KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+62
Vilhelmina
marijeta011
Gral
ariadne69
Frida
Simona
LaFolie
sigmabh
fight&faith
Bekanicaa
Dionisia
fmala
bebica mala
heart84
Dacaa
Klarica
zvezdilica
dragana76ns
karakaca
VioletaR
korpica
Erata
Xena
KoMetaK
SannI-AlL
saska1
AriesGirl
Ninche
bubi80
stomacic
katarina
Orline
Crvic
Angie83
lenjivica
ragaco
missile
bulevarka
MAAKKI
Vuchica
laKole
OKacica
leptirko82
noja
BiKsi :)
bak
Struzzo
twinsi
Star77
dragmilk
Ambra
lilya
SladZana
PalcicaBg
ivka
zvoncica36
lenabeograd
misic
neca73
hany
sareni leptir
lelas
66 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 25/5/2013, 18:31

Brbljiva mani se sexa. Sad vam je cilj beba. Sta ces ako zatrudnis, neces moci imati sex dok lekar ne da dozvolu. Mi nismo ni pomisljali na to dok nismo izlecili ureaplazmu. Sad takodje ne pomisljamo. Pored toga ni na cigarete, alkohol, slatkise...Spremi se na odricanje, jer sutra i kad dobijes dete odricaces se svega u korist deteta...tako da zaboravi na sex sada i skoncentrisi se na postupak koji krece za 7 dana. A da li se i sa kondomom moze preneti, to niko ne zna, ali se zna da se sigurno ne moze preneti ako se malo strpite.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 25/5/2013, 18:38

pametno ! tako ce i biti najverovatnije .ja se samo malo salim ,jer ovaj moj kuka zadnjih 2 meseca --i vec racuna i trudnicko i porodiljsko koliko ce on vremena biti bez sexa ..
ma musko ti je to ...naravno da je najbitnija beba ! sunny
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 25/5/2013, 18:38

Mi poceli tek u 14 -oj a pre vto isto nismo 2 nedelje to su ti brbljavs ukupno 16 ima zena ne smeju citavu trudnocu

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 25/5/2013, 18:40

Kuka? Rekla bi mu ja par taktova, nema sta da kuka

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 25/5/2013, 19:09

lenabeograd..nauci me ....sta urad[b]iti u ovakvoj situaciji ??
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 25/5/2013, 22:05

BRBLJIVA76 ::lenabeograd..nauci me ....sta urad[b]iti u ovakvoj situaciji ??
Ti to mene malo zekis???

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 25/5/2013, 22:37

VioletaR ::Folikumetriju sam radila pre 2 godine poslednji put uz terapiju Klomifenom.Tada je bilo sve u redu.Spermogram je "blagi užas" i izgubila sam svu nadu i volju čekajući red po bolnicama.Pre mesec dana sam opet posetila ginekologa rešena da nešto mora da se promeni i da želimo bebče.Odradila mi je Papa test,dala uput za hormonski status,pregledala UZ sondom(otkrila miom 16x16mm) i dala uput za GAK Novi Sad.Ništa više ne reče(navodno će mi sve u Betaniji pojasniti).Danas sam na svoju ruku odradila AMH da se ne bih sramotila sa "sićom" od papira na 1.konstultaciji!Sluđena sam,ne znam šta me čeka i danima čitam po netu i forumima kako i šta dalje!

u ispitivanju steriliteta ovo su osnovne analize: bazalni hormonski status, folikulometrija da potvrdi ovulaciju, mikrobiloško ispitivanje (cervikalni bris, pa bris na hlamidiju, mikoplazme i ureaplazmu), ispitivanje prohodnosti jajovoda (najčešće hsg) i spermogram i spermokultura partnera. ja vjerujem da će ti na klinici prvo uraditi one analize koje nemaš i ponoviti one koje su im sumnjive. kad sve kompletiraš, onda se dalje ide na rješavanje utvrđenih problema. nemaš se šta ti pripremati za njih, oni te moraju provesti kroz sve ovo.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od korpica 25/5/2013, 22:56

Ivka i Bebice sve cestitke na velikim betama sreca sreca
Da vam trudnoce prodju sto bezbriznije srca srca srca srca srca srca srca srca srca
Biksi cestitah ali ne ovde Very Happy
Jos jednom sve najbolje i da trudnoca bude sto laganija
Hani,Stomacicu,Angie roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
Misic,dobrodosla.Ako dobro zapamtih i ti cekas betu,onda da posaljem malo roda i tebi roda roda roda roda roda roda roda roda
Xena,sta reci osim da mi je zao zagrljaj
Katarina,bas bezveze ali bolje prekinuti na vreme ako vec ne napreduje kako treba.Nemoj odustajati sledeci postupak ima da bude dobar yes
Koracaljke ff
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od VioletaR 25/5/2013, 22:59

Hvala na prebacivanju posta,izvinjavam se što se raspisah na pogrešnoj temi! Embarassed Nisam znala za ovaj poddeo foruma,nisam stigla do njega jer sam iščitavala redom. yes Sve pročitah na sajtu RZZO šta je potrebno pribaviti od papirologije ali na žalost ja dobih ovo što je gore napisano! Nadam se da će sve proći u miru bez stresiranja i da ću ostatak analiza odraditi u Novom Sadu.Moram da napomenem da sam imala jednu trudnoću(prirodnim putem) 2004.godine koja se završila spontanim u 3.mesecu i zbog toga je moja doktorka(računala je da ću zatrudneti opet prirodnim putem) odugovlačila taj FABULOZNI UPUT da mi da! Da li iko zna da mi odgovori,moram li pozvati GAK da zakažem termin 1.konsultacije i kojeg doktora odabrati(ukoliko se bira)? Veliki pozdrav za sve na ovoj temi.
VioletaR
VioletaR

Broj poruka : 33
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 25/5/2013, 23:08

ja se ne liječim u novom sadu, ali vjerujem da će se ovdje naći dosta novosađanki da ti pomogne i odgovori na tvoja pitanja.
čini mi se da se ti spremaš na vto i prije nego si razgovarala sa nekim od dr tamo. polako, niko te neće ubaciti odmah u program prije nego odrade ove osnovne analize. kažeš da je spermogram 'blagi užas', je l' to potvrđeno u nekoj 'respektabilnoj' laboratoriji ili klinici?
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od VioletaR 25/5/2013, 23:13

Nadam se. Very Happy Znam da se spremam samo za Novi Sad sa uputom,ništa dalje.Na osnovu reči moje ginekologice:" Nema više vremena za gubljenje i stimulaciju,lekića i ostalih gluposti,pravac GAK i VTO!" Spermogram je rađen u privatnoj laboratoriji i pokazuje isti rezultat kao i u državnoj bolnici Astenospermija!
VioletaR
VioletaR

Broj poruka : 33
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od karakaca 25/5/2013, 23:15

Hany, Angie, Stomacicu i ostale cekalice roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
Biksi, Ivka, Bebice neka je sa srecom i da bete samo rastu
bb d bb d bb d bb d bb d bb d bb d bb d
Xena zao mi je zagrljaj sledeci put bice c
Brbljiva mila moja "komsinice" bice sve dobro molitva molitva molitva jos malo i pocinjes
Ostale koracaljke d
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 25/5/2013, 23:22

violeta, dobro, asthenospermia nije 'smrtna' presuda i taj se nalaz može popraviti. često je pokretljivost problem ako postoji infekcija ili antispermatozoidna antitijela.
ako nisi do sad utvrđivala prohodnost jajovoda, vjerovatno je to sledeći korak. a i taj miom, možda će se odlučiti da ga prvo uklone.
u svakom slučaju, sretno! na kutku nikad nisi sama i bez podrške, nažalost, jako puno nas dijeli slične probleme.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od katarina 25/5/2013, 23:22

[quote="KoMeta"]

Katarina, zao mi je, ali vidim da imas plan, to je najvaznije! yes Jesi li ti raidla dodatne analize? JEsi li radila OGTT? Pominjes mrsavljenje, pa mozda imas IR. Ako nisi radila, pogledaj temu, pa odradi i taman da imas vremena da resis IR ako postoji do septembra a metformini ce ti pomoci u skidanju kg.


Imam 5 kg viska, pojma nemam koje su to analize, tj. ogtt je valjda test opterecenja, a sta je IR Embarassed
katarina
katarina

Broj poruka : 36
Datum upisa : 23.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 25/5/2013, 23:29

Hany , angi, stomacic roda roda roda roda roda roda roda roda roda

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od VioletaR 25/5/2013, 23:31

Lakole,zato i napisah "blagi užas" i popravljamo spermogram Provironom lol! ,videćemo šta dalje kažu doktori.Nisam nikada bila na prohodnosti jajovoda a ne znam ni kako se to radi.Za miom sam bila jako zabrinuta(redovno 3 puta na dan pijem vino sa ruzmarinom) ali me doktorka utešila da je mali,subserozni i neće praviti problema ukoliko zatrudnim ali neka vade đavolka ako mora!Hvala ti puno i vrlo se radujem što sam postala član ovog foruma,svašta saznah i još da provalim te skraćenice i uklapam se u tim! radost
VioletaR
VioletaR

Broj poruka : 33
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 25/5/2013, 23:35

Korpice - Hvala mnogo na roda roda roda

beba beba beba ljubav
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 25/5/2013, 23:35

katarina ::
Imam 5 kg viska, pojma nemam koje su to analize, tj. ogtt je valjda test opterecenja, a sta je IR Embarassed

evo, ja ću uskočiti umjesto komete. ogtt jeste test opterećenja glukozom a ir je insulinska rezistencija. kod ispitivanja vezano za sterilitet, radimo ogtt sa insulinemijama (paralelno vađenje i glukoze i insulina).

ajde, novosađanke, pomozite violeti. treba li na betaniji zakazivati prve konsultacije? i koga da bira? kopitovićku?
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od stomacic 25/5/2013, 23:38

Pomagajte molim vas.
Stomak ce da mi pukne od bolova imam osecaj da mi sve puca u donjem stomaku a i temperatura mi je 38...
Sta cu sad? affraid
stomacic
stomacic

Broj poruka : 96
Datum upisa : 08.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 25/5/2013, 23:39

Nista uzmi Paracetamol to smes

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 25/5/2013, 23:39

stomačiću, ako ne možeš izdržati, paracetamol smiješ popiti. a može probati i sa magnezijumom da opustiš mišiće.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 25/5/2013, 23:40

I zagrej flasu mikrifaznu Ako imas i stavi na stomak pomaze protiv bolova

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 25/5/2013, 23:41

Magnesium 150 mg ujutru i uvece to sam i ja imala grcilo me i grc je kroz butinu do kolena isao

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od stomacic 25/5/2013, 23:42

Hvala vam pokusacu sve...
stomacic
stomacic

Broj poruka : 96
Datum upisa : 08.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 25/5/2013, 23:49

Violeta - Dobro dosla osmeh srce

Imas temu sa vise detalja za poboljsanje kvaliteta spermograma:
https://kutak.forumotion.com/t60-za-kvalitetniji-spermogram?highlight=spermogram

Inace, moj rodjeni ( Biksi, uzela sam od tebe nadimak - jako mi se svidja igra - nemoj da se ljutis, molim te srca1 ) .
Dakle, moj rodjeni je popravio neverovatno spermogram ( sa 6 mil na 16 mil u istoj klinici ) za 2 meseca, sa dnevnom kasikicom meda sa polenom. Tako da je spermogram diskutabilna stvar i ume jako da varira ....



misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu