KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+62
Vilhelmina
marijeta011
Gral
ariadne69
Frida
Simona
LaFolie
sigmabh
fight&faith
Bekanicaa
Dionisia
fmala
bebica mala
heart84
Dacaa
Klarica
zvezdilica
dragana76ns
karakaca
VioletaR
korpica
Erata
Xena
KoMetaK
SannI-AlL
saska1
AriesGirl
Ninche
bubi80
stomacic
katarina
Orline
Crvic
Angie83
lenjivica
ragaco
missile
bulevarka
MAAKKI
Vuchica
laKole
OKacica
leptirko82
noja
BiKsi :)
bak
Struzzo
twinsi
Star77
dragmilk
Ambra
lilya
SladZana
PalcicaBg
ivka
zvoncica36
lenabeograd
misic
neca73
hany
sareni leptir
lelas
66 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od stomacic 25/5/2013, 17:29

Pokazace se sigurno i u ponedeljak jer tada treba da stigne i veštica , do sada nikada nije kasnila, dace Bog da je zaboravila na mene. molitva
stomacic
stomacic

Broj poruka : 96
Datum upisa : 08.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 25/5/2013, 17:36

stomacic ::Brbljivice i kod mog mm je bilo ureoplazme i uradeli nam et bez ikakvih problema, jedini problem je sto nije bilo dovoljno spermica da se oplodi drugi folikul, ali kod tebe to nece biti problem. smiledraw
Katarina zao mi je, ali ti zelim beskrajnu srecu na jesen, pa da zajedno cekamo beta
jao drage moje ,daj boze da je tako ko sto kazete -da to nece biti problem ?
stomacicpa kako je kod tebe bilo ,uradjen zaista et sa ureaplazmom ??? sta ti tada rekli
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 25/5/2013, 17:36

Xena, zao mi je sto se sve ovako zavrsilo, ali to je sad iza tebe. Oporavi se i sledeci postupak je dobitni! yes

Stomacicu, nemoj da radis test i da se razocaravas, jer nisu pouzdani ko beta. Bolje uradi betu, nego test!

Katarina, zao mi je, ali vidim da imas plan, to je najvaznije! yes Jesi li ti raidla dodatne analize? JEsi li radila OGTT? Pominjes mrsavljenje, pa mozda imas IR. Ako nisi radila, pogledaj temu, pa odradi i taman da imas vremena da resis IR ako postoji do septembra a metformini ce ti pomoci u skidanju kg.

Brbljiva, citam te danima, a ne stigoh da pisem. Slazem se sa Bixi i sa ostalim curama da moras da se naucis strpljenju. Mene je ova borba smirila, iako sam imala iste trenutke kao i ti otprilike u tvojim godinama. Nista sebi, od nerviranja sto nam je postupak odlozen za 6-8 meseci zbog nekod bezveznog dr, nisam dobro uradila! Nabila sam samo TSH i sad se kljukam eutiroxom! Zato sam povukla rucnu posle toga, i sad lagano iako stvarno imam 40! Nigde ne zurim, cekam pravi trenutak, da ga osetim i da se osetim spremna. Od poslednjeg postupka je proslo godinu dana, a kao da je bio juce. Zato i ti, ako ide - ide, ako ne, nadji nacina da se smiris i da prihvatis da je ovo borba u kojoj ne znaci da ces ako pozuris da prva stignes na cilj i pobedis u trci. Ne vredi zuriti, jer samo sebi i zdravlju mozes da naskodis. Laganeze, ako ide ok, ako ne, kazes opet OK - ko zna zasto je tako dobro i cekas svoj trenutak.
Vidim da su te zvali iz Nisa, videces rezultate, mozda nece znaciti nista to sto ima bakterije i ureoplazmu. Meni su u Pragu rekli da mm ne trebaju te analize, jedino sto oni rade tamo je HIV test i test na hepatits B i nista vise. Bakterije smanjuju broj spermatozoida i njihov kvalitet, ali, ako ih ima dovoljno, sperma se ispira i nije vazno da li ih ima ili ne. Eto, to sam ja mogla da te posavetujem sa svojim iskustvom, a tvoje je kako ces raditi.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 25/5/2013, 17:41

hvala ,znam da se trebam opustiti ali prosto -takva sam ...nadam se da ce biti ok i da ce isprati spermu .hvala cure
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 25/5/2013, 17:45

testovi nisu pouzdani uopste dosta je devojaka radilo pa im pokazivao pogresan rezultat, meni je dva puta pokazao pogresan rezultat zato cekaj utorak
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 25/5/2013, 17:46

Ninche ::Stomacicu, moj kucni test je bio negativan 13ti dan nakon ETa (a kupila sam onaj skupi, extra - osjetljivi), isplakala sam se bez veze i popusila kutiju cigara, a sutradan beta bila preko 400... ako hoces da ostanes normalna, strpi se i ne radi nikako kucni test....
Potpisujem lol!

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 39
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 25/5/2013, 17:52

Proctiah ovo u blicu, ali mislim da nisu otkrili nista novo, ovo rade u Pragu od poodavno, a citala sam i Danielove naucne raodve na netu na tu temu, objavljene pre par godina.

http://zena.blic.rs/Zdravlje/15538/Otkrivena_metoda_koja_poboljsava_vantelesnu_oplodnju
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od stomacic 25/5/2013, 17:55

Da brbljivice moj mm je imao ureaplazmu u brisu koji mu je radjen, pa mu verovatno i pokretljivost bila losa, mesec ipo dana pre et je pio eritromicin ako se ne varam, pa je bio nesto bolji rezultat, ali nam doktorka rekla da nebrinemo jer znaju oni sta rade...
stomacic
stomacic

Broj poruka : 96
Datum upisa : 08.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 25/5/2013, 18:02

hvala ti ,verovatno znaju sta rade ...a i meni je prvi put kucni test bio negativan a beta posle mi je bila 250 .. ne oslanjaj se na kucni test
i jos nesto ,recite mi dali smem da imam uopste odnose sa mojim mm ali sa zastitom ? sta kazete ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Angie83 25/5/2013, 18:04

Ja kazem suzdrzi se dok se ne izleci Wink
Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 25/5/2013, 18:06

pa on boze oj od septembra nikako da se izleci ... Very Happy
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Angie83 25/5/2013, 18:10

Znam, ali sacekaj bar da vidis sta ce biti sa VTO, da i ti slucajno ne bi zakacila, ja ne bih smela da rizikujem.
Angie83
Angie83

Broj poruka : 275
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 25/5/2013, 18:14

pa zar mislis da bih mogla uz kondom da je zaradim ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 25/5/2013, 18:24

Brbljava ja ne bi isla na rizik
Draga ima drugih nacina sem sex-a

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 39
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 25/5/2013, 18:28

Laughing  b cmoka sex uh...ok ,ako tako kazete!
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 25/5/2013, 18:31

Brbljiva mani se sexa. Sad vam je cilj beba. Sta ces ako zatrudnis, neces moci imati sex dok lekar ne da dozvolu. Mi nismo ni pomisljali na to dok nismo izlecili ureaplazmu. Sad takodje ne pomisljamo. Pored toga ni na cigarete, alkohol, slatkise...Spremi se na odricanje, jer sutra i kad dobijes dete odricaces se svega u korist deteta...tako da zaboravi na sex sada i skoncentrisi se na postupak koji krece za 7 dana. A da li se i sa kondomom moze preneti, to niko ne zna, ali se zna da se sigurno ne moze preneti ako se malo strpite.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 25/5/2013, 18:38

pametno ! tako ce i biti najverovatnije .ja se samo malo salim ,jer ovaj moj kuka zadnjih 2 meseca --i vec racuna i trudnicko i porodiljsko koliko ce on vremena biti bez sexa ..
ma musko ti je to ...naravno da je najbitnija beba ! sunny
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 25/5/2013, 18:38

Mi poceli tek u 14 -oj a pre vto isto nismo 2 nedelje to su ti brbljavs ukupno 16 ima zena ne smeju citavu trudnocu

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 39
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 25/5/2013, 18:40

Kuka? Rekla bi mu ja par taktova, nema sta da kuka

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 39
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 25/5/2013, 19:09

lenabeograd..nauci me ....sta urad[b]iti u ovakvoj situaciji ??
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 25/5/2013, 22:05

BRBLJIVA76 ::lenabeograd..nauci me ....sta urad[b]iti u ovakvoj situaciji ??
Ti to mene malo zekis???

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 39
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 25/5/2013, 22:37

VioletaR ::Folikumetriju sam radila pre 2 godine poslednji put uz terapiju Klomifenom.Tada je bilo sve u redu.Spermogram je "blagi užas" i izgubila sam svu nadu i volju čekajući red po bolnicama.Pre mesec dana sam opet posetila ginekologa rešena da nešto mora da se promeni i da želimo bebče.Odradila mi je Papa test,dala uput za hormonski status,pregledala UZ sondom(otkrila miom 16x16mm) i dala uput za GAK Novi Sad.Ništa više ne reče(navodno će mi sve u Betaniji pojasniti).Danas sam na svoju ruku odradila AMH da se ne bih sramotila sa "sićom" od papira na 1.konstultaciji!Sluđena sam,ne znam šta me čeka i danima čitam po netu i forumima kako i šta dalje!

u ispitivanju steriliteta ovo su osnovne analize: bazalni hormonski status, folikulometrija da potvrdi ovulaciju, mikrobiloško ispitivanje (cervikalni bris, pa bris na hlamidiju, mikoplazme i ureaplazmu), ispitivanje prohodnosti jajovoda (najčešće hsg) i spermogram i spermokultura partnera. ja vjerujem da će ti na klinici prvo uraditi one analize koje nemaš i ponoviti one koje su im sumnjive. kad sve kompletiraš, onda se dalje ide na rješavanje utvrđenih problema. nemaš se šta ti pripremati za njih, oni te moraju provesti kroz sve ovo.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od korpica 25/5/2013, 22:56

Ivka i Bebice sve cestitke na velikim betama sreca sreca
Da vam trudnoce prodju sto bezbriznije srca srca srca srca srca srca srca srca srca
Biksi cestitah ali ne ovde Very Happy
Jos jednom sve najbolje i da trudnoca bude sto laganija
Hani,Stomacicu,Angie roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
Misic,dobrodosla.Ako dobro zapamtih i ti cekas betu,onda da posaljem malo roda i tebi roda roda roda roda roda roda roda roda
Xena,sta reci osim da mi je zao zagrljaj
Katarina,bas bezveze ali bolje prekinuti na vreme ako vec ne napreduje kako treba.Nemoj odustajati sledeci postupak ima da bude dobar yes
Koracaljke ff
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od VioletaR 25/5/2013, 22:59

Hvala na prebacivanju posta,izvinjavam se što se raspisah na pogrešnoj temi! Embarassed Nisam znala za ovaj poddeo foruma,nisam stigla do njega jer sam iščitavala redom. yes Sve pročitah na sajtu RZZO šta je potrebno pribaviti od papirologije ali na žalost ja dobih ovo što je gore napisano! Nadam se da će sve proći u miru bez stresiranja i da ću ostatak analiza odraditi u Novom Sadu.Moram da napomenem da sam imala jednu trudnoću(prirodnim putem) 2004.godine koja se završila spontanim u 3.mesecu i zbog toga je moja doktorka(računala je da ću zatrudneti opet prirodnim putem) odugovlačila taj FABULOZNI UPUT da mi da! Da li iko zna da mi odgovori,moram li pozvati GAK da zakažem termin 1.konsultacije i kojeg doktora odabrati(ukoliko se bira)? Veliki pozdrav za sve na ovoj temi.
VioletaR
VioletaR

Broj poruka : 33
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 25/5/2013, 23:08

ja se ne liječim u novom sadu, ali vjerujem da će se ovdje naći dosta novosađanki da ti pomogne i odgovori na tvoja pitanja.
čini mi se da se ti spremaš na vto i prije nego si razgovarala sa nekim od dr tamo. polako, niko te neće ubaciti odmah u program prije nego odrade ove osnovne analize. kažeš da je spermogram 'blagi užas', je l' to potvrđeno u nekoj 'respektabilnoj' laboratoriji ili klinici?
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu