KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+47
SoJa
smile :)
Smrdica
Star77
marija123
Bobaue
Bubamara
Hiperaktivna
pravnica
ninica2
srculence 84
JocY
Endzi
Jelica74
MalaSaJuga
maki021
JednaSova
d77
sareni leptir
ne gubim nadu
Sofija Veks
Niny
mamadabudem
luckystar74
sandrolina
ganedina
Nataly17
Vuchica
Erata
Petkana
saska1
atomski mrav
annci
lela1984
ivanicasale
mata
Ancica 87
BabyBear
Vecka
Tebi
cecilija78
zvoncica36
BiKsi :)
Ema78
Kovalski87
ariadne69
Djurdjevak79
51 posters

Strana 7 od 41 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 24 ... 41  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 5/9/2014, 08:12

Sta nam je sa Annci i Ivanicom, one su juce trebale biti na histero u Betaniji . Cure, javite se sta ste uradile !

Meni treba pomoc i strucno misljenje konzilijuma Kutka . 
Naime, juce sam posle dorucka uz koji sam popila 500 mg Glukofaza koga pijem vec 9 meseci isla u lab i pustila krv 2 sata posle jela . Sad uzeh rezultat gde pise da je vrednost insulina 33  Shocked . A gornja granica je 25  !!!!!!!

Pitanje za konzilijum glasi - da li je to i dalje neresena IR tj., da li treba opet da se vratim na dozu od 1000mg koliko sam pila do pre 10 dana !

Napominjem da na FET treba da idem u decembru i da ne pazim uopste na ishranu, vec jedem sve sto mi padne pod ruku  affraid borba.
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 5/9/2014, 08:17

Da pazis na ishranu i da povecas dozu!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 5/9/2014, 08:22

Tebi, BB, bas mi je zao...  c  c  c  Spremite se dobro za svoje smrzlice, cekaju vas

Leki, bravissimo za pocetak prirodnjaka! Pa da zalijemo.. zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ne gubim nadu 5/9/2014, 08:28

BB, meni je ovo druga donacija,imam smrzlice 3kom/72 sata, a cetvrti pokusaj u PFC , stim sto je drugi bio uspesan ali spontani 8 nedelja, Nemamo vise ni para ni zivaca ,u kreditima do guse?
Nego ja sam sa terapijom prestala 30.8. a evo jos nisam dobila?? Da sacekam jos koji dan ili sta? primala sam i progesteron depo.
Genedina ,kazes da ides tamo 7 put ,jel ima nekog popusta ko se vraca vise puta ili je ista cena kao i prvi put? Srecno svima nama i da nam to bude poslednji i dobitni pokusaj!

ne gubim nadu

Broj poruka : 73
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 5/9/2014, 08:46

Ne gubi nadu, meni ce ovo biti ukupno 7. pokusaj , a 4. u PFC , svaki put kod njih sa doniranom jajnom celijom. S obzirom da i ti imas jos 3 smrzlice to je super , ali mislim da ti za FET nece dati nikakav popust . Mozda kada bi ne daj Boze morala da ides na novi ciklus sa novom donatorkom ,pretpostavljam da ti onda  ne bi naplatili 4500 e, vec mozda 4200e. JBG, svima njima su ipak pare na prvom mestu i nikoga ne zanima da li mi imamo toliko novca , ili moramo da se snalazimo kako znamo i umemo, sto dosta nas ovde tako radi , ukljucujuci i mene , koja sam vec u dugovima, a treba mi jos novca za taj poslednji ET tj., FET .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 5/9/2014, 09:43

Genedina tu sam ja a annci nije radila histero juce.

E moj izvestaj je ovakav SVE je OK,sto me jako raduje. Materica ok,endo ok... Krecem sa Superfakt od 15.09 0,4 ml i idemo na uz 28.09 a 27.09 da izvadim krv za E2 i Lh cinimi se da je taj. Ako bude sve ok,a bice pocinjemo sa Puregon 100 ij. Htela je da mi ubaci 150 ij ali kad sam joj rekla da sam celu stimulaciju u nisu primala toliko ona se odusevila i rekla je krecemo sa toliko.Malo me bolucka stomak,ali nemam krvarenje za sada.

E sad pitanje kako se daje Superfakt i gde? Ja sam u Genesis bila posle anestezije i nisam se setila da pitam za to.

I da mom dragom je rodjendan 15- og pa se nadam da ce da.nam donese srecu ovog puta.

Bb jako mi je zao,odboluj pa dalje,i samo napred nema odustajanja.

Sta sam propustila sa Tebi? Nije valjda da i njoj nije uspelo? Malo teze se snalazem sa fona,ali nisam videla da nesto pise.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ne gubim nadu 5/9/2014, 10:09

Ivanice kod kog dr u Nisu ides, ja sam kod Mitica ali nisam zadovoljna njime? srecno

ne gubim nadu

Broj poruka : 73
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 5/9/2014, 10:10

Hvala Lela :*
Jbg, u Ilicu nije bilo termina, tj nisu znali termin jer to sama dr odredjuje, a ona nije tu itd., a ja htela sto pre. U Genesisu su rekli da konsultacije sa UZ kostaju 6700, takmdm da ce bez UZ biti oko 3000...ne znam da li moze manje od toga kod njenog brata Ilica, ali nema veze sad, ok mi je ovo za sad Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 5/9/2014, 10:14

Pisala je Ivanice dan pre mene. Nije ni njoj uspelo Sad
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ancica 87 5/9/2014, 10:39

Evo,citam ja vas tako danima i danima,i svatih da je mnogo lakse ovako kada imas sa kim da se iskuckas....Pa hajde da se i ja pridruzim ovom udruzenju Very Happy .... Ja danas imam konsultacije za VTO ... Ako neko ima iskustvo sa dr Bjelicom iz Betanije,bilo bi lepo da mi prenese...Pozdravljam sve!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 5/9/2014, 11:42

Dobrodosla Ancice. Na pravom si mestu Wink osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 5/9/2014, 12:37

Ancice,dobrodosla! sunny

Bb,ja sam u "Ilic-u" konsultacije kod Kopitovicke platila 3 hil. bez UZ,a UZ im je isto toliko,znaci,bilo bi 6 hilj.Ako je u "Genesis-u" 6700 sa UZ,nije velika razlika.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ancica 87 5/9/2014, 12:41

Hvala.... osmeh srce Nadam se da cu ovde lakse da prezivim sve sto me ceka dalje sunny

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ne gubim nadu 5/9/2014, 13:33

genedina, meni danas danica poslala email, da uradim trombofilije i antispermatozoidna antitela antiovarijalna antitela itd. da li si ti to radila?

ne gubim nadu

Broj poruka : 73
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 5/9/2014, 13:42

Evo i mene, zenice.
Juce odlezah, tako da me danas sacekao haos na poslu.
Ivanica ima pravo. Ja juce nisam isla na histero, jer sam bukvalno dobila odliv preko noci. Sta se desilo nemam pojma. Razbijao me stomak. Smirilo se sve popodne. Sada imam malo obilnije krvarenje, ali kao da mi je npr 2dc, a ne 7. Dogovorila sam se sa sestra Mirom da se javim u ponedeljak, pa ako uspe da me ubaci u utorak, bilo bi super. Sad imam jedno pitanje: moj dragi danas ode za Berlin i vraca se tek u sredu. Svi moji prijatelji rade, sestra ode sutra za USA. I ja ostadoh sama u taj utorak. Da li da vozim sama do NS i nazad? Ne znam kako je posle histero, da li nesto mnogo boli? Ma samo da uspe da me ubaci u utorak da ne gubi septembar. A vec cu se nekako snaci za odlazak/povratak.

Ivanice, divan izvestaj. Bitno da je sve ok, i na kraju, da je ona to osmotrila iznutra, i sada sigurno zna pravo mesto gde ce smestiti bebca u oktobru. Zao mi je sto te ne upoznah, al bice prilike.

Lekiiiii, pa sta ja to cujem?!? Dva antralca! To je za prirodnjak super! Cistu ne bi zadrzavali! Zahvaljujemo na poseti, ali sada slobodno moze da ode 2014.09.05 boks . Folikulici su ti taman, endo je odlican. Ma sve mi je to ko bombona. Navijamo jako najjace!!!
vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv

annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 5/9/2014, 13:46

Ancice -imenjakinjo, dobro nam dosla! Boze, koliko si mlada! Nema pravila. Ja cesto sebi zameram sto ranije nisam krenula u ovu bitku, ali kako kada nisam ni znala da imam problem. Ustvari nema pravila, medju nama su i jaaako mlade devojke, a i mi, recimo "u najboljim godinama" lol!
Ovde smo sve jednake. Sa istim ciljem bebe bebe bebe bebe bebe bebe

Ja za Bjelicu nisam cula. Do sada sam se borila u Beogradu, u Frontu i Jevremovoj, a od juna idem i kod Kopitovicke u dr Ilic. U Betaniji cu raditi histero. Javnuce se vec iskusnije cure.

Evo za podrsku malo srca srca srca
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 5/9/2014, 13:52

BabyBear, izvini draga. Ja sam juce bila totalno neupotrebljiva. Vec ti je Lela odgovorila, i moja iskustva su ista.

Ja sam samo na prve konsultacije isla u maju u Dr Ilic. Posto je bio neki glupi dan ciklusa, nije bilo UZ. Ali je upoznavanje potrajalo i pregladala mi je sve rezultate, kao i prethodne otpusne liste za I i II pokusaja. Odmah mi je dala neke suplemente da poboljsam broj i kvalitet jc. U junu smo jurili prirodnjak sa estrofemom, klomifenom i malo menopura, ali ne nahvatasmo nista. Posle toga sam isla jos dva puta u Ilic, ali nije bilo pravo vreme za mene. Osim sto mi je poslednji put videla i glupi polip, pa se dogovorismo da uradimo hitno histero.

Nikakvih drugih preporuka nemam. Osim ono sto si vec procitala. Zena je divna, nevidjeno prijatna i vrlo korektna. O strucnosti nema potrebe da se prica. To smo vec ovde procitale milion puta.
Drzim ti fige. Ne ukacih samo kada imas zakazano?

I da, ko sto si cula Dr Ilic je neuporedivo jeftiniji, ali bitno je da si ti mirna sto ides sto pre
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 5/9/2014, 13:59

Hvala,Annci.A za cistu mislim da ce ipak morati da se punktira i ovaj put. Shocked Jace me boli stomak,prokletinja,tj.,cista verovatno raste. affraid Ali,nek opstane i poraste bar jedan antralac s jajnom celijom koja ce se oploditi,pa cu cistu da prezivim po milioniti put.

A za histero ne brini,ja nisam vozac,ali tog dana podnosljivo boli stomak i malo se krvari.Sutra dan je kriticnije,krvarenje bude obilnije i jace boli stomak.Ali,mozda je meni tako bilo zbog toga sto radim u jaslicama i teglim decu.Svakako u utorak mozes sama da se vratis i da vozis. lol!


lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 5/9/2014, 14:09

Lela, tek sada vidim da si krenula sa prirodnjakom...srecno igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 5/9/2014, 14:12

Anci lela je u pravh,menr juce nije boleo stomak,ali danas bolucka. Tako da mozes i sama,a i nemoras odmah da izadjes meni je sestra rekla da mogu odmah da izadjem a mogu i da lezim jos pet sata.

Ne gubim nadu ja sada radim u Novi Sad u Genesis -u kod Kopitovicke,a u Nisu sam bila kod Jasmine Popovic. Ja sam jako zadoboljna njome ali im je mala uspesnost,tako da ako mozes idi negde dalje.

Tebi e jbg -a bila sam sigurna da ce ti uspeti.Grlim te najjace mila.

Ancice vrsnjakinjo zalim ti puno srece i da uskoro predjes na trudnicke strane.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 5/9/2014, 14:19

Hvala,D77. osmeh srce

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 5/9/2014, 14:27

Sad sam zvala ordinaciju dr Ilic i kazu da pregled i UZ kostaju 5.500, a konsultacije 4000-5000 (?!), zavisi. U Genesisu su mi rekli da je pregled sa UZ 6.500. Ne pitah koliko su konsultacije
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 5/9/2014, 14:47

Ne gubim nadu,te sve analize je i meni Ivana poslala mailom da uradim nakon biohemijske i urodjene trombofilije su mi pozitivne.S tim sam rezultatima posle isla kod hematologa i on mi je trazio da uradim i stecene trombofilije.One su u redu.Nako toga mi je odredio semu za bockanje fraxiparinom za sledeci ET i vratio mi folnu kiselinu da pijem.Kaze da mi je zbog PAI mutacije koju imam bila biohemijska.S obzirom da si ti imala spontani iz donacije,mislim da bi to trebalo da uradis i da se javis hematologu,naravno ako nesto ne valja.

Babybear,isti savet i za tebe.Na temi-DODATNE ANALIZE imate spisak svih urodjenih i stecenih trombofilija,pa pogledajte.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 5/9/2014, 14:55

Dakle zene, ja nemam reci! Pa zena je neverovatna!!!
ljuta sam ljuta sam ljuta sam ljuta sam ljuta sam ljuta sam ljuta sam ljuta sam ljuta sam ljuta sam
Juce Sonji i Danici posaljem mejl da sam dobila negativnu betu i pitam kada bih mogla najpre doci na sledeci FET i sta Sonja preporucuje da uradim od dodatnih analiza kako bi smo minimizirali rizik za sledeci put.
Dobijem od Danice sledeci odgovor (citiram): "dr Sonja smatra da su dodatne analize ponekad gubitak dragocenog vremena. Potrebno postupak ponavljati i nadati se da ce embrioni imati potencijal da se prime i nastave razvoj u materici."
Jel vi verujete u ovo? Ja sam citala 10 puta da bih videla da li sam dobro procitala. Kazem ja sebi smiri se, smiri se.

I sta se onda desilo?! Danas procitam da je ista ta Danica poslala mejl Ne gubim nadu i napisala joj sta treba da uradi od dodatnih analiza! I sta sad ja treba da uradim? Da je napusim, malo da joj j.m. zbunjen Dakle ne verujem!
c c c c c c c c c c c
fd fd fd fd fd fd fd fd fd fd fd fd

U istom mejlu ona mi izreklamira da sada imaju i novu labaratorijsku metodu koja se pokazala kao vrlo uspesna i da je to laserski hatching, lasersko stanjivanje zone pelucide (omotač oko embriona), koji kosta 300 evra, te ja pitah nju da li je to isti onaj hatching koji mi je Sonja rekla da je uradjen na mojim embrionima. Jos nema odgovora na to. Ja ne znam sta oni vise tamo rade...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 5/9/2014, 15:07

Jao BB pa to je stvarno strasno,nemam reci stvarno...
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 41 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 24 ... 41  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu