KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+70
vero
dacans
brankav
maus
zoxa
Sofija Veks
AriesGirl
Gramatika
tetreb
heart84
karakaca
Crvic
menora72
JocY
InNaturaVeritas
srna ns
Simona
bubi80
ivka
lilly13
d77
ragaco
SladZana
DMANA
hocukusurnecuzvaku
Vilhelmina
Ninche
OKacica
LaFolie
Gral
Dacaa
lenabeograd
Klarica
Struzzo
Vuchica
fight&faith
lilya
bulevarka
Orline
SannI-AlL
vivijen
sareni leptir
dunjas
PalcicaBg
laKole
lenjivica
Ambra
ariadne69
bak
labradorka
BiKsi :)
Angie83
zvezdilica
nadalica
leptirko82
MAAKKI
KoMetaK
Frida
neca73
misic
noja
Star77
saska1
fmala
missile
dragana76ns
red
hany
stomacic
Erata
74 posters

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 14/6/2013, 14:08

NIsi prolupala, jesam bila pogrešila, valjda što se s tobom oko fraksija dopisujem, pa sam ispravila!lol! A nadam se tvojoj beti lepoj, da se junak izbori! Setih se vece77, njoj su par komada izvadili, samo se jedna oplodila, i eno je gura sigurno 17. nedelju!yes
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 14/6/2013, 14:13

Nadalice, nije visoka beta, ali to nista ne mora da znaci, jer se pravilno dupla. Verovatno se plod zkacio malo kasnije, ne znam kog dana ti je bio ET.

Maaki, znam da ti nije lako, ali poslusaj Bixi, smokve u maslinovom ulju do septembra, pa onda u postupak. A mozda vec  avgusta. Sonja je u julu na odmoru, mozda je bolje ovako. Samo se smiri, naucile smo se smirenju za sve ovo vreme. zagrljaj

Ja imam isto iskustvo ko i vi sa clexanom, probala sam da istisnem vazuh i to mi je stvaralo vece podlive, u uputstvu pise da se ne mora da istisne. A za ugao se vise ne seca, podseticu se uskoro! EmbarassedLaughing
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 14/6/2013, 14:17

Gde u Bg kupujete Fraxiparin?Ja sam kupila u Pragu,ali ne do bete.Unapred zahvalna na informacijama.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 14/6/2013, 14:17

FightandFaith ::
Krk ::Bicete prve koje cete saznati kako sam prosla :-D
Krk kad god vidim tvoj avatar prijede mi se torta Very Happy

Moj avatar je omaz mojim fantasticnim sposobnostima da pojedem 300gr cokolade za pola sata, tortu za 2 dana, i sve sto je slatko u roku od odmah. A onda mi uvedose siofor i sad se radujem cokoladnoj bananici jer vise od nje ne mogu da pojedem a torte sanjam. lol!

Maaki, ne se brines. I ja htela sad u vto al mrsava rabota. Idemo zajedno na septembar yes
Ko zna zasto je to dobro.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 14/6/2013, 14:17

BiKsi :) ::NIsi prolupala, jesam bila pogrešila, valjda što se s tobom oko fraksija dopisujem, pa sam ispravila!lol! A nadam se tvojoj beti lepoj, da se junak izbori! Setih se vece77, njoj su par komada izvadili, samo se jedna oplodila, i eno je gura sigurno 17. nedelju!yes




32.nedelja radost
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 14/6/2013, 14:19

Krk pa ti si za slatkiše gora i od mm,a mislila sam da takav neko nepostoji.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 14/6/2013, 14:21

Biksi dobro je što nisam prolupala.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 14/6/2013, 14:25

Hvala vam znam da me vi najbolje razumete, meni je ovo do sada najveca vrednost fsh iakada zabelezena, smokve su mi se vec zgadile, a bas ih volim, pijem i DHEA, i kako rekoh mikroginon koji me je dotukao, vise ga ne pijem i tacka. Mad

Krk ista je situacija bila i samnom uf sto sam volela slatkise, a onda dosao siofor i kraj price.Very Happy

Nadalice beta se lepo duplira i to je bitno.molitva
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 14/6/2013, 14:34

maakki, to se i meni desilo poslije mikroginona - fsh još i viši bio. onda su mi dali višefazne tabletice koje imaju više estrogena i fsh je spao. pitaj dr da ti da neke druge ako ih već moraš piti.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nadalica 14/6/2013, 14:38

Upravo sam razgovarala sa sestrom u Mariboru,kaze da sumnja da je biohemijska,da se embrion zakacio ali je prestao da se razvija pa sada organizam luci hormon trudnoce.Mada poznaje i zenu iz BG koja je sa betom od 17 rodila zdravo dete.Kaze sve je moguce,ne bi da govori ni da je lose ni da je dobro.A i ja znam dva slicna slucaja.I ovde nam je jedna drugarica koja mi je ulila nadu :) U ponedeljak ponovo radim betu pa cemo videti,trebala bi da je oko 250 minimum.Nesto mi neverovatno,ali videcemo.ET mi je radjen 13 dan ciklusa,bas rano.Ravnodusna sam vec,sta bude bice.Ako je bioh.mozda i bolje da se sto pre okonca pa da mozemo planirati novi postupak.Eto cure,drzite mi fige jos koji dan :)

nadalica

Broj poruka : 106
Datum upisa : 25.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 14/6/2013, 14:40

nadalice, je l' transfer bio 2 ili 3 dan poslije aspiracije? nema druge, treba biti strpljiv i probati sačuvati živce jer nije lako tako svaka dva dana iščekivati rezultat.
zagrljaj
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 14/6/2013, 14:42

Lakole zato mi je dr i dao da ih pijem da mi ne bi skocio fsh, a ono jos gore, secam se da si pisala o tim tableticama ali ne mogu da se setim kako se zovu. Ja sam sa mikroginonom evo vec skoro mesec dana sa uloscima, kada mu kazem on kaze da je to ok i da se desava, moji "prirodni" ciklusi su mila majka za ovo sto mi se desava sa mikroginonom. Joj sto sada kukam, ali bas mi ovo nesto tesko palo, ma da ja imam trideset godina ne bi mi ovako bilo, ali u mojim godinama kada bukvalno hvatam zadnji voz uf uf uf.Rolling Eyes
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 14/6/2013, 14:44

Maaki, ako si toliko dugo pila Mikroginon, onda je logicno da ti je podigao FSH. Meni su tako govorili dr i zato sam uvek pravila pauzu nakon njega i onda radila hormonski status. Inace, smokve u masl.ulju konzumiram vec skoro 2 god.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 14/6/2013, 14:46

qlaira - to su više fazne kontraceptivne tablete, imaju različit omjer hormona za različite faze u ciklusu. i imaju mnogo više estrogena od ostalih - zato ne bi trebalo da fsh raste.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 14/6/2013, 14:52

MAAKKI ::Lakole zato mi je dr i dao da ih pijem da mi ne bi skocio fsh, a ono jos gore, secam se da si pisala o tim tableticama ali ne mogu da se setim kako se zovu. Ja sam sa mikroginonom evo vec skoro mesec dana sa uloscima, kada mu kazem on kaze da je to ok i da se desava, moji "prirodni" ciklusi su mila majka za ovo sto mi se desava sa mikroginonom. Joj sto sada kukam, ali bas mi ovo nesto tesko palo, ma da ja imam trideset godina ne bi mi ovako bilo, ali u mojim godinama kada bukvalno hvatam zadnji voz uf uf uf.Rolling Eyes

Ima nas i u 30-tim kojim su zadnji vozovi po nalazu hormona. Meni je nekoliko puta fsh skočio i na 17, a imam 34 godine. AMH mi je katastrofa 0.10. Tako da godine ne moraju biti presudne. Evo kako su meni objasnili zašto povremeno skače fsh tako ... kada krenu zadnji vozovi. Zato što više nije svaki ciklus ovulatoran. Onaj u kom su dobri FSH (do 10) i E2 (između 50 i 80) u tom će verovatno doći do ovulacije sa dobrom jc. Ukoliko je FSH viši znači nailazi nam ćelija lošeg kvaliteta, ako je E2 viši od 100 nailazi nam prazan folikul. Tako sam ja shvatila na osnovu priča nekoliko različitih doktora.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 14/6/2013, 14:58

Fightand, a sta uzimas za poboljsanje kvaliteta jajnih celija?
Nisam nasla temu o tome...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nadalica 14/6/2013, 14:59

laKole,radjen mi je ET iz zamrznutih,bili su blaste.Stvarno je ovo uzasno,cekati svaki drugi dan,ali sta da se radi,takva nam je sudbina

nadalica

Broj poruka : 106
Datum upisa : 25.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 14/6/2013, 15:00

d77 evo link za temu i Lakole i Mirjana i još neke devojke su pisale tamo
https://kutak.forumotion.com/t2605-suplementi-za-pobljsanje-kvaliteta-jajnih-aelija

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 14/6/2013, 15:00

Lakole hvala, nisam mogla da pronadjem gde si pisala o tome, mislim da cu sada da napravim dobru pauzu sa kontraceptivima, mozda isplaniram i neki godisnji, ako se ne odlucim da u avgustu idem za Prag.

Fight znam da ima i vas mladjih sa losijim rezultatima, pratim ja sva desavanja ovde i rezultate koje objavljujete, znam da je dr pametno odreagovala i nije me po svaku cenu pustila u postupak, ali jednostavno se danas osecam bas razocarano, jer danas je trebao da bude dan B, ali i sama sebi govorim ko zna zasto je to dobro, a vadila sam danas i E2 koji je 30,44 i tsh 2,81.

Nisam vam jos rekla kako prodjos danas i sa tim vadjenjem krvi, odem ranom zorom u lab da bi naravno sto pre odradili, kako bih javila u Praga, rekose bice do 12 h gotovo (trazila sam da mi urade Fsh i E2), dosla po rezultate, a oni odradili tsh i E2, e tu je pocela cela moja agonija, petak, nije problem da odrade ali rezultati u ponedeljak, nemaju reagenasa, ja trci u drugu laboratoriju zenica mi izadje u susret da ostane duze da mi odradi i javi telefonom, kada mi je javila meni je vec tada sve bilo jasno. Glava me zabolela od trcanja po labovima i neizvesnosti, ali prevaricu ja to, sutra je novi dan.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 14/6/2013, 15:04

MAAKI, kad se letos lepo odmoriš i opustiš ... hormončići će u septebru biti odlični. Meni je prošle godine jun isto bio bezveze što se tiče nalaza, u septembru kao devojčica. Tako da i ja razmišljam o septembru yes

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 14/6/2013, 15:16

Au koliko ste vi stranica ispisale...
I opet se provlaci prica o tome kako klinike rade. Muka mi je vise od njihovog rada. 
A ni labovi nisu bolji, svi se hvataju za taj AMH, a dobro znaju da se kod nas po labovima razlicito meri.
Npr meni je u Biomedeci bio preko 8, a u Konzilijumu oko 3.5. To smo utvrdili tek posle prve VTO slucajno kroz pricu (mada su oba nalaza bila u mom dosijeu). I onda mi dr kaze da Konzilijum radi neku cut off metodu (sta god to znacilo) i da pokazuje nize rezultate od realnih. I tako je meni neposredno nakon prve VTO uveden siofor. Ne znam sta bih vam pametno rekla vise oko tog AMH-a.
Maakki, znam koliko je tesko, ali bolje u septembru sa normalnim FSH nego sad sa takvim.

Iskreno, muka mi je od neduplanja bete, nerazvijanja ploda, ponavljanja beta za dva dana, cekanja i neizvesnosti. Negativna beta mu dodje kao banja za sve ovo kroz sta mnoge prolaze.

Koraci, ajd pa da nas u roku od odmah opet prati jedan dobar i pozitivan talas Very Happy
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od vero 14/6/2013, 15:49

Da se i ja javim, u iscekivanju bete u ponedeljak, prodjoh u pravom smislu reci spontani ciklus  bf, danas deveti dan,...napisah u VTO iz prirodnog ciklusa,...sve vas cmokacmokacmokacmokacmokacmokacmoka
vero
vero

Broj poruka : 144
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 14/6/2013, 16:00

Ijaoj vidi, u roku od odmah je stvarno sad Very Happy


Vero, za lepu i debelu betu igraciceigraciceigraciceigraciceigraciceigraciceigraciceigracice
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od vero 14/6/2013, 16:14

LaughingLaughingLaughing hvalla lilya
vero
vero

Broj poruka : 144
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Crvic 14/6/2013, 16:17

Lilya, kud ti okom a mi skokom Very Happy
Ivka, diiivnoooo. Opusti se, nek sve bude dobro.
Maaki, glavu gore, meni je sa nepune 32 godine FSH bio preko 14 a AMH 0,06. Mislim da su to promenljive i nepresudne kategorije, pisala sam na temi AMH.
Pozdravljam vas sve, skupljajte za vikend vitamin D na nekom lepom mestašcetu (Kutak jeste lepo mestašce ali može i neko drugo Very Happy)
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu