KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+55
lilly13
Arya
lenabeograd
suzanasaki
MAAKKI
kornjaca
neca73
kockicaaa
Star77
anasrce
missile
ivi
sigmabh
ivanicasale
cicsa80
hocukusurnecuzvaku
leptirko82
Endzi
SannI-AlL
Sofija Veks
Ambra
jekica
Stenli
Crvic
Ema78
dunjas
ganedina
laKole
lelas
JocY
Niny
d77
saska1
pegaz
fmala
tetreb
tatjana2
ragaco
grudva
PalcicaBg
OKacica
KoMetaK
fight&faith
InNaturaVeritas
labradorka
Ninche
bebana.bebana
zvoncica36
Vuchica
BiKsi :)
SoJa
lenjivica
sareni leptir
bak
Erata
59 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 24/10/2013, 09:35

Dunjas srećno da sve bude savršeno i da na uz ugledate srce 

Jekice baš mi je žao ff a za kliniku nemam riječi
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 24/10/2013, 09:35

Pegaz , puno ti hvala za ovu informaciju za PFC u vezi zamrzavanja 5 embriona ! Ako su sa tvojim tako uradili , nadam se da su i moje razdvojili , da mi mogla ,u slučaju neuspeha pokušati bar još jednom. Ta činjenica mi puno znači, toliko da sad mogu biti puno opuštanije-rasterećenija, kad znam da nije poslednja šansa , već da mi ostaje još jedna. I ja ću definitivno ići na Embiogen , a insistiraću i na AHA, pogotovu ako se to ne plaća dodatno .
Tebi od sveg srca želim uspeh i da ti baš bude treća-sreća !!!!!Čini mi se da ćemo na klinici biti u isto vreme, pa se možda i sretnemo .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/10/2013, 09:41

Jekice, jako mi je žao. Nedavno sam slično prošla, samo kod mene je dugo trajalo, 6 nedelja ležanja i krvarenja, bez ikakve podrške sa njihove strane. Nazovem, javi se sestra i kaže da je ona "krvoliptala" i rodila blizance, kako je to česta pojava itd. Kada me je konačno Biljana nazvala, rekla mi je da od te trudnoće nema ništa i da neće biti ni kiretaže, jer je beta niska, ali da ipak krenem sa fragminom. Nigde nisam mogla da nađem fragmin, zvala sam sve apoteke, nije bilo. Ponovo nazovem kliniku i Biljana mi kaže kako se ona ne razume u to, šta bih mogla umesto fragmina i ja tako ostanem prepuštena samoj sebi. Cure na kutku me posavetuju da uzmem fraxiparin i u kojoj dozi i ja tako krenem...uveče mi stigne odgovor na mail od dr. Jelene koja je radila kod njih, koji je potvrdio da su cure bile u pravu i da su mi prepisale pravu zamenu. Zamisli kakav apsurd. Odradiš vto na klinici, ne bude kako treba, na mukama si, po celi dan sama u kući, prikovana za krevet i svakih pola sata proveravaš šta se dole dešava, ima li krvi, pa kada nema, bude lakše, pa opet krene, i tako 6 nedelja. Na kraju sam stigla do kiretaže. Pre toga sam bila na UZ kod dr. Dragana, koji je potvrdio trudnoću, nametao se da je vodi, dao koje analize da uradim. Na kliniku sam išla svaki 3. dan i primala progesteron depo. Kad sam prestala da dolazim na injekcije, kada se nisam javila na sledeći pregled kod dr. Dragana (doduše ne bih se javila i da je sve bilo ok, jer on nije bio moj izbor za vođenje trudnoće, ni moj ni mog momka, koji se zgrozio od doktora. Mi jednostavno ne volimo takve ljude, bilo koje da su profesije, takav stav neke lažne ležernosti i "ja sam macan, car" nam ne prija), niko me nikada više nije pozvao, niti me se setio. Ja se kod njih vodim kao trudnica, uspešan vto postupak.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jekica 24/10/2013, 09:45

mislim da neko treba da tuzi tu kliniku,jer opet ce se zene javiti i zaliti na njihovu nestrucnost.

jekica

Broj poruka : 66
Datum upisa : 02.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fmala 24/10/2013, 09:49

Zao mi je, Jekice, a sto rece juce jedan dr sa drzavne: "..ma da, vi njima vise ne trebate.." Strasno..

Dunja, cestitah na RR, jer sam videla ovde (nadam se da si to ti, hahahha), presreca sam zbog tebe, navijam za slatko, jako srce i cekam te na trudnickim dnevnicima!
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/10/2013, 09:52

Kada sam stigla do kiretaže, imala sam vezu za Mišović, doktora koji je trebao da me primi. Došla sam ujutro, po dogovoru i čekala, čekala...gledala trudnice kako ulaze i izlaze, uglavnom zabrinute, jer svi znamo da ne znamo šta nas sve čeka kada odemo na porođaj. Ali ipak su stigle do kraja, a ja se nisam maknula sa početka. Onda je usledio hladan tuš: Ne mogu da me prime, nema mesta (a ja znam da ima, jer su se pojavile 3 cure za laparoskopiju, a četvrta nije - bio je prazan krevet)! Ja pitam, pa mogu li da mi odrade intervenciju, pa da idem kući. Ne može! Mora bolnica. Tu mi se sve skupilo i nisam krenula da plačem, nego da ridam. Doktor i sestra samo ćute. Ja plačem i kažem kako ih nije sramota, kako onda mogu da rade abortuse po privatnim ordinacijama, pa da žene nakon toga šalju na posao, a meni koja sam želela dete, išla na vto, prošla sve operacije, ne daju da se rešim muka, već rizikuju da se nešto iskomplikuje. On onda kaže pa ima Front, Višegradska. Ja kažem da ne smem da idem kod nekoga sa ulice, da sam ležala sa ženom kojoj su na histeroskopiji probili matericu (radila u nekoj privatnoj klinici, nije htela da kaže gde), da ima milion slučajeva da žene upropaste na kiretaži. Na kraju sam mu se unela u facu, onako luda i uplakana i rekla: Doktore, nažalost pa mi trebate da zatrudnim, ne vi lično, već VI dželati, ali kada mi Bog da dete, nećete me više videti. Ja vam neću doći ni na porođaj. Porodiću se kod kuće kao što su radile naše babe. Nikada me više nećete vratiti i šutati kao da sam pas!

Nakon 3 sata sam se vratila u istu bolnicu, preko druge veze i dočekana lepo i ljubazno kao da se ništa nije desilo. Primio me taj isti načelnik koji par sati ranije nije hteo da čuje za mene!

Eto to su naši dobrotvori, naši uvaženi doktori! Vukovi u jagnjećoj koži!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/10/2013, 09:54

Čast izuzecima i poštenim ljudima koji vole svoj posao! I rade po savesti.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fmala 24/10/2013, 09:58

A i nije im bas jagnjeca, vise svinjska, kad se nacvore onako i gledaju te belo, kao - ko ti drma kavez, a ti umires pred njima, dodje mi da ih na zivo oderem, p im m, lopovska!
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 24/10/2013, 10:00

Sve je to mafija, i u državnom i u privatnom sektoru. Toliko malo je pravih etičnih lekara, da su oni postali ugrožena vrsta u tako pokvarenom okruženju.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/10/2013, 10:02

Doktorima koji pošteno rade prave smicalice i sve čine da ih oteraju, jer se ne uklapaju u sistem. To se zna. Pošteni rade pod užasnim stresom, jer su kolege protiv njih. Pa ko izdrži, izdrži...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/10/2013, 10:05

Što se tiče AH u klinici PFC, ja sam dobila ovaj odgovor:

"Ukoliko se po preporuci embryologa radi PICSI, cena je dodatnih 200 eur. Cena za EmbryoGen je 150 eur, a za AH 300 eur."

To je za stimulisani ciklus, ne znam da li isto važi i za FET.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 24/10/2013, 10:09

Ja mislim da je većina klinika u Srbiji( čast retkim izuzetcima ) u kojima se mi borimo da postanemo majke , da su u stvari to velike, legalne kriminalne organizacije koje niko ne kontroliše , a koje se bave svačim, dotle da ženama koje asporacijom dobiju veliki broj jajnih ćelija uzimaju određen broj tj., kradu im ,a onda prodaju drugim ženama koje ih na žalost nemaju , navodno uz saglasnost žene vlasnice istih .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 24/10/2013, 10:10

Zao mi je Jekice Sad 

U kojoj si nedelji trudnoce bila?

Ja sam u junu imala spontani, zaglavila 10-ak dana u Frontu, jer mi je plod bio toliko mali da se nije video na UZ, pa su me drzali toliko jer su se bojali da nije vanmatericna, i onda sam ja na svoju ruku izasla iz bolnice). Sada sam ok, ali od juna nisam otisla ni jednom kod lekara na preglede, ispostavilo se da je uticalo malo jace na mene nego sto sam mislila da ce, i da mi treba malo vise vremena pre nego sve prebolim, i smognem snage i motivisem se na novi ciklus...

Grlim te puno! zagrljaj 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 24/10/2013, 10:46

Dobar dan!
Vidim plete se po klinikama, klot-frket! Ja stvarno ne znam da li neko od njih ovo čita, baš me interesuje kakve su im face kada ovo vide...verovatno ih boli ćoše jer žene i dalje idu na vto, u te iste klinike. Zanimljivo je d aje svaka u Beogradu prozvana, manje ili više i do sada se baš ništa nije promenilo. I dalje deru, mute, sve su neprijatniji. Završiš proceduru i posle toga ih više ne zanimaš. Prebace te u državno grotlo, tamo vrhunske lekare ne možeš da dočekaš jer su razvučeni kao žvake i rade umesto priučenih smrda, primljenih preko veze. Konekšn između domova zdravlja i klinika je i dalje aktuelan, procenti rastu a parova je sve više pa im se sve to isplati. O muvanju sa ćelijama da ne govorim, poreskoj obavezi i ostalim ispodtezgadostima...
Pitam se kako spavaju?! Verovatno mirno...
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 24/10/2013, 10:52

Vuchica ::

Dunjas, neka je sa srecom! d b d b Kada imas zakazan prvi UZ?
11.11. je UZ Vuchice

Hvala devojke, želim svima kao i sebi da ugledamo uskoro naše/naša:12a: 

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 24/10/2013, 10:54

fmala ::

Dunja, cestitah na RR, jer sam videla ovde (nadam se da si to ti, hahahha), presreca sam zbog tebe, navijam za slatko, jako srce i cekam te na trudnickim dnevnicima!
Ja sam Jecika, ja sam:D 

Samo da ovaj put bude sve ok, jer u martu beše lepa beta, ali avaj, blighted, pa kiretaža u 10. nedelji. Ovaj put se molimo da bude onaj najlepši zvuk na tom prvom UZ :)

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 24/10/2013, 10:55

Važno je da sunapravili ergele (naučili su da nas jašu pa avanzovali), vile, kič dizajnirane bolnice i šire guzice po džipovima. Kamioni, avioni a glavna moneta-embrioni.
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/10/2013, 10:59

InVitroVeritas ::Dobar dan!
Vidim plete se po klinikama, klot-frket! Ja stvarno ne znam da li neko od njih ovo čita, baš me interesuje kakve su im face kada ovo vide...verovatno ih boli ćoše jer žene i dalje idu na vto, u te iste klinike. Zanimljivo je d aje svaka u Beogradu prozvana, manje ili više i do sada se baš ništa nije promenilo. I dalje deru, mute, sve su neprijatniji. Završiš proceduru i posle toga ih više ne zanimaš. Prebace te u državno grotlo, tamo vrhunske lekare ne možeš da dočekaš jer su razvučeni kao žvake i rade umesto priučenih smrda, primljenih preko veze. Konekšn između domova zdravlja i klinika je i dalje aktuelan, procenti rastu a parova je sve više pa im se sve to isplati. O muvanju sa ćelijama da ne govorim, poreskoj obavezi i ostalim ispodtezgadostima...
Pitam se kako spavaju?! Verovatno mirno...
Legendo!!!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 24/10/2013, 10:59

d77 ::Jekice, bas mi je zao... Crying or Very sad 
A sto se tice Ivanovica, zaista nisam za ovih 7 meseci imala ruzno iskustvo...uvek kad ih nazovem, dr me za 1-2h pozove da mi razjasni oko svega.
Jekice i meni je jako žao, nažalost i sama sam prošla taj gubitak.

Ja imam iskustvo kao d77, sa klinike Ivanović su se redovno javljali, i uveče me dr. Bilja zvala sa privatnog broja, zvala me i kada sam bila u Frontu na kiretaži /morala sam ostati dva dana u bolnici zbog fraxiparina/ da vidi kako sam, brinula se, a i ja sam nju mogla nazvati u svako doba dana i noći, dala mi je svoj broj mob. A radila sam preko države taj postupak.

Iz tog postupka preko države, ostala su dva smrzlića, jedan nije preživeo odmrzavanje, jedan vratili (star 6 dana), i eto beta 310, 11. dan od transfera :)

Sada se molimo i nadamo najboljem.


Poslednji izmenio dunjas dana 24/10/2013, 11:08, izmenjeno ukupno 1 puta

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 24/10/2013, 11:06

pa ja predlazem da otvorimo stranicu negativna i pozitivna iskustva i da tako bar spasemo sebe i druge da se zna koga treba izbegavati i ko zaista najvise ima uspeha u vto!
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 24/10/2013, 11:11

Bebana to je dobra ideja. Mada moje iskustvo možda nikom ubuduće neće koristiti, jer Bilja radi do 1.11. na klinici Ivanović.

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 24/10/2013, 11:19

Dunjas, cestitam draga, divne vesti!!!!!! as 

b b b b b 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 24/10/2013, 11:20

Fmala, i ja da te zagrljaj, jer se znamo sa RR.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 24/10/2013, 11:22

bebana.bebana ::pa ja predlazem da otvorimo stranicu negativna i pozitivna iskustva i da tako bar spasemo sebe i druge da se zna koga treba izbegavati i ko zaista najvise ima uspeha u vto!
devojke, vec postoji podforum o klinikama i lekarima

https://kutak.forumotion.com/f73-srbija
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 24/10/2013, 11:28

Da, Vule, ja sam svoje napisala bolnici i to prenela i na tu temu.
Verujem da ima i dobrih iskustava, no... šta ćemo sa onima koji nisu baš tako glatko prošli?!Mora da je zbog loše frizure...
Da pohvalimo doktore što su, u 10% slučajeva, radili svoj posao?! I ja bih da mi kaplje 3-4 soma evra po osobi. Iz mog džepa i socijalnog koje plaćam ceo radni vek.
Ne, ja ću da idem u NS, Prag i kojekude umesto da postanem mama kod kuće. I sutra kada uspem rokaću po onima koji su pogrešili, gde god stignem. Ja ne mogu da budem som sa ružičastom mašnom. Neka druga vrsta ribe možda i jesam;-)

Verujem, Dunjas, i srećna sam zbog tebe jer si uspela, zaista to najiskrenije mislim. Uliva nadu i želim da verujem da postoje lepe priče. Čula sam za doktorku Bilju, dobre i manje dobre stvari (i sama sam prvo želela da idem tamo) ali ona je koliko znam, lekar u klinici Ivanović i nema direktne veze sa celim konceptom. Sigurna sam i da zna svoj posao ali to je toliko jaka mašina, ta srpska gazdarica Ivanovićka. I ona zna da radi, sigurna sam. Ipak, vrištanje na ljude, glad za novcem i menadžmentska bolest, za ovoliki novac, ne smeju da se dogode. Prva biram lekare koji su odsečni i ne treba mi hvalospev već rešenje. Mešutim, ima žena kojima ne prija i osetljive su pa će na taj način da ih povredi. I nismo završili kada izađemo na vrata sa pozitivnom betom. Makar neko od njih bi trebalo da brine o trudnoći i posle svega, to se nekako podrazumeva.
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu