sada nikada ni najmanje nisam sumljala.  Rodjena sam da budem majka! Ali mozda nije tako lose ni bitki tetka...ili maceha...I neke druge stvari mogu da ispune zivot...
Ali sada necemo o njima...i dalje moramo biti jake, i dalje se borimo...jos jedan pokusaj, ili dva....

ljubim vas sve poljubci
Sigurna sam da ćete uspeti. Ti sa ljubavlju koju imaš prema deci nikada nećeš biti maćeha, već samo majka. Majka je svaka žena koja iskreno voli dete bez obzira dali ga je rodila. Kad uzmeš dete u svoje naručje tek onda shvatiš koliko se neko voli. Želim svima da osete to što pre. Samo hrabro dan po dan i mora negde da se otvori ''prozor'' ili ''vrata''.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 3/11/2014, 09:28

Mozda i za tri dana laparo,ne znam Sad sutra imamo komisiju pa ce tacno reci kad, a to ce svakako biti prerano za betu, jer ce biti manje od nedelju dana da prodje :/

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 3/11/2014, 09:31

Vecka ::Devojke ja imam glupo pitanje, sramota me da pitam dr, ali na kraju cu morati da im kazem.

Priprema za histerolaparo, sve analize gotove sad samo kod interniste da odem i sutra nosim analize na komisiju i zakazuju za par dana. Naravno dr rece, ovog ciklusa bez pravljenja bebe, jer i da dodje do oplodnje kada budu radili histerolaparo bice kao da rade prekid. Juce 12dc, po polozaju grlica i belancetu rekla bih ovulacija, ispostujemo mi sve lepo,medjutim pukne glupi kondom. I sta sad? Mislim mala je verovatnoca da do oplodnje uopste dodje sa mojim nesrecnim jajovodima i matericom, ali sta ako se desi? A uopste mi se ne odlaze jos jedan mesec histerolaparo....
A posebno katastrofa sto mi je dr ispricala kolika je verovatnoca za vanmatericnu sa poluprohodnim jajovodom...
Bas mi ovo nije trebalo. Sad
Ma kakva vanmaterična? Izbaci to iz glave. Meni su rekli ''poluprohodan'' jedan jajovod. Isto kao moguća vanmaterična. Ništa od toga. Žene koje imaju ok jajovode nekad se desi vanmaterična. Ne daj Bože da se desi znaćeš, ali unapred da strepiš malo je bezveze. Reci dr da vam je pukao kondom. Nisi ni prva ni poslednja kojoj se to desilo, ali bar po pitanju toga možeš da se osećaš kao tinejdžerka koja se plaši da će zaglaviti.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 3/11/2014, 09:38

Vecka ::Mozda i za tri dana laparo,ne znam Sad sutra imamo komisiju pa ce tacno reci kad, a to ce svakako biti prerano za betu, jer ce biti manje od nedelju dana da prodje :/

E jbg, pa ipak kazi onda dr. Nisam bas upratila, da li si ti ok sa tim/tom dr, ili si samo klasican pacijent. Mada i u jednom i u drugom slucaju, ja bih rekla. Pa da vidimo sta kazu. Mozda bar mogu da zakazu laparo za nedelju ili deset dana. Dok proveris betu. Ja bih tako, drzim ti fige...
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 3/11/2014, 09:40

A potencijalne infekcije id? ... mislim zdrav je on, ali sta znam, ta flora i td... :/


Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 3/11/2014, 09:45

Pa sada svakako nista ne mozes da uradis, osim da se sekiras. Nista se nece desiti od jednog sexica sa svojim muzem, ne lomi glavu bez veze. Nego sutra lepo sve to sa dr resi...
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 3/11/2014, 09:47

I ja mislim kao Zvoncica,da brines unapred.Ali,mozda da ipak zakazu intervenc. kasnije ili za naredni ciklus,sto kaze Annci.Mozda se ipak nesto desilo,sto da rizikujes?

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 3/11/2014, 09:47

Vecka nije da mracim,ali iskreno ako se do sada nije desilo ne verujem da ce bas ovaj mesec.Ne odlazi laparo kada si vec skupila sve analize,sledeci mesec ti vec nece vaziti.Ako dr kaze da radis za 3 dana onda je taj dan ciklusa pogodan za laparo.Ja sam radila sredinom ciklusa.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 3/11/2014, 09:59

Hehe da znate sad da sam kao tinejdzerka koju he sramita da kaze mami da je spavala sa deckom Razz
Ja sam za dve god imala cetiri biohemijske i jednu neuspesnu trudnocu,tako da se meni ipak desava nesto. Nikaf nisam imala pehove sa kondomima,kontracepcija je uvek bila uspesna dok nisam planirala bebu i tako mi je sad prvi peh hehehe a iskreno plasim se da mi se sad histerolaparo ne iskomplikuje zbog toga i sta znam sta dalje. Ma svasta mi se mota po glavi... a mm skroz opusten, kaze, kako mora bice :o pa... bice kako mi izaberemo a ne kako mora,mi smo krojaci nasih sudbina.
Bitno mi je da nema komplikacija zbog toga.
Da sa dr sam supepr,jesam ja sami jedan pacijent,jedna brojka, ali ona je super dr i stvarno me nije sramota da joj kazem sra se desilo, samo je pitanje da l ce mi se ona zalomiti ili neko drugi.
ja ne bih pomerala histerolaparo jer preduo sve ovo cekam...

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 3/11/2014, 10:10

Izvini Vecka,previdela sam tvoj potpis i to da su se do sada desavale trudnoce.
Ne znam sta da ti kazem,ja na tvom mestu ne bih odlagala,i sama kazes da si dugo cekala.
Sama si sebi iskomplikovala,jel je rekao dr bez sexa lol!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 3/11/2014, 10:17

Nemoj da se izvinjavas :)
Ne ne,ona je rekla da je dozvoljen seks ali sa kisobranom za svaki slucaj. Wink a eto, baksuz, kaf treba da tempiram ovulaciju muka me hvata od tempiranja,planiranja i sl... a ovako, zabranjeno voce Razz ko mi je kriv sama sam cackala mecku Razz

Idem sad po rezulrate urinolulture (predhodna je zadtarela), pa kod interniste za predoperativnu pripremu, a sutra ujutru idem napokon na OGTT, pa odmah da odnesem i papire za komisiju, dok ja radim OGTT komisija da mi zakaze i da znam :)
Oduvek me je nervirala moja mama kad panici, a ja ispadoh veci panicar od nje....

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 3/11/2014, 10:38

Vecka ::Nemoj da se izvinjavas :)
Ne ne,ona je rekla da je dozvoljen seks ali sa kisobranom za svaki slucaj. Wink a eto, baksuz, kaf treba da tempiram ovulaciju muka me hvata od tempiranja,planiranja i sl... a ovako, zabranjeno voce Razz ko mi je kriv sama sam cackala mecku Razz

Idem sad po rezulrate urinolulture (predhodna je zadtarela), pa kod interniste za predoperativnu pripremu, a sutra ujutru idem napokon na OGTT, pa odmah da odnesem i papire za komisiju, dok ja radim OGTT komisija da mi zakaze i da znam :)
Oduvek me je nervirala moja mama kad panici, a ja ispadoh veci panicar od nje....
Žalosno, ali istiinito što smo starije sve više ličimo na naše majke. Još gora varijanta je kod mene što ću biti nečija svekrva, a zna se da su tašte voljenije. Mada ću biti grozna baba po trenutnim pokazateljima. Samo reci dr šta vam se desilo. Meni je muškarac ginekolog pa kad je trebao u trudnoći da me pregleda(do tad je bio samo uz) ja bila neizdepilirana. Normalno ja mu kažem da nisam očekivala, pa se nisam sredila. On meni :''Nikad se ne zna šta će da se desi. Uvek postoje iznenađenja.'' Na porođaj sam isto išla neizdepilirana pošto nisam mogla lepo da se sredim. Naravno i to sam mu ''lepo'' prijavila. Posle porođaja na pregled (posle mesec dana) ja se sredila, a on pogledao samo rez. Tu sam se požalila. Ja se sredim, a dr neće da pogleda. Čovek ne može da veruje, a sestra umire od smeha.

-------

https://kutak.forumotion.com/viewtopic.forum?t=2932

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu