KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+70
vero
dacans
brankav
maus
zoxa
Sofija Veks
AriesGirl
Gramatika
tetreb
heart84
karakaca
Crvic
menora72
JocY
InNaturaVeritas
srna ns
Simona
bubi80
ivka
lilly13
d77
ragaco
SladZana
DMANA
hocukusurnecuzvaku
Vilhelmina
Ninche
OKacica
LaFolie
Gral
Dacaa
lenabeograd
Klarica
Struzzo
Vuchica
fight&faith
lilya
bulevarka
Orline
SannI-AlL
vivijen
sareni leptir
dunjas
PalcicaBg
laKole
lenjivica
Ambra
ariadne69
bak
labradorka
BiKsi :)
Angie83
zvezdilica
nadalica
leptirko82
MAAKKI
KoMetaK
Frida
neca73
misic
noja
Star77
saska1
fmala
missile
dragana76ns
red
hany
stomacic
Erata
74 posters

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 14/6/2013, 10:58

Sofija, nema druge nego da sacekas jos dva dana molitva

Ivka, bas mi je drago zbog malog srce Uzivaj sad osmeh srce \

Zvoncice, ja cu ipak da verujem u tog malisu, da sve iznenadi, a najvise tebe osmeh srce

f&f ti i  ja se znamo iz Fronta 100% yes

Koracaljke, samo napred osmeh srce
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 14/6/2013, 11:02

D77, oko AMH: Ja imam 3 rezultata. Sva tri su pre prve VTO. Jedan je 0,34 (Biomedika), drugi 0,29 (nakon par dana ponovljeno u Pasteru, ali avaj, oni poslase u Biomediku, znaci ista laboratorija), treci 0,91 nakon 2 meseca (laboratorija Beograd).

Prva VTO: 4 jajne celije. Druga VTO: 7 jajnih celija.

Ja mislim da to uopste nije lose i iskreno ne razmisljam mnogo o AMH. Meni treba jedna jajna celija, ona dobitna. Sa AMH od 0,15, sigurna sam da ima i vise nego dobrih jajnih celija. Koliko cujem Spebo saradjuje sa klinikama za donaciju. Razmisljaj u tom pravcu. Oni prvo zele dobro svom dzepu, pa tek onda nama. Navode na tu vodenicu...

Jako me nervira sistem zaplasivanja!

Inace, drage moje, sada sam u bolnici uvidela da sam poprilicno popustila sa zivcima kada je u pritanju komunikacija sa doktorima:
Primer 1.: 
Zasto vam je toliko stalo da vam ja radim kiretazu? Ima drugih bolnica i doktora!
Zato sto ste mi vi preporuceni. Ne mogu da dozvolim da me dohvati neki mesar i da me upropasti.
Pa nemojte tako, to je rutinska intervencija.
Da, rutinska intervencija pa su probijali zenama materice. Svasta sam videla i dozivela lezeci po bolnicama. Bolje vi znate od mene kako ste u stanju da upropastite zene! Kao da vi ne znate sta sve rade vase kolege. 
Pa sta cete sad, idete na Zvezdaru?
Sta cu sad ne znam, ali znam da ako mi Bog da srecu da zatrudnim, ne pada mi na pamet da dolazim u bilo koju bolnicu. Poradjacu se kod svoje kuce, kao gospodja! Nema sanse da vam dodjem!


Primer 2: 
Dosli smo da vam stavimo brunilu.
Necu brunilu. Operacija mi je sutra, sto da se kao budala setam sa iglom u saci, bez potrebe.
Ali takvo je pravilo bolnice.
Zabole me za pravilo bolnice, necu da bez ikakve potrebe setam sa iglom u ruci.
Ali ja moram da vam stavim.
Ama nece mi staviti ni nacelnik! Ja 6. put treba da trpim brunilu, zezajte nekog ko vam je dosao 1. put, a mene zaobidjite.
Sutra ujutro...
Dosli smo da vam stavimo brunilu!
Necu brunilu dok ne prodje vizita i dok mi ne potvrde da je danas intervencija.
Ali ja moram da vam stavim.
Ma ne dam i dovidjenja. Stavicete mi pre operacije, to vam je jedan minut.

Govori drugoj sestri koja preuzima smenu...Ova ne da da joj se stavi brunila, pa vi vidite sta cete s njom!
Mislim se, zaobidji me zeno.

I tako...:))
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 14/6/2013, 11:07

JA SaM IMAMLA PrOBLEM DA MI SKINU IGLU, CEO DAN, PROPADOH, NA KRAJU POZVAH SESTRU I REKOH- KO ĆE OVO DA IZVADI, VI ILI JA? I TO SAD.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 14/6/2013, 11:18

meni dva dana poslije operacije jedna sestra skinula braunilu, a druga uveče ponovo stavila!
affraid
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 14/6/2013, 11:24

a bila sam sedmicama modra od ramena (tu su zabijali clexane) do prstiju na šakama (vadili su mi krv ne znam koliko puta, na rukama vene popucale, pa su me onda bockali po nadlanicama).  mazala sam sigurno 10 dana dok hematomi nisu počeli da blijede.
Shocked
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 14/6/2013, 11:27

I meni su davali fraxiparine u rame. Bolelo me da nisam mogla spavati. Ja ne znam sta je njima...kada dajem samoj sebi sve bude u redu. Ali ja dajem sebi u stomak i ne izbacujem vazduh. Tako sam nasla guglajuci i drzim se toga. Kazem ja sestri u bolnici kako ja radim, a ona se sokirala. Kaze ona je ucila skolu. A ja kazem - meni rekle zene koje su se bockale u 3 trudnoce, a to je skoro 1000 injekcija, pa nekako vise verujem njima Very Happy
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 14/6/2013, 11:30

twinsi ::
Krk ::

Da li je neka od vas radila punkciju ciste na jajniku bez anestezije? Idem za par dana da to sredim pa sam u nedoumici da li da radim sa ili bez anestezije? Cista je 6x5cm.

Krk zašto su ti predložili punkciju ciste, kakav je njen sadržaj?

Kada sam ja imala cistu otprilike te veličine i tražila punkciju iste nisu dozvolili zbog izlivanja sadržaja iz nje i stvaranja priraslica po stomaku. Predlagali su da se to odradi laparoskopsi na način što se nekako podveže i izvuče netaknuta kroz rez na pupku.
Tako su mene savjetovali, ali nisam ni to na kraju uradila i cista je dostigla veličinu 10*9cm.
Drugi dr mi je prepisao hemoral forte jer nije bio siguran da li je cista na jajniku ili izraslina od operacije slijepog crijeva koja se puni i prazni. Od navedene terapije je poslije mjesec dana počela da se smanjuje i nakon 10 mjeseci potpuno nestala. Kada sam pošla kod trećeg dr na kontrolu sa ultrazvukom ciste od 10*9cm pitala me je čiji sam snimak donijela jer je nemoguće da cista te veličine nestane (pri čemu je mislila pukne) a da ne ostavi trag u vidu izraslina ili čega već u stomaku.

U svakom slučaju ako odlučiš za punkciju mislim da ti je lakše sa anestezijom, bar bih ja tako.

Twinsi, u pitanju je obicna vodena cista cistog sadrzaja. Smeta mi, imam osecaj ko da imam lastis u jajniku pa kako se krecem tako se ona rasteze i skuplja. Povremeno zna i da zaboli kad sam fizicki aktivnija. Dakle, osecam je i nervira me. Nije mi pomogao ni primolut nor, nije se smanjila, naprotiv jos se povecala (samo se hidrosalpings na jajovodu smanjio). Osim toga od nje se ni jajnik ne vidi a meni treba moj levi jajnik za vto prirodnjak. Doktorka je predlagala da sacekamo jos, kao mozda ce sama da pukne, ali ja nemam zivaca pogotovo sto krece sezona odmora i ne zelim da me cista zamara na moru ili da mi se nesto desi pa da po inostranstvu jurim lekare. Zato sam odlucila da je punktiram i skinem s vrata i samim tim se dobrano pripremim za vto u septembru jer sad u junu u situaciji u kojoj sam nemam nikakve sanse. Ujutru u 11 idem da se resim bede Very Happy
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 14/6/2013, 11:49

Krk srecno sutra, da se resis napasti i da se ne vraca vise!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 14/6/2013, 11:51

Krk, srecno sutra !
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 14/6/2013, 11:52

Hvala ti erato ali nema vajde od toga. 20 godina raznih cisti, 3 operacije i uvek se vrate. Samo budu fine (ciste) pa me neko vreme ostave na miru. To sam sad pozelela sebi, da me olabave dok ne prodje vto, posle mogu da se kote ko zecevi Laughing
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 14/6/2013, 12:01

Ima li vesti od Nece? Sta se desilo? Bas mi je zao...drzi se neco!poljubaczagrljaj
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 14/6/2013, 12:04

Ako sam ja dobro procitala, neko je napisao da je Neca u bolnici... ako sam lose procitala izvinite na dezinformaciji. I mene zanima da li je dobro.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 14/6/2013, 12:07

Pisala je na IUI dnevnicima, u bolnici je... Crying or Very sad
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 14/6/2013, 12:13

Taman je krenuo jedan lep talas pozitivnih beta, lepih trudnoca i srecnih krajeva. Bilo mi je tako inspirativno da citam te lepe postove koji su zracili srecom. A onda odjednom sve krene naopako, bolnice, kiretaze, lose bete... da te dusa zaboli kad citas.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 14/6/2013, 12:15

Slazem se Krk...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 14/6/2013, 12:20

erat(o)a, kod tebe ima nekih promjena? Wink
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 14/6/2013, 12:21

bak ::
f&f ti i  ja se znamo iz Fronta 100% yes

Verovatno ... ako si radila u tom periodu ... neverovatno kako je svet mali Very Happy

Sofija držim fige i nadam se najboljem ...

Ivka čestitam na srce

d77 i meni je AMH očaj prošle godine o.15 ove 0.10, ali šta da radimo ... moramo da se borimo sa ovim što imamo. Ja sam počela da pijem razne suplemente, da bar popravim kvalitet ćelija koje imam. Otvorila sam o tome posebnu temu.

Krk da se rešiš tih beštija, da bude lepa kućica za bebicu ... pa, kao što kažeš, neka posle divljaju koliko hoće.
Jeste Krk ... slažem se ... baš krenuo neki loš talas ... užas ... nadam se da će uskoro prestati

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 14/6/2013, 12:23

Moram da menjam, razbijam maler! :)
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 14/6/2013, 12:28

ajde onda i ja da razbijem maler!  oKacica to već napravila odavno! Wink
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 14/6/2013, 12:29

Jesam, jesam, dodala sam veliko K, kao nasa koka nam BiKsi, hehe...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 14/6/2013, 12:30

Hvala F & F. Taman u sirokom spektru mog iskustva, nedostaje mi evo ova punkcija ciste. Pa da i to probamo, valja se lol!
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 14/6/2013, 12:32

OKacica ::Jesam, jesam, dodala sam veliko K, kao nasa koka nam BiKsi, hehe...
Evo i ja sam ... pa da se razbije maler ... dosta više!

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 14/6/2013, 12:33

krk, to će sigurno kratko trajati!
ja sam imala jednom tu malo veću, koja je sa krvarenjem pukla.
srećno!
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 14/6/2013, 12:34

A šta ja da radim sa malerom...;-)?
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 14/6/2013, 12:35

invitroveritas ::A šta ja da radim sa malerom...;-)?
Pa ništa posebno ... i ti kao i mi da promeniš veličinu slova u niku Wink

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu