KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+70
vero
dacans
brankav
maus
zoxa
Sofija Veks
AriesGirl
Gramatika
tetreb
heart84
karakaca
Crvic
menora72
JocY
InNaturaVeritas
srna ns
Simona
bubi80
ivka
lilly13
d77
ragaco
SladZana
DMANA
hocukusurnecuzvaku
Vilhelmina
Ninche
OKacica
LaFolie
Gral
Dacaa
lenabeograd
Klarica
Struzzo
Vuchica
fight&faith
lilya
bulevarka
Orline
SannI-AlL
vivijen
sareni leptir
dunjas
PalcicaBg
laKole
lenjivica
Ambra
ariadne69
bak
labradorka
BiKsi :)
Angie83
zvezdilica
nadalica
leptirko82
MAAKKI
KoMetaK
Frida
neca73
misic
noja
Star77
saska1
fmala
missile
dragana76ns
red
hany
stomacic
Erata
74 posters

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 13/6/2013, 21:00

Ivkaaaaa, cestitaaaaam!!!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilly13 13/6/2013, 21:12

leptirko82 ::Ivkaaaaa, cestitaaaaam!!!




  srce         ddddddd
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Star77 13/6/2013, 22:28

Ivka, cestitam od srca igraciceigraciceigraciceigracice
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 13/6/2013, 23:01

lilly13 ::
leptirko82 ::Ivkaaaaa, cestitaaaaam!!!






  srce         ddddddd
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 14/6/2013, 07:22

Drage moje, vi bas ne napisaste nista lepo o dr Bilji...ja vec godinama pratim sta se desava na klinikama za VTO i posto sam pre 2 meseca odabrala Ivanovice, sada se javlja crv sumnje da li je trebalo odluciti se bas za njih. Pisacu vam svoje iskustvo narednih nedelja i meseci...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nadalica 14/6/2013, 07:29

Ivka bravoooooooo:aa7:

nadalica

Broj poruka : 106
Datum upisa : 25.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nadalica 14/6/2013, 07:29

igracice

nadalica

Broj poruka : 106
Datum upisa : 25.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 14/6/2013, 08:33

d77 ::Drage moje, vi bas ne napisaste nista lepo o dr Bilji...ja vec godinama pratim sta se desava na klinikama za VTO i posto sam pre 2 meseca odabrala Ivanovice, sada se javlja crv sumnje da li je trebalo odluciti se bas za njih. Pisacu vam svoje iskustvo narednih nedelja i meseci...

D77 ako sam ja izasla iz te klinike mrtva nezadovljna ne mora da znaci da ces i ti. Sve sto sam napisala je vezano iskljucivo za mene i moj slucaj. Ti furaj napred do cilja, a  ako ti se nesto ne dopadne ili necim ne budes zadovoljna, onda se seti nas sa nasim iskustvom i ne dozvoli da te za tvoje pare zayebavaju. Uvek imaj na umu da sve ti to placas i da za sebe zelis samo najbolje. Very Happy
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 14/6/2013, 08:38

Hvala, Krk...
Ja sam strasno nezadovoljna napustila Spebu u Le, pa mi bas ne bi trebalo da tako prodjem i kod ovih.Crying or Very sad

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivka 14/6/2013, 08:41

Ariadne cmoka

Koraci ljubav
ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 14/6/2013, 08:54

d77 sad si u prednosti. Znas kako sve izgleda, znas kroz sta prolazis i manje stvari moze da te iznenadi. To isto vazi i za mene. Moja prva vto je bila kod Ivanovica, dosla sam kod njih nemajuci pojma ni sta je vto a kamoli sta ona sve nosi sa sobom. Mogli su da mi rade sta hoce, da izmisljaju i toplu i hladnu vodu, da veslaju camac u kom god su pravcu hteli. Sad kad ulazim u pripreme druge vto, tacno znam kroz sta treba da prodjem i sve je drugacije. Radim iskljucivo po svom osecaju i ako doktorka hoce da me prati - dobro, ako nece boli me uvo, samo zamenim kliniku. Za sad sam zadovoljna kako saradjujemo i nemam nikakav pritisak sto mi bas prija.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 14/6/2013, 08:56

Da nije sve tako crno, evo Ivke trudne bas zahvaljujuci Ivanovicima. Laughing
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 14/6/2013, 09:16

zvoncica36 ::Znam da su neke imale dobra iskustva sa Biljanom,ali se ja nisam prijatno osećala na klinici.Verujem da je ona dala sve od sebe,ali nikad mi nisu bile lošije jč.AMH mi je preko 1.Sonja mi je više nego super.Nije htela da komentariše Biljaninu procenu,ali smo shvatili i mm i ja da je bila loša.Danas mi je šesti dan od et.Uvek sam optimista,ali sam posle 5vto veoma dobro svesna da nisam trudna.Stavljam utrogestan i primam Fraxi od 0.3 i prednison do bete da bih bila posle mirna da sam sve uradila što je do mene.Nije mi teško i nisam razočarana.Biljana me više puta pitala zašto Prag,a ne oni.U jednom trenutku smo pomislili da ostanemo,ali kad smo shvatili da oni uzimaju pare pre punkcije onda smo pop..deli.Uzmu ceo iznos za vto i ako žena nema embrione svejedno ista je cena.Nama su i Zadori i Sonja naplatili tek posle et.
Zašto Prag, a ne oni!!! Pa eto zašto. No Zvončice, žao mio je što ovo sve čitam, i da znaš da bih na tvom mestu postupila skroz isto kao ti. Ipak, treba slušati svoje telo i svoje srce. Pa šta bude! Mila, neću ti reći da ima nade, nego da hladne glave sačekaš betu, eto to sada možeš (hladne glave), pa ako se iznenadiš prijatno - tim bolje!!!! Kamo sreće! ja se nadam, svakoj od vas se nadam, kao što se i sebi nadam, nada umire poslednja kako se ono kaže.
 
 
erato ::Bravo Ivv. Htedoh i ja ovde da pisem. Akcika nam je totalno zamrla. Predlazem da malo izmenimo tekst i opet posaljemo svima. Da dodamo da nam fali jos malo za donaciju.
 yes 
 
BiKsi :) ::Krk, slažem se, ne daju nam da se mešamo, sve oni znaju, mi uvek pametujemo, a kad oni omanu, onda je naše telo krivo! Ta nemojte kasti! Sramota!


 E baš! Potpisujem!!!!
 
ariadne69 ::Drage moje, samo da Vam se javim, da sam juče proverila betu, koja je: 5,9 affraid(ref. vr. laba: 0-5: negativan, 5-25: moguća rana trudnoća.)
Iz PFC mi odgovorili, da je to preniska beta za 16dpt Sad, ali ako baš hoću, mogu nastaviti sa terapijom, i proveriti betu u ponedeljak.
A ja sam se stvarno nadala, da je donacija jć magija, koja će mi doneti čudo iz 1. pokušaja...
Moram da priznam, i mene zamalo da ubede razni dr-ovi da je tako! Nego, mm se ne slaže sa donacijom, pa i ne razmatram.


IVV, lepo je videti te na ovim stranama! poljubac
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od twinsi 14/6/2013, 09:18

Krk ::

Da li je neka od vas radila punkciju ciste na jajniku bez anestezije? Idem za par dana da to sredim pa sam u nedoumici da li da radim sa ili bez anestezije? Cista je 6x5cm.

Krk zašto su ti predložili punkciju ciste, kakav je njen sadržaj?

Kada sam ja imala cistu otprilike te veličine i tražila punkciju iste nisu dozvolili zbog izlivanja sadržaja iz nje i stvaranja priraslica po stomaku. Predlagali su da se to odradi laparoskopsi na način što se nekako podveže i izvuče netaknuta kroz rez na pupku.
Tako su mene savjetovali, ali nisam ni to na kraju uradila i cista je dostigla veličinu 10*9cm.
Drugi dr mi je prepisao hemoral forte jer nije bio siguran da li je cista na jajniku ili izraslina od operacije slijepog crijeva koja se puni i prazni. Od navedene terapije je poslije mjesec dana počela da se smanjuje i nakon 10 mjeseci potpuno nestala. Kada sam pošla kod trećeg dr na kontrolu sa ultrazvukom ciste od 10*9cm pitala me je čiji sam snimak donijela jer je nemoguće da cista te veličine nestane (pri čemu je mislila pukne) a da ne ostavi trag u vidu izraslina ili čega već u stomaku.

U svakom slučaju ako odlučiš za punkciju mislim da ti je lakše sa anestezijom, bar bih ja tako.
twinsi
twinsi

Broj poruka : 384
Godina : 47
Location : Podgorica
Datum upisa : 12.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 14/6/2013, 09:18

Za ovu pricu, kao i za sve u zivotu, treba puno srece. Nekome sve ide lako, a nekome nece i nece...I na najgoroj klinici nekome ce uspeti iz prve, a nekome nece na najboljim klinikama vise puta. Ne znam kako je u Spebu, ali znam curu koja je bila kod njih 2 puta, dosla kod Ivanovica i rekla da se ne moze porediti koliko su ovi bolji. Ovde im je uspelo. Ja sam oba puta imala super embrione, tako bar kazu. I ne ide. A ima primera sa kao losim embrionima i uspe. Ne znaju ni oni i ne mogu da procenjuju Bozje delo. Mozda smo i mi bili losi fragmentisani embrioni, pa evo sta nam fali. Oni koji se nisu namucili, kojima je uspelo, ne treba da zahvaljuju doktoru, jer je sve to samo Bozja volja. Mi biramo kliniku za sebe, tim, ali samo Bog odlucuje. Ko ne veruje u Boga, nazovimo to visom silom, prirodnim zakonom, sudbinom, karmom, kako hocete, ali bez toga nista ne moze da se desi.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od twinsi 14/6/2013, 09:25

Ivka čestitam od srca!
twinsi
twinsi

Broj poruka : 384
Godina : 47
Location : Podgorica
Datum upisa : 12.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 14/6/2013, 10:05

Ivka cestitam za najlepsi trenutak,prizor i zvuk:aa5: 
Vto je kao sto illy rece loto samo mirno i opusteno
Zvoncice slazem se potpuno to nije bolest

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 14/6/2013, 10:13

erato ::Za ovu pricu, kao i za sve u zivotu, treba puno srece. Nekome sve ide lako, a nekome nece i nece...I na najgoroj klinici nekome ce uspeti iz prve, a nekome nece na najboljim klinikama vise puta. Ne znam kako je u Spebu, ali znam curu koja je bila kod njih 2 puta, dosla kod Ivanovica i rekla da se ne moze porediti koliko su ovi bolji. Ovde im je uspelo. Ja sam oba puta imala super embrione, tako bar kazu. I ne ide. A ima primera sa kao losim embrionima i uspe. Ne znaju ni oni i ne mogu da procenjuju Bozje delo. Mozda smo i mi bili losi fragmentisani embrioni, pa evo sta nam fali. Oni koji se nisu namucili, kojima je uspelo, ne treba da zahvaljuju doktoru, jer je sve to samo Bozja volja. Mi biramo kliniku za sebe, tim, ali samo Bog odlucuje. Ko ne veruje u Boga, nazovimo to visom silom, prirodnim zakonom, sudbinom, karmom, kako hocete, ali bez toga nista ne moze da se desi.

Da, da, ima toga i u tibetanskoj medicini. I ja u to verujem, ali se baš zato svaki trud i svaka muka računa, na neki način. I pre svega, slušati svoje srce, osećaj.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 14/6/2013, 10:16

Drage moje

Radila sam ponovo betu. Pre dba dana, kada je bio 15-ti dan nakon ET-a je bila 137, a danas, na 17-ti dan, dva dana kasnije je 185. Ja sam negde proocitala da za dva dana treba da se duplira iznos Bete, a meni jeste porasla, ali nije puno za 2 dana, nije duplo. Imam li razloga za brigu, da li da zovem ginekologa, kakva su vasa iskustva??
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 14/6/2013, 10:23

Sofija, da li si rezultat ponovila u istoj laboratoriji? Ako jesi, onda beta nije narasla duplo, ili min 60% za 2 dana. To moze da znaci svasta...da trudnoca nece opstati, da je ne daj Boze vanmatericna, ili da ce ipak, bez obzira na ovo sto ne raste kako bi trebalo, ispasti sve dobro, jer je bilo i takvih slucajeva (to znam jer sam zbog svoje situacije svasta na netu procitala i videla da nema pravila i da nekada cudan i nepravilan rast bete dovede do rodjenja zdravog deteta). U svakom slucaju treba da se javis ginekologu, da vidimo sta ce ona reci (verovatno da opet ponovis za dva dana...). Samo hrabro i gledaj da sto vise mirujes.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 14/6/2013, 10:25

Erato, ponovila sam je u istoj laboratoriji...No
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 14/6/2013, 10:28

Sofija, ponovi je za dva dana ali pre toga zovi doktorka ili doktorku i pitaj, slobodno. Toliko je različitih iskustva da ne smem ništa da ti kažem. Osim da ti pošaljem pozitivne misli! Verujem da ćeš uspeti!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 14/6/2013, 10:34

Sada sam zvala doktorku, ona kaze da treba da se duplira, i da je trebala biti preko 250. Rekla je i da se ponekada desi da kada je sam pocetak trudnoce zbog malih vrednosti aparat ne pokaze najpreciznije, i da se ona nada da je to moj slucaj. Kaze da obevezno uradim Betu za 2 dana opet, u nedelju ujutru…uuuf uvek neke komplikacije...nisam isgurna koliko je aparat nepouzdan, mozda me samo tesi da se ne stresiram previse u narednih 48 sati do ponovnog testiranja... No
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 14/6/2013, 10:35

Erato, slazem se u potpunosti sa tobom...o svemu Bog odlucuje,a ovo su sve sporedne stvari.
Ja nisam do sada radila VTO, a u Spebu su me poslali na donaciju jc, jer mi je AMH bio 0,15 i oni nisu yeleli uopste da rade stimulaciju. Videcemo kako cu proci kod ovih...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 14/6/2013, 10:43

sofija, nema druge nego da ponoviš betu za 2 dana, probaj biti smirena, znam da nije lako ali to je uobičajena procedura.
molim te, budi i oprezna, u slučaju jačeg bola praćenog krvarenjem - pravac dr!
ne daj se!
zagrljaj
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu