KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmovi o usvajanju

+18
HappyGirl
snedra
lilymar
Simona
sunny.tp
mimi85
micaubica83
fmala
JAmajka
Senka sunca
Sara
JocY
Struzzo
Tangerine
milkyway
Vecka
filipa.panko
KoMetaK
22 posters

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od snedra 10/9/2014, 15:56

Gledali smo nedavno stari film o Supermenu. Postoji scena u kojoj Supermenovi biološki roditelji stavljaju svog sina – budućeg Supermena u zaštićenu kuglu i šalju na planetu Zemlju, da bi ga spasili od opasnosti koja preti planeti Kripton.
Te trenutke smo mm i ja iskoristili da kažemo našem sinu da su Supermenovi biološki roditelji doneli tešku ali veoma dobru i važnu odluku za svog sina time što su ga poslali na planetu Zemlju. Pitao nas je zašto je b. majka tužna. Odgovorili smo mu da joj je sigurno žao, jer ga možda više nikada neće videti, ali zna da će mu tamo, na planeti Zemlji biti bolje nego da ostane sa njima.

Kada je bila scena u kojoj malog Supermenana na Zemlji na putu nalazi bračni par, objasnili smo mu da su oni par koji nema decu (iako jako vole decu) i da su mu oni postali novi roditelji koji ga gaje i vole najviše na svetu.

Od tada postoji jedna specijalna ljubav našeg sina prema liku Supermena ( morali smo da gledamo taj film više puta, kao i nastavke) a tražio je da mu i rođendanska torta bude ukrašena tim likom.
Često za sebe kaže: Ja sam Supermen.

I da, dao nam je zadatak da do Nove godine za maskembal u vrtiću nabavimo kostim, koga drugog, nego Supermena sa sve crvenim čizmicama! Pomagajte, ako znate gde ima, sve smo radnje i ovde i u Grčkoj obišli, kažu, taj lik je zastareo, nema ga u prodavnicama kostima za decu!
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od fmala 12/9/2014, 20:53

Draga Snedra, ne znam koja je visina vaseg malog Spajdermena, ali pronasla sam jedan, novo je, registrujte se, pa se dogovorite sa prodavcem, samo pre nego sto uplatite novac, obavezno kliknite da ste kupili artikal, kako biste mogli da ocenite prodavca (tj. da zna da cete ga oceniti), a inace, po utiscima, vise je nego siguran, 29 KM je oko 15 eura.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od fmala 12/9/2014, 21:11

Evo jos, mozda su i bolji:
http://www.pik.ba/artikal/13458029/kostim-za-djecake-spiderman/
http://www.pik.ba/artikal/13790662/spiderman-odijelo-kostim-vise-velicina-062-960-178/
http://www.pik.ba/artikal/13288346/spiderman-kostim-odijelo-za-djecu-kao-trenerka/

Samo prvo proveri prodavca.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od snedra 12/9/2014, 21:53

Hvala ti Fmala, pogledacu sve, pa se javljam sa rezultatima!

ff
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od snedra 12/9/2014, 21:57

Eh, mi trazimo Supermena! Ima nekih lepih na amazonu, pa cemo odluciti! Hvala!
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od fmala 12/9/2014, 22:22

Joooj, hahahah, pukla sam, ne znam sta mi bi, hahahahah, al eto, imate ideje Very Happy Inace, mi smo imali te kostime, najcesce su uzasnog kvaliteta Rolling Eyes
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Simona 17/10/2014, 00:02

http://www.hrt.hr/enz/drustvena-mreza/259072/
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Simona 16/3/2015, 14:46

Odgledali smo film "Eni". Detaljno ga izanalizirah na blogu pa možete da pogledate

https://usvajanje.wordpress.com/2015/03/16/eni-film/
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Vecka 20/3/2015, 09:33

Ne znam da li ste vec pisale o tom filmu, skinula sam i sad cu da pogledam film Annie, 2014te. Javljam utiske.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Vecka 20/3/2015, 09:34

Simona ::Odgledali smo film "Eni". Detaljno ga izanalizirah na blogu pa možete da pogledate

https://usvajanje.wordpress.com/2015/03/16/eni-film/


Hehe tek sam sad otvorila poslednju stranicu i vidim tvoj poslednji post. Idem da citam blog. :*

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od micaubica83 26/3/2015, 16:29

http://www.tvprogram.rs/film/eni.a6186.html
Ovo je prava verzija Eni...moj omiljeni film kada sam bila mala.Nova verzija ne moze da pridje starijoj,po mom misljenju :)
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Simona 3/4/2015, 00:43

https://www.youtube.com/watch?v=sARYHHosGns&feature=youtu.be
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od nina :) 3/4/2015, 13:11

gledala sam pre neki dan film kremenko zadnju verziju i svatili da je i to prica oko usvajanja ( jer nismo gledali iz pocetka ) mozda neko moze da je nadje pa postavi ovde
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od lilymar 16/11/2016, 15:23

Pocela sam da gledam This is us, serija koja se prikazuje na nekom od nasih kanala(videla reklamu) ali ne mogu da se setim na kom, pa sam pocela da gledam na jednom od nasih sajtova sa prevodom. Serija mi se dopala, lagana, pitka, dok nisam stigla do trece epizode i shvatila da se cela prica vrti ustvari oko usvajanja. Ukratko, zena da se porodi(nosi trojke) i jedan decak joj umre na rodjenju, a u istom trenutku u bolnicu dolazi beba ostavljena ispred vatrogasne stanice. Par, koji je cekao trojke(dva decaka i devojcicu) usvoje decaka, koji je afroamerikanac... Preplicu se proslost i sadasnjost, njihovi zivoti kad su bili deca i sada kada su odrasli. Takodje i devojcica koja je bioloska cerka ima od malih nogu problem sa tezinom i to se nastavlja i kad odraste, gde se susrece sa predrasudama - naravno, nije drustveno prihvacena, jer zaboga nije Barbika.
Trenutno je sesta epizoda, nasi prevode kad nova izadje i nadam se da ce nastaviti, jer ovo vredi gledati.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Simona 16/11/2016, 15:35

Ja sam čula za tu seriju... Kažu da je sjajna i reklamiraju je na američkim sajtovima za usvajanje... Tražila sam je na you tube ali tamo je nema. Ako budeš mogla Lilymar stavi neki linkić ili kad se setiš javi na kom se kanalu prikazuje. Ja skoro da ne gledam tv ali eto motiva da ga uključim Very Happy
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od lilymar 16/11/2016, 17:35

Za sada link http://www.onlinebioskop.co/load/strane_serije/this_is_us_2016/599

Mada je meni ovako bolje, odgledam kad mogu i koliko mogu, na redovnom programu se ceka po nedelju dana, pa i zaboravim.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od mimi85 16/11/2016, 18:20

Meni se mnogo dopada serija! Progutala sam prvih 6epizoda
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Simona 17/11/2016, 05:24

Hvala Lilymar :) Meni ovo nešto ne radi najbolje pa prvo nisam mogla da pustim a onda pustih neki deo neke epizode pa onda mi prekine... Pa pustih drugi deo druge epizode pa prekine... Pa treći od treće i opet... Tako odgledah svoju miniseriju iz delova ali ništa do kraja lol! Ali mogu da kažem da simpatično zaista deluje serija, odgledaću još neki deo... Mislim da je kanal fox life koliko sam ja mogla da istražim... Ali nisam sigurna da ja uopšte imam taj kanal, eto koliko gledam tv kad ne znam ni koje kanale imamo... No istražiću i to Very Happy
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od sunny.tp 17/11/2016, 09:12

I ja sam počela da pratim tu seriju i odlična je. Gledam je na tabletu preko ovog linka, pretpostavljam da moze i sa kompa.

http://the-watch-series.to/this_is_us/season-1

Inace je ima cetvrtkom u 22h na Fox lifeu (cekam betu pa sam baš zaludna Very Happy )
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od lilymar 17/11/2016, 09:42

Simona ::Hvala Lilymar :) Meni ovo nešto ne radi najbolje pa prvo nisam mogla da pustim a onda pustih neki deo neke epizode pa onda mi prekine... Pa pustih drugi deo druge epizode pa prekine... Pa treći od treće i opet... Tako odgledah svoju miniseriju iz delova ali ništa do kraja lol! Ali mogu da kažem da simpatično zaista deluje serija, odgledaću još neki deo... Mislim da je kanal fox life koliko sam ja mogla da istražim... Ali nisam sigurna da ja uopšte imam taj kanal, eto koliko gledam tv kad ne znam ni koje kanale imamo... No istražiću i to Very Happy  

U pretrazivacu ukucaj naslov serije+online i izbaci ti sajtove gde mozes gledati. Obzirom da ti mozes i bez prevoda, gledaj na nekom stranom sajtu.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Simona 25/11/2016, 18:52

Hvala vam srca

Imam baš malo slobodnog vremena u poslednje vreme a od tog malo odgledah skoro sve epizode sa ovog linka što je Sunny stavila... Odlična je serija :)

Evo i jedan post koji je Ambra stavila na drugoj temi, čitala sam nešto i o filmu/knjizi ali nisam gledala... tako da i to planiram. Dobro je kad imamo link da može da se gleda iz delova, tako sam i epizode serije odgledala

Ambra ::Koga interesuje moze da pogleda lep film o usvajanju...
https://www.youtube.com/watch?v=tWDkj_ghyrE
Kliknete na prevod i pojavi se na hrvatskom.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od lilymar 26/11/2016, 15:14

Odgledah i oci isplakah. Sreca te sam bila sama kod kuce.
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od nina :) 28/11/2016, 13:09

ogledala film sto je ambra preporucila
sto sam se rasplakala da me je neko video reko bi da sam poludela,cekala da moji svi zaspu i prikljucila na tv preko laptopa da gledam u velikoj verziji kako kazem
jako je poucna prica po meni cak sam nocas prepricala mm i rekla daq neznam da li bi on izdrzo da odgleda do kraja film jer bi ga jako protreslo i sigurna sam da bi i mi isto uradila kao sto su usvojitelji uradili za malenog
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od snedra 28/11/2016, 15:54

I ja odgledah film sama i toliko me je potresao da dugo nisam mogla da zaspim. I dalje sam pod jakim utiscima...

Film upravo govori o onome sto se može desiti ako se ne ispoštuju sve propisane procedure tokom postupka usvajanja deteta i posledicama na usvojiteljsku porodicu, dete i biološku porodicu.

Pretpostavljam da smo se svi mi koji smo usvojili decu ponekad zapitali da li su nadležne službe u detetovom centru zaista sprovele sve propisane korake u pravnom smislu dok dete nije dobilo opštu podobnost za usvajanje. I savet budućim roditeljima, da je bolje da sačekaju i ne žure dok sve ne bude apsolutno papirološki "čisto" nego da se pojavi slučaj kao u filmu...
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Simona 28/11/2016, 16:43

I ja sam odgledala film. Potresla sam se isto mada možda ne toliko koliko vi opisujete.

No donekle mislim da će svakog usvojenog roditelja pogoditi ovaj film izmedju ostalog zbog ovog što je Snedra rekla:

"Pretpostavljam da smo se svi mi koji smo usvojili decu ponekad zapitali da li su nadležne službe u detetovom centru zaista sprovele sve propisane korake u pravnom smislu dok dete nije dobilo opštu podobnost za usvajanje."

Koliki je taj strah ja sam videla prvi put kada smo pokušali da održimo susret i javno počeli da se dogovaramo... Odjednom je nastala sasvim panika da će neko da dodje da gleda decu, da nekako biološki roditelji žele da ih vrate itd itd.... To je trajalo na nizu stranica, sigurno negde na ovom forumu postoji ta tema pa možete da je nadjete. Kutanjke koje su van procesa usvajanja uskakale su u temu i govorile: "Aman to su VAŠA deca, zakonski VAŠA deca"... Onda sam videla koliko je dobro što se u školi usvajanja kod nas jako obradjivala ta tema jer je jedna usvojiteljka bila opterećena pitanjem šta da radi ako joj se na vratima pojavi (biološka) majka... Pošto je to jedan nesvesni strah kod ljudi možda bi trebalo da bude uvek tema u školama roditeljstva i kada niko ne postavi pitanje. A onda kada budete pred konkretnom pričom svakako popričajte sa socijalnim radnicima... Ja sam više puta pričala i uvek su mi dali uveravanja da je zakonska procedura do krajnosti ispoštovana i da ja nemam nikakav razlog za strah.

Ipak uvek su to ljudske priče kako se vidi i u ovom filmu... Sigurno biološke majke nisu kao devojčice maštale o situaciji da daju dete na usvajanje. I iz njihove perspektive je tok njihovih života verovatno sasvim tragičan. Ako ih nekad kad deca ostvare reunion susretnemo verujem da će biti emotivno jako teško za sve. Ali do tada ako živimo u strahu to će i nama i deci nagrizati život. Kako rekoše ove Kutanjke to su NAŠA deca i nema razloga za strahove, film je ipak fikcija (nije snimljen po istinitom dogadjaju).
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi o usvajanju - Page 4 Empty Re: Filmovi o usvajanju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu