KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BIBI.LIBI - baby M

+14
fmala
SladZana
lenabeograd
bubi80
KoMetaK
fight&faith
BiKsi :)
saska1
dragana76ns
MAAKKI
leptirko82
Tinche
twinsi
bibi.libi
18 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od fmala 12/8/2013, 13:50

Kako je sve medeno..
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od lenabeograd 12/8/2013, 15:03

Joj Kako su slatke stvari i mi smo svasta nesto kupili, mada jedva cekam da dodje jesensko- zimska roba u radnje , Bibi sve zavisi ovde preko sta kupujes i gde , uvozna kozmetika je uvek skuplja , sto se tice stapica za usi ovde su striktno zabranjene i deci i odraslima jel se usi najbolje ciste same i jednom godisnje idemo mi veliki na profesionalno ciscenje od strane usnog Dr
Puno te ljubim i pratimo te
Jel znate vec ime ili ste Jos ne odlucni

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 39
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od leptirko82 12/8/2013, 20:00

Bibi, divne su sve stvarcice!
Kad ih mali mirisljavko obuce, pa to ce biti milina!
Ima li lepseg mirisa od bebine glavice?
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od leptirko82 12/8/2013, 20:00

Bibi, divne su sve stvarcice!
Kad ih mali mirisljavko obuce, pa to ce biti milina!
Ima li lepseg mirisa od bebine glavice?
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od KoMetaK 12/8/2013, 23:57

Divne su stvarcice Bibi, ala ce dasa uzivati! smajli angel osmeh srce 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od BiKsi :) 13/8/2013, 01:15

Fino ste vi to smislili, svaka čast! Ne opteretiti budžet, a sve nabaviti. Kod nas je po bapski, ne kupuje se ništa dok beba ne stigne, mada se u radnjama može odvojiti, oni ostave, pa kad stigne bebe onda neko ode po te stvari. Ja još nisam ni svesna trudnoće, pa mi kupovina bilo čega za bebu izgleda nekako baš daleko. Rolling Eyes A znam da će proleteti. Inače, što se tiče kreveca, ja imam moj kad sam bila mala, sad je kod zaove, a ona će mi dati i dušek i ogradicu. Njen malac nije spavao ni 3 meseca u tom krevecu, odmah dao do znanja da hoće komotitet na većem ležaju! :) Od brata i snajke ću uzeti kolica, garderobicu, sve što je očuvano. Mi se sad bazirali da sredimo u stanu sve što nije bilo sredjeno, a i to se nabere finansijski, al svaki mesec po malo nešto odradimo. A bebac će već dobiti nekih stvari! :)lol! 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od noja 13/8/2013, 01:46

Bili divno sveee lepa garrderobica to je jako lep period kad kupujes gledas u svku radnjicu za bebice i uvek po malo i po neki komad najsladjeee
mi smo danas uzeli prekrivac al bas tanani i jos par stvarcica dokupili sunny 
Nemoj samo preterivati sa kremicama to je nezna mirisna bebina koza i sama po sebi ima sve sto joj je dovoljno netrenba je dodatno
opteretiti pavlovic za guzu je dovoljan i sapun mi koristimo mustelin a licno ja taj merimin e sad videces kako koza
a kasnije i kupka i za stapice se slazem sa lenom. Netreba da se unutrasnjost cisti e sad raspitajte se mi imamo pedijatra i kod njega sve lepo saznamo njegova cerka je pedijatar u holandiji pa stizsmo do svezih info .
Pomilki tibicu
Bixi to vam je superr sto tako imate od koga. Nasi su uglavnom mnogooo ranije radjali i sve stvari podelili tako da od nikog nismo mogli nesto dobiti. A sto smo i mogli decica su tu ko i A pa njima treba mislim na sestru od mm
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od BiKsi :) 13/8/2013, 01:50

Mi se prvi zbračili, svi ostali (brat, sestre, brat od tetke, sestre od tetke, ujaka i slično) kasnije koju godinu, i svi odmah dobili decu, i fino su sad ta deca to sve prerasla, najmladji su dečaci od mojih zaova, jedan 13 meseci, drugi 10. A brat i snajka sve namenski ostavljali za nas. Pozajmljivali su i kumovima neke stvari, al kumovi će vratiti, fino će i njihova bebe porasti dok se ja ne podorim.

Bibi, moja zaova koristi tu sudokrem, i zadovoljna je baš, videh na slici, pa da kažem čisto.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od fmala 13/8/2013, 12:07

Mi smo koristili pavloderm, bio nam je super, svi smo ga mackali jos dugo nakon sto je Milan prestao da bude beba Very Happy
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od SoJa 27/8/2013, 10:57

BIBI.LIBI, čestitam ti otvaranje TD (sa zakašnjenjem Very Happy )

Stvarčice su preslatke osmeh srce , a ti si queen  Em ćete manje opteretiti budzet kad stigne beba M, jer tad mnogo toga treba, em ti već sad uživaš u tim divnim trenucima kad kupuješ za SVOJE bebče, joj, sva se istopih srcasti poljupci 

Pozdrav od mene ljubav  i uživaj ff 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 46
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od bibi.libi 7/9/2013, 09:07

dobro jutro drage moje.... evo nije me bilo dugo, ali nisam imala sta ni da napisem. dani prolaze i mi smo vec 31+2   yes 
bili smo na kontroli, i doktorka nasa draga kaze da imamo cele 2 kile as 
rekla mi je da uradim test opterecenja na secer, ali i da ne ocekujemo sitnu bebu (i suprug i ja smo imali preko 4kg ) kad udjem u 9.i mesec napravicemo plan porpdjaja, jer ja hocu ona da me porodi, a po svemu sudeci ako beba bude krupna, odmah cemo ici na arijantu - carski rez. sve je ok, bebac je napredniji cak za dve nedelje, nemiran je, stalno udara , cas sa jedne cas sa druge strane, ali ja to volim.. nekad mi ne da da spavam, ali nema veze.  
i to je to, za 4 nedelje imamo kontrolu, taman ulazim u deveti mesec i to je to smajli angel 

ljubim vas sve i zelim lep dan, uzivajte
ljubav
bibi.libi
bibi.libi

Broj poruka : 155
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od leptirko82 7/9/2013, 12:33

Pozdrav, Bibi! ff 
Beba raste, bice pravi teskas!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od BiKsi :) 7/9/2013, 23:21

Bravo bibi, samo gurajte! Cini mi se da decaci cesto idu napred, i onda pred termin dodju na ono da se slaze uz po starosti bebe i po zadnjoj meci. Bar tako bi u mom okruzenju kod nekoliko trudnica koje su nosile decake.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od KoMetaK 10/9/2013, 00:43

Bibi, super ste vi, dogurali do 2 kilca, jos malkice vam je ostalo! osmeh srce osmeh srce Mama sve polako sprema i ne prepusta nista slucaju smajli angel 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od bibi.libi 16/9/2013, 12:50

oh vidim da sam napisala izvestaj od proslog uz, ali samo da dodam rezultat  OGTT testa
nulti sat 4,1 a 60min 8,6 posle 50 gr glukoze... savet : dijeta, bez slatkog, crni integralni hleb, bez slatkog voca... itd
vidim da i draganica ns ima isti "problem" i njena decica su naprednija dve tri nedelje... i u poslednje vreme slusam samo kako skoro svaka trudnica nosi naprednije dete... zbog secera... zzanimljivo je da ja i nisam ljubitelj slatkog, ali zato sam jela krompira i testa i slatkog voca, a to je sve secer.. sada mi je to sve ukinuto... ma izdrzacemo jos malo, samo da se sve zavrsi dobro, a verujem da hoce :-)
puno pozdrava i lep dan vam zelim sunny
bibi.libi
bibi.libi

Broj poruka : 155
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od dragana76ns 16/9/2013, 16:50

E Bibi, ko ce vise znati....ne valja kad je beba mala ne valja kad je naprednija, sto kaze sestra jedna sa patologije...ja troje dece prirodno i to preko 4kg rodila i samo me slusali na onaj "levak" Very Happy 
Bibi sta je to za nas, dijeta Laughing ...sve sto kazu, poslusacemo samo da nam bebe budu dobro. Meni je internista podvukla da moram 5-6 manjih obroka dnevno da imam. Srecno i ff 
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od lenabeograd 17/9/2013, 08:01

Super izvestaj Bibi a Jel ti nosis decaka? Pitam posto je uvek prica o bebi :-) secer u trudnoci dobijaju i oni koji ni slatko ne okuse moj je bio u 30+4 vec 1600 g sta je tek moj Mateo krupan:D  ne bitno je nek su nam zivi i zdravi

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 39
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od Niny 24/9/2013, 10:55

Juhuuu drugari ff
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od noja 26/9/2013, 11:41

Bibi i vama se primice druzenje i mazenje jos 42 dana brzo proleti
Malo dijete slatko vise izbaci
Mi vas puno puno ljubimo♡♡
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od bibi.libi 13/10/2013, 19:40

e drage moje, evo i mene... vidim da bas i nisam aktivna u mom dnevniku, pa resih da napisem jedam poduzi post.
na dosta mesta sam trazila neke blogove trudnica, da procitam kako podnose, kako se spremaju za bebu, porodjaj, sta koriste od kozmetike, kako se neguju, gde kupuju najpovoljnije, kako opremaju sobe i tako te stvari.... ali nisam nasla, bar ne nase....ima na raznim forumima ali kad krene neka tema, brzo zna i da se izgubi smisao, i dosta puta to preraste u neku bzvz pricu... tako da , posto je ovo moj dnevnik, ja bih se osvrnula na moju trudnocu i spremanje, jer kao sto vidite brojim sitno, i danas smo 36+3
pa mozda neko bude imao koristi iz mog iskustva... pa da krenem d 

kao sto neki znaju, postoji moj dnevnik VTO pa mogu tamo procitati taj deo b 
sto se tice trudnoce, ima nesto u dnevniku, tako da ste mogle procitati kako sam u prva cetiri meseca imala krvarenja izazvana time sto je krenula blizanacka trudnoca pa je jedan plod prestao da se razvija u 7/8 nedelji i on je izazvao stvaranje hematoma i krvarenja, primala sam terapiju pregnila i progesterona, mirovanje, utrogestan 200mg. poslednje krvarenje  sam bila 13+3, srecom to je bilo poslednje krvarenje. ali uvek je postojao strah da ne krene ponovo, jer mi je jedna doktorka rekla da tako mogu do sedmog meseca, ali sreca nije se vise ponovilo.
onda slede dani opustanja... kako je koja nedelja odmicala ja sam bila sve opustenija.
e onda mi je suprug morao da ode na sluzbeni put i ja ostajem sama (mislim, tu su mi svi nasi, ali on nije tu Rolling Eyes ) tako da ostatk trudnoce provodim bez njega, fizicki, ali u sve je upucen, mozda i bolje nego neki muzevi pored svojih zena. srecom do sada se dobro drzimo.
poslednja kontrola pre dve nedelje je pokazala da imamo malo preko 3kg, i da ocekujemo velikog decaka. za desetak dana idem na kontrolu pa cemo detaljno videti kako cu se poroditi. ili epidural ili carski, ako mora. malo me buni jer mi nije dala da radim ctg, iako sam usla u 9i mesec, cak mi nije rekla ni od analiza sta sve treba da uradim, nego tad kad dodjem na kontrolu, reci ce mi. ali kako sam ja bila kod mog doce u dz za doznake, on je meni sve upute  uredno ispisao, ali sad sam u nedoumici kad da radim, a da ne radim dva puta, i da li da slusam moju docu ili da krenem bez njenog znanja da radim sve analize.... videcu jos ove nedelje sta cu i kako... ali to me malo buni.
pre par godina kad mi je drugarica bila trudna (prirodno) rekla mi je kako joj je svaki odlazak u wc stres, kao i da cela trudnoca koliko se ti opustis, ustvari brines.... a ja tad pomislila, boze sta bre ima da brines, pa trudna si, to je lepo, doktori sve paze i nema tu sta.. aha, malo sutra.. pogotovo mi posle VTO, i posle problemcica u pocetku... uvek se setim kako sam se "ogresila" sto sam to pomislila, jer stvarno jeste tako, bar meni. posle krvarenja, svaki odlazak u wc, ili curenje vaginalete je bio stres... a brines sve vreme trudnoce, pogotovo kad idem kod lekara... nervozna budem ceo dan, u fazonu, joj samo da je sve u redu... sreca, cela moja trudnoca posle "onog" je bila skolska. mnogi su mi se cudili kad su me videli da vozim, setam, idem u grad... a ja sam samo slusala moju doktorku koja mi je lepo rekla: vi se ponasajte kako osecate, trudnoca je super, vi ste zmaj, i vama ce telo samo reci kad treba da se odmorite i ako nesto nje u redu. i tako sam se ponasala i do sada. nisam preterivala i isla u kilometarske setnje, ni vozila satima, ali ponasala sam se normalno koliko sam mogla. savet: slusajte svog doktora!  
u 7om mesecu beba je isto bila krupnija nego sto bi trebala u tom momentu, doca mi je dala da radim test opterecenja sa glukozom, i to sam napisala post o tome, uvela mi je dijetu koje se pridrzavam vec dva meseca, ali u poslednje vreme malo iskocim i pojedem nesto slatko.
i za ta dva meseca koliko se pridrzavam nisam se ugojila ni kilo. do sada imam +14, i nadam se da ce tako i ostati (doooobro, znam da sam tek usla u 9i i da cu se jos ugojiti i napuniti vodom, ali volim da verujem da ja bas mozda i necu lol! )
strije sam dobila maaaalo na desnom boku i levom guzu i pored redovnog mazanja affraid affraid affraid . prvo sam pocela da se mazem saljicevim samo melemom (jos od drugog meseca, a strije su se pojavile u 6om), ali posle sam pocela da kombinujem. napravila sam svoju kremu od pavloviceve napravljene u apoteci+uljane ad kapi+pantenol mast (i trebalo bi dodati i ampulu e vitamina, ali ja ih nisam u okolini nasla, pa nisam stavila), tako da uvece se namazem mojim melemom, od grudi (ne po bradavicama) do kolena. kazem ne po bradavicama, jer za njih postoji posebna kremica, a mozete i sa AD uljanim kapima da se mazete na ta mesta. naime, mene je pre dva meseca pocelo da boli u predelu leve, a ponekad i desne bradavice, vise kao da me je peklo, znalo je da me probudi nocu, tako da sam uzela mast za bradavice i svako vece se mazem s tim. imate u ponudi raznih, od onih sto kostaju oko 1500 din do onih koje kostaju oko 250 din. ja se trenutno mazem tom od 250 din (Kplus, kupila sam je u idei), ali kupila sam i neku koja kosta oko 500 din (neka u lilyju, nzm marku) ali tu cuvam za dojenje (kao kvalitetnija je:lol: ) ono sto je bitno je da ta mast u sebi ima lanolin, pa sad kako ko moze. meni je stvarno bilo skupo da dam za malu kremu od nekih 30/50ml , 1500 din... al ok, ko moze nek izvoli. bol se vise ne pojavlje, ali se ja i dalje mazem time.
sto se tice dnevnih ulozaka, npr, ja nigde nisam mogla naci da mi odgovaraju, probala sam dosta poznatih brednova. ali onda sam resila da isprobam i neke nepoznate, tako da sam uzela , opet u idei, neke OLEA, large, rozo pakovanje i mogu vam reci da imaju moju preporuku svim trudnicama, lepo su veliki, dobro se zalepe, i super upijaju (ja svako vece vec dva meseca staljam utrogestan vaginalno i znaci mi da imam dobre dnevne uloske, a sad je vec i besika pocela malo da popusta...) menajm ih vise puta u toku dana, ali super su, kostaju oko 120 din. probajte yes 
sto se tice manikira, pedikira i kose.... hm... jos na pocetku sam skinula gel sa noktiju (posle xy godina sa gelom, ali navikla sam se) i moje skroz secem, nalakiram kad bas negde idem, jer mi je bitno da u bolnici nemam a pogotovo kad dodje beba kuci... ima vremena stavicu ih posle....  nokte na nogama sam sredila tako sto na njih stavljam gel, lepo jednom u mesec dana odem i devojka mi ih sredi i stavi frenc i mirna sam, pa cak i vise od mesec dana, a nece smetati u bolnici. kosu ne perem kuci, imam srecu da mi prijateljica drzi salon pa odem kod nje. za celu trudnocu sam dva puta oprala kuci kosu i shvatila sam da ne mogu da se guzim preko kade. sad ce neko mozda pomisliti kako kakim kad ovo kazem, ali dok sam radila redovno sam bila isfenirana, sad se feniram ponekad, ali samo operem i osusim kosu, imam srecu da mi je skroz ravna pa i ne treba feniranje uvek. htela sam i da je oporavim malo od tolikog feniranja. sto se tice farbanja, tu je bila najveca dilema, farbati se ili ne.... ja se inace retko farbam jer nijansa koju koristim je kao moja prirodna, pa mi i ne treba svakog meseca farbanje... ofarbala sam se u pocetku jednom, farbom bez amonijaka, to je bilo u maju, pa sam negde u avgustu stavila samo preliv sa malo hidrogena, i mislila sam da cu i pre porodjaja jos jednom, ali iskreno mrzi me a i ne treba mi.... mada ko se farba, moja preporuka je loreal bez amonijaka, to je jedina farba koja me nije peckala za sve ove godine farbanja...
depilacija, redovna, ali ne skidam sve "dole" kao inace, ali cu to uraditi za koji dan, pred porodjaj.


kako sam se malo opustila, posle onog krvarenja,  resila sam da ne slusam bapske price, i krecem da se polako opremam sa stvarima....mislim, negde sam procitala pametnu da su i te babe i tetke pre sto godina plele i vezle i tako se spremale za prinovu, nisu kupovale jer tada to nije bilo kao sada... ali pa i to je spremanje... tako da sam pocela malo po malo, nikom ne govoreci, sem sestri i mami, i naravno nikom ne pokazujuci (malo sujeverja nije na odmet) tako da sada u punoj 36.oj nedelji mogu slobodno reci SVE JE SPREMNO g g g 
sto se tice kupovine, ja sam na netu nasla razne spiskove, sta bi mi sve trebalo, sve sam stavila na papir i lepo izbacila gomilu nekih gluposti (npr neki pozicionar za bebe v ) , pricala sam dosta sa tetkom (koja je mlada i ima dvoje klinaca) i raspitivala se sta i kako. tako da sam napravila MOJ spisak sta bi mi trebalo i toga se pridrzavala. nisam kupovala sve "na prvu loptu", poogotovo neke skuplje stvari, nego sam na netu i u radnjama pratila kada su akcije i snizenja, i raspitivala se o bonus karticama i kuponima sa popustima. tako da sam neke stvari kupila sa dooooobrim popustom.
u radnjama mesovite robe (tempo, metro, idea, maksi, i da ih ne nabrajam...) cesto postoje akcije za kozmetiku, tako da sam cesto naletela na akciju za pavlovicevu, vlazne maramice, blaznice za grudi, tuferi za bebe, mrezaste uloske, stapice za usi i tako te sitnice, tako da sam i uzimala kako na sta naidjem. cesto sam znala da kad odem u radnju po dorucak kupim, npr jedan paket mrezastih ulozaka i tako malo po malo pa  skupim 5/6 paketica... ili kupim jedan sapun, pa sledeci put brijac za porodiliste.. i takooooo
uglavnom ne potrosim odmah gomilu para na spremanje , nego malo po malo... par drugarica me je pitalo, pa koliko me je izaslo sve to... hm, nemam tacnu cifru, jer bilo je dana kad sam imala i mogla da potrosim i 5 hiljada, a bilo je dana kada sam potrosila i 50 din na neku sitnicu koja ce mi trebati.
onda, isto sam napravila spisak sta meni treba za porodiliste, da nesto ne zaboravim. na netu sam nalazila razne savete i iskustva devojaka koje su vec prosle kroz porodiliste i sve to, neke sam usvojila, a neke smatram bzvz. npr, bilo je devojaka koje su nosile sampone i balzame i fen za kosu i tamo prale kose , po meni (mozda se neke nece sloziti sa mnom, ali ok, to je moje misljenje) je to glupost. nece mi ista biti ako ne operem kosu ni 7 dana. izdrzacu. ali tako sam nasla i super ideju da sve kupim u mini pakovanjima, tako da sam u DM nasla pastu za zube, kupku, mleko za telo (ima i sampon i balzam, ako i to neko hoce:lol: ) nalaze se obicno u korpama pored kase. i jeftini su. ja inace ne koristim tu njihovu kozmetiku,mada nije losa,  ali ne pada mi na pamet da nosim moja velika pakovanja, ionako sam se jedva spakovala. mini stik ima da se kupi u svim radnjama, kao i mini pakovanja svih krema tipa nivea, dove itd....
sto se tice garderobe za bebicu, nisam uzimala nista bas male brojeve, jer znam da bebe to brzo prerastu, ali nisam ni kupovala puno stvari ja ovde u srb, jer je kod nas sve bas skupo, a sreca mm je u inostranstvu pa ce on tamo uzeti. ali i pored toga, necemo preterivati. naravno nisam odbila ni stvari od zaove i njenog sina, i mislim da ce mi dobro doci. tako da koliko god da imate i mozete da priustite, moj savet je da je mozda pametnije kupiti neku krupniju stvar i skluplje je platiti , a ove krpice koje prerastu za nedelju dana, mozete i uzeti, naravno ako imate od koga. druga stvar ako nemate, naravno. naletela sam i ja na par stvar koje sam kupila ovde, pogotovo kad se otvorio H&M, ali nisam preterala, mislim da nisam potrosila na nove stvari vise od 3hilj.sve ukupno,  a nisam morala ni toliko, znam da  to je najsladji deo trudnoce i nisam mogla da odolim. ali kontrolisala sam se. bilo mi je bitnije da kupim tetra pelene, svedske, makazice, cetku i cesalj i tako te stvari za koje znam da zelim nove i da budu samo njegove...
kako sam sinoc spakovala koferce, resila sam da napisem ovaj poduzi post jer me bas dugo nije bilo. ali sad sam dosla na ideju, posto je ovo skoro pa kraj ovog dnevnika, stavicu moj spisak sa komentarima, pa mozda nekom nesto pomogne.

mozda ce neko reci sta sad ova pise, ali ovo sam napisala jer ima par nas drugarica koje smo trudne i ovo su nase teme, i nase dileme oko ovih stvari.... sta da kazem.... pa mozda nekom bude od koristi Very Happy
kome smeta ne mora da cita, ali ovo je moj dnevnik, zar ne ?   sreca 

ljubim vas sve usne usne usne usne  a u sledecem postu evo i spiska.
bibi.libi
bibi.libi

Broj poruka : 155
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od bibi.libi 13/10/2013, 20:37

evo sta sam sve stavila na spisak,  pa mozda nekom pomogne  (da napomenem da planiram da se porodim u betaniji)

-kolica+as - ovo jos nismo kupili , kad mm dodje onda cemo
-krevetac+dusek - krevetac je od zaovinog sina, dusek je poklon od babe i dede
-pult za povijanje-prva ideja mi je bila obicna tvrda podloga koja ide na krevetac, ali nasla sam u simpu na snizenju, naravno pult za 4700 din, pa sam se odlucila za njega jer ga posle mogu koristit (nije klasicna komoda)
-posteljina - poklon od babe i dede, plus dodatna posteljina i cebence koje se namesti da bude kao vreca
-podmetac za krevetac - neki baby hit, nije bio skup oko 200 din, s jedne strane frotir s druge strane najlon, pa ako zatreba.....
-tetra pelene - kupila sam 20 kom, babica mi je rekla da mi i ne treba vise, ali bih ja kupila jos 10, obavezno porubljene, nikako endlane, placala sam ih 91 din/kom
-svedske pelene - 10 kom, plus jedna-dve sarena placala sam ih 89din/kom
-peskir za kupanje 100*100- uzela sam jungle, jedan i platila sam oko 1000 din
-veliki peskir- imam ih nova dva komada, zato nisam ni kupila vise bebecih peskira, jedan od ova dva sam vec imala u kuci nov, a drugi sam kupila uz popust i platila oko 600 din velicinu 140*70
-mali peskir- nasla sam neki isto na popustu za 400 din
-kadica- platila sam neverovatnih 350 din,  prava bebi kadica, samo bez onih bzvz nalepnica
-kupko- oko 450 din
-bokal za polivanje - oko 100 din
-sterilizator za mikrotalasnu - ovo nisam kupila, ali zelja mi je da imam i mozda narucim od nekog bliskog
-bebi alarm - mm naleteo na super ponudu tamo gde je sada, tako da nije bilo u planu, ali kad je vec povoljno, ajde...


-staklena flasica 125ml - posto sam htela AVENT a kod nas je cena paprena, mm je kupio preko, i naravno platio skoro duplo jeftinije nego kod nas
-staklena flasica 250ml  - posto sam htela AVENT a kod nas je cena paprena, mm je kupio preko, i naravno platio skoro duplo jeftinije nego kod nas
-rezervna cucla za bocice-posto sam htela AVENT a kod nas je cena paprena, mm je kupio preko, i naravno platio skoro duplo jeftinije nego kod nas
-cetka za pranje bocica - naletela sam u DM , baby love, oko 100inesto dinara
-termoosetljiva kasicica - ne secam se cene, ali mislim da nije preko 200 din za sve u pakovanju
-duda-posto sam htela AVENT a kod nas je cena paprena, mm je kupio preko, i naravno platio skoro duplo jeftinije nego kod nas
-lancic za dudu - oko 200 din
-kutija za dudu - oko 200 din (iznenadila sam se da ima i za preko 700 din)
-cetka i cesalj - chicco i oko 750 din
-makazice - chicco i oko 500 din
-toplometar - mm kupio preko, jer je naravno duplo jeftinije, pa je uzeo onaj graco za uvo
-termometar za vodu i sobu - pa ovo nije bilo u planu, ali za vodu sam naisla na neki od 100 din, pa ajde, a za sobu nam ne treba jer imamo centralno i u sklopu daljinskog i termometar za sobu
-pumpica za nos - mm kupio na baterije, isto graco, duplo jeftinije preko, mada sam ja inace mislila da uzmem onaj nosko, on je u apotekama oko 1000 din
-vlazne maramice- ovog nikad dosta, i cesto ne mogu naci akcije 3+1 gratis, ja sam se odlucila za zelene i bele pampers, cene su raznolike, ali zato pratim akcije
-pavloviceva krema - isto kao i za maramice, pratim akcije, mada najeftinija je u drzavnoj apoteci, ona sto je oni prave,  177 din,a iskreno super je
-jednokratne pelene - isto vazi kao i za maramice, pratim akcije, ali ispod 1400 din, za 80kom pampersa 2, nisam nasla jeftinije, slobodno ako jeste, pisite
-stapici za usi obicni i anatomski - oko 50 din, ako zatreba da imamo


-fizioloski rastvor - u apoteci, velika boca, oko 150 din (ako se dobro secam cene)
-povidon jod - jos nismo uzeli
-sterilne gazice - za pocetak sam uzela 20 kom, mislim da je cena manje od 20 din, ili malo preko 20 din, ni ovo se ne secam....
-flaster za pupak - jos nismo kupili
-alkohol- jos nismo kupili
-caj za grceve - mislila sam da uzmem espumisan kapi za bebe, cula sam da je ok, ali i to cu kad zatreba... kapi su oko 500 din
-caj za doilje - nisam jos kupila, videcu sta kaze babica i kako bude islo to sa dojenjem
-adaptirano mleko (za svaki slucaj) - pa ovo sam kao stavila na spisak, ali isto kao i za caj, videcemo kako bude bilo sa dojenjem, sto bih volela
-krema za ojed - uzela sam sudocrem, malo pakovanje, mada je i ovo mm uzeo preko
-krema za hladno vreme- posto cemo biti zimska beba, a ici cemo u goste kod babe i dede, uzela sam neku nivea za oko 300 din
-sapun, kupka, sampon- ovo je kod nas bas skupo, za poetak mislim da koristim samo merima sapun, ali posto bih volela da imam dobru kozmetiku za kasnije mm ce doneti od preko... reci cu vam da nas ovde deru za kozmetiku, preko je to i vise nego duplo jeftinije

ovde moram da napomenem da sam se vec raspitivala za neke stvari od ljudi sto donose iz madjarske, i mislim da ako neko moze da ode do segedina, imace koristi... sve je jeftinije....

za bolnicu:
-mrezasti ulosci - za pocetak 5 paketica, svaki je manje od 100 din
-jednokratne gacice - u aksi sam uzela 5 kom oko 350 din
-papuce za bolnicu - naravno kod kineza za 250 din
-spavacice- e ovo jos nisam, a trebala bih sto pre, ima na nasim pijacama za oko 800 din pa navise
-jednokratni podmetaci za krevet- u apoteci, oko 50 din je kom, ja sam uzlela 5 kom, bilo mi je puno u aksi 10 kom..
-tuferi za grudi - dobila sam pola nekog pakovanja, ali sam za nekih 230 din u idei usela neku njihovu marku
-mast za bradavice - u idei, oko 250 din, u liliju oko 500 din, a ima i skupih od 1500 din
-sapun - merima obican deciji oko 50 din
-nesto za suvo pranje ruku, dezinfekciju - u apoteci oko 100inesto din
-mini pakovanja paste za zube, gel za tusiranje, mleko za telo, stik, krema za lice - u dm pored kase i korpama, oko 80 din svaki kosta
-cetkica za zube - imala sam neku novu, cena nebitna
-plasticna casa - joj oko 200din/ kom, cvrsta
-vlazne maramice+pavloviceva - na akciji naravno
-toalet papir - obavezno zewa, jer je deblji pa vam treba samo dva kom,
-asepsol - ovo sam imala
-peskiri - naravno nisam kupovala za bonicu nove, uzela sam starije kuci koje imam, jer se secam kad je zaova dosla iz porodilista i na sta su licili ti peskiri...

sto se tice garderobe za bebicu, to kako zelite, ja sam nesto kupila, nesto dobila, nesto stize od preko.... sv sto mozete da pozajmite ili uzmete od nekoga, super je, brzo izrastu. bice vremena za modiranje.

nadam se da sam nekom pomogla, jer ovo je tema mojih drugarica i mene prethodnih meseci.... ja sam na vise stana trazila ovakve info, pa rekoh ajde da na jednom mestu kazem moje iskustvo...
ako nekom treba neka info, slobodno i inbox porukicu...

laku noc svima smajli angel
bibi.libi
bibi.libi

Broj poruka : 155
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od BiKsi :) 13/10/2013, 20:57

Bibi, nek je tebi sa srecom guranje u devetom mesecu, super sto je bebac napredan!

Super ti je i ovaj spisak, al kad videh koliki je ostah ovakva Shocked, lele, nekako mi se cinilo da nema toliko potrepstina koje trebaju, bar na osnovu iskustva brata i snajke i njihovo troje decice, al nabere se  malo po malo i eto ga km spisak.

Kad se budem prirpemala za odlazak u porodiliste, znam gde cu svratiti da popisem sta mi treba! Hvala!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od lenabeograd 13/10/2013, 21:25

Joj hvala bogu ovde ne treba toliko

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 39
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od KoMetaK 20/10/2013, 09:07

Bibi, kako ste? Jeste li jos 2 u 1? Priblizilo se, jos malkice osmeh srce Jel bese imas zakazan CR ili ides na CTG, pa kad krene?
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od bibi.libi 20/10/2013, 11:45

KoMetaK ::Bibi, kako ste? Jeste li jos 2 u 1? Priblizilo se, jos malkice osmeh srce Jel bese imas zakazan CR ili ides na CTG, pa kad krene?
evo jos smo svi tu, 2u1 sunny 
ne idem na ctg, jer moja doca je rekla da ne treba pre 38. nedelje... to me je zbunjivalo, ali slusam nju.... ja sam jedina za koju znam da nije isla na ctg kad je napunila 36. nedelju... ali ok... u sredu idem kod doce pa cemo videti, cr ili prirodni uz epidural.... jedva cekam posetu njoj i da vidim sta ce reci... postajem nestrpljiva....
sve je spremno, bukvalno sve, jos samo da docekamo taj dan... ja bih volela tamo posle 27. 10 bilo koji dan.... ipak tad cu biti i 38+neki dan...

javljam se u sredu sa novim info

lep dan vam zelim sunny sunny sunny sunny 
bibi.libi
bibi.libi

Broj poruka : 155
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

BIBI.LIBI - baby M - Page 2 Empty Re: BIBI.LIBI - baby M

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu