KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+47
SoJa
smile :)
Smrdica
Star77
marija123
Bobaue
Bubamara
Hiperaktivna
pravnica
ninica2
srculence 84
JocY
Endzi
Jelica74
MalaSaJuga
maki021
JednaSova
d77
sareni leptir
ne gubim nadu
Sofija Veks
Niny
mamadabudem
luckystar74
sandrolina
ganedina
Nataly17
Vuchica
Erata
Petkana
saska1
atomski mrav
annci
lela1984
ivanicasale
mata
Ancica 87
BabyBear
Vecka
Tebi
cecilija78
zvoncica36
BiKsi :)
Ema78
Kovalski87
ariadne69
Djurdjevak79
51 posters

Strana 15 od 41 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 28 ... 41  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ancica 87 9/9/2014, 20:25

annci drago mi je da je sve ok... Very Happy lela... sex samo neka ljuljaju u labu Laughing

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od luckystar74 9/9/2014, 20:44


Ja zavrsih sa svojom kontrolom sutra ide maca
Dr me je pogledala rekla pa ovo je sve odlično vi ste u ovulaciji i u cetvrtak se bacite na posao a u petak mi dodjite na kontrolu. Ne razume sta se desilo na aspiraciji jer ona ne vidi hidrosalpings. Smatra da ne treba operacija. Kaže da nastavim sa prirodnim radovima da se odmorim od svega i preporucuje mi jos jednu VTO. Kaže da bi bilo šteta da odustanem. Ja imam svoju ideju gde bih isla na sledeću VTO...
Malo se bolje osecam sada...
Castila sam se palacinkom sa nutelom i plazmom u to ime :)
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 9/9/2014, 20:56

ivanicasale ::
lela1984 ::Ja sam pila dovicin posle histero,obavezan je antibiotik.



Lela navijam za lepe jajne celije... Very Happy


Pazi mene za lepe jajne celije...Pocela sam da lupam,mislila sam na embrione Very Happy Very Happy Very Happy
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 9/9/2014, 21:00

lela, super...navijam za blizance,znas vec, kao mama usne beba beba igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice b b b b b b b b b juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od luckystar74 9/9/2014, 21:08

Pridružujem se navijanju igracice radost igracice
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 9/9/2014, 21:16

luckystar74 ::
Ja zavrsih sa svojom kontrolom sutra ide maca
Dr me je pogledala rekla pa ovo je sve odlično vi ste u ovulaciji i u cetvrtak se bacite na posao a u petak mi dodjite na kontrolu. Ne razume sta se desilo na aspiraciji jer ona ne vidi hidrosalpings. Smatra da ne treba operacija. Kaže da nastavim sa prirodnim radovima da se odmorim od svega i preporucuje mi jos jednu VTO. Kaže da bi bilo šteta da odustanem. Ja imam svoju ideju gde bih isla na sledeću VTO...
Malo se bolje osecam sada...
Castila sam se palacinkom sa nutelom i plazmom u to ime  :)

Haha, i meni i mm je dr dala domaći od srede do nedelje, ako može svaki dan Rolling Eyes A mm radi u sredu i četvrtak uveče...jbg Laughing biće ovih drugih dana....Ja sam bila juče kod dr i rekla mi je da 9dc imam vodeći folikul od 14cm, jedan manji, i endo 6,5mm...A FSH mi je bio visok u ovom ciklusu...16!!!
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 9/9/2014, 21:17

E Lucky, lepo je cuti ovako dobre vesti. Secam se kako si zvucala posle poslednjeg pokusaja. A vidi kako sve dodje na svoje. Tako treba!
Vazno je da imas plan za nove po ede. A ko zna, mozda ovaj cetvrtak bude omaj iz snova....

Zasluzila si vala taj palacinac osmeh srce
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od luckystar74 9/9/2014, 21:22

mamadabudem :) ::
luckystar74 ::
Ja zavrsih sa svojom kontrolom sutra ide maca
Dr me je pogledala rekla pa ovo je sve odlično vi ste u ovulaciji i u cetvrtak se bacite na posao a u petak mi dodjite na kontrolu. Ne razume sta se desilo na aspiraciji jer ona ne vidi hidrosalpings. Smatra da ne treba operacija. Kaže da nastavim sa prirodnim radovima da se odmorim od svega i preporucuje mi jos jednu VTO. Kaže da bi bilo šteta da odustanem. Ja imam svoju ideju gde bih isla na sledeću VTO...
Malo se bolje osecam sada...
Castila sam se palacinkom sa nutelom i plazmom u to ime  :)

Haha, i meni i mm je dr dala domaći od srede do nedelje, ako može svaki dan Rolling Eyes A mm radi u sredu i četvrtak uveče...jbg Laughing biće ovih drugih dana....Ja sam bila juče kod dr i rekla mi je da 9dc imam vodeći folikul od 14cm, jedan manji, i endo 6,5mm...A FSH mi je bio visok u ovom ciklusu...16!!!

Identične situacija :)
Osmeh mi se vratio na lice
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 9/9/2014, 21:27

Lela, pridruzujem se navijanju.. Pratim te!
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 9/9/2014, 21:28

Laki, pa kad smo generacija!! Very Happy
Ancci, kako je posle histeroskopije? Baci se i ti do kraja nedelje na prirodnjake, jer ako ti je danas rađena histero posle mece i ti ćeš da ovuliraš...tako da, navali vođenje ljubavi
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 9/9/2014, 21:29

sareni leptir ::Lela, pridruzujem se navijanju.. Pratim te!

U Lelu su uprte trenutno sve oči sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 9/9/2014, 21:33

Pa,sta cu kad me ljudi vole,ha,ha. Very Happy

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 9/9/2014, 21:47

lela1984 ::Pa,sta cu kad me ljudi vole,ha,ha. Very Happy
Opusti se i uživaj sunny sunny sunny
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 10/9/2014, 00:53

E takoooooooooo! Kupila sam danas i Cikloproginovu i DHEA (apoteka Laurus na Vracaru) i koenzim Q10 (domaci proizvodjac najjevtiniji u Lilly-ju) i vitamin D (americki i od svih proizvodjaca najjevtiniji u Lilly-ju) i Bayer-ov aspirin protect (sve ukupno 10.500 din). Sve to krecem od cetvrtka da pijem i tako naredna 2 meseca, pa da se uhvatimo u kostac FSH i ja i da vidimo ko ce da bude tvrdoglaviji lol!

Jel preporucujete jos nesto osim svega navedenog da pijem ili je dovoljno? Very Happy

Inace, ako nekoga bude zanimalo, Total Fertility sam nasla na www.amazon.com (preko ebay i iherba ga nema). Moze preko njih da se naruci i kosta 99 USD. Mislim da oni ne dostavljaju u Srbiji, ali ja npr. imam brata u Americi i mogao je on da mi naruci i posalje. Ima 180 tableta, ali tamo pise da je dnevna doza 6 tableta (sto meni Kopitovicka nije rekla, nije mi uopste ni rekla koja je potrebna dnevna doza), tako da je onda ta jedna bocica za 1 mesec, osim ako Kopitovicka ne bi rekla nesto drugo.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 10/9/2014, 01:46

A sad cu da vam pisem jos nesto da imate sta da citate kad se probudite sutra, a meni se kao nocnoj ptici jos ne spava Very Happy

Ne znam da li pisem na pravoj temi, ali nisam nasla posebnu temu o hatchingu (laserskom i klasicnom), pa cu pisati ovde punu informaciju koju sam dobila o tome iz PFC u korespondenciji koja je trajala poslednjih par dana, jer znam da vas zanima (a mozda i ne). Ukoliko sam pogresila mesto, molim Happy Girl da premesti ovaj moj komentar.

Elem, da podsetim (vec sam pisala o tome), posto su mi u mejlu iz PFC izreklamirali da sada imaju novi labaratorijski metod "laserski hatching" koji primenjuju odnedavno, a koji se pokazao vrlo uspesan i koji je imao dobre rezultate kod transfera zamrznutih embriona (stanjivanje zone pelucide, tj. omotaca oko embriona) i koji kosta 300 evra, ja ih pitala da li je to ono sto je meni radjeno pre ET, jer mi je Sonja rekla da mi je radjen hatching.
Dobijam odgovor od njih da je provereno u laboratoriji i da je meni radjen "klasicni" hatching, te ja pitah koja je razlika izmedju laserskog i klasicnog. Dobih odgovor da je razlika u tome sto kod klasicnog embriolog "rucno" pomaze embrionu da izadje iz opne i da im je to bio uobicajeni postupak do sada, a posto je tehnologija napredovala PFC je nabavio laser kojim stanjuje opnu embriona i pomaze mu da izadje iz te opne.
Ja onda rekoh da mi nije jasno zasto onda laserski kosta 300 evra, a klasicni mi je uradjen besplatno i sami doktori iz PFC su, bez dogovora sa mnom, odlucili da se uradi hatching na mojim embrionima, te ja pitah da li je obicaj da se klasicni hatching uvek radi na zamrznutim embrionima i da li to znaci da nece vise raditi klasicni sada kada imaju laserski. Dobila sam odgovor da je laserski hatching tako skup jer je vrlo skup uredjaj, a da je Sonja smatrala da treba da urade hatching na mojim embrionima jer uvek tako rade kada zene dolaze drugi ili treci put i pokusavaju sve sto bi moglo dovesti do rezultata i trudnoce i da ce se klasicni primenjivati i dalje i da su embrioni i njihov razvoj osnova na kojoj Sonja donosi odluku o tome da li ce raditi klasicni hatching pre ET.
Na kraju ja rekoh da onda pretpostavljam da i klasicni i laserski imaju iste efekte, a da je samo nacin, tj. metoda rada drugacija, i dobih odgovor da oba imaju za cilj da pomognu embrionu da izadje iz opne, ali da je nacin rada drugaciji.


Eto, mozda ce vam ovo znaciti ili otkloniti neke vase nedoumice i razmisljanja jer je ovo sad potpuna informacija o vrstama hatchinga, a ako neko ima jos nesto da pita ili mu nije jasno, slobodno mi napisite i ja cu ih ispitivati i dalje. Meni to nije tesko, a oni su tamo zbog nas, zar ne?  Laughing
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 10/9/2014, 06:15

Bb,ja sam pretpostavljala da je to jedina razlika-ruka ili laser i ja glasam za laser,svakako.

Danas bi trebalo da me zovu iz Genesis-a da mi kazu da, li imamo neki embrioncic i kad ce ga sutra vratiti.Nadamo se bar jednom... osmeh srce

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 10/9/2014, 07:41

Lelo , svi danas cekamo info o razvoju tvojih beba tj., koliko ih se oplodilo . Ja se iskreno nadam da ce ih biti sigurno 2 lepa embrioncica, a mozda I 3 . Bas sam nestrpljiva I jedva cekam da nam javis .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 10/9/2014, 07:51

Bar jedan nek bude,iskreno se nadam da se nesto oplodilo,ali ne znam da li ce mi to reci preko telefona.Mozda tek na licu mesta.Kopitovicka mi rece da ce me svakako danas zvati i sutra transfer,ako bude embrioncica,a valjda hoce.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 10/9/2014, 08:28

Lela navijam molitva navijacica navijači2

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 10/9/2014, 08:29

Lela igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice b b b b b b b c
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 10/9/2014, 10:18

Bice bar 2-3 Lelice sigurno sunny
Javljaj kad se jave, zeljno cekamo i drzimo fige :*
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 10/9/2014, 10:33

Bb,i u Le sam drugi put imala 3 celijice,od toga su dve bile zrele,ali se ni jedna ne oplodi.Valjda ce sad bar jedna... Shocked

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 10/9/2014, 10:36

I ja tipujem na 2 Wink
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sandrolina 10/9/2014, 11:02

lelice draga, navijam od sveg srca za tebi i tvoje blizancice, javice ti danas da je bila velika zurka u labu...
svim devojkama koje su u postupku koraka svu srecu sveta...

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od luckystar74 10/9/2014, 11:47

lela1984 ::Bar jedan nek bude,iskreno se nadam da se nesto oplodilo,ali ne znam da li ce mi to reci preko telefona.Mozda tek na licu mesta.Kopitovicka mi rece da ce me svakako danas zvati i sutra transfer,ako bude embrioncica,a valjda hoce.

Meni su u BIS-u javili odmah sutra ujutro koliko se celija oplodilo a naredni dan koliko ima embriona...
ne znam kakva je praksa u drugim klinikama... eto barem nesto dobro od BIS-a Wink
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 41 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 28 ... 41  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu